آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان
عکس نهال گردو تویسرکان

نهال گردو تویسرکان

خرید نهال گردو تویسرکان از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو تویسرکان با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو تویسرکان در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو تویسرکان به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو تویسرکان در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو تویسرکان، کاشت نهال گردو تویسرکان، هرس درخت گردو تویسرکان، نحوه آبیاری گردو تویسرکان، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو تویسرکان و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو تویسرکان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو تویسرکان را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو تویسرکان
  •     
  • مشخصات نهال گردو تویسرکان

معرفی نهال گردو تویسرکان


مشخصات و خصوصیات نهال گردو تویسرکان:

گردو تویسرکان از ارقام پر درآمد و پر سود درخت گردو محسوب می‌شود و دارای گردو بسیار با کیفیت می‌باشد. زادگاه اصلی گردو تویسرکان یکی از شهر‌های همدان یعنی شهر تویسرکان است. تویسرکان یکی از شهرهای تولید کننده گردو شناخته شده‌است طوری که جهاد کشاورزی شهر تویسرکان را بهشت و پایتخت تولید کننده گردو ایران نامیده است. نهال گردو تویسرکان به دلیل داشتن گردو پرچرب و با کیفیت، جز درختان کاملا اقتصادی به شمار می‌رود. در ایران ارقام مختلفی از نهال گردو تولید می‌شود که هر کدام ویژگی‌های مختلفی دارند و هر فرد کشاورز ترجیح می‌دهد نهال گردویی را کشت کند که علاوه بر درجه یک بودن با شرایط جغرافیایی منطقه سازگاری داشته باشد، گردو تویسرکان جز ارقام تجاری و صادراتی می‌باشد که باغداران و کشاورزان از کاشت ان بسیار استقبال کرده‌اند.

اقلیم جغرافیایی مناسب پرورش نهال گردو تویسرکان:

نهال گردو تویسرکان مناسب کاشت در شرایط آب و هوایی معتدل و سردسیر می‌باشد. اقلیم مناسب برای احداث باغ گردو تویسرکان مکان‌هایی است که زمستان‌های سرد داشته باشد تا نیاز سرمایی این گردو که حدودا ما بین 400 الی 800 ساعت است را برطرف کند.اگر این نیاز سرمایی برطرف نشود میوه‌های تولید شده توسط درخت گردو تویسرکان دارای کیفیت پایین و درصد مغز پایین تری می‌شوند. بهتر است بدانید که هر نهال گردو یک نیاز سرمایی خاص دارد. اما گردو تویسرکان به طور جدی نیازمند این سرما نمی‌باشد و در مناطق معتدل نیز عملکرد چشم گیری دارد. شهر تویسرکان واقع در استان همدان به دلیل شرایط آب و هوایی کوهستانی بیشترین سطح کشت را درخصوص کاشت درخت گردو تویسرکان بهئ خود اختصاص داده است و بی شک هیچ کدام از گردوها کیفیت مغز گردو تویسرکان را ندارند.

ویژگی‌های ظاهری گردو تویسرکان:

گردو تویسرکان بر خلاف ارقام گردو‌های کاغذی، بلند قد می‌باشد در واقع می‌توان گفت یکی از بلند قدترین رقم گردو محسوب می‌شود و در زمان بلوغ ارتفاع درخت به 20 الی 25 متر می‌رسد.گردو تویسرکان محصولی درشت با 50 درصد مغز را دارا می‌باشد. وزن گردو تویسرکان حدودا 17 گرم می‌باشد. مغز محصول گردو تویسرکان روشن است و پوست چوبی ضخیمی دارد یکی از معایب گردو تویسرکان بلند قد و ارتفاع گرفتن و زود گل بودن ان می‌باشد که چیدن محصول ان سخت می‌شود اما به جرات می‌توان گفت گردو تویسرکان بهترین عملکرد را در آب و هوای ایران دارد.

عمر مفید گردو تویسرکان و عوامل موثر در آن:

گردو تویسرکان جز گردو‌های بومی ایران محسوب می‌شود و عمر مفید آن حدودا 80 تا 100 سال می‌باشد. البته عوامل زیادی روی عمر گردو تویسرکان تاثیر گذار است. از جمله این عوامل: هرس اصولی- کوددهی-سم پاشی به موقع می‌باشد.

باردهی گردو تویسرکان و تناژدهی آن:

نهال گردو تویسرکان جز ارقام زودگل و پربار می‌باشد گردو تویسرکان از سال پنجم باردهی خود را شروع می‌کند. در سال‌های اول باردهی آن در حد نوبرانه می‌باشد اما در زمان بلوغ حداکثر عملکرد آن به 7 تن می‌رسد. این بدین معناست که احداث باغ گردو تویسرکان بسیار پرسود می‌باشد و با کشت نهال گردو تویسرکان در سال آتی می‌توانید یک منبع درآمد عالی داشته باشید.

آبیاری نهال گردو تویسرکان:

به جرات می‌توان گفت گردو توسرکان جز درختان پرتوقع می باشد و نیاز آبی بالای دارد. پس در نتیجه می‌توانیم بگوییم گردو تویسرکان در مقابل کم آبی مقاوم نیست و نمی‌توان آن را به حالت دیمی کشت کرد. نهال گردو تویسرکان را می‌توان به روش غرقابی و قطره‌ای آبیاری کرد. اما کارشناسان نهالستان رویال نهال بهترین روش آبیاری نهال گردو تویسرکان را آبیاری قطره‌ای توصیه می‌کند.

آبیاری نهال گردو تویسرکان در سال‌های اول کشت هفته‌ای می‌باشد و این نیاز آبی هر هفته ما بین 50 الی 100 لیتر است. توجه داشته باشید که زمان و مقدار آبیاری حتما مرتب باشد و نهال گردو تویسرکان در سال‌های اول کشت به هیچ عنوان با تنش آبی رو به رو نشود در غیر این صورت موجب از بین رفتن نهال گردو تویسرکان خواهد شد.

خاک مناسب نهال گردو تویسرکان:

1. خاکی که گردو تویسرکان در آن کشت می‌شود باید دارای زهکشی خوبی باشد، در واقع شنی-لومی باشد تا نهال گردو بتواند بهتر ریشه زایی کند.

2. خاک محل کشت گردو تویسرکان کمی باید اسیدی باشد یعنی Phآن تقریبا ما بین 5/5 تا 5/6 باشد.

3. بهترین کشت نهال گردو تویسرکان باید دارای بافت نرمی باشد در واقع خاک نباید سنگلاخی باشد.

4. در هنگام چاله کنی حتی ته چاله مقداری ماسه بادی اضافه شود تا در ریشه نهال گردو توسرکان بتواند بهتر رشد کند زیرا ریشه نهال گردو تویسرکان به حالت عمودی رشد می‌کند

کاشت نهال گردو تویسرکان:

بهترین زمان برای کاشت نهال گردو تویسرکان از اواخر فصل پاییز شروع می‌شود تا اوایل فصل بهار، بهترین تایم با توجه به اقلیم منطقه متفاوت می‌باشد. یک باغدار قبل از احداث باغ گردو تویسرکان می‌تواند با کارشناسان رویال نهال در تماس باشد و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه محل کشت بهترین و مناسب ترین زمان کشت را انتخاب کند.

کوددهی نهال گردو تویسرکان:

کوددهی یکی از مواردی می‌باشد که برای کشت نهال گردو تویسرکان اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که کوددهی مناسب سبب افزایش راندمان درخت گردو تویسرکان می‌باشد و کوددهی نامناسب سبب کاهش و از بین رفت درخت می‌شود. شما باغداران عزیز قبل از کوددهی حتما باید آزمایش خاک انجام دهید و کمبود‌های خاک را مشخص کنید و سپس به کوددهی و تغذیه مناسب خاک خود اقدام کنید.

کوددهی برای نهال گردو تویسرکان به خصوص در سال‌های اول کاشت اهمیت به خصوصی دارد شما باغدار محترم در سال‌های اول هم از کود شیمیایی و همچنین می‌توانید از کود دامی نیز برای تقویت خاک خود استفاده کنید. البته کارشناسان شرکت رویال نهال صلاح را در این می‌بینند که چنان چه خاک غنی باشد بهتر است فقط از کود حیوانی پوسیده استفاده شود آن هم به حالت چالکود تا ریشه نهال گردو تویسرکان سال اول برخورد مستقیم با آن نداشته باشد.

مهم‌ترین و شایع‌ترین بیماری‌ها و آفات گردو تویسرکان:

بیماری‌های درختان گردو تقریبا مشابه هستند. اما اگر قصد احداث باغ گردو تویسرکان را دارید بهتر است بگوییم که نیازمند به سم پاشی و مراقبت خاصی نخواهید داشت زیرا درخت گردو تویسرکان بر خلاف ارقام خارجی در مقابل آفات و بیماری کاملا مناسب است.

کاشت بذر یا نهال گردو و قیم گذاری نهال گردو تویسرکان:

شما باغداران عزیز برای احداث باغ گردو تویسرکان می ‌توانید به دو روش کشت بذر آن و یا کشت نهال گردو تویسرکان اقدام کنید. کشت بذر گردو تویسرکان زمانبر است اما شما می‌توانید با تهیه نهال گردو تویسرکان از شرکت رویال نهال با خیال راحت اقدام به کشت نهال گردو تویسرکان کنید. زیرا این شرکت هنگام تولید نهال از بهترین و مرغوب ترین بذرها استفاده می کند و تمامی نهال این شرکت دارای گواهی اصالت و مجوز بهداشت می‌باشد و در هنگام توزیع نهال‌‌ها، ریشه نهال ها را ضدعفونی و پرالیناژ می‌کنند تا ریشه نهال عاری از بیماری و قارچ باشد سپس تحویل شما می‌دهند. توصیه می شود در مناطق بادخیز بعد از خرید و کشت نهال گردو تویسرکان با قرار دادن یک قیم و تکیه‌گاه مناسب برای نهال تازه کاشته شده گردو تویسرکان از شکسته شدن، شاخه و ساقه نهال توسط باد جلوگیری می‌کنید.

البته در سال‌های آتی و بعد از بزرگ شدن نهالگردو تویسرکان باز هم توصیه می‌شود قیم گذاری فراموش نشود زیرا که گردو تویسرکان جز درختان بسیار پربار می‌باشد و به تنهایی نمی‌واند وزن سنگین محصول خود را تحمل کند، پس بهتر است عمل قیم گذاری فراموش نشود و مهم تلقی شود.

گرده افشان گردو تویسرکان:

کاشت گرده افشان را برای نهال های گردو را جدی تلقی کنید زیرا که خیلی از درختان گردو بدون گرده افشان عملکرد خوبی نخواهند داشت. پس برای بالا بردن راندمان تولید محصول توصیه می‌شود حتما به ازای 10 اصله نهال گردو تویسرکان حتما 1 اصله رقم گرده افشان کشت شود شما می‌توانید از ارقام نهال فرانکت، روند یا فرانسه به عنوان رقم گرده دهنده برای گردو تویسرکان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که رقم گرده زا را در باغ حتما در سمتی کشت کنید که باد بهاری از آن سمت وارد باغ شما می‌شود.

نکته: از انجای که گردو تویسرکان جز ارقام بومی می‌باشد و رشد بسیار بالایی دارد بهتر است در هنگام کاشت فاصله استاندارد آن یعنی حداقل 8*8 و حداکثر 10*10 رعایت شود عدم رعایت این فاصله در آینده مشکلاتی را برای درخت به وجود می‌آورد که در ادامه مقاله بیشتر توضیح داده خواهد شد.

هرس گردو تویسرکان:

هرس کردن درخت گردو تویسرکان نتنها سبب افزایش تولید محصول آن بلکه باعث افزایش کیفیت محصول آن نیز می‌گردد زیرا هرس درخت گردو تویسرکان باعث از بین رفتن شاخه‌ها اضافی شده و عمل فتوسنتز بهتر انجام می‌شود. هرس شاخه‌های خشک و اضافی گردو تویسرکان باعث تولید شاخه‌ها و جوانه‌های جدیدی می‌شود و در نتیجه عملکرد و تولید محصول نیز افزایش می‌یابد. بهترین تایم هرس باردهی برای گردو تویسرکان اوایل بهار می‌باشد و بهترین تایم هرس فرم‌دهی برای گردو تویسرکان اوایل پاییز می‌باشد( در هنگام هرس دقت کنید شاخه‌های جوان و تازه حذف نشود چرا که محصول گردو روی شاخه‌ی جدید و جوان تشکیل می‌شود)

فواید و خواص مغز گردو تویسرکان:

گردو تویسرکان به سبب درصد چربی بالایی که دارد، ارزش غذایی بسیار مهمی را در بین مردم کسب کرده است. مغز این گردو منبع عالی پروتئین و انوع ویتامین‌ها می‌باشد. همین موضوع باعث بالا رفتن ارزش غذایی آن شده است. مغز این گردو سبب تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت و ضخیم تر شدن موی سر، درمان کبد چرب و هزاران فواید دیگر برای بدن انسان دارد. که هیچ کدام از این فواید برای هیچ کس پوشیده نیست.

خرید نهال گردو تویسرکان:

قیمت نهال گردو تویسرکان هر ساله در حال تغییر می‌باشد و قیمت ثابت و مشخصی ندارد، پس بهتر است برای استعلام قیمت و مشاوره بیشتر درباره‌ی خرید نهال گردو تویسرکان با کارشناسان نهالستان شرکت رویال نهال در ارتباط باشید. شما عزیزان می توانید از هر نقطه از جای جای ایران عزیزمان هر روز با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با انتخاب رقم مناسب و کشت اصولی ان بهترین و پربارترین باغ گردو را احداث کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. با خرید نهال گردو تویسرکان از تخصصی ترین شرکت تولید و اصلاح نهال گردو یعنی شرکت رویال نهال با خیال راحت می‌توانید اقدام به احداث باغ گردو تویسرکان نموده و به بالاترین سوددهی برسید.

مشخصات نهال گردو تویسرکان


کشور سازنده: ایران - تویسرکان

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 6 تن

شروع به باردهی: از سال اول

فاصله کاشت: بین 6 تا 7 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 2500 متر

درصد چربی: زیاد

شکل میوه: بیضی

ارتفاع درخت: تقریبا 20 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: خیلی راحت

عمر اقتصادی: بین 40 تا 50 سال

رنگ مغز: روشن

وزن مغز: حدود 16 گرم

مقاومت در برابر آفات: مناسب

رقم گرده افشان: فرانکت و فرنت

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت