آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا
عکس نهال گردو یالووا

نهال گردو یالووا

خرید نهال گردو یالووا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو یالووا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو یالووا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو یالووا به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو یالووا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو یالووا، کاشت نهال گردو یالووا، هرس درخت گردو یالووا، نحوه آبیاری گردو یالووا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو یالووا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو یالووا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو یالووا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو یالووا
  •     
  • مشخصات نهال گردو یالووا

معرفی نهال گردو یالووا

نهال گردو یالووا ترکیه:

منشا ان مربوط به شهر یالووت در ترکیه می‌باشد، اصلاحاتی روی این رقم انجام شده و در کشور ما به طور خیلی گسترده کشت می شود.

مشخصات وخصوصیات نهال گردو یالووا:

در اکثر مناطق کشور ما نهال گردو یالووا جواب می‌دهد. نهال گردو یالوا عمر اقتصادی زیادی دارد و این عمر به حدود 150 سال نیز می‌رسد، محصول نهال گردو یالووا بسیار با کیفیت بوده و از همان ابتدای سال‌های کاشت میوه دهی را شروع می‌کند. نهال گردو یالووا محصول دهی منحصر به فردی دارد و حدود 50 درصد بیشتر از سایر ارقام گردو قادر به محصول دهی باشد. نهال گردو یالوا سازگاری خیلی زیادی با شرایط مختلف آب و هوایی و همچنین سطح‌های مختلف از سطح دریا دارد. در 90 درصد باغ‌های سطح کشور می توان نهال گردو یالووا را کاشت. درخت گردو یالووا باردهی جانبی دارد. میوه ان بسیار زودرس محسوب می‌شود. درخت گردو جز ارقام نیمه پا کوتاه به شمار می‌اید و حتی در سنین بالا از فروش چوب ان نیز می‌توان به در امد رسید جز ارقام دیرگل طبقه بندی می‌شود. نهال گردو یالووا جز ارقام درجه یک کشور ترکیه می‌باشد، میوه حاصل از این نهال بسیار درشت است و اندازه قابل توجهی دارد. از لحاظ درشتی و کیفیت میوه و اندازه روغن مغز گردو یالووا، برای خرید مغز گردو در الویت اول قرار می‌گیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار گردو یالووا:

چون یالووا با اقلیم مناطق کوهستانی بسیار سازگار می باشد، عملکرد نهال یالووا در این مناطق بهتر است بخاطر نیاز سرمایی که برطرف می‌شود. نهال گردو یالووا از همان ابتدا باردهی خوبی دارد ولی رفته رفته با افزایش سن باردهی ان نیز بیشتر شده در سن بلوغ اوج باردهی را شاهد خواهیم بود. زمانی که شما سلامتی درخت یالووا راحفظ کنید شاهد باردهی دو چندان این درخت خواهید بود.

بدیهی است هر فردی که نهال گردو خریداری می‌کند به دنبال باردهی خوب آن می‌باشد. اگر در هنگام خرید نهال گردو تمام عوامل:زمان و نحوه‌ی کوددهی، زمانگلدهی، زمان برگ‌دهی، دوره رویش و مقاوم بودن یا نبودن به سرما و خشکی، نحوه رشد عمودی یا جانبی درخت توجه کنید و نهال مناسب منطقه خود را خریداری کنید، صد در صد احداث باغ کردو یالووا شما سود ده خواهد بود.

فاصله مناسب کاشت نهال گردو یالووا و نحوه کاشت:

همانطور که در این مطلب اشاره شد درخت گردو یالووا نیمه پا کوتاه می باشد و از انجایی که از پهنا گسترده بوده و رشد جانبی دارد. باید فاصله مناسب کشت ان رعایت شود فاصله استاندارد کاشت نهال گردو یالووا حدود 8 در 8 می باشد. برای نحوه کاشت نهال گردو یالووا گودال‌های به عمق 1 متر مناسب می‌باشد. کود حیوانی پوسیده را با خاک مخلوط کنید تا ریشه بعد از کاشت تغذیه مناسب داشته باشد. در کاشت توجه داشته باشید نهال گردو یالووا در عمق مناسبی کاشته شود. بعد از کاشت برای جلوگیری از سرما و گرما تنه نهال با رنگ سفید پوشش دهید در این صورت از تنه نهال در برابر سرما و گرما محافظت صورت می‌گیرد.

ارتفاع از سطح دریای مناسب کاشت نهال یالووا 300 تا 2700 متر می‌باشد. یکی از بارزترین ویژگی‌های نهال گردو یالووا این است که در اکثر مناطق اب و هوایی سردسیری جواب می‌دهد و قابلیت سازگاری دارد. نیاز سرمایی بین 800 تا 1800 می باشد در واقع نهال گردو یالووا باید در معرض این سما قرار بگیرد تا باردهی مناسبی داشته باشد. شرایط مناسب اقلیمی نهال گردو یالووا باید تعیین شود تا از سرمای شدید بهاره در امان باشند. از عوامل دیگری که نهال گردو یالووا را برای مناطق سردسیر مناسب می‌گرداند زود خزان بودن نهال گردو یالووا می‌باشد چرا که ان را از سرمای پاییز نیز معصون می دارد. زمان برداشت گردوی درخت حدودا اواخر تابستان و اوایل پاییز می‌باشد و خزان ان در اواسط پاییز صورت می‌گیرد چرا که اگر دیر خزان بود سرمای شدید آخر پاییز جوانه‌ها و شاخه‌های درخت را از بین می‌برد.

نکته‌ای جالب درباره سطح ارتفاع این می باشد که اکثر باغ‌های گردو در این سطح ارتفاع و این اقلیم کاشته می‌شود. این سطح از ارتفاع دارای میزان رطوبت خاصی می‌باشد که بسیار با شرایط رشد گردو سازگار می‌شود. تحمل دوره سرمایی توسط نهال گردو باعث می‌شود که در برابر سرما مقاوم‌تر شود.

ارتفاع درخت گردو یالووا:

درخت گردو یالووا جز ارقام نیمه پا کوتاه می‌باشد و قد ان حدود 6 متر می‌باشد و رشد جانبی ان باعث شده است که از وسعت قابل توجهی برخوردار باشد این رشد جانبی باعث شد باردهی درخت گردو یالووا دو چندان شود. چون از سطح ارتفاعی نسبتا خوبی برخوردار است بدیهی است که فاصله استاندارد کاشت ان برای جلوگیری از درهم رفتگی شاخ و برگ درختان رعایت شود. همچنین برای سهولت حرکت ماشین‌های کشاورزی و سهولت برداشت میوه درخت گردو یالووا رعایت فاصله کشت مهم و الزامی می باشد.

میوه گردو یالووا:

وزن میوه حدود 17 گرم و وزن مغز گردو حدود 11 گرم می‌باشد. درصد مغز ان 68 درصد می‌باشد. درصد پروتئین موجود در مغز گردو یالووا حدود 20 درصد می‌باشد. پوست میوه گردو یالووا کاغذی می‌باشد و با فشار دست به راحتی می‌شکند پوست میوه گردو بسیار نازک می باشد. و به راحتی از میوه جدا می‌شود. شکل آن تا حدودی بیضی می باشد. رنگ مغز گردو یالووا به رنگ سفید می باشد، مغز گردو یالووا خیلی پررنگ و با کیفیت می‌باشد و بسیار درشت و دارای مزه‌ای متفاوت می‌باشد. به دلیل درصد بالای مغز، ارزش غذایی بالای مغز گردو یالووا و درصد بالای روغن قیمت بالایی دارد.

مقاومت در برابر افات نهال گردو یالووا:

مقاومت نهال گردو یالووا بسیار بالاست ولی توجه داشته باشید همواره پیشگیری بهتر از درمان است. بهتر است بهداشت باغ مورد نظر را رعایت کنید تا از ابتلا به برخی بیماری‌ها جلوگیری شود مثل ضدعفونی قیچی باغبانی.

برای جلوگیری از ابتلای نهال گردو یالووا به بیماری چه کارهایی لازم است؟

• از افراط و تفریط در نحوه ابیاری پرهیز کنید.

• در فصل رویش هرس سبک انجام دهید تا هوا در داخل شاخ و برگ‌ها جریان یابد.

• برای انکه یک باغ سالم داشته باشید باید دقت کنید پیوندک، نهال و پایه ‌های سالم و عاری از هر گونه بیماری‌ها هستند.

• کاشت ارقام مقاوم در برابر بیماری مثل نهال گردو یالووا

• در صورت ابتلا به افت و بیماری استفاده از قارچکش و افت کش کنترل شده.

رقم گرده افشان برای گردو یالووا:

برخی ارقام مثل گردو یالووا به رقم گرده افشان برای باردهی مناسب نیاز دارند. ارقام گرده افشان نهال گردو یالووا دو رقم چندلر و فرانکت می باشد. باید نهال‌های گرده افشان برای هر 10 اصله یک اصله کاشت.

میزان ابیاری نهال گردو یالووا:

اگر چه تحمل زیادی در برابر خشکی دارد ولی بهتر است برای باردهی بیشتر بطور منظم ابیاری شود، تا محصول دهی ان به بیشترین میزان برسد. با ابیاری منظم و پرهیز از افراط و تفریط سلامت نهال گردو یالووا را تضمین کنید. آبیاری نهال گردو یالووا در فصل‌های مختلف متفاوت می‌باشد. مثلا در فصل تابستان به دلیل گرمی هوا ابیاری بیشتری احتیاج داردولی در فصل سرد حتی ابیاری ان قطع می شود در فصل بهار که فصل رشد نهال‌ها نیز ‌می‌باشد بهتر است هر 7 روز آبیاری انجام دهید.

بهترین خاک مناسب برای گردو یالووا:

برای رشد هر نهال خاک عنصریست بسیار اساسی و برای رشد و توسعه و باردهی نهال گردو یالووا حیاتی می‌باشد. اگر به خاک که برای حیات نهال گردو مثل نفس برای انسان می‌باشد توجه نشود، انتظار محصول دهی از ان را نداشته باشید. قبل از هراقدامی برای احداث باغ ابتدا باید زمین و خاک را آماده کرد، نیاز مبرم نهال گردو به خاک امری بدیهی می‌باشد. خاک غنی از مواد مغذی برای کاشت نهال گردو رابطه مستقیمی با مقدار و کیفیت باردهی دارد. اگر به مرغوبیت خاک محل کشت نهال توجه نکنید انتظار سوددهی نداشته باشد.

باید توجه داشت اقلیم منطقه روابط مستقیم با غنی یا فقیر بودن خاک ان منطقه دارد مثلا در مناطقی که باران‌های دائمی و شدید می‌بارد خاک فقیری خواهد داشت چرا که تمام اصلاح و مواد معدنی خاک شسته شده و به اعماق زمین می‌رود. به همین دلیل است که تائید داریم خاک مناسب کاشت نهال گردو یالووا در مناطق سردسیر و معتدل که تابستان گرم و ترجیحا زمستان سرد دارند بهتر پیدا می‌شود.

اگر به طور دقیق به این موضوع بپردازیم می توانیم هنگام کاشت نهال گردو یالووا را به تمام موارد زیر توجه کنیم:

• به باور صاحب نظران شرکت رویال نهال خاک مورد کشت نهال یالووا نباید رسی و یا سنگین باشد.

• نهال گردو یالووا رابطه خوبی با رطوبت زیاد خاک ندارد.

• همچنین باید توجه داشت خاک محل کشت نهال یالووا نباید سنگلاخی باشد.

• قبل از کشت نهال حتما خاک مورد نظر باید آزمایش و توسط متخصصان شرکت رویال نهال آنالیز شود.

• نکته دیگری که بهتر است رعایت شود و قبل از کاشت زمین تا حد امکان در زمین یک یا دو سال محصول کاشت نشود تا قوت خاک برای رشد نهال گردو از بین نرود.

بهترین جنس خاک برای نهال گردو یالووا:

با توجه به توضیحات خاک سنگین و رسی و همچنین خاک خیلی سبک یا سنگلاخی برای کشت نهال گردو مناسب نیست ولی خاکی که میانه این دو باشد یعنی خاک لومی شنی برای کشت نهال گردو یالووا مناسب می‌باشد. خاک لومی شنی یعنی ترکیبی از شن، رس و گیاخاک.

چرا باید خاک محل کشت نهال گردو یالووا لومی شنی باشد؟

• چونکه خاک لومی شنی بسیار حاصلخیز است

• رطوبت را بهتر حفظ می‌کند و زهکشی این خاک بهتر است.

• ریشه گردو گستردگی زیادی دارد و خاک لومی شنی برای رشد ان بسیار مناسب است.

نکته: اگر خاک سطح زیر کشت ریشه سنگین یا رسی و یا خیلی سنگلاخی باشد ریشه محلی برای رشد نمی‌یابد. و حتی اگر خاک محل کشت گردو یالووا از قوت خوبی برخوردار نباشد بهتر است از کود‌های تقویتی توصیه شده توسط کارشناسان مجموعه تخصصی رویال نهال استفاده کنید.

میزان اسیدیته خاک مناسب برای رشد گردو یالووا:

اسیدیته مناسب خاک بین 6 تا 5/7 می‌باشد. هنگام کود دهی باید توجه کنید که این میزان خیلی بالا پایین نشود.

کود مناسب برای کاشت گردو یالووا:

کود اصلی ترین و مهم ترین ابزار اصلاح و تقویت خاک می باشد. چرا که به سرعت می توان کمبود و فقر خاک را جبران کند. متخصصان شرکت رویال نهال عقیده دارند که کود مورد نظر اصلا نباید مستقیم به خاک اضافی شود چرا که موجب سوختن نهال می‌شود. کود مناسب برای تقویت خاک گردو باید حتما ترکیبی از عناصر، پتاسیم، فسفر و نیتروژن باشد.

البته توجه کنید کوددهی دارای روشی اصولی می باشد و نباید هردمبیل انجام شود. برای اطلاع از روش‌های اصولی ان می‌توانید با روابط عمومی شرکت رویال نهال تماس بگیرید و از مشاوران این مجموعه سوال کنید.

هرس باغ گردو یالووا:

یکی از اصولی ترین شرایط نگهداری مراقبت از نهال‌های باغ گردو هرس اصولی به موقع می‌باشد. اگر شما به هرس باغ گردو خود اهمیت می دهید در واقع به سلامتی باغ خود اهمیت داده‌اید. با هرس اصولی ومناسب بطور مستقیم محصول دهی نهال را تضمین می‌کنید. هرس مناسب باعث افزایش عمر درخت گردو یالووا می‌شود. زمانی که نهال‌های شما به سن دو سالگی رسید هرس صحیح بسیار توصیه می‌شود. با هرس مناسب به شکل گیری نهال توجه کنید. در واقع با هرس مناسب فرایند بلوغ نهال گردو به بهترین نحو انجام شود. توجه داشته باشید که اگر 6 و یا 4 شاخه جانبی روی نهال گردو وجود داشته باشد می توانید هرس کردن را شروع کرد.

برای هرس به تنه اصلی و شاخه‌های فرعی و جانبی توجه کنید، شاخه‌های اضافی زائد و اسیب دیده را حذف کنید. با هرس مناسب درخت گردو باعث رسیدن نور مناسب به شاخ و برگ‌های میانی درخت تهویه مناسب ان می‌شوید.

قیمت نهال گردو یالووا:

یکی از مهمترین کارهایی که قبل از خرید نهال گردو بایستی انجام دهید شناسایی شرکت معتبر تولید اصطلاح نهال می‌باشد. چرا که شناسایی یک چنین مرکزی یعنی شروع یک کار پر سود چرا که یک مرکز معتبر نهال شناسنامه دار عاری از هر گونه بیماری و دارای گواهی اصالت تحویل شما می‌دهد. در این مقاله به بهترین شرکت معتبر در خاورمیانه اشاره می‌کنیم که با داشتن کادری مجرب با بیش نیم قرن تجربه در تولید نهال پرچم دار فروش نهال اصالت دار می‌باشد. مهندس آرمین قاسمی بنیان گذار شرکت تولید و اصلاح نهال، تولید نهال اصالت دار و دارای گواهی سلامت را در الویت کار خود قرار داده چرا که رضایت مشتری برای شرکت رویال نهال شرط کار می‌باشد. این شرکت با تولید انواع نهال مثمر و غیر مثمر که دارای تاییدیه سازمان جهاد کشاورزی می باشد. این شرکت نهال‌های مناسب هر اقلیم از کشورمان را دارا می باشد. نهالستان رویال با تولید انواع نهال‌های بذری و پیوندی و اصلاح انها به مشتریان خود خدمت می کند. ارائه خدمات شرکت رویال نهال به مدیریت مهندس آرمین قاسمی و کادر مجرب این مجموعه به صورت تمام وقت و 24 ساعته در تمام طول هفته و سال می‌باشد.

نهال‌های ارسالی توسط شرکت صاحب نام رویال چه ویژگی‌هایی دارد؟

• نهال‌های ارسالی همگی دارای گواهی اصالت می باشند.

• همگی دارای گواهی سلامت و تولید نهال بدون ویروس و نماتد می‌باشند.

• نهال‌ها همه یکساله و دو ساله می‌باشند( بخاطر گیرایی بالای نهال سن پایین)

• نهال‌ها همه دارای فاکتور ثبتی می‌باشند ( در صورت مغایرت نهال سفارشی با ارسالی جبران خسارت صور ت می‌گیرد.)

• بسته بندی‌های کاملا اصولی و بهداشتی با نظارت شخصی مهندس صورت می‌گیرد.

گردو کاری در شهر میاندواب واقع در استان آذربایجان غربی:

شهر میاندواب به عنوان بزرگترین مرکز تولید اصلاح و فروش نهال در کشور شناخته می‌شود. این شهر بخاطر اکولوژی مناسب، برای تولید نهال گردو و دیگر نهال‌ها بسیار سازگاری دارد. عملکرد هر نهال گردو که در منطقه ما تولید شده بین 33 تا 37 کیلوگرم می‌باشد. کشت نهال گردو یالووا و دیگر نهال‌های گردو در مناطق آب و هوایی شبیه میاندواب باعث سازگاری بیشتر با محیط ایجاد کرده و عملکرد ان بهتر می‌شود.

مشخصات نهال گردو یالووا


کشور سازنده: ترکیه

عملکرد میوه در هکتار: تقریبا 6 تن

شروع به باردهی: از سال های اولیه

فاصله کاشت: بین 6 تا 7 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 3000 متر

درصد چربی: 80 درصد

شکل میوه: کروی گرد

ارتفاع درخت: تقریبا 4 متر

نیاز سرمایی: منفی 5 تا 10 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: راحت و آسان

عمر اقتصادی: حدود 150 سال

رنگ مغز: سفید

وزن مغز: حدود 17.4 گرم

مقاومت در برابر آفات: بسیار بالا

رقم گرده افشان: فرانکت و چندلر

میزان آبیاری: هر 7 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت