آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد
عکس نهال گردو هاروارد

نهال گردو هاروارد

خرید نهال گردو هاروارد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو هاروارد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو هاروارد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو هاروارد به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو هاروارد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو هاروارد، کاشت نهال گردو هاروارد، هرس درخت گردو هاروارد، نحوه آبیاری گردو هاروارد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو هاروارد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو هاروارد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو هاروارد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو هاروارد
  •     
  • مشخصات نهال گردو هاروارد

معرفی نهال گردو هاروارد


مشخصات و خصوصیات گردو هاروارد:

نهال گردو هاروارد جز ارقام مقاوم به سرما و دیرگل می‌باشد بسیار زود بازده و پربار می باشد. بسیار رقمی تجاری است، این رقم دیر برگ ده نیز هست میوه‌ای درشت و گرد دارد، باردهی آن جانبی می‌باشد و اکثرا به عنوان پرچین نیز کاسته می‌شود. با اینکه دیر برگ ده است ولی محصول ان متوسط رس است.مغز میوه درشت و سفید و طعم فوق العاده‌ای دارد درصد مغز حدود 50 بوده که درصد قابل توجهی است. قد درخت کمتر از قد چندلر بوده و نیمه پا کوتاه است. نسبت به بیماری بلایت مقاومت خوبی دارد. رطوبت بالا باعث از بین رفتن نهال و مغز آن می شود چرا که در رطوبت بالا نهال بیشتر مستعد بیماری‌ها می‌شود.

از جمله گردوهایی آمریکایی بوده که به دلیل کیفیت مغز و مرغوبیت از جمله معروفترین و پرطرفدار ترین ارقام گردو در جهان می‌باشد. از ارزش غذایی خوبی برخوردار است. ویژپی‌های بارز زیادی دارد که از جمله این ویژگی‌ها پوست کاغذی، مقاومت آن در برابر سرما، مقاومت در برابر بیماری‌ها و باردهی 4 عددی نهال گردو هاروارد می‌باشد.

محصول نهال گردو هاروارد یکدست بوده و کیفیت آن وصف ناپذیر است رشد درخت حاصل از نهال گردو هاروارد بصورت عمودی است، از آنجایی که زود بازده است باردهی از سال‌های اولیه شروع می‌شود.

خواستگاه نهال گردو هاروارد:

همانطور که از اسم این نهال گردو پیداست منشا آن آمریکا می باشد. از جمله واریته‌های تولیدی دانشگاه کالیفرنیا است و از جمله واریته هاییست که بیشترین سطح کشت را در این کشور دارد.

ارتفاع درخت گردو هاروارد:

جز ارقام کوتاه به حساب می‌اید که ضمن کوتاهی قد تقریبا 80 درصد باردهی جانبی دارد. البته علاوه بر ژنتیک قد نهال به میزان رسیدگی نیز بستگی دارد و اگر شرایط رشد آن مناسب نباشد ممکن است قد آن کمتر از میزان استاندارد باشد.

عمر مفید درخت گردو هاروارد:

عمر مفید درخت گردو هاروارد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل نحوه رسیدگی، هرس، آبیاری، آب وهوای منطقه کاشت می‌باشد. هرس موجب جوان ماندن درخت و از پیری زودرس نهال جلوگیری می‌کند یا کاشت نهال در آب و هوای نامناسب باعث از بین رفتن زود هنگام آن می‌شود. بطور میانگین عمر مفید درخت گردو هاروارد به 80 تا 100 سال می‌رسد.

شرایط آب و هوایی مناسب پرورش نهال گردو هاروارد:

همانطور که قبلا اشاره شد نهال گردو هاروارد مقاوم به سرما بوده و برای کاشت در مناطق سردسیر، معتدل و نیمه سردسیر مناسب است. مناطقی که زمستان سردی دارند و نیاز سرمایی نهال را تامین می‌کنند برای پرورش این نهال بسیار مناسبند. شناخت سازگاری نهال با آب و هوای منطقه بسیار مهم است. چرا که در صورت کاشت در مناطق ناسازگار نهال رشد و باردهی مناسب نخواهد داشت. تا دمای منفی 15 درجه را می تواند تحمل کند.

نیاز سرمایی نهال گردو هاروارد بین 400 تا 1700 ساعت می‌باشد. اگر این میزان نیاز سرمایی برطرف نشود گلدهی و باردهی نهال بسیارپایین می‌آید. نهال گردو هاروارد تا دمای 42 درجه سانتی گراد را تحمل می‌کند لذا مناطقی که در فصل تابستان دمای هوا بیشتر از 42 می‌رسد بهتر است این نهال را کشت نکنند. نهال گردو هاروارد تحمل زیادی نسبت به گرما و سرما ندارد لذا هنگام پرورش و احداث باغ گردو حتما اقلیم منطقه خود توجه نمایید تا بیشینه و کمینه دما را اصلاح کافی داشته باشید تا احداث باغ موفقیت آمیز باشد.

خاک مناسب برای خاک نهال گردو:

خاک مناسب برای رشد نهال گردو خاک حاصلخیز می‌باشد با خاک‌های اسیدی رابطه خوبی ندارد و PH مناسب برای پرورش گردو بین 6 تا7 بوده و با خاک هایی خیلی شور میانه خوبی ندارد. بافت خاک باید به گونه ای باشد که توانایی نگهداری آب داشته باشد ولی این نگهداری نباید باعث پوسیدن ریشه نهال شود. لذا خاک‌های خیلی رسی و خیلی شنی برای کاشت نهال گردو مناسب نیست.

خاک مناسب خاکیست که درصد برابری از هر دو را دارا باشد. خاک غنی از مواد مغذی مورد نیاز برای جذب ریشه نهال بسیار حائز اهمیت است لذا قبل از پرورش نهال بهتر است خاک را مورد آزمایش قرار دهید تا کمبود آن مشخص و با کود‌های مناسب تامین شود.

خاک‌هایی که خیلی رسی یا شنی و یا سنگلاخی باشند به اصطلاح خاک رس نیاز دارند. بهتر است داخل گودال حفر شده برای کاشت نهال کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید. عمق گودال بایستی 1 در 1 باشد. ریشه نهال گردو به صورت عمودی حرکت می‌کند لا بافت عمق خاک تا دو متر مهم است. باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشد.

آبیاری مناسب نهال گردو هاروارد:

از جمله موارد مهم و حائز اهمیت در نگهداری و مراقبت از نهال گردو هاروارد آبیاری نهال می‌باشد برای سلامتی نهال گردو هاروارد آبیاری مناسب و منظم حرف اول را می‌زند. عدم آبیاری اصولی مساویست با عدم بازدهی مناسب نهال گردوها، لذا شاهد باردهی ریز، چروکیده و سیاه نهال خواهید بود و باردهی به شدت کم می‌شود. لذا موفقیت پرورش گردو با آبیاری آن رابطه مستقیم دارد.

زمان آبیاری بسیار مهم است، بهتر است صبح زود یا بعد از ظهر آبیاری صورت گیرد تا نور خورشید نیز به سرعت آب را تبخیر نکند و ریشه نهال نهایت استفاده را داشته باشد. آب و هوای منطقه مورد کشت نیز میزان آبیاری و فواصل آبیاری مهم است، مناطق گرمسیر نیاز آبی نهال بیشتر می‌شود و در فصل زمستان به دلیل خطر سرمازدگی آبیاری قطع شود. در حالت کلی با در نظر گرفتن شرایط کلی هر نهال در 7 تا 10 روز میانگین 50 تا 701 لیتر آب نیاز دارد.

در مناطقی که میانگین بارش سالانه زیاد است، بایستی درخت گردو فواصل و میزان آبیاری کمتر شود. بهترین روش آبیاری نهال گردو هاروارد آبیاری قطره ای می‌باشد که این آبیاری از هدر رفتن آب جلوگیری کرده و از رشد بی رویه علف‌های هرز جلوگیری می کند. هنگام آبیاری نهال گردو توجه کنید آب با طوقه نهال برخورد نداشته باشد تا دچار پوسیدگی و یا بیماری‌های خاص نشود. از 20 شهریور تا آخر ماه بسته به منطقه کاشت بهتر است آبیاری نهال قطع شود. تا نهال دچار آسیب نشود.

کوددهی نهال گردو:

همه کشاورزان می‌دانند که تحمل رنج کار تنها به شوق برداشت بار امکان پذیر است. لذا مهم ترین هدف کشاورز افزایش کیفیت و کمیت محصول است. برای اینکه کیفیت و کمیت محصول گردو هاروارد بیشتر شود بایستی نهال گردو هاروارد تقویت شود. قبل از کوددهی بهتر است آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود خاک مشخص شود و با کودهای مناسب و دوز مصرف کنترل شده به جبران آن بپردازید.

از جمله بهترین کودها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1. کودهایی که حاوی نیترات هستند برای رشد طولی گیاه موثرند چرا که تولید اسید آمینه را تسریع کرده و موجب قد کشیدن نهال می‌شوند.

2. کودهایی که حاوی فسفات هستند برای افزایش فتوسنتز مناسبند همچنین ترکیبات ففات داغر در میزان باردهی تاثیر دارند.

3. از جمله بهترین کودهای طبیعی برای تقویت ریشه نهال کود دامی می‌باشد توجه داشته باشید هنگام چال کود کردن، کود به تنه یا مستقیم به ریشه برخورد نکند از جمله موارد حائز اهمیت در کوددهی زمان آن می‌باشد به عنوان مثال کوددهی در فصل شکوفه‌دهی یا بار داشتن نهال ممکن است موجب ریزش شکوفه ها می‌باشد. توصیه می‌شود کوددهی را به صبح اول وقت و یا دم غروب موکول کنید چرا که در این ساعات تا شب نور خورشید شدید نیست و نهال گردو هاروارد دچار سوختگی نمی شود.

هرس نهال گردو هاروارد:

هرس اصولی در میزان باردهی نهال گردو هاروارد بسیار موثر است این هرس باید توسط فردی مجرب و در زمان مناسب صورت گیرد. فرایند هرس در 2 فصل از سال امکان پذیر است. هرس فرم دهی در سال ‌های اولیه زندگی نهال بسیار مهم است. هرس شاخه‌های خشک شده بیمار و آفت زده از ارکان اصلی هرس می‌باشد.

رقم گرده افشان نهال گردو هاروارد:

برای باردهی بهتر و گرده افشانی مناسب نهال گردو هاروارد به ارقام گرده افشان نیاز دارد از جمله ارقام گرده افشان می‌توان به فرانکت و سیسکو اشاره نمود، به ازای هر 10 نهال گردو هاروارد بهتر است 1 نهال گردوی گرده افشان کاشت کنید.

احداث باغ گردو هاروارد:

قبل از احداث باغ گردو توجه به این نکات الزامی است.

1. شناسایی نهال مناسب با آب و هوای اقلیم کاشت

2. انجام آزمایش خاک برای اطمینان از جوابگو بودن آن برای کاشت گردو

3. آماده سازی زمین و حفر گودال

4. خرید نهال از مراکز معتبر و دارای مجوز از جهاد کشاورزی

توجه داشته باشید نهال سالم نهالی است که از نظر ظاهر ریشه و تنه سالم باشد و دچار شکستگی یا بیماری وآفت نشود ریشه پر بودن نهال در گیرایی آن بسیار مهم است از آنجایی که میوه گردو جز خشکبار و از اجزای اصلی آجیل محسوب می‌شود بازار فروش فوق العاده دارد لذا احداث باغ آن در متراژ بالا دارای سود فراوان بوده. امروزه زمینه صادرات گردو نیز فراهم است بنابراین ضمن فروش داخلی محصولی که درجه یک باشد خریدار خارجی نیز دارد، با پرورش گردو می‌توانید آینده خود و فرزندان خود را تضمین کنید.

آفات و بیماری‌های مهم نهال گردو هاروارد:

از جمله بیماری‌های مهم گردو می‌توان به پوسیدگی ریشه و طوقه، بلایت گردو، شانکر گردو و.... اشاره نمود.

پوسیدگی طوقه و ریشه گردو:

عامل این بیماری قارچی فیتوفتورا می‌باشد که از جمله مهم‌ترین بیمارگر‌های قارچی می‌باشد. این قارچ در حالت شدید باعث مرگ نهال می‌شود. چرا که ریشه نهال را فلج می‌کند، زهکشی مناسب خاک پرهیز از آبیاری افراطی نهال موجب پیشگیری از این بیماری می‌شود.

بلایت گردو:

باکتری عامل بیماری تمام اندام‌های هوایی نهال را درگیر می‌کند شاخه‌های جوان میوه‌ها و برگ‌ها درگیر می‌شوند عامل اصلی ایجاد بیماری باران‌های طولانی مدت و رطوبت دائمی و بیش از حد است نام دیگر بیماری لکه سیاه یا لکه نکروزه نیز می‌باشد. در صورت درگیری نهال با بیماری بهتر است شاخه‌ای آلوده را حذف و آتش بزنید. استفاده از سموم شیمیایی مناسب برای کنترل بیماری مناسب است.

شانکر گردو:

از جمله علائم اصلی بیماری شکاف‌های بسیار عمیق روی نهال‌ها و تنه درختان می‌باشد .شیره از داخل شانکر خارج می‌شود که با عث کاهش محصول درخت خواهد شد. باید از درگیری نهال به این بیماری پیشگیری شود.

فواید مغز گردو هاروارد:

گردو به عنوان منبع انرژی عمل می‌کند و سرشار از امگا 3 بوده و برای کودکان که دوره رشد را سپری می‌کند بسیار مفید است. دارای مقادیری بالا ویتامین B و منیزیم بوده که وجود آن در سبد غذایی هر فردی ضروری است. به دلیل داشتن آنتی اکسیدان با رادیکال‌های آزاد بدن مبارزه کرده و مانع ابتلای افراد به سرطان می‌شود.

خرید و قیمت نهال گردو هاروارد:

شرکت تولید و اصلاح نهال رویال دارای سابقه چندین ساله در زمینه تولید انبوه نهال اصلاح شده پیشرو در صنعت کشاورزی می‌باشد. مدیریت جوان این مجموعه برای خدمت رسانی ویژه به مشتری‌های خود با به کار گیری نیروی جوان و کار بلد رضایت و منفعت مشتری را در راس کار خود قرار داده لذا قبل از خرید نهال توجه نمایید از شرکت معتبر و دارای مجوز خرید کنید تا ضمن اطمینان از اصالت نهال، هزینه و وقت شما هدر نرود. شرکت رویال با تولید نهال شناسنامه دار و گواهی سلامت دار این امکان را برای مشتری‌های خود فراهم کرده که با خیال راحت خرید امن انجام دهند.

مشخصات نهال گردو هاروارد


کشور سازنده: آمریکا

اندازه میوه: درشت

شکل میوه: گرد

نوع پوسته: کاغذی

ارتفاع از سطح دریا: تا 1500 متر

نوع باردهی: دیرگل

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: پوست نازک و به آسانی

مقاومت در برابر آفات: مقاوم به بیماری بلایت

باردهی جانبی: 80 درصد

تعداد باردهی: 4 عددی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت