آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی
عکس نهال گردو پکان آمریکایی

نهال گردو پکان آمریکایی

خرید نهال گردو پکان آمریکایی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو پکان آمریکایی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو پکان آمریکایی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو پکان آمریکایی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو پکان آمریکایی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو پکان آمریکایی، کاشت نهال گردو پکان آمریکایی، هرس درخت گردو پکان آمریکایی، نحوه آبیاری گردو پکان آمریکایی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو پکان آمریکایی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو پکان آمریکایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو پکان آمریکایی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو پکان آمریکایی
  •     
  • مشخصات نهال گردو پکان آمریکایی

معرفی نهال گردو پکان آمریکایی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو پکان:

آشنایی با گردو پکان و کاشت نهال گردو پکان بی شک برای کشاورزان و باغداران جنبه اقتصادی به دنبال خواهد داشت و موجب سودآوری می‌شود. چرا که این نهال گردو دارای کیفیت بسیار بالا و چربی مغذی و لذیذ در مغز گردو پکان می‌باشد. گردو پکان بومی کشور آمریکا بوده و به علت کیفیت بسیار بالا و سوددهی خیلی عالی وکاشت و نگهداری آسان مورد توجه سایر کشور‌ها هم قرار گرفته بطوریکه می‌توان گفت نهال گردو پکان در اکثر نقاط دنیا زیر کشت می‌رود.

درخت گردو پکان از لحاظ ظاهری دارای شاخ و برگ‌های بسیار متراکم می‌باشد و از نظر ارتفاع یکی از درختان مرتفع به حساب می‌اید بطوریکه ارتفاع آن تا 15 متر هم می‌رسد.ضخامت پوست چوبی گردو پکان خیلی کم بوده و جز گردو‌های پوست کاغذی محسوب می‌شود بطوریکه به آسانی مغز آن از پوست جدا می‌شود رنگ مغز گردو پکان قهوه‌‌ای تیره می‌باشد و در هنگام مواجه با مغز گردو نباید دچار شک شویم که مرغوبیت کافی ندارد بلکه مغز گردو پکان به همراه پوست چوبی آن حدود 16-17 گرم می‌باشد که بیش از 90% آنرا مغز گردو پکان تشکیل می‌دهد.

کاشت گردو پکان آمریکایی و مراحل کاشت گردو پکان:

با توجه به اینکه نهال گردو پکان مناسب مناطق گرمسیری است زمان و مکان کاشت نهال گردو پکان نباید در مناطق آب و هوای سردسیری و سرمای زیادی زیرکشت برود. به همین خاطر زمان کاشت درخت نباید فصل سرما صورت گیرد بهترین زمان برای کاشت درخت گردو پکان ماه‌های شهریور و اردیبهشت می باشد.

به خاطر اینکه گردو پکان گستردگی زیادی نسبت به سایر گونه‌ها دارد به این دلیل رعایت فاصله مناسب امری ضروری محسوب می‌شود اصولا بهترین فاصله برای نهال گردو پکان 7*7 در نظر گرفته می‌شود که اگر با هرس اصولی تداوم پیدا کند این فاصله مناسب برای گردو پکان می‌باشد.

با توجه به اینکه گردو پکان مخصوص مناطق گرمسیری است و در مناطق سردسیری جواب نمی‌دهد سفارش ما به شما عزیزان این است که نهال‌های مورد نیاز خود را از نهالستان‌های معتبر تهیه نمایید نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی در این راستا در خدمت شما عزیزان می‌باشند تا مشاوره لازم را به شما بدهد.

مناطق مناسب کاشت گردو پکان آمریکایی:

بطور کلی همانطور که در مبحث قبلی هم اشاره شد گردو پکان آمریکایی مناسب مناطق گرمسیری و مناطقی که هوای معتدل رو به گرما دارند می‌باشد. در ایران شهرهای جنوبی شامل: اهواز، بوشهر، دزفول، آبادان، قشم و اطراف استان‌های گیلان و مازندران و گلستان است که در این مناطق محصول با کیفیتی از گردو پکان حاصل می‌شود که محصولی با مغز پر چرب و طعمی لذیذ است. ولی نگران سایر نقاط آب و هوایی بخصوص مناطق سردسیری نباشید ارقام متنوع گردو همچون ژنوتیپ رویال، گردو چندلر، گردو فرنور،گردو اسرائیلی ،گردو خوشه‌ای و... مناسب مناطق سردسیری هستند.

آب و هوای مناسب برای پرورش گردو پکان آمریکایی:

نهال گردو پکان آمریکایی یک نهال گرما دوست می‌باشد و برای همین در مناطقی که دارای آب و هوای گرمسیر ی باشد زیر کشت می‌رود عمده محبوبیت نهال گردو پکان آمریکایی به دلیل رشد مناسب و مطلوب آن در مناطق گرمسیری است زیرا که اکثر گردو‌ها در این مناطق دارای میوه‌ای پوک و سوخته و برگ و شاتون‌های از بین رفته بر اثر گرما می‌باشد ولی نهال گردو پکان آمریکایی از این ویژگی‌ها مستثناست و به خوبی در مناطق گرمسیری رشد کرده و محصول خود را حفظ می‌کند به همین دلیل از جمله گردو‌هایی است که شاخص بوده و در مناطق گرمسیری زیر کشت می‌رود.

نهال گردو پکان محصول بومی کشور آمریکاست بطوریکه به نام گردو آمریکایی هم معروف است و سالیان سال در انحصار کشور آمریکا قرار داشت بعدا به اروپا و خاورمیانه و کشورمان ایران راه یافت. همانطور که در بالا نیز ذکر شد گردو پکان محصول مناطق گرمسیری می‌باشد. توصیه می‌شود قبل از کاشت نهال گردو پکان منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید که از لحاظ میزان سرمای زمستان و بهاری مطلوب نهال گردو پکان باشد و در اخر اگر در منطقه سردسیری که میزان درجه گرمایی آن برای گردو پکان آمریکایی مناسب نیست زندگی می‌کنید بهتر است از سایر ارقام گردو مانند چندلر، گردو اسرائیلی، ژنوتیپ رویال، گردو خوشه‌ای و... . استفاده نمایید.یکی دیگر از مزیت‌های درخت گردو پکان آمریکایی چوب این درخت است که درصنایع چوبی کاربرد فوق العاده‌ای دارد.

گرده افشان گردو پکان:

بسیاری از درختان گردو نیاز به گرده افشان ندارند و در واقع می‌شود گفت خود گرده افشان هستند و شاتون های نر و ماده همزمان روی یک پایه تشکیل می شوند و گردو پکان جز این ارقام محسوب می باشد.

عمر مفید درخت گردو پکان آمریکایی و چه عملکردهایی در میزان عمر گردو پکان موثر است؟

بطورکلی درختان گردو از عمر طولانی و اکثریت بالای 100 سال برخوردار هستند درخت گردو پکان نیز در شرایط رشد مطلوب عمری بالغ بر 100 سال می‌تواند داشته باشد و در طول این دوره می‌تواند سودی عالی برای کشاورزان شامل شود. با توجه به عواملی مانند زهکشی مناسب، هرس اصولی، کوددهی منظم، آبیاری به موقع و آفت کشی می‌توان انتظار سود بسیار بالایی بیش از حد پیش بینی شده داشت.

سن باردهی گردو پکان و میزان باردهی گردو پکان آمریکایی:

زمانیکه نهالی زیر کشت می‌رود هر کشاورزی انتظار دارد که چه موقع نهال به بار می‌نشیند و درختان گردو هم از این قاعده مستثنا نیستند. درخت گردو آمریکایی پکان معمولا از سال چهارم بار خود را نشان می‌دهد و در هشتمین تا نهمین سال کاشت به بهره‌وری اقتصادی می‌رسد البته اگر شرایط را مساعد کنیم و به موقع به نهال رسیدگی شود مانند کوددهی منظم، هرس به موقع، آفت کشی، آبیاری منظم ومطلوب و... باردهی اقتصادی درخت گردو به جلو می‌افتد.

با توجه به شرایط فوق حداکثر محصول درخت گردو پکان 5 تن در هکتار است که اگر این مقدار را ضربدر قیمت گردو پکان کنیم از لحاظ اقتصادی رقم بسیار با ارزشی بدست می‌اید. که حاصل زحمات نه ساله کشاورز می‌باشد که بعد از این با مراقبت‌‌‌های ویژه و رسیدگی عالی سالیان سال برای خود سرمایه‌ای اندوخته است که هر سال قابل برداشت است.

آبیاری نهال گردو پکان آمریکایی:

درخت گردو پکان مناسب مناطق گرمسیری می‌باشد و به همین خاطر دارای گزومورفی بسیار بالایی است و در آب و هوای گرم و خشک خوب رشد می‌کند بنابراین می‌توان نهال گردو پکان آمریکایی را بصورت دیم کاشت چون نیاز آبی کمتری دارد. ولی اگر دچار کم آبی و خشک سالی شدید، بشوید باید از طریق آبیاری غیر دایمی نیاز درخت گردو را به آب برآورده سازید.

هرس درخت گردو پکان و زمان مناسب هرس:

درخت گردو پکان یکی از درختان گردو بلند قامت می‌باشد به طوری که ارتفاع آن به 15 متر هم می‌رسد. با این اوصاف تراکم تاج در درخت گردو پکان مانع از رسیدن نور کافی به شاخ و برگ‌های پایینی و میانی درخت شده و عمل فتوسنتز به خوبی و در حد انتظار انجام نمی‌پذیرد برای اینطور مواقع باید راهکاری ارائه گردد و ان هرس اصولی درخت گردو پکان می‌باشد.

هرس درخت گردو پکان در دوبازه زمانی انجام می گیرد یکی به منظور فرم دهی درخت گردو و دیگری به منظور عملکرد مطلوب که هرس باردهی نامید ه می‌شود تا درخت گردو برای باردهی و تولید محصول بیشتر، نیرو و قدرت لازم را داشته باشد.

قیم گذاری نهال گردو پکان و تاثیر این عامل بر درخت گردو پکان:

قیم گذاری یکی از اساسی ترین و لازم ترین کارهایی هست که باید در مورد همه درختان بخصوص درخت گردو پکان انجام گیرد. وقتی نهال گردو پکان کاشته می‌شود برای جلوگیری از شکستگی در برابر باد، باران و ... باید از قیم استفاده کرد. همچنین به دلیل باردهی بیشتر مواقع، ازدیاد بار برای جلوگیری از شکستگی شاخه و کال میوه حتما باید قیم گذاری استفاده نمود. همانطور گه برای استحکام خانه ستون لازم است برای مقاومت درخت هم قیم گذاری لازم می‌باشد.شما می‌توانید قیم را به دو صورت چوبی و پلاستیکی تهیه نمایید.

مهمترین بیماری و آفاتی که درختان گردو پکان آمریکایی را تهدید می‌کند:

درخت گردو پکان آمریکایی از لحاظ بیماری در برابر انواع بیماری‌ها و افت‌ها بسیار مقاوم است و خیلی کم اتفاق می‌افتد که دچار بیماری و افت زدگی گردد و این به خاطر اصلاح نژاد فراوانی است که روی درخت گردو پکان اتفاق افتاده. ولی این مقاومت صد در صد نیست و ممکن است گردو پکان دچار بیماری و آفت زدگی گردو بیماری‌های نظیر: کال گیاهی، پوسیدگی طوقه، بلایت، آنتراکتوز و یا افاتی شامل: کرم سیب، کنه زرد، کرم خراط و... به سراغ درخت گردو پکان بیاید که باید راه‌های مقابله و دفع بیماری و آفت زدایی را دانست و با ان مقابله کرد.

کوددهی نهال گردو پکان:

برای رشد و باروری هر نهال باید رسیدگی کافی به ان نهال گردد تا نتیجه مطلوب به دست اید همانطور که می‌دانید درختان گردو نیاز بیشتر به تغذیه دارند هرچه به تغذیه درختان گردو بیشتر رسیدگی شود و شرایط مطلوب مهیا گردد سوددهی اقتصادی و باردهی فراوانی خواهد داشت از جمله درختان گردو که نیاز به تغذیه مناسب دارد، درخت گردو پکان آمریکایی است که برای رشد و باردهی بهتر باید خاکی که در ان نهال گردو پکان کاشته شده غنی از انواع کودهای آلی و شیمیایی باشد و از این لحاظ حائز اهمیت است برای این منظور و برای اینکه از خاک نهال گردو پکان اطمینان لازم را داشته باشیم خاک مورد کشت را از طریق آزمایش خاک، اصلاح و غنی می‌کنیم تا خاک فقیری نداشته باشد. دقت فرمایید که زمان کوددهی هم از اهمیت بالایی برخوردار است به همین خاطر تلاش کنید که در بازه زمانی مشخص به درخت گردو پکان کوددهی کنید که این کار به طور منظم هر ساله باید انجام پذیرد.

نحوه خرید نهال گردو پکان از نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی:

برای اطمینان از نهالی که می خرید نهال‌های خود را از نهالستان‌های معتبر و دارای تاییدیه جهاد کشاورزی تهیه نمایید. نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی مفتخر است که تمامی نهال‌های خود را از جمله نهال‌های گردو را با شناسه و لیبل و ضمانت جهاد کشاورزی عرضه می‌دارد و از انجایی که خود تولید کننده انواع نهال بخصوص نهال گردو پکان آمریکایی است شما عزیزان با خیال راحت و با کمترین هزینه نسبت به سایر نهالستان‌ها و مرغوب ترین نهال‌‌ را از نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی تهیه نمایید.

مشخصات نهال گردو پکان آمریکایی


کشور سازنده: آمریکا

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 5 تن

شروع به باردهی: از سال سوم

فاصله کاشت: 5 در 5 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 2500 متر

درصد چربی: 75 درصد

شکل میوه: بیضی شکل

ارتفاع درخت: تقریبا 5 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 تا 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: خیلی آسان

عمر اقتصادی: 100 سال

رنگ مغز: زرد مایل به طلایی

وزن مغز: حدود 16 گرم

مقاومت در برابر آفات: خیلی خیلی بالا

رقم گرده افشان: فرانکت فرانسوی

میزان آبیاری: بین 10 الی 15 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت