آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63
عکس نهال گردو رقم جمال Z63

نهال گردو رقم جمال Z63

خرید نهال گردو رقم جمال Z63 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو رقم جمال Z63 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو رقم جمال Z63 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو رقم جمال Z63 به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو رقم جمال Z63 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو رقم جمال Z63، کاشت نهال گردو رقم جمال Z63، هرس درخت گردو رقم جمال Z63، نحوه آبیاری گردو رقم جمال Z63، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو رقم جمال Z63 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو رقم جمال Z63 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو رقم جمال Z63 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو رقم جمال Z63
  •     
  • مشخصات نهال گردو رقم جمال Z63

معرفی نهال گردو رقم جمال Z63


منشاء زادگاه و موقعیت گردو جمال:

نهال گردو جمال از ارقام پیوندی اصلاح شده‌ی ایرانی می‌باشد که با کد شناسایی Z63 اولین بار از ضیاآباد قزوین توسط جناب آقای جمال عاطفی معرفی گردیده است. پس از آن توسط شرکت رویال نهال اصلاح گردیده تا عملکرد مطلوبی داشته باشد. نهال گردو جمال جز گردو‌های برتر و اصلاح شده منطقه ضیاآباد می‌باشد. گردو جمال جز ارقام مقاوم به انواع بیماری‌هاست به خصوص در مقابل بیماری آنتراکنوز مقاومتشان داده است. میوه‌ای کشیده و بازار پسند دارد.

نهال گردو متوسط گل می باشد و مناسب کاشت برای مناطق معتدل است درخت گردو جمال رشد متوسطی دارد و شاخه‌های آن گسترده و باز می‌شود و بنابراین در تعیین فاصله کاشت باید دقت شود، ظاهر برگ و رگ برگ گردو جمال نیز متمایز است و در بین سایر ارقام به راحتی قابل تشخیص است. با ما باشید تا بیشتر با این رقم آشنا شوید.

شرایط اقلیمی مناسب جهت کاشت نهال گردو جمال:

نهال گردو جمال در آب و هوای مدیترانه‌ای تا حدودی معتدل و مرطوب بهترین عملکرد را دارد.رطوبت نسبی محیط باید کمتر از 70% و بیشتر از 25 باشد. رقم گردو جمال در مناطق خشک بهترین رشد خود را دارد. و در استان‌های همدان، کردستان، کرمان و خوانسار اصفهان گردو جمال رشد بسیار عالی از خودشان داده است. نیاز سرمایی گردو جمال بین 600 تا 800 ساعت بین 10 درجه سانتی گراد در فصل‌های سرد سال یعنی پاییز و زمستان می‌باشد. حتما باید این نیاز سرمایی برطرف شود تا گردو جمال بهترین عملکرد را داشته باشد. طی کردن دوره‌ی سرمایی تحمل گردو جمال در برابر تنش‌های سرمایی و گرمایی زیادتر می‌کند.

خاک مناسب برای کشت نهال گردو جمال:

نهال گردو جمال به دلیل داشتن ریشه‌های عمودی و گسترده نیاز به اراضی شنی- لومی با ترکیب 20 درصد رس و 40% شن و 40درصد سیلیت می‌باشند. Ph مناسب گردو جمال بین 5/6 تا 5/7 می باشد.

خاک سفت یا رطوبت دار موجب پوسیدگی ریشه نهال گردو جمال می‌شود.

نیاز آبی نهال گردو جمال:

درخت گردو جمال در طی زمان رشد خود، مراحل گونتگونی را سیر می کند. که در این بازه‌ی زمانی آبیاری نا مرتب موجب کاهش باردهی در سال‌های آتی می‌شود. مشخص کردن زمان و مقدار دقیق آبیاری نهال گردو جمال کار آسانی می‌باشد زیرا عوامل گوناگونی از جمله شرایط آب و هوایی منطقه از نظر اقلیم جغرافیایی سن درخت و جنس خاک بستگی دارد. ولی به طور میانگین نیاز آبی گردو جمال 700 تا 1000 مترمکعب در هر هکتار می‌باشد و به طور معمول در فصل بهار و تابستان هر 7 الی 10 روز یکبار آبیاری انجام می‌شود.

آبیاری نهال گردو جمال اهمیت ویژه‌ای دارد. روش آبیاری غرقابی، قطره‌ای، نواری، بارانی جوابگوی این گردو می باشد اما کارشناسان نهالستان رویال نهال برای کاهش مصرف آب روش قطره‌ای را صلاح می دانند. آبیاری نهال گردو جمال در مناطق کوهستانی در طول سال 5 ماه باید صورت بگیرد در غیر این صورت با سرمازدگی نهال گردو جمال روبرو خواهید شد.

کوددهی درخت گردو جمال:

قبل از آنکه اقدام به کشت نهال گردو جمال بکنید باید خاک از نظر غنی بودن بررسی کنید. نوع و مقدار کود بستگی به درصد وجود عناصر در خاک می‌باشد. مقوی بودن خاک قبل از اقدام به کشت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا نهال گردو جمال در سال‌های اول کشت برای رشد بهتر و ریشه زایی نیازمند خاک غنی می‌باشد بنابراین باکودهای آلی و کودشیمیایی بعد از آنالیز خاک، به حالت چال کود می‌توان خاک را تقویت نمود. برای نهال‌هایی که کاشته شد می توان در سمت سایه انداز درخت چاله‌ای به عمق و عرض 30 سانت ایجاد کرد و کود را چال کرد. یک درخت 10 ساله گردو جمال نیازمند به نیم کیلو گرم سولفات نیم کیلو آهن و یک کیلو گرم سولفات پتاسیم می باشد.

رقم گرده افشان گردو جمال:

درختان گردو تک پایه و خود بارور هستند به این صورت که گل های نر و ماده روی یک پایه تشکیل می‌شوند زمانی که درخت رشد خود را آغاز می‌کند، گرده از گل نر به ماده انتقال پیدا می‌کند. از آن جا که گرده افشانی گردو توسط باد انجام می‌گیرد حتما توجه داشته باشید که رقم گرده افشان را در قسمتی از باغ بکارید که باد بهاری از آن طرف به سمت باغ می‌وزد.

لذا برای افزایش باردهی ارقام درخت گردو بهتر است از رقم گرده افشان مناسب استفاده شود. برای افزایش تناژدهی نهال گردو جمال بهتر است به ازای هر 10 اصله گردو جمله یک اصله گردو دماوند در باغ کشت شود.

شروع باردهی نهال گردو جمال:

گردو جمال جز ارقام زود بارده می باشد و از سال اول باردهی خود را آغاز می‌کند. توصیه می‌شود در سال‌ اول و دوم برای رشد بهتر نهال گردو جمال بار آن حذف گردد. نهال گردو جمال از سال پنجم اقتصادی می‌شود و بالغ می‌شود.

باردهی گردو جمال در سال سوم تا چهارم حدودا 20 کیلو می باشد ولی از سال پنجم به بعد تا 5 تن افزایش پیدا می‌کند. از ان جا که محصول گردو جمال پوست کاغذی می باشد، محصول آن کاملا برای صادرات مناسب می باشد. و گردو جمال جز ارقام اقتصادی و پر سود می باشد و باتوجه به قیمت گردو جمال در بازار، باغدار با احداث باغ یک هکتاری گردو جمال سالانه می‌تواند به طور میانگین 600 میلیون در آمد داشته باشد.

مناسب ترین فاصله و کشت اصولی گردو جمال:

رعایت فاصله‌ی اصولی در کشت همه‌ی ارقام گردو جز الزامات می باشد. از انجا که گردو جمال جز ارقام پا کوتاه محسوب می‌شود می توان نهال گردو چندلر را به صورت متراکم کشت کرد. رعایت فاصله استاندارد و اصولی در کشت پایه‌های کوتاه سبب ریشه زایی بهتر نهال گردو می‌شود و همچنین باعث بهتر شدن عملیات فتوسنتز در آینده می‌شود و این عوامل خود باعث عملکرد بهتر و بیشتر درخت گردو می گردد. بهترین و اصولی ترین فاصله کاشت نهال گردو جمال 7*7 متر می‌باشد. در این صورت می توان در هکتار 200 اصله نهال گردو جمال کشت کرد. فاصله کشت استاندارد در احداث باغ گردو یکی از ملزومات احداث باغ می باشد پس آن را جدی بگیرید.

مناسب ترین خاک برای کشت نهال گردو جمال:

ریشه نهال گردو جمال گسترده می شود و رشد سریعی دارد. پس حداقل عمق خاک را باید 2 متر در نظر بگیرید. بهترین خاک برای رشد بهتر و سریع ترنهال گردو جمال خاک شنی- لومی می‌باشد با اسیدیته خنثی. نهال گردو جمال در خاک‌های سبک و حتی خاک آهکی نیز رشد خوبی دارد. Ph مناسب نهال گردو جمال بین 5/6 تا 7 می‌باشد. برای کشت اصولی نهال گردو جمال کارشناسان رویال نهال توصیه می کنند که کشت را به حالت چاله زنی انجام دهید به این حالت که با در نظر گرفتن فاصله مناسب چاله‌ها را به عمق و عرض 70 سانت چند ماه قبل از نهال کاری آماده کنید و خاک رویی و زیرین را جدا سازی کنید.

نیاز سرمایی نهال گردو جمال:

نیاز سرمایی نهال گردو جمال 600 تا 800 ساعت بین دمای 5 تا 10 درجه می‌باشد و حتما باید این نیاز سرمایی برطرف شود در غیر این صورت نهال گردو جمال باردهی خوبی نخواهد داشت. این نیاز سرمایی در فصل پاییز و زمستان انجام می‌شود به همین دلیل بهترین دمای رشد برای نهال گردو جمال 10- تا 4 درجه سانتی گراد می‌باشد. تایم کاشت برای نهال گردو جمال کشت پاییز می‌باشد.

مشخصات بارز محصول نهال گردو جمال‌:

رنگ مغزگردو، وزن گردو، پوست گردو، سهولت جدا شدن مغز، رنگ مغز گردو جمال قهوه‌ای روشن و کاملا توپر می‌باشد.درصد پوکی و خرابی نهال گردو جمال بسیار پایین می‌باشد. میوه نهال گردو جمال کاملا درشت می باشد زیرا باردهی خوشه‌ای آن به حالت 2 یا 3 تایی می باشد. وزن گردو جمال حدود 4 گرم است که البته بعد از خشک شدن با پوست چوبی حدودا 6 گرم می‌شود. پوست چوبی گردو جمال بسیار نازک می‌باشد. و مغز آن نیز به راحتی از پوست آن جدا می‌شود.

آفات و بیماری‌های نهال گردو جمال:

گردو جمال در برابر بیماری آنتراکنوز سیار مقاوم می‌باشد اما در مقابل سایر بیماری‌های قارچی از جمله بلایت مقاومت زیادی ندارد. بیماری بلایت جز بیماری‌های قارچی می‌باشد. این بیماری به فاصله رطوبت بیش از اندازه‌ی محیط و آبیاری غیر استاندارد به وجود می اید. با حذف علف‌های هرز اضافه و آبیاری اصولی می‌توان از ابتلا نهال گردو جمال به این بیماری جلوگیری کرد.

سم‌پاشی نهال گردو جمال:

بعد از آشنایی با انواع بیماری‌های گردو می توانید خیلی راحت با سمپاشی ازبروز بیماری در درختان گردو جلوگیری کنید قبل از اقدام به سمپاشی بهتر است با کارشناسان رویال نهال در این رابطه مشورت کنید.

زمان هرس نهال گردو جمال‌:

برای پر بار شدن و باردهی بیشتر و بهتر نهال گردو جمال حتما باید رسیدگی خوبی داشته باشد یکی از این رسیدگی‌های مهم هرس درست و اصولی نهال گردو جمال به خصوص در سال‌های اول کشت می باشد.

برای تقویت خاک نهال گردو جمال و همچنین بهبود عملیات فتوسنتز بهتر است عملیات هرس را جدی بگیرید زمان هرس نهال گردو جمال خیلی حائز اهمیت می باشد. هرس نهال گردو جمال بهتر است زمانی انجام شود که هوای منطقه خیلی سردسیر نباشد دقت داشت باشید که جوانه‌های گردو جمال در هنگام هرس باید کاملا در خواب زمستانه باشد و بعد از عملیات هرس حتما از چسب هرس یا باغبانی نیز استفاده کنید تا آب موجود در آوند‌های نهال گردو جمال خشک شود.

قیم گذاری چه تاثیری در باردهی درختان جمال دارد؟

بهتر است نهال تازه کشت گردو جمال قیم گذاری شود برای مصون ماندن از عوامل محیطی طبیعی از جمله باد، و بعضی از حیوانات بهتر است نهال جوان دارای تکیه گاه باشد تا ساقه، برگ و طوقه نهال گردو جمال در امان باشد. قیم گذاری یکی از عملیات کوچک و مهم در عملیات نهال کاری محسوب می‌شود بهتر است در هنگام قیم گذاری دقت کنید ریشه نهال گردو جمال آسیب نبیند و حداقل 30 سانت با ریشه فاصله داشته باشد.

خواص گردو جمال:

1. کاهش بیماری‌های قلبی، بهبود عملکرد مغز، پیشگیری از سرطان

2. مراقبت و تقویت مو

3. دارای ویتامین‌های B6، اسید فولیک، ویتامین E، فسفر، منگنز.

4. بالا بردن سیستم ایمنی بدنف آرام بخشی سیستم عصبی

5. تاخیر در پیری پوست و زیباسازی آن

احداث باغ گردو جمال:

اگر دنبال طرح توجیهی بالا هستید و می‌خواهید در آمد بالایی داشته باشید می‌توانید به احداث باغ گردو جمال بپردازید. زیرا محصول گردو جمال جنبه اقتصادی و سود‌اوری بالایی دارد. میزان در آمد حاصل از گردوی جمال قابل مقایسه با هزینه اولیه آن نیست می‌توانید به پرورش نهال گردو‌ جمال به عنوان شغلی پر درآمد نگاه کنید. به طوری که یک درخت بالغ گردو جمال به عنوان شغلی پر در آمد نگاه کنید. به طوری که یک درخت بالغ گردو جمال هر سال چیزی حدود 70 کیلو گرم محصول می‌دهد. و با توجه به سود قابل چشمگیری را دربر خواهد داشت. پس با این حساب سال اول کاشت هر نهال را قیمت 40 تا 100 هزار تومن تهیه کرده و بعد از 2 سال هزینه اولیه به جیبتان باز می‌گردد و در عرض 5 سال به سوددهی کلانی خواهید رسید.

نحوه خرید نهال گردو جمال:

زادگاه اصلی گردو جمال ایران می‌باشد و بیشترین تولید نهال در ایران در غرب کشور می‌باشد. شرکت رویال نهال با کادری مجرب و دوره دیده جز بزرگترین نهالستان‌های معتبر کشور عزیزمان می باشد شرکت رویال نهال دارای مجوز از جهاد کشاورزی می‌باشد و تمامی نهال‌های تولید شده را با اطمینان 100 در 100 تضمین می‌نماید شما باغداران عزیز قبل از خرید نهال گردو جمال از مجوز دار بودن نهالستان اطمینان حاصل کنید سپس خرید کنید.

مشخصات نهال گردو رقم جمال Z63


کشور سازنده: ایران

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 4 تن

شروع به باردهی: از سال اول

فاصله کاشت: بین 7 الی 8 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 2500 متر

درصد چربی: 40 درصد

شکل میوه: گرد

ارتفاع درخت: 5 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 الی 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: به راحتی

عمر اقتصادی: حدود 80 سال

رنگ مغز: قهوه ای روشن

وزن مغز: حدود 5.92 گرم

مقاومت در برابر آفات: حساس

رقم گرده افشان: نسبتا مقاوم

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت