آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی
عکس نهال گردو تولری پیوندی

نهال گردو تولری پیوندی

خرید نهال گردو تولری پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو تولری پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو تولری پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو تولری پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو تولری پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو تولری پیوندی، کاشت نهال گردو تولری پیوندی، هرس درخت گردو تولری پیوندی، نحوه آبیاری گردو تولری پیوندی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو تولری پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو تولری پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو تولری پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو تولری پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو تولری پیوندی

معرفی نهال گردو تولری پیوندی


مشخصات و خصوصیات نهال گردو تولری:

این گردو منشا امریکایی دارد. و زمان باز شدن گل های آن شبیه هارتلی می باشد. بادرهی ان حالت جانبی دارد و رشد آن به صورت عمودی می باشد. گردو تولری جز ارقام تاک پایه محسوب می شود و 80 درصد گرده افشانی خود را انجام می دهد اما برای گرده افشانی بهتر و عملکرد مطلوب تر بهتر است به ازای هر 10 اصله گردو تولری یک اصله رقم فرانکت یا سیسکو کشت شود. باز شدن گل های گردو تولری یک هفته قبل از گردو چندلر می باشد. این رقم گردو در مناطقی با اقلیم زمستان های سرد و تابستان های خشک و خنک رشد بهتری دارد و بیشترین درجه گرمایی که تحمل کند 38 درجه سانتی گراد و کمترین دما -10 درجه می باشد. این گردو با شرایط اقلیمی رطوبت دار میانه خوبی ندارد و اگر درصد رطوبت نسبی منطقه از 50 درصد بیشتر باشد این گردو رشد مطلوبی نخواهد داشت توصیه می شود این گرو در مناطقی با عرض جغرافیایی 30 تا 50 درجه با درصد شیب 25 درصد که دارای ارتفاع از سطح دریای 500 تا 1800 می باشد کشت شود نیاز سرمایی جوانه های این گردو 400 تا 1700 ساعت 7 درجه سانتی گراد می باشد. جوانه های جانبی این گردو نسبت به جوانه های انتهایی به سرمای بیشتری نیاز دارد و در واقع می توان گفت نیاز سرمایی شاتون ها از جوانه های گل کمتر است.

رقم گردو تولری از ارقام پیوندی می باشد و باردهی ان از سال دوم است در سال های اول و دوم باردهی به حالت نوبرانه است و از سال پنجم به بعد اقتصادی می شود این رقم گردو نیمه پا کوتاه محسوب می شود و بهتر است با فاصله ی 7 * 7 کشت شود.

گردو تولری دارای محصولی با پوست چوبی نیمه کاغذی می باشد و پوست ان به سهولت با دست جدا می شود و محصول ان 13 تا 15 گرم وزن دارد. عمر اقتصادی این گردو حدود 80 تا 100 سال می باشد البته این عدد بستگی به میزان رسیدگی باغدار به درخت گردو دارد.

کاشت نهال گردو تولری:

قبل از اقدام به خرید و کاشت نهال گردو تولری باید اقدامات مربوط به آماده سازی زمین و اصلاح خاک را انجام داده و از یکپارچه سازی زمین و اجرای عملیات چاله زنی اضافه کردن کود حیوانی و شخم زدن که بهتر از 5 یا 6 ماه قبل از کاشت نهال انجام گیرد. در زمین های سنگلاخی بهتراست سنگ های اضافی جمع آوری تا سبب بهبود نفوذ پذیری در لایه های سخت و نامرغوب شود. در خاک های سنگین می توان از طریق اضافه کردن ماسه بادی در چاله ها و در خاک های سبک با استفاده از ماده معدنی زئولیت می توان اصلاح خاک را انجام داد.

در مورد PH و آهک خاک نیز بعد از آنالیز خاک می توان با مصرف گوگرد یا گچ معدنی اصلاح خاک را انجام داد. بعد از تمامی این مراحل می توان چاله ها را با فاصله 7 متری آماده کرده و اقدام به کاشت نهال گردو کنیم.

بهترین خاک برای کاشت نهال گردو تولری:

نهال گردو تولری نیز مانند نهال های دیگر نیاز مبرمی به خاک مناسب دارد. کاشت گردو در خاک غنی از املاح و مواد معدنی باعث رشد بهتر درخت و در نتیجه کیفیت بهتر محصول می شود. همانطور که می دانید بهترین خاک برای کاشت نهال گردو تولری خاک آبرفتی عمیق، سبک تا شنی لومی با اسیدته 5/6 تا 8 می باشد.

بهترین کود برای کاشت نهال گردو تولری:

کوددهی خاک حتما باید بر اساس آنالیز خاک صورت گیرد. توصیه می شود در سال های اولیه کود حیوانی پوسیده به حالت چالکود استفاده کنید. در صورت استفاده از کود های شیمیایی توصیه می شود از انواع اسید های آلی از جمله اسید هیومیک و اسید فولیک که اثرات بارزی دارند استفاده شود. میزان مصرف این کودها به میزان 10 تا 20 لیتر در انواع مایع و 5 تا 6 کیلوگرم به صورت پودری برای هر هکتار توصیه مشود. نحوه مصرف این کودها به صورت خاکی مناسب تر است اما برای سهولت در کار می توان همراه با ابیاری نیز مصرف کرد که مستلزم دقت در جلوگیری از گرفتگی قطره چکان هاست.

ناگفته نماند با توجه به اهمیت و اثرات مصرف کودهای آلی که تا کنون رضایت بخش بوده و در ارجعیت قرار دارد. البته امروزه با توجه به ارقام پر محصول جدید تمامی مواد غذایی از طریق کود های آلی تامین نمی شود و در بعضی موارد استفاده از کودهای شیمیایی از جمله کودهای پتاس، فسفر و نیتروژن برای درختان گردو توصیه میشود.

آبیاری گردو تولری:

با توجه به شرایط خشک سالی کشور و کاهش بارندگی، همه ی ارقام گردو نیاز به آبیاری دارند و به حالت دیمی جواب نمی دهند. امروزه آبیاری گردو ها با به کار گیری سیستم آبیاری تخت فشار بسیار حائز اهمیت است. آبیاری نکردن یا نامرتب آبیاری نمودن درختان گردو سبب اخلال در رشد درختان، سوختگی برگ ها، کاهش عملکرد و سیاه شدن مغز گردو می شود گردو تولری هفته ای یک بار نیازمند به آبیاری حداقل 30 لیتر می باشد. مجددا با بزرگتر شدن درختان این نیاز آبی تا 50 الی 100 لیتر افزایش می یابد. برای جلوگیری از تبخیر آب و هدر رفتن اب می توان با استفاده از مالچ یا افزایش مصرف کود های آلی و همچنین با اضافه کرن موادی مثل زئولیت به حفظ نفوذ پذیری خاک کمک کرد.

هرس درخت گردو تولری:

هدف از هرس درختان گردو تحریک به رشد در درختان کم رشد و کنترل رشد درختان پر رشد می شود. درخت گردو تولری نیازمند به هرس سنگین نمی باشد فقط حذف شاخه های ضعیف ، مزاحم، آفت زده یا خشک به منظور نورگیری تاج درخت کفایت می کند. این هرس فرم دهی باعث ایجاد تعادل در اندام هوایی و زیر زمینی شده و در نتیجه باعث کاهش بروز سال آوری در گردو تولری شده و باعث افزایش اندازه و کیفیت میوه میشود. زمان هرس درخت گردو تولری بسیار مهم است در زمان هرس نباید درجه حرارت به زیر صفر برسد تا درخت بتواند بافت های زخمی را ترمیم کند. با توجه به این که باردهی درخت گردو تولری روی شاخه های یک ساله تشکیل می شود و به صورت جانبی و انتهایی می باشد سر زنی شاخه ها کمتر توصیه می شود.

نکته: بعد از هرس سعی کنید از چسب باغبانی استفاده کنید.

گرده افشان گردو تولری:

اکثریت ارقام گردو خود بارور هستند. و با توجه به تنوع ارقام در یک منطقه گردو کاری برای گرده افشانی درختان گردو مشکلی پیش نمی اید. اما در صورت که تنوع ارقام کمبوده و فاصله باغ از سایر باغ ها زیاد باشد وجود رقم گرده زا الزامی می باشد. وجود رقم گرده افشان در ارقام پیوندی و دیرگل از جمله گردو تولری بسیار ضروری می باشد. گرده افشانی درختان گردو توسط باد انجام می گیرد به این ترتیب که شاتون ها نر توسط باد در هوا پراکنده شده و تا شعاع صدمتری را تحت تاثیر قرار می دهد. رقم گردو تولری برای گرده افشان نیازمند رقم گردو فرانکت یا سیسکو می باشد.

بیماری های نهال گردو تولری:

مزیت درخت گردو نسبت به سایر ارقام میوه کم افت بودن ان می باشد. اما در سال های اخیر با شدت یافتن خشکسالی افاتی نظیر کرم خراط بیشتر درختان گردو را درگیر کرده است که با سم پاشی قابل کنترل نمی باشد و تنها می توان با ابیاری مرتب و انتخاب ارقام مقاوم از بروز درخت گردو به این افات جلوگیری کرد. از جمله بیماری های مهمی که درخت گردو را تهدید می کند بلایت گردو می باشد که به صورت لکه های سیاه روی میوه و برگ گردو ظاهر می گردد می توان با کاهش رطوبت باغ از جمله حذف علف های هرز و هرس مناسب و استفاده از ارقام مقاوم از جمله گردو های ژنوتیپ ، چندلر، هارتلی و هاروارد از شیوع این بیماری جلوگیری کرد. برای مبارزه با این بیماری می توان با محلول پاشی ترکیبات مسی از شیوع این بیماری جلوگیری کرد. بیماری های دیگر که اکثریت درختان گردو را تهدید می کند بیماری شانکر باکتریای، آنتراکنور و پوسیدگی طوقه و ریشه اشاره کرد که در مقاله های دیگر درباره این بیماری ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

خواص ( خصوصیات) مغز گردو تولری:

مغز گردو برای سلامت انسان خواص بیشماری دارد. مغز گردو دارای امگا 3 می باشد و باعث تقویت عملکرد مغز انسان می شود. چربی موجود در مغز گردو تولر اشباع شده هست و برای سلامتی انسان موثر است. مغز این گردو دارای مواد مغذی از جمله: کلسیم، منیزیم، آهن، روی ، پتاس و فسفر و دارای ویتامین های B1 , B3 , B5 , B6 و ویتامین C می باشد و همچنین با دارا بودن ویتامین E باعث کاهش خطر ابتلا به آلزایمر می شود. مغز گردو تولری با دارا بودن آمینو اسیدی به نام آرژینین از سفت شدن رگ های قلب جلوگیری می کند و بیماری های قلبی را کاهش می دهد. همچنین جوشانده پوست سبز گردو باعث درمان کم خونی می شود. مغز گردو تولری فواید بسیار بیشماری برای بدن انسان دارد اما فراموش نکنید. مصرف بیش از حد از هر میوه یا ماده غذایی سبب بروز مشکلاتی در بدن می شود.

قیمت خرید نهال گردو تولری:

قیمت این نهال گردو پیوندی با توجه به سن و لیبل دار بودن آن متفاوت می باشد. نهالستان رویال نهال با بهره وری از دانش و تجارب باغداران عزیز اقدام به تولید نهال گردو تولری کرده است این نهالستان تمامی نهال خود را ضمانت کرده و امکان بازگشت نهال را دارد. تمامی نهال گردو تولید شده در این نهالستان با کیفیت بوده و دارای لیبل از جهاد کشاورزی می باشد. این نهالستان نهال های گردو تولید شده را با تضمین کیفیت و اصالت و ضمانت برگشت نهال به فروش می رساند. قیمت نهال گردو تولری با توجه به پیوندی و سن نهال از 200 تا 280 هزار تومن متغییر است. برای خرید نهال گردو تولری کافیست با ما تماس گرفته و با دریافت مشاوره رایگان بهترین و مناسب ترین نهال گردو را با توجه به اقلیم منطقه خود انتخاب نمایید.

مشخصات نهال گردو تولری پیوندی


کشور سازنده: آمریکا

درصد باردهی جانبی: 75 درصد

زمان باز شدن: یک هفته قبل از چندلر

رقم گرده افشان: خودگرده افشان

سایز میوه: 13 گرم

ضخامت پوسته: نازک

ارتفاع کاشت از سطح دریا: تا 1800 متر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت