آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی
عکس نهال گردو ممتاز پیوندی

نهال گردو ممتاز پیوندی

خرید نهال گردو ممتاز پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو ممتاز پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو ممتاز پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو ممتاز پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو ممتاز پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو ممتاز پیوندی ، کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی ، هرس درخت گردو ممتاز پیوندی ، نحوه آبیاری گردو ممتاز پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو ممتاز پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو ممتاز پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو ممتاز پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو ممتاز پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو ممتاز پیوندی

معرفی نهال گردو ممتاز پیوندی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو ممتاز پیوندی:

از جمله ارقام پر طرفدار در کشور عزیزمان ایران نهال گردو پیوندی ممتاز می باشد.

دلیل محبوبیت این نهال باردهی فوق العاده آن است ، جز اقامی می باشد که برای مناطق سردسیر و نیمه سردسیر بسیار مناسب است.

لذا باغدارانی که در مناطق کوهستانی و سردسیر زندگی می کنند دیگر نگران سرما زدگی نهال خود نخواهند بود.

ممکن است همه بکارند ولی همه گردو کار واقعی نیستند ، ممکن است همسایه یا دوست و آشنای شما احداث باغ گردو ممتاز انجام دهد ولی از باردهی ان رضایت کافی نداشته باشد . علاوه بر اینکه ممکن است همسایه شما نهال قلابی از نهالستان غیر مثمر خریداری کرده مسئل حائز اهمیت رسیدگی و مراقبت از نهال بعد از کشت می باشد . لذا با بهره برداری ویژه از باغ گردو ممتاز مستلزم رسیدگی ویژه می باشد .

نهال گردو ممتاز پیوندی پاکوتاه است . زود بازده و پر بازده نیز می باشد ، باردهی آن از سالهای اولیه آغاز می شود پوست میوه نیمه کاغذی است و برای کاشت در منطقه ای که آسیب پرندگان وجود دارد مناسب است .

منشا نهال گردو ممتازپیوندی:

منشا نهال گردو ممتاز پیوندی ایران می باشد .WALNUT PERSIAN

در کشور ما سطح زیر کشت این گرو بسیار وسیع است به دلیل باردهی زود هنگام و زیاد این رقم می باشد.

مغز گردو ممتاز پیوندی بسیار شفاف و روشن است و درصد چربی بسیار خوبی دارد در مناطق سردسیر معجزه می کند چرا که مقاومت خوبی در برابر سرما دارد .

عمر مفید نهال گردو ممتاز پیوندی:

کل عمر یک درخت با عمر مفید آن متفاوت است چرا که عمر مفیدهر درختی برابر با توانایی باردهی اقتصادی ان می باشد . عمر مفید درخت گردو ممتاز پیوندی حدود 80 سال بوده و در طول این 80 سال باردهی اقتصادی خواهد داشت . البته میزان باردهی بستگی زیادی یه رسیدگی دارد . لذا بهتر است برای افزایش کمیت و کیفیت محصول آبیاری هرس و کود دهی به موقع انجام شود .

سطح ارتفاع از دریای آزاد مناسب برای کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی:

از ارتفاع 300 تا 1500 نهال گردو ممتاز پیوندی می تواند رشد کند لذا پرورش آن در مناطقی که در این سطح ارتفاع هستند منعی ندارد . چرا که نهال گردو ممتاز پیوندی نیاز سرمایی داشته و برای توقف رشد خود به دمای زیر صفر محتاج است تا در بهار توان شروع به رشد و گلدهی و باردهی نماید.

کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی:

همانطور که بیان کردیم نهال گردو ممتاز پیوندی به دلیل اینکه مقاومت خوبی در برابر سرما داشته و در مناطق سردسیر رشد بهتری دارد برای کاشت در کوهپایه ها و مناطق کوهستانی بسیار مناسب است.

فاصله ی مناسب کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی 7*6 می باشد. چاله هارا با رعایت این فاصله آماده کنید و بهتر است چاله ها 6 ماه قبل از کاشت آماده شود رعایت فاصله مناسب کاشت برای سهولت عبور ماشین های کشاورزی و انجام عملیات برداشت محصول و تهویه باغ بسیار الزامی است .

عمق و قطر چاله از 1 تا 70 متر متغیر است بهتر است خاک داخل چاله را با کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید تا ریشه رشد مناسبی برخوردار باشد .

زمان کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی:

زمان کاشت نهال گردو در 6 ماه دوم هر سال می باشد چرا که بهترین زمان کاشت بعد از خزان و بعد از خواب رفتن نهال و قبل از بیدار شدن جوانه های ان می باشد . ماه های آذر و اسفند بهترین ماه برای کاشت نهال می باشد . چرا که در این دو فصل هم خاک سرمای نسبی دارد هم دوره یخبندان نیست که باعث یخ زدگی خاک شده و عملیات کاشت را با خطر مواجه کند ، مزیت دیگری که کاشت نهال در این ماه ها از سال وجود دارد این است ریشه نهال ها در خواب هستند و تغیر مکان را متوجه نخواهند شد .و همچنین باعث می شود نهال یک سال جلو بیافتد.

ارتفاع درخت گردو ممتاز پیوندی:

جز ارقام پاکوتاه بوده و قد نهایی درخت بین 4 تا 5/4 می باشد . ویژگی بارز این نهال کوتاه قدی ان و سهولت در برداشت محصول است این کوتاهی قد باعث سهولت در سم پاشی، هرس باردهی قابل توجه درخت شده .

آغاز باردهی نهال گردو ممتاز پیوندی:

جز ارقامیست که بسیار زودبازده هستن و از سال های اولیه باردهی آنها شروع می شود. در نظر داشته باشید که میزان رسیدگی رابطه مستقیم با میزان باردهی دارد .

نیاز سرمایی نهال گردو ممتاز پیوندی:

نیاز سرمایی نهال گردو ممتاز پیوندی بین 400 تا 700 ساعت می باشد . نهال برای افزایش باردهی و گلدهی بهتر به این میزان سرما احتیاج دارد و در صورت برطرف شدن این نیاز سرمایی باردهی آن دچار اخلال می شود .

آبیاری نهال گردو ممتاز پیوندی:

همانند سایر نهال ها آبیاری نهال گردو ممتاز پیوندی یکسری سلسله مراتبی دارد که اگر رعایت نشود منجر به نابودی نهال گردو خواهد شد.

رویال نهال در این مقاله سعی دارد هر آنچه که درباره ی شرایط و نگهداری و مراقبت از نهال حائز اهمیت است و در صورت غفلت خسارت جبران ناپذیری بر باغ وارد می شود .

توجه داشته باشید عواملی مثل ( نوع خاک ،آب و هوای اقلیم مورد نظر ، نوع نهال گردو و رطوبت و یا گرمای هوا و میزان بارندگی سالانه و فاصله کاشت نهال ، سن نهال و در میزان و فواصل آبیاری بسیار تاثیر دارد.)

با توجه به این موارد میانگین میزان فواصل آبیاری را بیان می کنیم میزان آبیاری بین 50 تا 70 لیتر در هر 7 روز 10 روز متغیر است. با بزرگ شدن سن نهال فواصل ابی بیشتر می شود و در مناطقی که میزان بارش سالانه بیشتر است .

علاوه بر میزان آبیاری روش و زمان آبیاری نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که بهترین روش آبیاری ، آبیاری قطره ای می باشد .

مزایای مختلف این روش آبیاری قطره ای کنترل میزان آبیاری صرفه جویی در استفاده از آب آبیاری و مانع از رویش بی رویه علف های هرز می شود .

آبیاری های مختلف از جمله غرق آبی یا بارانی برای نهال هم موجب هدر رفت آب شدهو هم موجب افزایش رشد بی رویه علف های هرز می شود . از معایب دیگر آبیاری بارانی برای باغات و افزایش بیماری آفات می باشد چرا که تماس مستقیم آب با برگ های درخت باعث ایجاد عفونت می شود .

زمان آبیاری نیز بسیار مهم است . بهتر است اول صبح یا نزدیک غروب آفتاب آبیاری صورت گیرد تا آ آبیاری جذب ریشه و نهال شده و از تبخیر و هدر رفت آب جلوگیری به عمل آید.

آبیاری از ارکان مهم مراقبت نهال می باشد چرا که در صورت افراط و تفریط در این کار نهال دچار پوسیدگی ریشه می شود یا در اثر خشکی از بین می رود.

خاک مناسب کاشت نهال گردو پیوندی:

منبع اصلی تغذیه ریشه نهال گردو ممتاز پیوندی خاک می باشد . لذا قبل از احداث باغ گردو و پرورش آن بهتر است خاک بستر مورد آزمایش قرار گیرد و توسط کارشناسان مجرب رویال نهال بررسی شود تا مناسب بودن آن برای کاشت نهال گردو مشخص شود . در صورت کمبود با کودهای مناسب جبران شود .

خاکی برای کاشت نهال گردو مناسب است که دارای ویژگی های زیر باشد . سنگلاخی یا رسی نباشد درصد مساوی از خاک رسی و خاک شنی را داشته باشد تا هم توانایی نگهداری آب را داشته باشد هم زهکشی آن مناسب باشد تا نهال دچار پوسیدگی یا خشکی نشود.

کاشت نهال گردو ممتاز پیوندی در مناطقی که بارش باران سالانه زیاد است توصیه نمی شود چرا که مواد مغذی بستر کشت شده و به اعماق خاک می رود و از دسترسی نهال خارج می شود.

در صورت مناسب نبودن خاک بستر کشت بهتر است اصلاح کشت بهتر است اصلاح خاک صورت گیرد می توانید با اضافه کردن کود حیوانی به خاک موجب غنی شدن خاک شوید . در حالت کلی خاک هایی که غنی از مواد مغذی هستند برای تغذیه نهال بسیار مناسبند .

نهال گردو ممتاز پیوندی با خاک های آهکی و شور خیلی میانه خوبی ندارد و بهتر است PH خاک بستر کشت نهال گردو بین 5/6 تا 7 باشد حتی در خاک های خنثی بازدهی بهتری دارد.

کود دهی نهال گردو ممتاز پیوندی:

حتما توجه نمایید که زمان کوددهی بسیار مهم است چرا که در صورت تیز بودن نور خورشید و انجام عمل سم پاشی نهال دچار سوختگی می شود . نوع کود نیز بسیار مهم است در صورت انتخاب اشتباه خسارت جبران ناپذیر به نهال وارد می شود . استفاده از کودهای تقویتی برای تقویت ریشه و رشد نهال بسیار مهم است . لذا ریشه نهال گردو ممتاز پیوندی نباید تماس مستقیمی با ریشه داشته باشد . بعد از کوددهی یا سم پاشی حتما توجه کنید که آبیاری انجام دهید تا مواد مغذی با سرعت بیشتر و هرچه تمام تر به نهال برسد.

کود های نیتروژن و پتاسیم و فسفر برای رشد نهال بسیار اهمیت دارد و سه عنصر رشد اصلی هستند که موجب رشد ریشه و شاخه و برگ و افزایش محصول و تناژ دهی درخت می شود . بهترین فصل کود دهی پاییز فصل بهار است .

گرده افشان نهال گردو ممتاز پیوندی:

نهال گردو پیوندی خود باردهی دارد ولی برای عملکرد بهتر بایستی از ارقام گرده افشان استفاده کرد . رقم مناسب گرده افشان برای نهال گردو ممتاز پیوندی نهال گردو فرانکت می باشد . معمولا اکثر گردوها خود گرده افشان هستند ولی چون زمان آمادگی اندام مادگی برای دریافت گردو و گرده افشانی اندام نر متفاوت است و باعث اخلال در فرآیند گرده افشانی می شود . بهتر است برای گرده افشانی و گلدهی مناسب و باردهی عالی از ارقام گرده افشان استفاده نکنید . برای هر 10 رقم گردو ممتاز پیوندی 1 رقم گرده افشان فرانکت استفاده کنید .

بیماری و آفات مهم گردو ممتاز پیوندی:

از جمله مهم ترین بیماری های نهال گردو ممتاز پیوندی بلایت گردو است این بیماری در اثر رطوبت بیش از حد در مناطقی که باران های طولانی مدت وجود دارد شایع است و اکثر اندام های هوایی نهال را درگیر می کند یا سم پاشی با بردوفیکس موجب پیشگیری و درمان بیماری می شود .

در حالت کلی نهال گردو پیوندی ممتاز مقاوم به آفات و بیماری ها می باشد در صورت ابتلا نیز قابل کنترل است.

هرس نهال گردو ممتاز پیوندی:

هرس نهال گردو ممتاز پیوندی در میزان باردهی و عملکرد آن بسیار موثر است . شاخه و برگ های اضافی حذف شده و محصول بسیار درشت و با کیفیت می شود هر شاخه های آلوده و شکسته موجب جوان ماندن نهال شده و از پیری زود رس آن جلوگیری می کند.

فواید مغز گردو ممتاز پیوندی:

از جمله فواید مغز گردو ممتاز پیوندی می توان به تقویت عملکرد مغز ، حافظه ، سلامت قلب ، تقویت عملکرد سیستم گوارشی ، تصفیه خون ، تقویت عملکرد کبد و روشن شدن پوست و جلوگیری از ریزش مو اشاره نمود .

از جمله دیگر فواید مغز گردو می توان به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن و جلوگیری از ابتلا به سرطان اشاره نمود .

خرید نهال گردو ممتاز پیوندی:

شرکت تولید و اصلاح نهال ، رویال نهال اولین و بزرگترین نهالستان کشور و نهالستان نمونه شمال غرب با تولید نهال شناسنامه دار خدمت به مشتری را در راس کا خود قرار دارد این شرکت بطور کامل و تمام وقت در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد تا با مشاوره گرفتن از کارشناسان این مجموعه به پرورش اصولی گردو پرداخته و سود مناسب کسب کنید.

مشخصات نهال گردو ممتاز پیوندی


نوع رشد: کم

شکل میوه: گرد

ضخامت پوسته: نازک

تعداد باردهی: 2 عددی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت