آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی
عکس نهال گردو روند پیوندی

نهال گردو روند پیوندی

خرید نهال گردو روند پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو روند پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو روند پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو روند پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو روند پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو روند پیوندی ، کاشت نهال گردو روند پیوندی ، هرس درخت گردو روند پیوندی ، نحوه آبیاری گردو روند پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو روند پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو روند پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو روند پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو روند پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو روند پیوندی

معرفی نهال گردو روند پیوندی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو روند:

منشا نهال گردو روند کشور ایتالیا می باشد ولی این رقم در شرکت معتبر رویال نهال به مدیریت مهندس قاسمی، و نظارت شخص مهندس، با کیفیت بسیار بالا و مطلوب تولید می شود.

بیشتر ارقام گردو خودبارور هستند وبا توجه به تنوع ارقام گردوهای کاشته شده در یک منطقه و به خاطر خصلت دایکوگامی،برای پذیرا بودن گرده های دیگر درختان مشکلی به وجود نیاید و بعضی مواقع دگرباروری نیز ممکن است اتفاق بیافتد. در مناطقی که تنوع ارقام کاشته شده در منطقه کم باشد ویا با سایر باغ ها زیاد باشد،وجود رقم روند الزامی است.این مسائل در باغ های پیوندی مخصوصا در ارقام دیرگل اهمیت دارد.

تعداد درختان گرده افشان معمولا باید 10 درصد باشد.گردو افشانی اکثریت درختان گردو توسط باد انجام می شود و گرده های کوچک و سبک از شاتون های نر در هوا پراکنده می شود.و تا شعاع یک صد متری، درختان اطراف را تحت پوشش قرار می دهدهر شاتون شامل 7 تا 10 گل می باشد.

بطور کلی می‌توان گفت این گردو به عنوان گرده افشان نهال‌‌های چندلر و فرنور می‌باشد. در مقاله مربوط به روند توضیحاتی درباره گرده افشان گردو می دهیم باشد که برای مطالعه کنندگان عزیز مفید واقع شود.

گردو روند جز ارقام دیرگل و دیربرگ محسوب می شود.این رقم به مقدار فروان گل نر تولید می کند و باتوجه به طول زیاد دوره ریزش دانه گردو گردو و هم زمانی با گل دهی ارقام دیرگل،به عنوان گرده افشان برای ارقام چندلر،پدرو،هارتلی،فرانکوت ولارا کشت می شود.مغز این رقم گردو کاملا رنگ سفید و روشن و با دست با سهولت جدا می شود،ولی محصول این رقم با توجه به گرده افشان بودن ان چندان کیفیت بالایی ندارد و رضایت بخش نیست.این رقم صرفا برای گرده افشانی بهتر است .عادت رشد درختان ان مستقیم است و به صورت انتهایی بار می دهد.

درصد چربی میوه گردو روند:

گردو روند درصد چربی بالایی دارد. حدود 50 درصد چربی داخل گردو روند نه تنها ضرری برای بدن ندارد بلکه بسیار مفید می باشد. درصد بالای روغن داخل گردو روند باعث شده در روغنگیری از آن استفاده شود. از مغز گردوی روند برای تزئین حلوا، انواع شیرینی‌ها، دسرها و حتی برنج و خورشت استفاده می شود.

ارقام گردو به طور کلی خود بارور می‌باشند، ولی به دلیل وجود دایکوگامی( برای انجام لقاح و عمل گرده افشانی لازم است که دانه گرده و نیز اندام مادگی همزمان برسند و برای لقاح آماده باشند ولی در بعضی از درختان و گیاهان یکی از این اعمال زودتر اتفاق می‌افتد در نتیجه گرده افشانی ناموفق خواهد بود) در برخی گونه‌ها ارقام گرده‌افشان لازم می‌باشد.

نکته:رطوبت زیاد باعث گسترش بیماری ها و اختلال در گرده افشانی می شود پس توصیه می گردد در مناطقی که درصد رطوبت بالاست از ارقام گردویی استفاده نکنید که نیاز به گرده افشان داشته باشد.وزش بادهای فصلی نیز در عمل گرده افشانی مفید است اما سرعت و تداوم ان باعث سوختگی برگ ها و کاهش عملکرد می شود.

ارتفاع از سطح دریا مناسب برای کاشت نهال گردو روند:

ارتفاع مناسب برای کاشت گردو روند 300 تا 1800 می‌باشد. این نشان دهنده این است که گردو روند در آب و هوای نیمه سردسیر و سردسیر می‌تواند رشد و تکامل یابد.

شکل میوه گردو روند:

معمولا شکل آن بیضی می‌باشد، پوست آن به راحتی جدا می‌شود و حالت کاغذی دارد.ولی صرفا به عنوان گرده افشان استفاده می شود میوه حاصل از این رقم کیفیت چندان تعریفی ندارد.

ارتفاع درخت گردو روند:

حداکثر ارتفاع گردو روند حدود 4 متر می‌باشد. بطور کلی قد درختان بسیار بستگی به رسیدگی و نحوه کوددهی، آبیاری دارد.

در خرید نهال گردو اگر تنوع زیاد نباشد و یا فاصله باغات از هم کم باشد، ارقام گرده افشان باید کاشت شوند تا روند گرده افشانی به خوبی طی شده و افزایش محصول صورت بگیرد. بطور کلی خرید نهال روند پیوندی در باغات که نهال‌های آنها پیوندی می‌باشد و نهال‌های گردوی دیر گل کشت شده است بسیار لازم و ضروری می باشد.

آب و هوای مناسب کشت نهال گردو روند:

آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای برای کاشت نهال گردو روند بسیار مناسب است. نهال گردو روند رقمی دیرگل است، و در اکثر مناطق سردسیری جواب می‌دهد، از جمله شهرهایی که می‌توان نهال گردو روند را در آن کاشت می‌توان به کردستان، همدان، آذربایجان، خراسان شمالی، اصفهان اشاره کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار:

عملکرد روند در هکتار بسیار کمتر از بقیه ارقام می‌باشد. بطور میانگین و در بهترین حالت ممکن حدود 2 تن در هکتار بار می دهد. با توجه به دیر بازده بودن نهال گردو روند، این نهال از سال سوم شروع به باردهی می‌کند. سن بلوغ درخت روند 6 سالگی به بعد می باشد و حداکثر عملکرد را از سن 9 به بعد دارد.

فاصله کاشت نهال گردو روند:

فاصله کاشت نهال گردو روند بسیار مهم است چرا که فاصله مناسب و استاندارد کشت تاثیر زیادی در میزان باردهی نهال گردو روند دارد . مناسب‌ترین فاصله کشت نهال روند 6 * 7 می‌باشد. فاصله کشت استاندارد کمک زیادی به فتوسنتز نهال گردو روند دارد باعث جذب بهتر مواد معدنی و مغذی توسط ریشه می‌شود. از انجا که گرده افشانی گردو توسط باد انجام می گیرد درهنگام کاشت نهال گردو روند به عنوان گرده افشان سعی کنید در قسمتی از باغ کاشت کنید که باد بهاری از ان طرف به سمت باغ شما می اید.

خاک مناسب نهال گردو روند:

گردو در مقایسه با سایر میوه ها که در خاک های اسیدیته کم رشد می کنند به خاک خنثی نیاز دارندالبته ناگفته نماند میزان اسیدیته خاک در قابل جذب بودن مواد معدنی موثر است بیشتر مواد معدنی در دامنه اسیدیته 6 تا7 برا گیاه قابل جذب است.

به طور کلی خاک های کم عمق با سنگ ریزه های فراوان و خاک های ماسه ای با شن های درشت ،خاک هایی که اهک زیاد دارد و خاک هایی که ph کمتراز6 باشد مناسب کاشت نهال گردو روند نیستند

ابیاری نهال گردو روند:

امروزه در کشور ایران دوره ابیاری باغات گردو از 5 روز تا 45 روز متغییر است در بعضی از مناطق که میزان بارندگی قابل توجه است می توان به صورت نیمه دیم با ابیاری 1تا2 بار در ماه انجام شود.برای استفاده بهینه از اب موجود در کشور می توان روش های ابیاری سنتی را با روش های قطره ای جایگزین کرد.

به منظور استحصال بهتر اب باید از هدررفت رطوبت نیز جلوگیری کرد مثلا با استفاده از مالچ ها و افزایش مصرف کود های الی به حفظ نفوذ پذیری خاک کمک کرد.

هرس گردو روند:

برخلاف باور اشتباه برخی از باغداران درختان گردو نیاز به هرس باردهی و فرم دهی دارند البته میزان نیاز به هرس در ارقام مختلف متفاوت است ارقامی که کم رشد هستند نیاز به هرس شدید دارند.به طورمعمول هرس درختان گردو سبک می باشد وبه دلیل باردهی گردو در انتهای شاخه یک ساله و ضرورت حفظ کامل جوانه های گل،هرس باردهی اغلب درختان گردو اغلب کم تر است.هدف از هرس باردهی کنترل رشد درختان پررشد و تحریک به رشد درختان کم رشد،حذف شاخه های خشک و افت زده می باشد بهتر است زمان هرس در فصل خواب که درجه حرارت به زیر صفر نرسد بهتر است انجام بشود،تا درخت بتواند بافت های زخمی را ترمیم می کند البته ناگفته نماند هرس تابستانه هم می تواند در فصل رشد انجام شود هدف از هرس تابستانه حذف پاجوش ها و تنه جوش ها می باشد.

کوددهی و سمپاشی نهال گردو روند:

استفاده از کودهای الی یا کمپوست ها نقش بسزایی در تغذیه درختان دارند و باعث اصلاح ساختار خاک و حفظ رطوبت و در نتیجه سبب افزایش عملکرد و تولید مصول می شود علاوه بر مصرف کود حیوانی ، از سایر منابع مواد الی از جمله کمپوست حاصل از کود دامی،کمپسوت های بقایای شاخ و برگ و ضایعات چغندرقند و پودر استخوان هم استفاده کرد.همچنین می توان از مواد هیومیکی حاوی اسید هیومیک و اسید فولیک نیز به عنوان منابع ارزشمند مواد الی استفاده کرد.با افزایش مواد الی خاک میزان هموس خاک زیاده شده و در نهایت باعث تغذیه پایدار و متعادل خواهد شد.

(برای تهیه کمپوست می توانید بقایای گیاهی و حیوانی را در یک محل انباشته کنید و برای افزایش فعالیت میکروبی می توانید مقداری کود حیوانی حدودا 10 درصد اضافه کنید همچنین برای افزایش رطوبت در این روش می توانید پس از اضافه کردن اب، روی توده خاک با پلاستیک بپوشانید.پس از یک سال کمپوست اماده استفاده می شود)

خرید و قیمت نهال گردو روند:

اگر به عنوان باغدار گردو پیوندی به فکر خرید گردو گرده افشان مناسب برای درختان گردوی خود هستید می توانید نهال گردو روند را با خیال راحت از برترین و بزرگترین نهالستان غرب کشور یعنی نهالستان رویال نهال تهیه کنید باغداری که به احداث باغ گردو پیوندی اهمیت می دهد و اصالت نهال رکن اصلی انتخابش است می تواند با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشد.

مشخصات نهال گردو روند پیوندی


کشور سازنده: ایتالیا

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 2 تن

شروع به باردهی: از سال سوم

فاصله کاشت: 7 در 7 و یا 8 در 8 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 2500 متر

درصد چربی: 50 درصد

شکل میوه: بیضی کشیده

ارتفاع درخت: تقریبا 5 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 تا 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و کاغذی و به آسانی

عمر اقتصادی: 100 سال

رنگ مغز: روشن

وزن مغز: درشت

مقاومت در برابر آفات: کمی حساس

رقم گرده افشان: چندلر، پدرو و هارتلی

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت