آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر
عکس نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

خرید نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو شیلی ژنوتیپ برتر، کاشت نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر، هرس درخت گردو شیلی ژنوتیپ برتر، نحوه آبیاری گردو شیلی ژنوتیپ برتر، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو شیلی ژنوتیپ برتر و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو شیلی ژنوتیپ برتر را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو شیلی ژنوتیپ برتر
  •     
  • مشخصات نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر

معرفی نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر


نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر چیست:

همانطور که از اسم این رقم مشخص است منشا ان شیلی می باشد نهال گردو شیلی دارای عمر طولانی اقتصادی می‌باشد. نهال گردو شیلی از سال اول کشت شروع به باردهی می‌کند نهال گردو شیلی سرعت رشد و بلوغ خود را به صورت کاملا سریع طی می‌کند.

نهال گردو شیلی بسیار دیر گل می‌باشد‌ نهال گردو شیلی در اواخر فروردین لغایت اواخر اردیبهشت گل می‌دهد. بنابراین نگرانی باغداران عزیز برای سرمای بهاره گل های نهال گردو شیلی آسیب می‌زند بی دلیل می‌باشد.

توجه شما را به سطح ارتفاع مناطق از دریای آزاد جلب می‌کنم چرا که کاشت نهال گردو شیلی در سطح ارتفاع بین ۳۰۰تا ۱۲۰۰ بهتر رشد و نمو دارد و در این سطح ارتفاع میزان محصول و باردهی ان در حد فوق العاده خواهد بود.

نهال گردو شیلی در مناطق نیمه سردسیر و معتدل رشد خوبی دارد در این مناطق باردهی ان نیز بهتر است. در ارتفاع ذکر شده برای کاشت نهال شیلی رطوبت و شرایط آب و هوایی کاملا مناسب طبیعت نهال می‌باشد.

دلیل اینکه شرکت معتبر و صاحب نام رویال نهال به سطح ارتفاع از دریای آزاد مناطق تاکید زیادی می‌کند این می‌باشد که اگر نهال گردو شیلی در سطح ارتفاع ذکر شده کشت نشود حدود ۲تا ۳سال بعد از کاشت بطور کامل خشک‌می‌شود چرا که اقلیم منطقه برای کاشت نهال گردو شیلی مناسب نبوده.

شروع گلدهی نهال گردو شیلی:

نهال گردو شیلی در اواخر ماه اول بهار شروع به گلدهی می‌کند یا بسته به آب و هوای محیط گلدهی نهال گردو شیلی در اوایل ماه دوم بهار صورت می‌گیرد که این عامل مانع اسیب سرما به نهال گردو شیلی می‌شود.

حداکثر عملکرد میوه نهال گردو شیلی در هکتار:

نهال گردو شیلی جز ارقام بسیار عالی از رقم‌های گردو می‌باشد باردهی درخت گردو شیلی در هکتار به طور متوسط بین ۳تا ۵تن می‌باشد بنابراین نهال گردو شیلی جز ارقام متوسط بارده می‌باشد.

درصد چربی گردو شیلی:

درصد چربی مغز گردو شیلی در حالت متوسط تا حدود ۳۰ می‌باشد.

لذا افرادی که دارای رژیم های خاص می‌باشند یا ان دسته از افرادی که از چربی خون رنج می‌برند بهتر است از مغز گردو شیلی برای اجیل،تزیئن شیرینی ،دسر و انواع مصارف خود استفاده کنند.

شکل گردو شیلی:

شکل گردو شیلی گرد و حالت بیضی دارد پوست گردو شیلی بسیار کاغذی و قابل جدا شدن می‌باشد و حتی به اسانی با دست شکسته می‌شود.

فاصله کاشت نهال گردو شیلی:

بهترین و مناسب ترین فاصله کاشت نهال گردو شیلی حدود ۸*۸ می‌باشد چرا که درخت گردو شیلی جز ارقام نیمه پا کوتاه می‌باشد بنابراین فاصله کشت ان نسبت به سایر گردو‌ها بیشتر است این فاصله برای بهتر رسیدن نور خورشید به شاخ و برگ درختان گردو و بهبود عملکرد فتوسنتز می‌باشد.

فاصله کاشت تاثیر بسزایی در دریافت مواد مغذی ریشه از خاک می‌شود و باعث می‌شود مواد مغذی کافی در اختیار ریشه نهال گردو شیلی باشد و تا ریشه‌ها در رقابت با هم برای دریافت مواد مغذی نباشند. همچنین با رعایت فاصله مناسب کاشت رفت و امد ماشین الات کشاورزی بین درختان بهتر و اسانتر خواهد بود و به راحتی می‌توانند از فواصل درختان عبور کرده و کار خود را انجام دهند

حداکثر ارتفاع درخت گردو شیلی:

در شرایط ایده آل و بهترین حد رسیدگی به نهال گردو شیلی درخت بالغ ان حدود 7 متر ارتفاع می‌گیرد. از انجایی که قد درخت گردو شیلی بلند می‌باشد لازم و ضروری است که هرس فرم انجام شود. در سال‌های اولیه کشت می‌توان شاخ و برگ بیش از حد را حذف کرد.

نیاز سرمایی نهال گردو شیلی:

نهال گردو شیلی نیاز سرمایی دارد. اگر نیاز سرمایی این رقم بر طرف نشود عملکرد باردهی آن بسیار پایین می‌اید.

نیاز سرمایی نهال گردو شیلی بین 800 تا 1600 ساعت می‌باشد. نهال گردو شیلی قادر می‌باشد که تا دمای 7- درجه را تحمل کند. در این حالت درختان دوران خواب را تکمیل می‌کنند با قدرت بیشتری بیدار می‌شوند. البته دوره سرمایی برای اکثر درختان گردو لازم و ضروری می‌باشد.

سهولت جدا شدن مغز از پوست:

از انجایی که پوست گردو شیلی عمر اقتصادی بالایی را به خود اختصاصی می‌دهد. اگر با کنترل رسیدگی، آب به موقع، کود به موقع ، مکان مناسب و تقویت آنها باعث بالا رفتن عمر اقتصادی درخت گردو شده و حتی به بیش از 80 سال می‌رسد.

حتی بعد از 80 سالگی وکهنسالی درخت گردو شیلی می‌توان چوب آن را برید و در صنعت مبل سازی و... بسیار پرطرفدار و گران می‌باشد. درخت گردو شیلی علاوه بر میوه درخت ان نیز پولساز می‌باشد.

رنگ مغز گردو شیلی:

رنگ مغز گردو شیلی قهوه‌ای روشن می‌باشد.

وزن گردو شیلی:

میوه گردو شیلی نسبتا درشت می‌باشد. میوه آن حدود 85 درصد دارای مغز می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها گردو شیلی:

نهال گردو بسیار در مقابل بیماری‌ها مقاوم می‌باشد. ولی در بعضی موارد آفاتی مثل کرم گردو دچار می‌شود. البته کرم سیب با آفت کش جبران ‌میشود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

رقم گرده افشان:

نهال گردو شیلی خود گرده افشان می‌باشد ولی برای بهبود عملکرد میوه در هکتار برای هر 10 نهال گردو شیلی 1 گرده افشان لازم است. ارقام گردو گرده افشان شیلی، چندلر، فرانکت می‌باشدکه باید بطور منظم در همه جای باغ محل احداث گردو پراکنده شوند تا گرده افشانی بطور مناسب صورت گیرد.

میزان آبیاری نهال گردو شیلی:

از انجایی که نهال گردو شیلی تا حدودی در مقابل خشکی مقاوم می‌باشد ولی برای افزایش عمر اقتصادی و تقویت خود نهال و صد البته میزان باردهی آن بهتر است نهال گردو شیلی در 7 روز یک با آبیاری شود و با افزایش سن نهال گردو شیلی نیاز آبی آن نیز افزایش یافته و به 2 بار در هفته می‌رسد.

فصل مناسب کاشت نهال گردو شیلی:

بهترین زمان و ایده آل ترین زمان کشت نهال زمستان و زمان خواب نهال می‌باشد در مناطق سردسیر این کشت را به بهار یا اواخر زمستان موکول می‌کنند. ولی در مناطق گرمسیر برج 9 اقدام به کاشت نهال گردو شیلی می‌کنند. بهترین دمایی که گردو شیلی می‌تواند در آن به بهترین رشد خود برسد دمای حدود 27 درجه می‌باشد. آستانه تحمل دمایی نهال گردو شیلی بین 47 تا 7- درجه سانتی گراد می‌باشد.

حفر گودال برای کاشت نهال گردو شیلی:

گودال به ابعاد 45 در 45 به عمق حدود 70 سانتی حفر شود. پس از قرار دادن نهال در محل مورد نظر بهتر است از یک قیم استفاده شود تا نهال در اثر باد نشکند و خراب نشود. پس از حفر گودال و قرار دادن ریشه داخل آن و ریختن خاک یا نهال باید با پا فشار داد تا هوای داخل خاک کامل از بین برده این فشار دادن نباید به گونه‌ای باشد که به ریشه درخت آسیب بزند.Ph بین 5/5 تا 5/7 برای رشد نهال شیلی بسیار مناسب است.

کوددهی:

معمولا پس از کاشت نهال و آبیاری کوددهی صورت می‌گیرد. باغداران عزیز توجه داشته باشید که با ریشه تماس مستقیم پیدا نکند چرا که باعث سوختگی نهال و از بین رفتن آن می‌شود. عمل چالکود کردن کود حیوانی پوسیده دارای مزیت‌های جلوگیری از رشد علف هرز و همچنین باعث نگهداری رطوبت خاک اطراف نهال می‌شود. کود هیومیک اسید و NPK بسیار مناسب برای رشد نهال گردو شیلی می‌باشد.

خواص مهم مغز گردو شیلی:

1. جلوگیری از ابتلا افراد به بیماری قلبی

2. بهبود سلامت پوست

3. سلامت استخوان را تضمین می‌کند

4. حاوی آنتی اکسیدان و ضد سرطان می‌باشد.

5. مناسب افراد باردار، الزایمری، کودکان، بزرگسالان خلاصه دوای درد هزار درد بی درمان می‌باشد.

خاک مناسب برای کاشت نهال گردو شیلی:

همه می‌دانیم که اکثر نهال‌های گردو بصورت کاملا عمود ریشه زایی انجام می‌دهند بنابراین در هنگام کاشت نهال گردو شیلی باید به جنس خاک و نحوه گودال زنی توجه زیادی کرد چرا که بافت مناسب خاک در رشد ریشه نهال گردو شیلی تاثیر زیادی دارد . اگر خاک محل کشت سفت یا سنگی باشد ریشه نمی‌تواند بخوبی رشد کند و در نتیجه آن نهال، بسیار کوچک و ضعیف می‌ماند.بر عکس بافت خاک نرم تر باعث رشد بهتر ریشه و در نتیجه رشد بهتر و سریعتر نهال خواهد بود. اگر خاک سطح کشت نهال گردو شیلی نرم و غنی باشد ریشه بهتر می تواند با جذب مواد معدنی و مغزی به رشد خود ادامه دهد.

قیم گذاری برای گردو شیلی:

همانطور که برای استوار و پا برجا نگه داشتن خانه‌هایمان از ستون استفاده می‌کنیم بهتر است برای نهال گردو شیلی نیز تکیه گاه قرار بدهیم صرفا برای جلوگیری از شکستگی در برابر باد آن هم در سال‌های اولیه کاشت ولی در حالت کلی بدون قیم مشکلی برای درخت گردو شیلی پیش نمی‌اید.

بررسی پوست سبز و چوبی گردو شیلی

پوست چوبی گردو شیلی:

عوامل زیادی وجود دارد که در قیمت گردو با پوست تاثیر دارد مثل میزان پر شدگی مغز گردو، تازگی گردو، جدا شدن راحت مغز گردو، نازک بودن پوست گردو. در حالت کلی گرانترین حالت گردو مربوط به مغز خاص آن می‌باشد، در رده بعدی مغز گردو شیلی با پوست چوبی قرار دارد. و ارزان ترین حالت گردو مربوط به پوست سبز آن می‌باشد. بدیهی است که گردو در مرحله سبز بودن پوست دارای طرفداران زیادی می‌باشد. معمولا از اواسط شهریور تا اواسط مهر گردو پوست سبز فراوان یافت می‌شود. افرادی که گردو تازه نوبرانه دوست دارند گردو را بصورت پوست سبز استفاده می کنند.

گردو پوست کاغذی شیلی:

گردو پوست کاغذی به گردویی گفته می‌شود که به راحتی با دست شکسته می‌شود و دارای پوست نازک باشد متاسفانه در برخی مناطق پرندگان و کلاغ‌ها از گردو‌های پوست کاغذی تغذیه می‌کنند و به باغدار خسارت می‌زنند.

گردو با پوست بخریم یا بدون پوست:

از انجایی که تشخیص کیفیت مغز گردو بسیار سخت است بهترین کار این است که گردو با پوست خریدار کنیم. ولی ریسک خرید گردو با پوست هم زیاد می‌باشد چرا که داخل آن دیده نمی‌شود و امکان خرابی و سیاهی داخل آن وجود دارد. و یا مشخص نیست چند درصد مغز گردو می‌باشد. برای خرید گردو بهتر است ابتدا به مقدار کم از نوع گردو با پوست تهیه کنید و مغز آن را بررسی کنید و سپس هر مقدار که مورد نیازتان است از آن گردو خریداری کنید.

قیمت و خرید نهال گردو شیلی:

قیمت نهال گردو شیلی در هر شرکت تولید نهال با توجه به سیاست‌های خاص آن مجموعه متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال شرکت رویال نهال، فروش نهال شناسه دار و اصالت دار و تضمینی را در اولویت کار خود قرار داده به همین دلیل قیمت آن مناسب می‌باشد. برخی نهال فروش‌ها به اصطلاح دست فروش‌هایی که به اسم شرکت‌های معتبر در این حیطه فعالیت دارند قیمت آن را پایین ‌می‌اورند تا مشتری فریب خورده و نهال با قیمت پایین و بدون اصالت خرید کند.

لذا نکته‌ای که در خرید نهال گردو شیلی باید توجه کنید یکی شرکت معتبر و دیگری نهال شناسه دار و تضمینی است. با توجه به اینکه شرکت معتبر رویال نهال به مدیریت مهندس آرمین قاسمی تولید و فروش نهال گردو را کاملا تخصصی کار می‌کند. بهتر است شما خرید نهال گردو شیلی را از این موسه صاحب نام خریداری کنید چون هم کار خود را تضمین می‌کنید هم نهال‌های تولیدی و ارسالی این شرکت همه اصالت دار و شناسنامه دار هستند. باغداران محترم شما نهال با کیفیت تر ازما بخواهید تمام نهال‌های ما دارای گواهی قرنطینه، گواهی سلامت و گارانتی معتبر دارند. هر روز ما با انبوه از رضایت مشتری رو به رو می‌شویم کافیست به پیج اینیستاگرامی ما مراجعه کنید و هایلایت مربوط به رضایت مشتری را با دقت مشاهده کرده و از کار شرکت رویال نهال آرمین قاسمی مطئن شوید.

خرید نهال گردو شیلی ازنهالستان رویال:

نهال گردو شیلی که منشا آن کشور شیلی می‌باشد. بشرکت معتبر رویال نهال با انجام اصطلاح این رقم راحتی با کیفیت تر از شیلی تولید می‌کند. شما می‌توانید به سایت نهالستان رویال نهال مراجعه کنید تا تمام اطلاعات مربوط به گردو را مشاهده ومطالعه کنید. تا با توجه به شرایط ذکر شده نهال مناسب منطقه خود را انتخاب کنید. مشاوران شرکت ما مشاوره رایگان در اختیار مشتری قرار می‌دهد. با خرید نهال تضمینی از شرکت معتبر رویال نهال آینده باغ گردوی خود را تضمین کنید.

مشخصات نهال گردو شیلی ژنوتیپ برتر


کشور سازنده: شیلی

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 3 تن

شروع به باردهی: از سال اول

فاصله کاشت: 7 تا 8 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 1200 متر

درصد چربی: 30 درصد

شکل میوه: بیضی

ارتفاع درخت: تقریبا 7 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: به راحتی

عمر اقتصادی: حدود 80 سال

رنگ مغز: قهوه ای روشن

وزن مغز: 85 درصد مغز از کل گردو

مقاومت در برابر آفات: متحمل

رقم گرده افشان: چندلر و فرانکت

میزان آبیاری: بین 7 الی 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت