آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی
عکس نهال گردو فرانکت پیوندی

نهال گردو فرانکت پیوندی

خرید نهال گردو فرانکت پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو فرانکت پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو فرانکت پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو فرانکت پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو فرانکت پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو فرانکت پیوندی ، کاشت نهال گردو فرانکت پیوندی ، هرس درخت گردو فرانکت پیوندی ، نحوه آبیاری گردو فرانکت پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو فرانکت پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو فرانکت پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو فرانکت پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو فرانکت پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو فرانکت پیوندی

معرفی نهال گردو فرانکت پیوندی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو فرانکت:

دراحداث باغ گردو یا جوانسازی آن به دلیل اینکه یک سرمایه گذاری صد ساله محسوب می شود،

انتخاب نوع نهال گردو از اهمیت بالایی برخوردار است بیشترین افرادی که قصد خرید نهال گردو دارند در انواع نهال های متنوع که وجود دارد اغلب دچار سردرگمی می شوند در تحقیق بهترین نژاد و گونه برای کاشت در باغ خود اقدام به تحقیق بسیار وسیع می کنند.

در این مقاله هدف ما این است که نهال گردو فرانکت را برایتان معرفی کنیم تا با خیالی راحت بتوانید آن را انتخاب کنید.

نهال گردو فرانکت یکی از بهترین نژادهای گردو مخصوص مناطق سردسیری است که می توانید از آن در باغ خود به عنوان گرده افشان یا درخت غالب استفاده نمایید.

پس تا پایان این مقاله مارا همراهی کنید تا همه چیز در مورد نهال فرانکت برای شما گفته شود.

خصوصیات و ویژگی های ظاهری نهال گردو فرانکت و محصول گردو فرانکت:

گردو فرانکت از نظر ظاهری دارای برگ های پهنی است بطوریکه از روی پهنای برگ ها قابل شناسایی از سایر ارقام می باشد میوه درخت فرانکت هم به لحاظ ظاهری شکل تخم مرغ مانند و درشت دارد و دارای محصول پربارده است از نظر گردو هم ، گردو فرانکت دارای مغزی سفید و لذیذ است که در آجیل بسیار مورد پسند واقع شده پوست کاغذی است که این ویژگی مغز گردو فرانکت به راحتی از پوسته ی چوبی جدا گردد.

وزن گردو فرانکت با پوست چوبی آن حدود 14 گرم است که بیشترین وزن آن را مغز گردو فرانکت تشکیل می دهد.

موطن و موقعیت اقلیمی مناسب برای پرورش گردو فرانکت:

گردو فرانکت برای اولین بار بوسیله ی یک کشاورز مسن فرانسوی در اوایل قرن نوزدهم میلادی در فرانسه یافت شد و اسم این گردو برگرفته از همان کشاورز به نام فرانکت می باشد.

بعد از پرورش به صورت تجاری ولی به تعداد کم توسط فرانکت رفته رفته این نژاد در بازارهای کشاورزی فرانسه رونق گرفته و به تولید انبوه رسیده بطوریکه تا 65% از اراضی کشاورزی گردو فرانسه زیر کشت گردو فرانکت می باشد.

به دلیل تنوع بیشتر گردو در ایران از کاشت گردو فرانکت در ایران و ورود آن به ایران مدت زمان کمتری می گذرد و هنوز آنطور که گردو فرانکت ارزش شناختن دارد شناخته نشده و به همین دلیل نهال گردو فرانکت در ایران بطور خیلی کم زیر کشت می رود.

از نهال گردو فرانکت در ابتدا به صورت گرده افشان در باغات ایران مورد استفاده قرار می گرفت و هم اکنون نیز به عنوان گرده دهنده ارقام چندلر،فرنور،سنجو،دماوند،هارتلی،هاروارد،تولارو ... استفاده می شود.

نهال گردو فرانکت برای ارتفاع بین 700 تا 1300 متر از سطح دریا مناسب است نهال گردو فرانکت به دلیل تحمل سرمای زمستانی تا 21- درجه سانتیگراد و همچنین تحمل گرمای تابستانی تا حدود 38 درجه ی سانتی گراد یکی از گزینه های بسیار عالی برای کاشت در ایران می باشد .

بهترین و مرغوب ترین خاک برای پرورش نهال گردو فرانکت:

برای بازدهی و باردهی حداکثری بار گردو فرانکت باید خاکی که نهال گردو فرانکت در آن زیر کشت می شود زهکشی مطلوب انجام گیرد و توجه داشته باشید خاکی که برای کشت نهال گردو فرانکت در نظر می گیرید خاک سبک و آهکی باشد خاک های سنگین و رسی به خصوص درسال اول کاشت نهال گردو فرانکت باعث خفقان ریشه ی نهال و عدم رشد مطلوب ریشه و در نتیجه منجر به خشکیده شدن و یا رشد ضعیف نهال می گردد.

همچنین در نظر داشته باشید که خاک اسیدیته با ph متعادل چیزی در حدود 6 الی 8 داشته باشد در این صورت است که خاک برای رشد نهال با کودهای مناسب و مفید آورده است که با رعایت این موارد باردهی بسیار بالایی خواهیم داشت.

میزان باردهی درخت فرانکت بالغ:

از آنجایی که درخت گردو فرانکت به عنوان رقم گرده افشان کشت می شود به ازای کاشت هر درخت گردو به عمل رسیدن آن در حدود 30 الی 35 کیلوگرم گردوی خشک می توان از هر اصله درخت برداشت نمود در شرایط بینظیر ممکن است این باردهی افزایش یابد.

شرایطی نظیر:

1. کود دهی مناسب به موقع

2. هرس اصولی

مهم تر از همه نگهداری و محافظت از نهال در یک سال اول کاشت ، زهکشی قبل از کاشت نهال و قیم گذاری و....همه نکاتی هستند که در میزان باردهی نهال گردو فرانکت موثرند.

میزان آب مورد نیاز نهال گردو فرانکت:

برای کاش نهال گردو فرانکت در منطقه ای که زندگی می کنید طوری برنامه ریزی کنید که حداقل دو الی سه هفته بعد از کاشت گردو فرانکت دمای هوا در محل کاشت بین 15 الی 25 درجه باشد و این نکته را فراموش نکنید که بعد از کاشت نهال خود را آبیاری کنید و آبیاری روزانه در مناطق گرم حتما انجام گیرد و در مناطق سردسیری پس از کاشت و آبیاری اولیه هر سه روز یکبار تا یک ماه آبیاری کنید و بعد از یک ماه آبیاری هفتگی در نظر گرفته شود.

نکته ی قابل تامل این است که با توجه به شرایط گفته شده اگر شما در منطقه ی نیمه گرمسیری اقدام به کاشت نهال فرانکت کنید بهترین موقع برای کاشت نهال فصل پاییز و اگر در منطقه ی سردسیری زندگی می کنید بهترین فصل کاشت نهال گردو فرانکت اوایل اسفند ماه تا نیمه اول فروردین ماه می باشد.

نحوه و زمان هرس درخت گردو فرانکت:

درخت گردو فرانکت را می توان در دو نوبت تابستان و زمستان مورد هرس قرار داد.

هرس زمستانه ی درخت گردو فرانکت هرساله برای حذف شاخه های اضافی و خشک شده و به خاطر باردهی بیشتر در اواخر فصل پاییز یا اوایل فصل زمستان انجام می گیرد . هرس زمستانه باعث رشد بهتر و باردهی بیشتر درخت می شود .

هرس تابستانه اغلب به خاطر فرم دهی درخت گردو فرانکت انجام می پذیرد که هرس سالانه ی آن لازم و ضروری نیست و هر وقت احساس نیاز به فرم دهی شد گردو فرانکت را در اواسط تابستان هرس می کنند.

میزان چربی یا روغن موجود در مغز گردو فرانکت:

یکی از معیارهایی که مدنظر خریداران گردو از جمله گردو فرانکت است میزان چربی موجود در مغز این گردو می باشد مغز گردو فرانکت از جمله مغزهای پرچرب است که میزان چربی آن مطلوب و بسیار عالیست و برای برداشت محصول گردو فرانکت اگر قبل از دو هفته از برداشت دمای محیط گردو بین 24 الی 28 درجه سانتیگراد باشد میزان چربی آن به حداکثر ممکن خواهد رسید.

آفات و بیماری های نهال گردو فرانکت:

درخت گردو فرانکت از نظر بیماری و آفات درختی جز ارقام حساس می باشد که با رعایت و اصول سم پاشی و آفت زدایی می توان از درخت محافظت نمود . بیشترین آمار بیماری شناخته شده گردو فرانکت بیماری بلایت است که متعلق به مناطق مرطوب تر می باشد . به جز مورد یاد شده درخت گردو فرانکت ممکن است آفات و بیماری هایی نظیر گال باکتریایی _ پوسیدگی ریشه _پوسیدگی طوقه _ شانکر باکتریایی_ آنتراکنوز... مبتلا گردد که با شناسایی به موقع و سم پاشی و آنترزدایی می توان جلوی خسارت را گرفت.

سن باردهی نهال گردو فرانکت:

نهال گردو فرانکت به دلیل شرایط و ویژگی های منحصر به فردی که دارد و شرایط کاشت متفاوت اگر با دقت کامل موفق به مطالعه ی این مقاله گردید و با رعایت مطالب مندرج در این مقاله می توان از باردهی گردو فرانکت نیز کمال استفاده را کرد.

نهال گردوفرانکت معمولا از بین 3 تا 5 سالگی دارای بار گردو می باشد که شما می توانید محصول خود را در فصل جمع آوری محصول جمع آوری کنید ولی بار تجاری و اقتصادی نهال گردو فرانکت از بین 6 سالگی شروع می شود که شما می توانید نتیجه ی شش سال زحمات خود را برداشت نمایید.

نکته ای که قابل تامل است این است که پایه ی نهال پیوندی در میزان رشد و باردهی بسیار موثر است. و توجه داشته باشید که این رقم به عنوان گرده افشان کشت می شود و نباید از این رقم انتظار باردهی بالایی داشته باشید.

فصل مناسب کاشت ومراحل کاشت نهال گردو فرانکت:

یکی از ویژگی های اساسی و اصولی برای کاشت نهال گردو فرانکت حفر گودال می باشد برای این منظور خاک را به عمق 5/1 الی 3 متر عمق خاک را زهکشی کرده و در فصل پاییز البته بهتر است اواسط فصل پاییز برای کاشت نهال گردو فرانکت اقدام نمود که رطوبت خاک در حدود 25 الی 75 درصد زهکشی شده باشد این اقدامات گودالی به عمق 1 متر کنده شود با این شرایط و مطالب گفته شده و رعایت نکات مهم کاشت می توان انتظار داشت که نهال گردو که حالا به درختی بالغ تبدیل شده عمری بالای 50 سال داشته باشد نکته ی مهم و اساسی در کاشت درختان گردو پیوندی این است که حتما باید رعایت شود هنگام کاشت نهال قسمت پیوندی بیرون از گودال و آزاد باشد و در خلاف جهت وزش باد قرار گیرد.

فاصله ی مناسب برای کاشت نهال گردو فرانکت همانند سایر نهال های گردو 6*7 و 7*8 در نظر گرفته شود.

فاصله ی کاشت اصولی نهال گردو فرانکت 7*6 می باشد نهال گردو فرانکت نسبت به هوای گرم و هوای سرد حساس است و دوست دار هوای معتدل می باشد.

عمر مفید نهال گردو فرانکت و عواملی که در عمر گردو و نهال فرانکت موثر هستند:

میزان عمر مفید گردو بستگی به علل و عوامل گوناگونی از زمان کشت نهال دارد زمانیکه نهال گردو فرانکت زیر کشت رفت باید مانند یک طفل نوپا مورد توجه نگهداری قرار گیرد و نکاتی که در هنگام کاشت باید رعایت شود مورد توجه باشد و تا سن دو سالگی باید تمامی نکات گفته شده بکار گیرند پس از این می توان گفت که یک سرمایه گذاری مادام العمر انجام گرفته ،چرا که با رعایت موارد فوق عمر فوق عمر درخت گردو فرانسوی بیش از 50 سال خواهد بود پس از عمر مفید چوب درخت فرانکت تبدیل به کالایی تجاری با ارزش شده که در صنایع چوبی از جمله مبل سازی و مجسمه سازی و پیکرتراشی مورد استفاده قرار گیرد.

خصوصیات ظاهری نهال گردو فرانکت:

یکی دیگر از نهال های گردو دیرگل نهال گردو فرانکت است که این نهال هم مناسب مناطق اقلیمی و آب و هوای سردسیری می باشد ویژگی شاخص نهال گردو فرانکت تحمل سرما زیاد در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و کوهپایه ای است که باردهی بسیار بالایی دارد به همین دلیل در باغ هایی زیر کشت می رود که اهداف اقتصادی را دنبال می کنند.

درصد مغز زیاد گردو فرانکت نسبت به پوسته ی چوبی آن ، آنرا از نظر اقتصادی در بین دیگر نهال های گردو اقتصادی تر نموده است مغز این گردو روشن و چرب می باشد ارتفاع درخت بالغ گردو فرانکت 5 الی 7 متر با چتر پهن است که این خود مزیتی است که باعث برداشت آسان محصول نسبت به دیگر درختان گردو می شود.

گره افشان مناسب برای نهال گردو فرانکت چه رقمی دارد؟

با توجه به اینکه این نهال خودش به عنوان گرده افشان عمل می کند به همین خاطر همه ی شکوفه های درخت گردو فرانکت تبدیل به میوه نمی شود ولی با وجود این جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که شکوفه هایی با عمل گرده افشان خود تبدیل به میوه گردو فرانکت می شود بسیار زیاد کافی است.

درخت گردو فرانکت خود یک گرده افشان بسیار عالی برای سایر ارقام گردو از جمله هارتلی _ چندلرو پدرو می باشد.

اصلی ترین و مهم ترین خواص مغز گردو فرانکت برای سلامتی انسان:

مهم ترین ویژگی که گردو فرانکت را از سایر مغزهای گردو متمایز کرده وجود فسفر در این گردو است بطور کلی گردو فرانکت به فسفر معروف است که موجب عملکرد بهتر مغز انسان می شود علاوه براین ویژگی مغز گردو فرانکت دارای منابع سرشار از گردو امگا 3 و امگا 6 و امگا 9 می باشد که سبب مستحکم شدن فولیکول های مو و همچنین ازدیاد کلاژن سازی پوست می شود . همچنین از خواص دیگر مغز می توان به وجود ویتامین هایی نظیر ویتامین های خانواده B ویتامین E اشاره نمود. که برای بهبهود وسلامتی قلب ، پو.ست ، مو ، گوارش مفید است.

قیمت و خرید نهال گردو فرانکت در نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی:

به لحاظ اینکه گردوهای پیوندی از جمله گردو فرانکت از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است بهتر است که اینگونه نهال ها را از نهالستان های معتبر تهیه کنید نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی مفتخر است که اینگونه نهال هارا از صفر تا صد توسط کارکنان نهالستان و زیر نظر کارشناسان انجام می پذیرد.

وبه همین خاطر شما عزیزان می توانید نهال های مورد نظر خود را با مرغوب ترین و مناسب ترین قیمت از نهالستان آرمین قاسمی( رویال نهال ) تهیه نمایید.

سعی کنید در خرید، نهال هایی را انتخاب کنید که دوساله باشند.

قیمت نهال ها ی فرانکت با توجه به سن و لیبل دار بودن نهال متفاوت می باشد برای اطلاع از قیمت ها می توانید از طریق تلگرام یا واتساپ و اینستاگرام یا سایت رویال نهال با ما در ارتباط باشید . یا به صورت حضوری تشریف آورده و از نزدیک مشاوره بگیرید.

اعتماد از شما اطمینان از ما

مشخصات نهال گردو فرانکت پیوندی


کشور سازنده: فرانسه

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 6 تن

شروع به باردهی: از سال دوازدهم

فاصله کاشت: بین 6 تا 7 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 1500 متر

درصد چربی: زیاد

شکل میوه: تخم مرغی

ارتفاع درخت: تقریبا 6 تا 7 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و به آسانی

عمر اقتصادی: حدود 80 سال

رنگ مغز: سفید

وزن مغز: حدود 11.5 گرم

مقاومت در برابر آفات: حساس

رقم گرده افشان: خودگرده افشان

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت