آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین
عکس نهال گردو پاریزین

نهال گردو پاریزین

خرید نهال گردو پاریزین از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو پاریزین با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو پاریزین در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو پاریزین به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو پاریزین در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو پاریزین، کاشت نهال گردو پاریزین، هرس درخت گردو پاریزین، نحوه آبیاری گردو پاریزین، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو پاریزین و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو پاریزین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو پاریزین را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو پاریزین
  •     
  • مشخصات نهال گردو پاریزین

معرفی نهال گردو پاریزین


مشخصات و خصوصیات نهال گردو پاریزین:

از جمله نهال های وارداتی پیوندی دیرگل و همچنین زودبازده میباشد جز ارقام دیررس بوده و کیفیت میوه غیر قابل وصف است باردهی این رقم قابل توجه است نهال گردو پاریزین باردهی جانبی داشته که عملکرد آن را در هکتار بالا میبرد وضعیت میوه گردو بسیار از شرایط خوبی برخوردار است وزن میوه حدود ۱۲ گرم که ۵۰ درصد میوه را مغز تشکیل می دهد رنگ مغز بسیار روشن و سفید است طعم گردو نیز بسیار متفاوت و خاص میباشد پوست گردو ضخامت چندانی ندارد و با فشار دست به راحتی می شکند درصد چربی مغز متوسط است و از این لحاظ از شرایط خوبی برخوردار است در حالت کلی گردو هایی که شرایط میوه و چربی و طعم خوبی دارند بازارپسندی و طرفداران زیادی داشته و به عنوان آجیل درجه یک محسوب و به فروش می رسند و پرورش چنین گردو هایی سوددهی فراوانی خواهد داشت

منشا نهال گردو پاریزین:

همانطور که از اسم نهال پیداست دارای اصالتی فرانسوی است از جمله گروه‌های پیوندی وارداتی می باشد که دارای کیفیت بسیار خوبی است در حالت کلی منشأ گردو ایران می باشد به همین دلیل در خارج از کشور به پارسیان و لنت معروف است ولی اصلاح و تولید گونه های جدید را برخی کشورها انجام می دهند از جمله کشورهای فعال در عرصه اصلاح و تولید نهال گردو کشورهای آمریکا و فرانسه می باشند گردوی پاریزین جز بهترین گردو های فرانسوی محسوب می‌شود که در این کشور سطح کشتی وسیعی را به خود اختصاص داده است

ارتفاع درخت گردو پاریزین:

جز ارقام نیمه پاکوتاه محسوب می‌شود و قد آن میانگین بین 5 تا 6 متر می‌باشد البته علاوه بر ژنتیک قد درخت به عامل زیادی بستگی دارد از جمله عواملی که در قد درخت تاثیر دارد می‌توان به نحوه رسیدگی، شرایط مناسب تغذیه ریشه از خاک، آبیاری مناسب و کوددهی نیز بستگی دارد. هرچه میزان رسیدگی بهتر و بیشتر باشد رشد گردو نیز از شرایط خوبی برخوردار خواهد شد.

عمر درخت گردو پاریزین:

عمر مفید و اقتصادی درخت عبارت است از سالهایی که می توان برداشت اقتصادی از ان داشت ممکن است درخت گردو 200 سال عمر کند ولی باردهی اقتصادی آن 80 یا 100 سال باشد. عمر مفید و اقتصادی گردو پاریزین حدود 80 سال می‌باشد. برای جلوگیری از پیری زودرس درخت می توان سالانه از هرس مناسب روی درخت استفاده کرد. هرس مانع رشد بیش از حد شاخه‌ها شده و از باردهی بیش از حد جلوگیری کرده و موجب جوان ماندن درخت می‌شود. توجه داشته باشید نوع نژاد گردو نیز در عملکرد آن تاثیر دارد. عمر مفید درختان گردو مختلف بین 80 تا 200 سال می‌باشد.

آب و هوای مناسب برای پرورش نهال گردو پاریزین:

از جمله اصلی ترین نکات قبل از اقدام به احداث باغ گردو توجه به سازگاری نهال انتخابی با شرایط اقلیم منطقه می‌باشد چرا که شرایط فیزیولوژیک نهال باید متناسب با شرایط منطقه باشد ( به همین دلیل است که ارقام مناسب مناطق سردسیری و گرمسیری وجود دارد) لذا هنگام خرید با مشاوران مجموعه رویال نهال مشورت نمایید و با توجه به اقلیم محل کشت نهال رقم مناسب را انتخاب کنید، ارقام مناسب مناطق گرمسیر در صورت کاشت در مناطق سردسیر دچار سرمازدگی می‌شوند. نهال گردو پاریزین مقاوم به سرما و دیرگل می‌باشدلذا برای کاشت در مناطق سردسیر و معتدل بسیار مناسب است.

نیاز سرمایی نهال گردو پاریزین:

برای گلدهی بهتر و افزایش باردهی نهال گردو به یک دوره سرما نیاز دارد تا ان را سپری کند این دوره سرمایی برای نهال گردو پاریزین حدود 400 تا 1700 ساعت می‌باشد این مقدار سرما برای جوانه زدن و رشد مناسب نهال الزامی می‌باشد.

سطح ارتفاع از دریای مناسب منطقه برای کاشت نهال گردو پاریزین:

هر منطقه ای دارای سطح ارتفاع مختلف از دریا می‌باشد که نشان دهنده شرایط آب هوایی منطقه می‌باشد با افزایش سطح ارتفاع دمای هوا کاهش یافته و منطقه جز مناطق سردسیر محسوب می‌شود. سطح ارتفاع 300 و پایین جز مناطق ساحلی و معتدل محسوب می شود. از آنجایی که گردو پارازین مقاوم به سرمای نسبی است و دیرگل محسوب می‌شود برای کاشت در مناطق با سطح ارتفاع 300 تا 1500 مناسب است.

فاصله کاشت مناسب برای نهال گردو پاریزین:

از آنجایی دارای قد نسبتا بلند می‌باشد و جز ارقام نیمه پاکوتاه حساب می‌شود.فاصله کاشت 7 * 8 مناسب است فاصله کاشت و میزان تابش نور و نورگیر بودن فواصل تاثیر زیادی روی انجام فرایند فتوسنتز دارد. طبق نظر اکثر کارشناسان رعایت فاصله استاندارد کاشت از مهمترین ارکان تاثیر گذار در رشد نهال می‌باشد.

با رعایت فاصله مناسب کاشت حذف علف‌های هرز به آسانی انجام می‌شود حرکت ماشین‌های کشاورزی به سهولت انجام می شود. از همه مهمتر رشد ریشه نهال به قدری بهتر می شود که غیر قابل صف است . لذا ریشه‌ها رقابتی برای دریافت مواد غذایی ندارند و رشد آنها تضمینی است و مواد غذایی کافی در اختیار نهال قرار می‌گیرد. در صورت کم بودن فاصله کاشت تهویه بین نهال‌ها مناسب نخواهد بود و باغ مستعد انواع بیماری‌ها می‌شود، کیفیت میوه بسیار پایین می‌آید و میوه خیلی ریز می‌شود.

آبیاری نهال گردو پاریزین:

آبیاری نهال گردو در 6 ماه سال یعنی فصل بهار و تابستان بسیار حائز اهمیت است. آبیاری 20 شهریور قطع می‌شود. عوامل مختلفی که آبیاری نهال تاثیر گذار هستند اقلیم مورد کاشت نهال، سن نهال، جنس خاک و نیاز آبی رقم مورد نظر است. در مناطق گرمسیر فواصل آبیاری کمتر و میزان آبیاری بیشتر می‌شود. بطور میانگین فواصل آبیاری بین 7 تا 10 روز متغییر است. میزان آبیاری از 50 تا 70 لیتر متغییر است. بهتر است عملیات آبیاری بعد از ظهر صورت گیرد تا آب آبیاری سریع خشک نشود و ریشه نهال مجال جذب آب مورد نیاز خود را داشته باشد.

میزان بارندگی سالانه مناطق نیز در ابیاری انها تاثیر دارد در مناطق پر باران باید فواصل ابیاری کاهش یابد تا نهال دچار بیماری‌های قارچی یا پوسیدگی ریشه نشود در صورت رسی بودن خاک توانایی نگهداری آب در خاک زیاد می‌شود و احتمال از بین رفتن ریشه وجود دارد لذا تاثیر جنس خاک در نحوه ی آبیاری غیر قابل انکار است.

اطلاعات درباره نحوه کاشت و مراقبت نهال بسیار مهم است ولی تجربه چیز دیگریست لذا با توجه به شرایط نهال،باغ خود، اب و هوا و جنس خاک اقدام به آبیاری نمایید. روش آبیاری نیز بسیار مهم است. سالهاست با روش سنتی آبیاری غرقابی آب ابیاری زیادی هدر می‌رود، لذا برای سهولت آبیاری ،صرفه جویی در مصرف آب و کنترل میزان آبیاری و کاهش رشد علف‌های هرز از روش آبیاری قطره ای استفاده می‌کنند. در حالت کلی از افراط و تفریط در نحوه آبیاری بپرهیزید تا نهال دچار تنش نشود.

خاک مناسب نهال گردو پاریزین:

در کل دنیا کشاورزانی که حرفه‌ای هستند قبل از اقدام به کاشت و احداث باغات ابتدا خاک محل کشت را مورد آزمایش قرار می دهند تا مشخص شود که برای کاشت نهال مناسب است یا نه کمبود‌ها و جنس خاک آشکار می‌شود چرا که اصلی ترین منبع تغذیه نهال، خاک می‌باشد. خاکی که بافت لومی شنی داشته و اسیدیته پایین داشته باشد با نیاز‌های نهال گردو پاریزین همخوانی دارد و رشد نهال در چنین خاکی بسیار عالی خواهد بود. PHمناسب خاک بین6/ 5 تا 7 می‌باشد نهال گردو با خاک‌هایی که اسیدی یا آهکی باشند اصلا میانه خوبی ندارد در صورت اینکه آزمایش خاک کمبود را نشان داد بهتر است با کود‌های متناسب جبران کرد و اگر بافت خاک خیلی سنگلاخی و رسی باشد اقدام به اصلاح آن نمایید بهتر است هنگام کاشت نهال خاک داخل گودال را با کود حیوانی مخلوط نمایید تا هنگام رشد ریشه از شرایط خوبی برخوردار باشد.

بهترین رقم گرده افشان برای گردو پاریزین:

از جمله ارقامی می باشد که نیاز به گرده افشان دارد و بارور شدن آن از طریق گرده افشانی بوده و برای اینکه باردهی بیشتر شود ارقام گرده افشان را لا به لای گردو پاریزین می‌کارند. ارقام گرده افشان نهال گردو پاریزین فرنور و فرانکت می‌باشد برای هر 10 نهال گردو پاریزین 1 گرده افشان نیاز است.

مناسب‌ترین فصل کاشت نهال گردو پاریزین:

زمان کاشت در مناطق سردسیر و گرمسیر متفاوت است. بهترین فصل کاشت در زمان خواب نهال و پس از خزان آن می‌باشد که کشت پاییزه مناسب مناطق گرمسیر است و کشت در اخر زمستان مناسب مناطق سردسیر می‌باشد.

آغاز باردهی درخت گردو پاریزین و میزان عملکرد:

باردهی درخت گردو از سال‌های اولیه کشت شروع می‌شود، میزان باردهی رابطه مستقیمی با میزان رسیدگی به درخت دارد. میانگین باردهی رقمی بین 4 تا 5 تن در هکتار برآورد شده است. میزان باردهی درخت قابل توجه است.

قیم گذاری نهال گردو پاریزین:

وجود تکیه گاه برای جلوگیری از شکستن نهال در اثر باد در سال‌های اولیه کشت بسیار کاری پسندیده است. این روش در مناطق بادخیز بسیار ضروری است وجود قیم در سال‌های اولیه زندگی نهال ضروری است با افزایش سن نهال نیازی به قیم ندارد.

بهترین زمان هرس نهال گردو پاریزین:

هرس نهال گردو پاریزین کلا به 2 صورت است یکی هرس فرم دهی که معمولا در اواخر تابستان صورت می‌گیرد نوع دیگر هرس باردهی است که در اواخر فصل زمستان و پاییز صورت می‌گیرد. هرس نامناسب باردهی نهال را زیر سوال می‌برد و هرس اصولی آن باعث بهتر شدن کیفیت میوه و میزان باردهی می‌شود.

هرس باعث حذف شاخه‌های بیش از حد رشد کرده می‌شود که مانع رسیدن نور کافی به نهال می‌شوند. و درفرایند فتوسنتز اختلال ایجاد می‌کنند. بهتر است هرس را به فردی ماهر بسپارید چرا که در صورت اشتباه در هرس باردهی درخت کاهش می‌یابد.بهتر است شاخه‌های ضعیف بیمار یا شکسته شده را حذف نمایید تا مواد غذایی به میزان مناسب در دسترس دیگر شاخ و برگ نهال قرار گیرد.

کوددهی نهال گردو پاریزین:

برای تامین نیازهای غذایی نهال گردو پاریزین کوددهی الزامی می باشد زمان و مقدار کوددهی از اهمیت کافی برخودار است. قبل از کوددهی بایستی ازمایش خاک انجام شود تا کمبود خاک مشخص شود و طبق آن کمبود آن برطرف شود لذا در صورت رعایت نکردن این امر خسارت جبران ناپذیری نهال های باغ خود وارد می کنید. در هنگام کاشت نهال گردو پاریزین توجه داشته باشید داخل گودال را کود حیوانی مخلوط کنید چرا کود حیوانی پوسیده بهترین منبع تامین کننده مواد معدنی خاک می باشد. قبل از استفاده از کود های شیمیایی بهتر است با کارشناسان رویال نهال مشورت نمایید تا نوع کود مورد استفاده و زمان را آگاهی کامل داشته و سپس استفاده نمایید.

عناصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر از جمله مهمترین عناصر مورد نیاز نهال گردو پاریزین می باشد کود NPK از جمله کودهایی است که هر 3 این عنصر را دارد و با تامین مهم ترین عناصر مورد نیاز خاک تاثیر بسزایی در رشد نهال دارد.

آفات و بیماری های مهم نهال گردو پاریزین:

نهال گردو پاریزین مقاومت مناسبی در برابر بیماری ها دارد ولی کاملا ایمن نیست. به عنوان یک باغدار کار بلد بهتراست بیماری و آفات مربوط به گردو را بشناسید و راههای درمان و پیشگیری را در راس کار خود قرار دهید تا باغی سالم داشته باشید. از جمله بیماری های شایع نهال گردو پاریزین پوسیدگی، کرم خراط و شپشک میباشد. رعایت بهداشت باغ، ضد عفونی قیچی باغبانی، هرس شاخه های آلوده و آتش زدن آنها حذف علف های هرز و استفاده از سموم شیمیایی از جمله راه های پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد.

فواید گردو پاریزین:

از جمله مفید ترین مواد مغذی در جهان میتوان به گردو اشاره کرد که با خواص بی نظیری که دارد پادشاه آجیل لقب گرفته . گردو پاریزین سر شار از مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی می باشد که با حذف رادیکال های آزاد از بدن باعث پیشگیری و درمان بسیار از بیماری ها از جمله کلسترول خون، سرطان دیابت، بدخوابی، کبد چرب، اختلالات عصبی و گوارش می شود.

خرید نهال از شرکت رویال:

برای خرید نهال شناسنامه دار می توانید با روابط عمومی شرکت رویال در تماس باشید این شرکت دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد و بزرگترین شرکت تولید نهال کل ایران می باشد.

مشخصات نهال گردو پاریزین


منشاء و خاستگاه: فرانسه

زمان گلدهی: دیرگل

قدرت رشد: زیاد

زمان باردهی: از سال سوم

درصد مغز: 40 تا 50 درصد

شکل میوه: بیضی شکل

سطح باردهی: پربار

کیفیت مغز: بالا

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت