آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی
عکس نهال گردو هارتلی پیوندی

نهال گردو هارتلی پیوندی

خرید نهال گردو هارتلی پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو هارتلی پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو هارتلی پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو هارتلی پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو هارتلی پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو هارتلی پیوندی ، کاشت نهال گردو هارتلی پیوندی ، هرس درخت گردو هارتلی پیوندی ، نحوه آبیاری گردو هارتلی پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو هارتلی پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو هارتلی پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو هارتلی پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو هارتلی پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو هارتلی پیوندی

معرفی نهال گردو هارتلی پیوندی


معرفی نهال گردو هارتلی:

یکی دیگر از نژاد‌های درخت گردو، نهال گردو هارتلی می‌باشد که نخستین بار در قاره آمریکا کشف شد به بیان دیگر زادگاه اصلی این نهال قاره آمریکاست. با توجه به شرایط اقلیمی و آب هوایی ایران این امکان بوجود آمد که این نهال ارزشمند در کشورمان زیر کشت برود. این نهال برای مناطق معتدل مناسب است که بهترین بازدهی را در این منطقه دارد.

اگر قصد خرید نهال گردو هارتلی را دارید در وهله اول باید اطلاعات کامل و جامع از این نهال را کسب کنید. برای این منظور، سعی ما بر این است که شما را در این راه یاری دهیم لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

با توجه به اینکه انواع مختلف نهال گردو در نهالستان‌های ایران زیر کشت می‌رود و هر کدام شرایط مطلوب خود را می‌طلبد نهال گردو هارتلی یکی از محبوبترین و پرطرفدار ترین نهال‌ها به شمار می‌رود. اصلی ترین معیار برای نهال گردو هارتلی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نهال‌ها به شمار می‌رود. اصلی‌ترین معیار برای نهال گردو هارتلی خاک غنی و حاصل‌خیز است. نهال گردو هارتلی را در اندازه‌های مختلف می‌توان تهیه و زیر کشت برد.

آب و هوای مناسب و سازگار برای پرورش گردو هارتلی:

نهال گردو هارتلی در بسیاری از نقاط جهان که دارای آب و هوای مناسبی باشد زیر کشت می‌رود و دارای رشد و باردهی عالی می باشد. اما مناسب‌ترین منطقه آب و هوایی برای کشت و رشد عالی گردو هارتلی آب و هوای معتدلاست.برای کاشت گردو هارتلی باید این نقطه مدنظر و حائز اهمیت باشد که اگر درخت گردو هارتلی در مناطق سردسیر زیر کشت برود دچار سرمازدگی شده و به بار نمی‌نشیند و رشد خوبی هم نخواهد داشت.

علت نام گذاری نهال گردو هارتلی:

علت نام‌گذاری نهال گردو هارتلی به این دلیل بوده‌است که اولین بار در آمریکا این نهال توسط آقا و خانم هارتلی شناسایی و کاشت شد.

میزان باردهی و آغاز سن باردهی درخت گردو هارتلی:

درخت گردو با توجه به نوع نژادمیزان باردهی متفاوتی دارند و این یکی از چالش‌هایی است که کشاورزان در انتخاب نهال گردو با آن مواجه هستند نهال گردو هارتلی نیز با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه آب و هوایی که در آنجا زیر کشت می‌رود و شرایط مراقبت از نهال گردو هارتلی مقدار بار متفاوتی خواهد داشت. با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی زیر کشت نهال گردو هارتلی حداکثر میزان باردهی نهال گردو هارتلی 7 تن در هر هکتار می‌باشد. به دلیل سرعت رشد و باردهی بسیار بالای نهال گردو هارتلی این نهال از همان سال اول به بار می‌نشیند ولی همانطور که اشاره شد میزان باردهی یک درخت بالغ گردو هارتلی 7 تن در هکتار است. قابل ذکر است در صورت رسیدگی بهتر و بیشتر میتوان شاهد باردهی بهتر و بیشتر نهال گردو خواهید بود .

مناسب‌ ترین فاصله برای کاشت نهال گردو هارتلی:

با توجه به رشد نهال گردو هارتلی برای اینکه شرایط مناسب برای رشد و باردهی مطلوب نهال گردو هارتلی به وجود آید مناسب ترین فاصله 7 * 7 و در بعضی مناطق 8 * 8 می‌باشد حتی نهال گردو هارتلی در بعضی مناطق آمریکا به فاصله 5 *5 هم می‌کارند لذا رعایت فاصله مناسب کاشت مزیت های زیادی از جمله تهویه مناسب باغ، بهره مندی ریشه نهال از مواد مغذی مناسب ، سهولت حرکت ماشین های کشاورزی ما بین ردیف ها ، حذف مناسب علف های هرز دارد. لذا در صورت رعایت فاصله استاندار رشد مناسب ریشه و اندام های هوایی نهال همراه شده و میزان باردهی بیشتر و اندازه میوه درشت میشود .

فصل مناسب کاشت و مراحل کاشت نهال گردو هارتلی:

دقت در زمان کاشت یکی از نکاتی است که باید در مورد نهال گردو هارتلی در نظر گرفت همانطوری که گفته شد این نهال مخصوص نواحی معتدل و خشک است برای این منظور بهترین زمان کاشت نهال گردو هارتلی اوایل اردیبهشت می‌باشد در این موقع از سال نهال را از جایگاه اصلی خود در آورده و باید مواظب بود که به ریشه نهال گردو هارتلی صدمه‌ای وارد نشود و محلی که می‌خواهیم بکاریم انتقال بدهیم و چاله‌هایی با عمق زیاد حفر نمود و خاک مورد نیاز نهال گردو هارتلی را غنی از کود و مغذی کنیم سپس نهال گردو هارتلی را داخل چاله گذاشته و خاک غنی شده را تا ارتفاع 30 سانتی متر نهال ریخته و آبیاری نمود. توجه داشته باشید که نهال گردو هارتلی به سرما حساس هست و نیاز سرمایی نهال گردو هارتلی 400 تا 600 ساعت و دمای 5 تا 10 درجه را در فصل سرد سال تحمل می‌کند و در سطح ارتفاع از دریای ازاد 300 تا 1200رشد مناسبی دارد .

حداکثر عمر درخت گردو هارتلی و عوامل موثر بر عمر درخت گردو هارتلی:

با توجه به سازش و سازگاری نهال گردو هارتلی با خشکی عمر درخت گردو هارتلی بسیار بالا و تا صد سال بر‌آورد می‌شود. عوامل بسیاری در تعیین عمر درخت گردو هارتلی موثر است از جمله می‌توان به عوامل ذیل اشاره کرد:

• شرایط آب و هوایی

• آفت زدگی

• شرایط نگهداری

• کیفیت و مرغوبیت خاک

• تغییرات زیست محیطی منطقه و....

و موارد این چنینی موثر در تعیین عمر نهال درخت گردو هارتلی می‌باشد و تحت تاثیر این عوامل است.

مهم ترین بیماری‌هایی که ممکن است درخت گردو هارتلی را تهدید کند:

با توجه به پوست درخت گردو هارتلی که از ضخامت بسیار خوبی برخوردار است و این امر سبب شده که در مقابل انواع آفت و بیماری مقاومت کند ولی با این حال ممکن است در طول عمر خود دچار آفت و بیماری‌هایی دیگر گردد. مهم ترین بیماری‌هایی که ممکن است درخت گردو هارتلی را تهدید کند به شرح ذیل می‌باشد:

• کرم سیب

• آب سیاه

• گال گیاهی

• تاج گال

• کنه گال

• باکتریوز

• میکوز

• ویروس گیاهی

هر یک از آفت و بیماری‌های ذکر شده در بالا ممکن است درخت گردو هارتلی را در طول عمر خود تهدید کند و درخت گردو هارتلی به این بیماری‌ها مبتلا گردد. برای این منظور باید تدابیر لازم اتخاذ گردد تا درخت گردو هارتلی دچار آفت زدگی نشود. با توجه به این که پوست درخت گردو هارتلی از ضخامت خوبی برخوردار است و این امر سبب شده تا در برابر آفت‌‌ها مقاومت کند جای نگرانی زیادی نیست ولی در صورت بروز هر کدام از این بیماری‌ها که ممکن است در ریشه_ شکوفه_ساقه و یا برگ اتفاق بیفتد در اینصورت باید از سموم مخصوص برای از بین بردن آفت‌ها استفاده کرد.

کود و سم‌های مناسب برای بازدهی بهتر درخت گردو هارتلی:

برای بازدهی و راندمان بهتر درخت گردو هارتلی نیاز به رسیدگی و تیمار دارد نهال گردو هارتلی به مانند طفلی نوپا است که برای رشد و محصول بهتر نیاز به رسیدگی دارد همچنین بخاطر فتوسنتز بهتر که برای تغذیه نهال گردو هارتلی نیاز است باید از مواد معدنی و مغذی مختلفی از جمله فسفر، آهن، پتاسیم، مس، کلسیم، روی و... استفاده نمود. مواد مغذی ذکرشده به عنوان غذا برای درخت گردو هارتلی به شمار می‌رود و مهمترین منابع معدنی شناخته شده‌اند که در صورت عدم وجود در خاک باید از طریق کوددهی که شامل مواد معدنی که در بالا ذکر شد خاک گردو هارتلی را غنی کرد تا بهتر و سریعتر رشد کند کودهایی که برای این منظور استفاده می‌شود و برای بازدهی و راندمان نهال گردو هارتلی مناسب هستد عبارتند از کود حیوانی، سولفات پتاسیم و کودهایی که دارای نیترات باشند از جمله مهمترین کودهای مورد استفاده برای نهال گردو هارتلی به شمار می‌روند. برای از بین بردن آفت درخت گردو هارتلی باید از سم پاشی عمومی جدا خودداری گردد و فقط قسمت‌هایی که دچار بیماری آفت شده‌اند مورد سم پاشی قرار گیرد.

روش‌های مناسب آبیاری برای پرورش بهتر نهال گردو هارتلی:

برای آبیاری نهال گردو هارتلی روش‌های مختلفی از جمله قطره‌ای، نواری، غرقابی و...می توان استفاده نمود . شرایط ابیاری نهال گردو هارتلی به عوامل مختلفی از جمله تراکم درخت قدرت رشد- زمان کوددهی و سن درخت وابسته است. روش آبیاری سیستم تحت فشار امروزه بیشتر مورد توجه و استفاده نهال گردو هارتلی می‌باشد به این نکته باید دقت شود که آبیاری نهال گردو هارتلی در پاییز بعد از پایان مهر ماه شروع و آبان و در زمستان منجر به سرمازدگی درخت هارتلی می‌گردد به همین خاطر بهتر است در بازه زمانی یاد شده از آبیاری درخت گردو هارتلی خودداری نمود بطور میانگین فواصل ابیاری بین 7 تا 10 روز و میزان ان بین 50 تا 70 لیتر با توجه به اقلیم کاشت و جنس خاک متغییر است.

خاک مناسب پرورش نهال گردو هارتلی:

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو هارتلی خاک لومی شنی می باشد که دارای درصد مناسبی از رس و سیلت و ماسه باشد ، خاک گردو نباید خیلی شور و یا اهکی باشد نهال گردو هارتلی خیلی با خاک های اسیدی نیز رابطه خوبی ندارد و PH مناسب برای رشد نهال 5/6 تا 7 میباشد .

نحوه و زمان هرس درختان گردو هارتلی:

هرس درخت گردو هارتلی در دو مرحله انجام می‌گیرد:

1. هرس اولیه: این نوع هرس که برای فرم دهی و زیبایی درختان گردو هارتلی به کار می‌رود که در سال‌های اولیه رشد انجام می‌گیرد چون ساقه‌های نهال گردو هارتلی تا 5 متر هم رشد می‌کند به همین خاطر بهتر است سال‌های اول رشد انجام گیرد که بصورت سربرداری تا ارتفاع 80 سانتی متر به بالا حذف میشود این سربداری مانند شوکی عمل میکند که موجب تحریک رشد میشود .

2. هرس باردهی: هرس باردهی همانطور که از نامش پیداست به منظور باردهی و راندمان بهتر درخت گردو هارتلی در اواخر زمستان و بعضا در فصل تابستان شاخه‌های زاید و اضافی آنرا حذف می‌کنند.

قیمت نهال گردو هارتلی در نهالستان رویال نهال آرمین قاسمی:

گردو هارتلی در دو نوع ریشه‌ای لخت و گلدانی به بازار عرضه می‌شود هم چنین با توجه به سایز و سن نهال گردو هارتلی قیمت نهال گردو هارتلی متفاوت است گردو هارتلی در اندازه متفاوت تهیه و توزیع می‌گردد. ولی باتوجه به این که نهالستان مهندس آرمین قاسمی خود تولید نهال گردو هارتلی را دارد و گردو هارتلی در این نهالستان بدون واسطه توزیع می‌شود مناسب ترین و با صرفه ترین قیمت را داراست که شما عزیزان فقط با یک تماس و یا ارتباط با کانال تلگرامی یا درخواست از طریق پیج اینستاگرام رویال نهال آرمین قاسمی می توانید گردو هارتلی را با مناسب ترین قیمت تهیه نمایید و ازتخفیفات ویژه‌ی این نهالستان بهره‌مند گردید.

نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی افتخار دارد چنانکه نهال گردو هارتلی و هر نهال دیگر شما مورد صدمه از طرف نهالستان دیده‌باشد خسارت آنرا پرداخت نماید.

مشخصات نهال گردو هارتلی پیوندی


کشور سازنده: آمریکا

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 7 تن

شروع به باردهی: از سال اول

فاصله کاشت: 7 تا 8 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 2000 متر

درصد چربی: 60 درصد

شکل میوه: بزرگ و بیضی

ارتفاع درخت: تقریبا 5 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 الی 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: به آسانی

عمر اقتصادی: 100 سال

رنگ مغز: زوشن

وزن مغز: حدود 7 گرم

مقاومت در برابر آفات: مقاوم

رقم گرده افشان: هارتلی ، روند و فرانکوت

میزان آبیاری: هر 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت