آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک
عکس نهال گردو بيلچک

نهال گردو بيلچک

خرید نهال گردو بيلچک از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو بيلچک با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو بيلچک در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو بيلچک به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو بيلچک در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو بيلچک ، کاشت نهال گردو بيلچک ، هرس درخت گردو بيلچک ، نحوه آبیاری گردو بيلچک ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو بيلچک و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو بيلچک کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو بيلچک را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو بيلچک
  •     
  • مشخصات نهال گردو بيلچک

معرفی نهال گردو بيلچک


مشخصات وخصوصیات نهال گردو بیلچک:

از جمله نهال های گردو مناسب کشت در اکثر باغات کشور میباشد. امروزه نهال گردو بیلچک در اکثر نقاط دنیا با شرایط آب و هوایی مختلف کشت می‌شود، درگذشته این حال در زمره نهال های دیر بازده بوده ولی با اصلاح ژنتیکی این عیب نهال گردو بیلچک برطرف شده. از جمله پرطرفدارترین نهال های گردو بیلچک می باشد. اگر به دنبال نهال گردوی زودبازده و بسیار پرسود می باشید بهتر است روی احداث باغ گردو بیلچک تمرکز کنید نهال گردو بیلچک مقاوم به سرما بوده و جزو اقوام دیرگل زودبازده میباشدبهتر است روی احداث باغ گردو بیلچک تمرکز کنید.نهال گردو بیلچک مقاوم به سرما بوده و جز ارقام دیر گل و زود بازده می‌باشد. از سال‌های اولیه باردهی آن شروع شده و بسیار محصول مرغوب و با کیفیتی دارد. وزن میوه گردو بیلچک حدود ۱۰ گرم بوده که 6 گرم از آن را مغز تشکیل می دهد. مغز گردو رنگی روشن و شفاف دارد جز بهترین گردوهای آجیلی به شمار می‌رود. پوست چوبی گردو ضخامت زیادی ندارد و با فشار دست به آسانی می شکند و مصرف آن بسیار راحت است مغز آن عطر و طعم عجیبی دارد. شکل گردو گرد بوده و اندازه درشتی دارد.

منشاء نهال گردو بیلچک:

همانطور که از نام این گردو پیداست از جمله نهال گردو هایی می باشد که منشا آن ترکیه است امروزه سطح زیر کشت گسترده از این حال در ایران و ترکیه و اکثر نقاط جهان وجود دارد به دلیل مقاومت بالای این نهال در برابر سرما و مزیت ویژه دیرگل و زود باز بودن آن باغداران زیادی ترغیب به کاشت این نهال می شوند. توجه داشته باشید کاشت نهال و پرورش آن نیاز مند اصولی است که حتماً بایستی رعایت شود.

سطح ارتفاع مناسب از دریای آزاد برای پرورش نهال گردو بیلچک:

قبل از کاشت نهال گردو بهتر از اطلاعاتی درباره سطح ارتفاع منطقه خود داشته باشید چرا که گردو های مختلف در سطح ارتفاعات مختلف جواب می‌دهند و اگر در اقلیم های خاص خود کاشته نشوند سازگاری خوبی با محیط پیدا نکرده و ممکن است رشد آن‌ها کند باشد یا عملکرد خوبی نداشته باشند و در مواردی دچار خشکیدگی شده و از بین بروند. از این رو به گفته کارشناسان سطح ارتفاع مناسب و سطح دریای آزاد برای کاشت نهال گردو بیلچک بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ می باشد و اگر در مناطق بالاتر از این سطح ارتفاع کاشته شوند دچار کاهش کیفیت محصول می شود. لذا قبل از احداث باغ حتما سطح ارتفاع مناسب را در نظر بگیرید نهال گردو هایی که در مناطق مناسب فیزیولوژی خود کاشته می شوند عملکرد فوق‌العاده‌ای خواهند داشت.

عمر مفید درخت گردو بیلچک:

عمر مفید درخت به عوامل زیادی از جمله میزان رسیدگی و هرس مناسب بستگی زیادی دارند عمر مفید درخت گردو بیلچک حدود ۸۰ تا ۱۰۰ سال برآورد شده است هرس مناسب در جوان ماندن درخت موثر است.

آب و هوای مناسب پرورش نهال گردو بیلچک:

قبل از اقدام احداث باغ گردو و پرورش آن باید بدانید که هر منطقه‌ای مناسب کاشت گردو نیست، لذا قبل از اقدام به پرورش گردو بایست اطلاعات جامع و کامل درباره نوع آب و هوا و موقعیت جغرافیایی منطقه داشته باشید و نهال سازگار با منطقه را انتخاب کنید. آب و هوای مناسب برای پرورش نهال گردو بیلچک آب و هوای سرد میباشد به طوری که نیاز سرمایی نهال بین ۴۰۰ تا ۱۸۰۰ می باشد این میزان زمان برای گلدهی بهتر نهال الزامی می باشد در این صورت باردهی درخت نیز بیشتر می‌شود. نهال گردو بیلچک تا دمای -۱۵ درجه را نیز می تواند تحمل کند.

بهترین رقم گرده افشان برای نهال گردو بیلچک:

نهال گردو بیلچک جز ارقام خود گرده افشان می باشد و به عنوان گرده افشان رقم شیبن عمل می کند . در حالی که در صورت احداث باغ نهال گردو بیلچک خود نیز به گرده افشان نیاز دارد. چرا که زمان گرده افشانی اندام نر و زمان آمادگی اندام ماده برای دریافت گرده با هم متفاوت است و در صورت نبود رقم گرده افشان باردهی کاهش می یابد لذا کاشت ارقام گرده افشان بسیار ضروری است. توصیه میشود برای هر ده نهال گردو بیلچک یک نهال گرده افشان فرانکت کاشته شود. چرا که در این صورت کیفیت و کمیت باردهی افزایش می یابد.

آغاز باردهی نهال گردو بیلچک:

همانطور که از قبل اشاره شد نهال گردو بیلچک دیرگل و زودبازده هست و باردهی را از همان سال های اولیه کاشت شروع می‌کند. و این باردهی رفته رفته بیشتر شده و تا سن بلوغ به اوج باردهی میرسد. و از سال نهم دیگر باردهی ثابت می شود. قابل ذکر است که میزان باردهی و عملکرد درخت بیلچک رابطه مستقیمی با میزان رسیدگی دارد ولی به طور میانگین پس از سن بلوغ و در صورت رسیدگی فوق‌العاده میزان باردهی محصول در هکتار بین ۴ تا ۵ تن متغیر است. در صورت غنی بودن خاک از مواد مغذی و آبیاری و کوددهی به موقع میزان باردهی افزایش پیدا میکند.

مناسب ترین فصل کاشت نهال گردو بیلچک:

توجه داشته باشید در مناطقی که سرما وجود دارد باید کاشت نهال را به بعد از زمان یخبندان موکول کرد لذا مناسب ترین فصل کاشت اواخر فصل زمستان میباشد در مناطق معتدل و نسبتاً گرمسیر بهتر است فصل پاییز برج نه اقدام به کاشت نمایید گودال مناسب برای کاشت نهال دارای یک متر عمق و ۱متر قطر می باشد خاک داخل گودال را با کودهای حیوانی پوسیده مخلوط کنید تا مواد لازم برای جذب ریشه فراهم باشد پس از کاشت نهال می توانید برای تضمین گیرایی آن را آبیاری نمایید و توجه داشته باشید که برای اطلاع از وضعیت خاک بهتر است آزمایش انجام داده و نتیجه را برای آنالیز در اختیار مشاوران مجرب رویال نهال قرار دهید در این صورت کمبود های خاک با کودهای مناسب برطرف میشود

فاصله کاشت نهال گردو بیلچک:

بهترین فاصله کاشت نهال گردو بیلچک ۶ در ۷ می باشد چرا که جز ارقام پاکوتاه محسوب می‌شود رعایت این فاصله بسیار الزامی است چرا که در این صورت تهویه و نور دهی نهال ها به بهترین نحو صورت می گیرد حرکت ماشین های کشاورزی مابین نهال به سهولت انجام شده و حذف علف های هرز راحت می‌شود در صورت رعایت نکردن فاصله کاشت نهال های گردو نهال ها برای جذب مواد غذایی به رقابت می پردازند و رشد و باردهی مناسب نخواهند داشت

آبیاری نهال گردو بیلچک:

میزان آبیاری نهال گردو بیلچک و تعداد دفعات آن بستگی به موقعیت جغرافیایی منطقه سردسیر و گرمسیر بودن آن دارد عواملی مثل نیاز آبی نهال و جنس خاک نیز تأثیر دارد مناطقی که گرمسیر هستند نهال نیاز آبی بیشتری دارد فواصل آبیاری هم پایین می آید ولی مناطق سردسیر میزان آبیاری و فواصل آن متفاوت است با توجه به این دو مسئله فواصل آبیاری بین ۷ تا ۱۰ روز و میزان آبیاری بین ۵۰ تا ۷۰ لیتر متغیر است همانطور که بیان شد جنس خاک نیز در میزان آبیاری تاثیر دارد خاک هایی که رسی هستند میزان نگهداری آب در آنها بیش از حد هست و خاک های شنی توانایی نگهداری آب را ندارند لذا بهترین خاک برای نگهداری مناسب آب خاک لومی شنی می‌یاشد بهترین روش آبیاری، آبیاری قطره ای می باشد این روش مزیت های زیادی دارد از جمله این مزیتها می‌توان به صرفه جویی در استفاده از میزان آب اشاره نمود و همچنین با آبیاری قطره ای از رشد بی‌رویه علف های هرز جلوگیری می شود

خاک مناسب برای رشد نهال گردو بیلچک:

از جمله مهمترین عوامل برای رشد نهال گردو خاک غنی از مواد مغذی و خاک با توانایی نگهداری مناسب اب و زهکشی مناسب باشد لذا در صورتی که قصد احداث باغ گردو را داشته باشید خاک منطقه خود را در صورت نیازاصلاح نمایید قبل از اصلاح خاک بهتر است آزمایش خاک انجام دهید تا کمبودهای خاک مشخص شود و با کودهای مناسب اقدام به جبران کمبودها نمایید خاک مناسب برای کاشت نهال گردو بیلچک لومی شنی می باشد این خاک هم توانایی نگهداری آب را دارد هم زهکشی مناسبی دارد این خاک از مواد مغذی خوبی نیز برخوردار استPh مناسب خاک برای رشد نهال 5/6و8 می باشد و با خاکهای اسیدیته میانه خوبی ندارد خاک هایی که از زهکشی مناسب برخوردار نیستند ریشه و طوقه نهال دچار پوسیدگی می شوند اصلاح خاکهای رسی از طریق مخلوط خاک شنی و اصلاح خاکهای خیلی شنی با مخلوط خاک های رسی صورت می گیرد بهتر است هنگام کاشت نهال کود حیوانی پوسیده را با خاک چاله مخلوط کنید تا ریشه نهال رشد بهتری داشته باشد.

قیم گذاری نهال گردو بیلچک:

از جمله مهمترین اقداماتی برای حفاظت از نهال گردو بیلچک قیم گذاری است. قیم گذاری به رشد عمودی نهال کمک بسزایی می‌کند و در مناطق بادخیز از شکسته شدن نهال جلوگیری می کند

بهترین کود برای تقویت نهال گردو بیلچک:

نیاز نهال به کود با توجه به سن درخت کم یا زیاد می شود چرا که درختانی که کم سن هستند برای رشد مناسب به کود دهی مداوم نیاز دارند. ۳ عنصر اصلی مورد نیاز نهال گردو بیلچک فسفر، نیتروژن و پتاسیم می باشد لذا برای باردهی مناسب و داشتن محصولی مرغوب و بسیار با کیفیت بهتر است هر سال نهال های خود را کوددهی انجام دهید چراکه کود هر آنچه که ریشه نهال نیاز دارد را تامین می کند بهترین زمان کوددهی در فصل پاییز و بهار می باشد فصل رویش گیاهان فصل بهار از کلیدی ترین زمان های کوددهی است چرا که نهال در اوج باردهی قرار دارد استفاده از کود هیومیک اسید و NPk برای رشد ریشه و اندامهای هوایی نهال بسیار مناسب است.

هرس نهال گردو بیلچک:

هرس امری حیاتی برای نهال می باشد و دارای مزیت های بسیاری است از جمله مزیت های هرس افزایش باردهی، درشت شدن محصول، افزایش تهویه و رسیدن نور به شاخ و برگ نهال شده و سبب حذف شاخه های خشک و یا شکسته و یا بیمار می شود همچنین باعث جوانه دادن نهال و مانع پیری زودرس نهال می شود هر سال هرس سبک باردهی و فرمدهی روی نهال گردو بیلچک اجرا می شود ولی باید توجه داشته باشید هرس را به فردی ماهر بسپارید تا بصورت تخصصی انجام شود زیرا هرس به قدری حساس است که در صورت اشتباه انجام شدن آن، باردهی نهال گردو زیر سوال می رود

شایع ترین بیماری و آفات گردو بیلچک:

از جمله ارقام مقاوم در برابر بیماری ها میباشد و کاملا در برابر آنها مقاوم نیست کرم خراط، بلایت، سرخشکیدگی از جمله بیماری و آفت های معروف این گردو می باشد

فواید مغز گردو بیلچک:

از جمله گردو درجه یک محسوب می‌شود که فواید زیادی دارد سرشار از ویتامینهای B, K C می باشد و با دارا بودن آنتی اکسیدان های مفید با رادیکال‌های آزاد در بدن مبارزه کرده و مانع ابتلا بدن افراد به سرطان می‌شود از بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های مربوط به مغز، قلب،کلیه، گوارش، جلوگیری و حتی در درمان آنها نیز کمک می کند.

خرید نهال گردو بیلچک:

خرید از نهالستان نمونه کشور شرکت رویال نهال اولین و بزرگترین شرکت تولید نهال با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت ها به فکر خدمت به مشتری می باشد مدیریت این مجموعه جناب مهندس آرمین قاسمی با به کارگیری نیروی جوان و مجرب رضایت مشتری را در راس کار خود قرار داده این شرکت دارای مجوز از جهاد کشاورزی می باشد و نهال‌های تولید شده گواهی اصالت و سلامت جهاد را دارا می باشند لذا با خرید نهال گردو بیلچک از این مجموعه با خیال راحت باغداری کنید برای خرید و مشاوره با کارشناسان مجموعه رویال نهال در ارتباط باشید

مشخصات نهال گردو بيلچک


کشور سازنده: ترکیه

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 4 تن

زمان گلدهی: دیرگل

زمان رسیدن میوه: زودبازده

آب و هوای مناسب: معتدل

نوع پوسته: نازک

موارد مصرف: خشکباری

ارتفاع از سطح دریا: تقریبا 2000 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و به آسانی

زمان برداشت: اواخر شهریور تا مهرماه

مقاومت در برابر آفات: کم

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت