آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس بذر گردو خوشه ای
عکس بذر گردو خوشه ای
عکس بذر گردو خوشه ای
عکس بذر گردو خوشه ای
عکس بذر گردو خوشه ای
عکس بذر گردو خوشه ای

بذر گردو خوشه ای

خرید بذر گردو خوشه ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش بذر گردو خوشه ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید بذر گردو خوشه ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال بذر گردو خوشه ای به سراسر کشور.
قیمت بذر گردو خوشه ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بذر گردو خوشه ای، کاشت بذر گردو خوشه ای، هرس درخت بذر گردو خوشه ای، نحوه آبیاری بذر گردو خوشه ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بذر گردو خوشه ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی بذر گردو خوشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بذر گردو خوشه ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بذر گردو خوشه ای
  •     
  • مشخصات بذر گردو خوشه ای

معرفی بذر گردو خوشه ای


معرفی بذر گردو خوشه‌ای:

درخت گردو دارای میوه ای می باشد که مغز آن بسیار مغذی بوده و خوشمزه است. از این جهت بسیار مورد توجه است و امروزه در سراسر جهان سطح قابل توجهی از زمین های کشاورزی زیر کشت گردو قرار گرفته است.

گردو از درختان بسیار مقاوم محسوب می‌شود و با توجه به ارقام متنوعی که دارد دارای قابلیت سازگاری در اکثریت نقاط جهان می باشد. اما باید در نظر داشته باشید وقتی تصمیم به کاشت بذر گردو خوشه ای را دارید باید تمامی گیاهان و درختان اطراف باغ خود را از بین ببرید زیرا درخت گردو نور دوست می باشد و از طرفی با کاشت بذر های معمولی تا ۱۰ سال نباید انتظار باردهی از درخت گردو را داشته باشید. با وجود تمامی این ریسک ها همواره باغداران زیادی حاضرند مدت طولانی زمین خود صرف احداث باغ گردو بکنند اما در نهایت می‌توان گفت میتوانند به درآمد اقتصادی برسند .البته این زمان انتظار را می توان با کاشت بذر گردو های خوشه‌ای به حداقل رساند.

نهال گردو از طریق بذر، قلمه، پیوند و خواب تکثیر میشود. در زمان کاشت بذر ابتدا بذر گردو را به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس میکنیم سپس آن را در پرلیت قرار می دهیم و سپس درون پلاستیک قرار داده تا رطوبت آن حفظ شود و حدود ۳ تا ۴ ماه در یخچال نگهداری میکنیم. هر از گاهی به آن سر زده و رطوبت آن را کنترل می‌کنیم و گیاه خود را مرطوب میکنیم پس از طی این مدت گردو را از داخل یخچال خارج کرده و آن را در خزانه یا گلدان پرورش می‌دهیم.خاکی که بذر گردو در آن می کاریم باید مناسب و غنی باشد و بذر حتماً باید در عمق مناسبی کاشت شود. بعد از مدت زمان اندکی بذر گیاه جوانه زده و رشد میکند. فاصله کشت بذر بهتر است حداقل باشد. عمق بذر بهتر است ۲ تا ۵ سانتیمتر باشد. خاکی که بذر در آن کشت می شود بهتر است شنی، لومی و اسیدی باشد تا زهکشی خوبی داشته باشد. دمای که این بذر برای جوانه زنی لازم دارد ۷ تا ۲۱ درجه سانتیگراد می باشد دمای بالای ۴۰ و زیر ۱۰ برای گیاه ضرر دارد. ph خاک برای کشت بذر گردو خوشه ای ۶ تا ۸ می باشد. قبل از کاشت بذر گردو خوشه ای حتماً باید محل کاشت بذر عاری از هرگونه گیاهان مزاحم و علف های هرز شود. حفره های ۵ سانتی ایجاد کرده سپس درون هر حفره می توانید یک یا دو گردو قرار دهید. به این ترتیب پس از کاشت بذر گردو خوشه ای میتوانید منتظر جوانه زدن گردو های زیر خاک باشید. البته دقت داشته باشید بعد از جوانه زدن نیز نیاز به مراقبت دارد تا تبدیل به نهال جوان شود.

روش کاشت از طریق بذر در گردو خوشه‌ای کمی سخت، دشوار و زمانبر است. به همین منظور خرید نهال گردو خوشه ای نسبت به کاشت از طریق بذر محبوب تر و معقول تر است.

برای کاشت بذر حتماً باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید

مرحله اول( جمع آوری بذر):

اکثریت میوه های گردو در اواخر تابستان می رسد. اگر تصمیم به کاشت بذر گردو خوشه ای دارید بهتر است گردو های تازه را جمع آوری کنید زیرا شانس جوانه زدن آن ها بیشتر است.

مرحله دوم (بیدار شدن بذر):

مرطوب شدن پوست گردو باعث سست شدن پوست گردو شده و باعث تسریع در جوانه زنی می شود.

مرحله سوم (انتخاب بذر مناسب):

برای انتخاب بذر مناسب باید دانه ها را در داخل آب قرار دهید. بذرهای که روی آب شناور می مانند پوک و توخالی می باشند و باید بذرهایی را انتخاب کنید که در ته آب باقی می ماند.

مرحله چهارم (گذراندن دوره سرمایی):

بذر گردو برای جوانه زنی باید دوره سه الی چهار ماهه خود را در منطقه سردسیر بگذراند تا آماده جوانه‌زنی شوند برای این دوره، بذر گردو خوشه ای را خیسانده و در درون پلاستیک قرار می دهیم و سپس در جای خنک قرار میدهیم.

مرحله پنجم و آخر( نگهداری از بذر تا زمان جوانه زنی):

بذر گردو نسبت به خاک خشک، شکننده می باشد. خشک ماندن خاک به مدت طولانی باعث خشکی بذر گردو و در نهایت از بین رفتن آن می شود. برای جلوگیری از متوقف شدن رشد بذر گردو حتماً باید ارتفاع سطح خاک تا ۸ سانتیمتری مرطوب باشد رطوبت بیش از اندازه نیز موجب بیماری قارچی شده و بذر گردو را از بین میبرد.

زمینهای زیر کشت گردو در ایران:

از محصولات کشاورزی پرطرفدار در ایران و خارج از کشور گردو می باشد. برخی از استان های کشور ایران با توجه به اقلیم مناسب برای رشد گردو سطح کشت بالایی را به خود اختصاص داده است. از اصلی ترین قطب های تولید گردو در کشورمان می توان به استان‌های فارس، همدان، لرستان، کرمان، قزوین، کرمانشاه، البرز، زنجان و آذربایجان شرقی اشاره کرد.

گردو درختی است که در مناطق سرد رشد و باردهی مطلوب دارد. و زمان برداشت محصول نیز بستگی به شرایط محیط از اواسط شهریور شروع می شود. شهرستان اقلید یکی از مناطق سردسیر کشور از مراکز تولید گردو در ایران محسوب می شود. شهرستان اقلید ۹۰ درصد از تولید گردوی ایران را به خود اختصاص داده است.

ناگفته نماند سالانه حدود ۲۲ هزار تن گردو توسط استان فارس صادر می‌شود که حدوداً ۲۵ درصد آن را شهرستان اقلید تولید می کند.

خرید بذر گردو خوشه ای:

نهالستان رویال با کاشت بذرهای اصلاح شده گردو خوشه ای به عنوان پایتخت تولید نهال گردو خوشه ای در ایران شناخته شده است خرید از پایتخت نهال ایران به صورت مستقیم و بی واسطه به صورت حضوری و آنلاین و فروش اینترنتی به تمام نقاط کشور امکان پذیر می باشد.

از مشخصات بارز نهال های نهالستان رویال نهال می‌توان به زود بازده بودن انواع ارقام گردو، باردهی از سال اول، دیرگل بودن آنها خوشه‌ای بودن محصول و به پای کوتاه بودن ارقام گردو اشاره کرد. باغداران عزیز کلیه نهال های گردو تولید شده در نهالستان رویال نهال تحت نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی می باشد.

مشخصات بذر گردو خوشه ای


کشور سازنده: -

عملکرد میوه در هکتار: -

شروع به باردهی: -

فاصله کاشت: -

ارتفاع از سطح دریا: -

درصد چربی: -

شکل میوه: -

ارتفاع درخت: -

نیاز سرمایی: -

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: -

عمر اقتصادی: -

رنگ مغز: -

وزن مغز: -

مقاومت در برابر آفات: -

رقم گرده افشان: -

میزان آبیاری: -

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت