آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس
عکس نهال گردو اسپرلوس

نهال گردو اسپرلوس

خرید نهال گردو اسپرلوس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو اسپرلوس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو اسپرلوس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو اسپرلوس به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو اسپرلوس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو اسپرلوس، کاشت نهال گردو اسپرلوس، هرس درخت گردو اسپرلوس، نحوه آبیاری گردو اسپرلوس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو اسپرلوس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو اسپرلوس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو اسپرلوس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو اسپرلوس
  •     
  • مشخصات نهال گردو اسپرلوس

معرفی نهال گردو اسپرلوس


مشخصات و خصوصیات نهال گردو اسپرلوس:

همانطور که از اسمش مشخص است متعلق به یکی از شرکت های کشور ایران می باشد و امروزه بیشتر در مناطق سردسیر کشت می‌شود گردو اسپرلوس معروف به گردو خوشه ای می باشد این گردو کاملا دیرگل ومناسب مناطق سردسیرمی باشد به دلیل دیر گل بودن گردو اسپرلوس بیشترین سطح زیر کشت را دارد مناطق کوهستانی به خود اختصاص داده است.

این گردو جزء ارقام نیمه پاکوتاه محسوب می‌شود و دارای مغز سفید و روشن است که باعث ارزشمند شدن محصول آن شده است .

ارتفاع این درخت به ۶ تا ۸ متر می‌رسد که البته با هرس فرمدهی قابل کنترل می باشد محصول گردو اسپرلوس دارای ۱۷ گرم وزن می باشد که ۶۰ درصد آن مغز است دارای پوست نیمه کاغذی است و محصول دهی آن به حالت خوشه های چهار یا پنج تایی است و باردهی آن لترال و آپوکسی میباشد این گردونیم پاکوتاه هستند و گستردگی زیادی ندارد اما برای عملکرد بهتر و درخت و ریشه زایی بهتر و بهتر از فاصله سولی کشت کشت رعایت شود.

زادگاه گردو اسپرلوس نطور که از اسمش مشخص است متعلق به یکی از شرکت های کشور ایران می باشد و امروزه بیشتر در مناطق سردی کشت می‌شود می‌باشد به دلیل دیرگل بودن گردو اسفند بیشترین سطح زیر کشت را دارد مناطق کوهستانی به خود اختصاص داده است.

این گردو جزء ارقام نیمه پاکوتاه محسوب می‌شود و دارای مغز سفید و روشن است که باعث ارزشمند شدن محصول آن غلات پوست نیمه کاغذی است و محصول دهی آن به حالت خوشه های 4 یا 5 تایی است و باردهی آن لترال و آپومکسی میباشد این گردونیمه پاکوتاه هستند و گستردگی زیادی ندارد اما برای عملکرد بهتر و درخت و ریشه زایی بهتر ان بهتراست فاصله اصولی کشت رعایت شود.

زمان باردهی گردو اسپرلوس:

این گردو عملکرد بسیار خوبی دارد و کاملا اقتصادی می باشد از سال دوم باردهی دارد و از سال پنجم اقتصادی می شود .

درخت بالغ گردو اسپرلوس به طور میانگین حدود ۵۰ کیلوگرم بارداری دارد و با توجه به نیمه پاکوتاه بودن آن در هکتار می توان ۲۰۰ اصله نهال کاشته شود البته قابل ذکر است که این باردهی نسبت به گردو های ژنوتیپ رویال بسیار کم است.

بهترین زمان کاشت گردو اسپرلوس:

مناسب ترین منطقه برای کاشت نهال گردو اسپرلوس منطقه ای با آب و هوای معتدل و مدیترانه می باشد این رقم مقاومت خوبی در برابر خشکی و سرما دارد بهترین زمان کشت این حال بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد در حقیقت میتوان گفت در مناطق معتدل و نیمه سردسیر کشت پاییزه بهترین تایم کاشت محسوب می‌شود و در مناطق کوهستانی و سردسیر کشت آن بهتر است اسفند ماه یا اوایل بهار انجام شود.

زمان و میزان باردهی گردو اسپرلوس:

امروزه باغداران به دلیل عملکرد بالا و اقتصادی گردو اسپرلوس به خوبی از این رقم استقبال کرده‌اند این گردو جز ارقام زودبازده می باشد و از سال اول باردهی دارد اما باردهی اقتصادی آن از سال چهارم می باشد باردهی آن در سال‌های اول کم سپس با افزایش سن درخت رفته رفته باردهی بیشتر به ۵۰ کیلوگرم می رسد.

عمر گردو اسپرلوس اقتصادی:

عمراین گردو به طور میانگین ۱۰۰ سال می باشد اما این عدد تقریبی بوده و بستگی به عوامل متعددی از جمله : شرایط اقلیمی منطقه و میزان رسیدگی باغدار به درخت را دارد به طور مثال می‌توان به هرس، سمپاشی و کوددهی مناسب اشاره کرد که رعایت اصولی این عوامل موجب افزایش عمر درخت گردو اسپرلوس خواهد شد.

آبیاری نهال گردو اسپرلوس :

آبیاری گردو اسپرلوس در سالهای اول کاشت بسیار حائز اهمیت می باشد به طوری که هفته یک بار به طور میانگین هر نهال حداقل باید ۵۰ لیتر آبیاری شود سال‌های بعد میتوان با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و میزان بارندگی هر ۱۰ روز یکبار این درخت را آبیاری کرد این درخت در مقابل کم آبی مقاومت چندانی ندارد و نباید با تنش آبی مواجه شود روش های آبیاری غرقابی و قطرهای پاسخگوی نیازآبی گردو اسپرلوس می باشد ، حداقل نیاز آبی گردو اسپرلوس در سال‌های اول ۳۰ لیتر می باشد در سالهای آتی با توجه به افزایش سن درخت این میزان آب به 50 لیتر افزایش می یابد.

بهترین خاک پرورش گردو اسپرلوس:

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو اسپرلوس خاک شنی لومی با ph 7تا 7/5می باشد، البته جنس خاک ومیزان اسیدیته یا قلیایی بودن خاک را می توان با اضافه کردن خاک های شنی و رسی و گوگرد اصلاح کرد.

نکته:در خاک هایی با درصد آهک پایین نیز این گردو قابلیت رشد ریشه زایی را دارد، زهکشی مناسب خاک باعث میشود ریشه درخت بهتر گستردگی پیدا کند و در نتیجه عملکرد درخت بهتر و بیشتر می شود

کوددهی نهال گردو اسپرلوس:

کوددهی باغات گردو اسپرلوس بسیارامر مهم میباشد زیرا درخت گردو برای رشد و باردهی مطلوب نیاز به مواد معدنی دارد و برای برطرف کردن این مواد معدنی خاک باید غنی باشد. برای تقویت خاک گردو می توان از انواع کودهای آلی یا کودهای شیمیایی با توجه به آنالیز خاک اشاره کرد مصرف این کوتاه بستگی به فقیر بودن خاک دارد اما به طور میانگین می توان گفت هر درخت گردو سالانه به ۲۵۰ گرم کود پتاس ۱۰۰ گرم فسفر و ۱۵۰ گرم گوگرد گرانوله به همراه ۱۰۰ گرم اوره برای برای تقویت ریشه نیاز دارد که ترکیبی از این کود ها را می توان با فاصله از ریشه به حالت چالکود به عمق ۳۰ سانت در قسمت سایه انداز درخت چال کرد.

مهمترین آفات و بیماری های گردو اسپرلوس سمپاشی آن:

معمولا بیماری هایی که درختان گردو را تهدید می‌کنند بسیار شبیه به هم هستند برای مقابله و پیشگیری از بیماری های گردو حتماً باید بیماری ها را شناخت و به سرعت با آنها مقابله کرد .

مهم‌ترین بیماری‌های شایع در بین درختان گردو بیماری هایی از قبیل آن:

آنتراکتوز، کال پوسیدگی ریشه و طوقه و بیماری بلایت می باشد ، در مقاله های مربوط به بیماری گردو بیشتر در مورد بیماری های گردو و راههای مقابله با آنها صحبت کرده‌ایم.

هرس درخت گردو اسپرلوس:

از آنجایی که درخت گردو اسپرلوس نیمه پاکوتاه محسوب می‌شود و دارای قامتی بلند می باشد پس توصیه می‌شود به شکل صحیح از همان سال های اولیه کاشت نهال مورد هرس فرمدهی صحیح قرار گیرد بهترین زمان هرس گردو فصل پاییز یا اواخر اسفند می باشد هرس به موقع و اصولی علاوه بر کمک به فرمدهی درخت، به سلامت درخت کمک خواهد کرد به این صورت اگر در تابستان هرس صورت گیرد باعث ترشح شیره از محل زخم شده و این عامل سبب جذب حشرات و موریانه ها می شود که موجب آسیب جدی به درخت می شود هرس درخت گردو علاوه بر تربیت درست درخت سبب می شود نور آفتاب به تمامی شاخه ها برسد و عملیات فتوسنتز درست انجام شده و درخت گسترش اصولی بهتری داشته باشد .

پس می توان نتیجه گرفت بهترین زمان هرس فرمدهی گردو اسپرلوس فصل پاییز و بهترین تایم هرس باردهی آن اواخر زمستان می باشد کسانی که در هنگام هرس نگرانی تبخیر آب درون شاخه ها و ترشح بیش از اندازه شیره درختان هستند می توانید از چسب باغبانی استفاده کنند.

گرده افشانی درخت گردو اسپرلوس:

اکثر درختان گردو تک پایه هستند و گل های نر و ماده روی پایه های جدا تشکیل می شود. گرده افشانی درختان گردو توسط باد انجام می گیرد در بعضی از موارد باز نشدن همزمان شاتون های نر و گلهای ماده سبب می شود عملیات گرده افشانی به صورت کامل انجام نشود و این عامل سبب پوکی مغز گردو می گردد. رقم گردو اسپرلوس خود گرده افشان بوده به این صورت که گلهای نر و ماده روی یک پایه تشکیل می‌شود و نیازمند به رقم گرده افشان نمی باشد.

خواص مغز گردو اسپرلوس:

مغز گردو اسپرلوس منبع غنی از چربی، فیبر و پروتئین است. علاوه بر این مغز این گردو حاوی منیزیم، فسفر، آهن، منگنز و ویتامین b6میباشد. وجود تمامی این مواد برای سلامت بدن ضرورت دارد. مغز گردو اسپرلوس دارای چربی متعادل می باشد و کیفیت آن نیز عالی و بازار پسند است امروزه از مغز گردو برای ساخت شامپوهای ضد ریزش مو و شوره سر و همچنین در جهت ساخت کرم های پوست برای بهبود کیفیت پوست و رفع چین و چروک های آن استفاده می شود.

قیمت و خرید نهال گردو اسپرلوس:

امروزه ارقامی مختلف از نهال های گردو در نهالستان های کشور تولید می‌شود و با قیمت های مختلف به بازار عرضه می شوند قیمت نهال گردو بسته به نوع رقم ،سن و شناسنامه دار بودن نهال متفاوت است ، گردوهای اسپرلوس تولید شده در نهالستان رویال نهال با توجه به سن و اصالت نهال از قیمت ۷۰ تا ۱۰۰ تومان متغییر است .

گردو اسپرلوس یکی از ارقام مرغوب وبا کیفیت محسوب می‌شود و امروزه مورد استقبال باغداران گردو قرار گرفته است واحداث باغ آن اقتصادی و سودآور می باشد .

هنگام خرید نهال گردو اسپرلوس دقت کنید تمامی خصوصیات و مشخصات این نهال را با توجه به شرایط آب و هوا و اقلیم منطقه در نظر داشته باشید.

فروش رقم گردو به صورت حضوری و غیر حضوری و بدون واسطه صورت می گیرد نهالستان رویال نهال دارای مجوز از سازمان جهاد کشاورزی با تولید بهترین ارقام گردو از جمله گردو اسپرلوس آماده خدمت به تمامی باغداران کشور عزیزمان می باشد.

مشخصات نهال گردو اسپرلوس


خصوصیات: لترال دهی و آپومیکسی

عملکرد میوه در هکتار: 8 تن

نوع برگ دهی: دیر برگ ده

نوع باردهی: پربار

شروع مجدد باردهی: پس از سرمای بهاره

فاصله کاشت: 7 در 8 متر مربع

باردهی جانبی: 100 درصد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و به آسانی

مقاومت در برابر آفات: مقاوم

رقم گرده افشان: خودگرده افشان

ارتفاع از سطح دریا: تا 2300 متر

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت