آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی
عکس نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی

خرید نهال گردو فرنور پیوندی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گردو فرنور پیوندی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گردو فرنور پیوندی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گردو فرنور پیوندی به سراسر کشور.
قیمت نهال گردو فرنور پیوندی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گردو فرنور پیوندی ، کاشت نهال گردو فرنور پیوندی ، هرس درخت گردو فرنور پیوندی ، نحوه آبیاری گردو فرنور پیوندی ، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گردو فرنور پیوندی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گردو فرنور پیوندی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گردو فرنور پیوندی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گردو فرنور پیوندی
  •     
  • مشخصات نهال گردو فرنور پیوندی

معرفی نهال گردو فرنور پیوندی


مقدمه ای درباره نهال گردو فرنور پیوندی:

گردو‌ها انواع مختلف و دارای تنوع زیادی برای عرضه در بازار هستند به همین خاطر نهال گردو از جهت رشد و موقعیت اقلیمی، منطقه‌ای که زیر کشت می رود با یکدیگر متفاوتند.با توضیح بالا، هدف ما از نوشتن این مقاله معرفی یکی دیگر از گونه‌های نهال گردو تحت عنوان نهال گردو فرنور پیوندی که مناسب مناطق سردسیری است می‌باشد. لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

مشخصات نهال گردو فرنور:

با توجه به سن درخت گردو فرنور و هرس سالیانه صورت گرفته ارتفاع درخت متفاوت است و اگر هرس درخت در زمان مناسب و بطور منظم صورت پذیرد ارتفاع درخت بین 4 الی 5/4 متر می‌رسد. اگر هرس درخت اصولی صورت پذیرد ارتفاع درخت گردو فرنور از اعداد گفته شده هم کمتر می‌باشد.

وزن میوه نهال گردو فرنور حدود 13 گرم است که حدود 55 الی 60 درصد آن را وزن مغز گردو تشکیل می‌دهد مغز گردو فرنور بسیار لذیذ و رنگ روشن دارد به همین جهت در آجیل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.به دلیل نازک بودن پوست چوبی گردو فرنور به راحتی با دست شکسته و مغز آن به راحتی جدا می‌ شود.

زادگاه و شرایط اقلیمی مناسب برای پرورش درخت گردو فرنور پیوندی:

زادگاه اصلی نهال گردو پیوندی فرنور کشور فرانسه است این نهال مقاومت زیادی در برابر سرما و سرمازدگی دارد و به لحاظ دیرگل بودن مناسب مناطق سردسیری می باشد درخت فرنور مقاوم به سرماست این امکان را به شما می‌دهد تا در مناطق سردسیری این نهال را با خیال راحت پرورش دهید.

به دلیل اینکه نهال گردو فرنور در ارتفاع بالا حدود 1800 متر بالاتر از سطح دریا جواب می‌دهد گزینه مناسبی برای کاشت در مناطق سردسیری محسوب می‌شود. نیاز سرمایی که نهال گردو فرنور بین 400 تا 1700 میباشد لذا این میزان سرما برای گلدهی نهال گردو فرنور و باردهی بهتر ان لازم و ضروری میباشد .

گرده افشان نهال گردو فرنور:

بهتر است بدانید که امادگی مادگی برای پذیرش گرده همزمان با گرده افشانی گل های ماده صورت نمی گیرد ، لذا در نهال هایی که تک پایه هستند ممکن است مادگی اماده پذیرش دانه گرده باشد ولی گرده ای نباشدکه دریافت کند لذا میوه تولید شده بدون تلقیح بوده ودچار ریزش میشود ، لذا توصیه میشود در صورت احداث باغ گردو متراژ بالا بهتر است که از ارقام گرده افشان استفاده شود لذا برای هر 10 نهال گردو فرنور کاشت 1 نهال گرده افشان الزامی است .ارقام گرده افشان نهال گردو فرنور نهال های روند و فرانکت میباشد در صورت کاشت ارقام گرده افشان در کنار ارقام پیوندی عملکرد این ارقام در هکتار بالا میرود .

عمر مفید درخت گردو فرنور و عوامل موثر در عمر آن:

با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی، رسیدگی کافی-هرس به موقع- کوددهی به میزان نیاز- آفت زدایی و آبیاری کافی و منظم عمر مفید درخت گردو فرنور از 100 سال تا 130 سال هم می‌رسد. بنابراین با توجه به عوامل و شرایط ذکر شده یکی از گونه‌ها و نژاد‌های ارزشمند و پردرآمد برای کشاورزان و باغداران محسوب می‌شود.با هرس مناسب شاخه های بیش ازحد گسترده شده با روش صحیح به طول عمر نهال افزوده میشود و همچنین از پیری زود رس نهال جلوگیری میشود حتی نیروی نهال حفظ شده و صرف باردهی دو چندان ان میشود .

خاک مناسب برای پرورش نهال گردو فرنور پیوندی:

1. تهیه خاک مرغوب برای پرورش نهال گردو یکی از اقدامات اولیه است که باید انجام گیرد.

2. بخاطر اینکه نهال گردو فرنور پیوندی در خاک‌های اسیدی و شور قادر به رشد نمی‌باشد پس باید درخاکی که ‌PH ان بین 5/6 تا 7 باشد به پرورش گردو پرداخت که رشد بهتری دارند و حتی در خاک های خنثی به صورت عالی رشد میکنند .

3. برای این منظور ابتدا باید خاکی که می خواهیم نهال گردو فرنور را در آن زیر کشت ببریم مورد آزمایش قرار گیرد تا خاک مناسب یعنی خاکی که دارای ph خنثی باشد استفاده گردد.

4. به منظور رشد بهتر و سریعتر ریشه درخت گردو فرنور باید از خاکی که مخلوط ماسه و شنی است استفاده نمود(خاک لومی شنی )

5. چون نهال گردو فرنور و هر نهالی در بستری نرم بهتر رشد می‌کند اگر هنگام کاشت متوجه شدید که خاک زیر کشت نهال سفت است آنرا شخم بزنید تا نرم شود و یا اصلاح خاک انجام شود .

ابیاری نهال گردو فرنور:

با توجه به سن و اقلیم منطقه کاشت و همچنین جنس خاک میزان و فواصل ابیاری بسیار متفاوت است چرا که این میزان بین 50 تا 70 لیتر و 7 تا 10 روزمتفاوت است.

میزان باردهی نهال گردو فرنور:

با توجه به اینکه درخت گردو فرنور جز درختان گردوی زودبازده است و پس از کاشت در سن 2-3 سالگی شروع به باردهی می‌‌کند. این گردو به لحاظ شکل ظاهری خوب می تواند مشتریان زیادی را جذب نماید و بازار کار مناسب به ارمغان بیاورد. حداکثر باردهی درخت گردو فرنور در هر هکتار تا پنج و نیم تن تخمین زده می‌شود که این مقدار بر اساس رسیدگی و شرایط اقلیمی می‌تواند باردهی بیشتر یا کمتری داشته باشد.

با توجه به شرایط خاص و ویژگی که نهال گردو فرنور داراست فرصت مناسبی و عالی را به شما می‌دهد تا با خرید و پرورش آن در بازار تجارت و رقبت از رقبای خود پیشی بگیرید و درآمد عالی نصیبتان گردد.البته باردهی نهال گردو فرنور تا حد زیادی به میزان رسیدگی ، ابیاری و خاک مناسب ، کوددهی بستگی دارد و در صورت عالی بودن این موارد عملکرد تا حد زیادی افزایش می یابد .

فصل مناسب و مراحل کاشت نهال گردو فرنور:

با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی هر منطقه زمان کاشت نهال گردو فرنور متفاوت است ولی در حالت کلی زمان کاشت نهال گردو فرنور از اواخر پاییز تا اواخر زمستان می‌باشد.

در مورد عمق چاله برای کاشت نهال گردو فرنور اختلاف نظرهایی بین کارشناسان این حوزه وجود دارد ولی میانگین عمق چاله‌ای که برای نهال گردو فرنور در نظر گرفته شده 70 الی100 سانتی متر است که در این عمق ریشه نهال گردو فرنور در شرایط بهتر رشد کرده و عملکرد خوبی به جای می‌گذارد.

قبل از کاشت نهال گردو فرنور باید به موقعیت جغرافیایی-شرایط آب و هوایی و محل کاشت نهال دقت کافی نمود زیرا این امر از ضروریات کاشت نهال گردو فرنور به شمار می رود تا نیاز سرمایی این گونه از نهال گردو تامین گردد تا در زمان باردهی عملکرد بهتری داشته باشد.

مهم‌ترین بیماری و آفاتی که درختان گردو فرنور پیوندی را تحت الشعاع قرار می‌دهند:

نهال درخت گردو فرنور در مقایسه با سایر درختان گردو در برابر آفات و بیماری‌ها بسیار مقاوم است و از این لحاظ جایگاه ویژه‌ای دارد از جمله بیماری که درخت گردو فرنور در برابر آن مقاوم است و از این لحاظ جایگاه ویژه‌ی دارد بیماری بلایت گردو است که جز بیشترین و شایع ترین بیماری‌های درختان گردو به شمار می‌رود.

اما بیماری‌های دیگری که سایر درختان گردو را مبتلا می سازد ممکن است در این درخت هم تاثیر گذار باشد از جمله این بیماری‌ها می توان به آنتراکنوز، پوسیدگی طوقه و ریشه اشاره کرد.

درخت گردو فرنور همانند سایر درختان گردو ممکن است به آفات نظیر گال گیاهی –شته زرد- کرم خراط و کرم سیب و کنه مبتلا شود که با سم پاشی به موقع می توان مانع از بین رفتن و خشک شدن درخت گردو فرنور شد. درحالت کلی درخت گردو فرنور درختی است که مقاوم به بیماری و آفت می‌باشد.

بهترین و کار آمد ترین سم‌ها و کودهایی که برای باردهی بهتر درخت گردو فرنور استفاده می‌شود:

به منظور بهره‌وری بهتر و نتیجه مطلوبتر در امرکشاورزی از دو نوع کود استفاده می‌شود :

1. کود حیوانی:

کود حیوانی که شامل فضولات مرغ و کبوتر است بهترین گزینه برای نهال گردو فرنور پیوندی است که استفاده از این کود احتمال بیماری و آفت نهال بسیار پایین می‌باشد و موجب رشد و باردهی بهتر نهال گردو فرنور است.

2. کود شیمیایی: :

در کنار استفاده از کود حیوانی ، کود شیمیایی مناسب برای نهال گردو فرنوربایستی دارای سه عنصر اصلی نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم باشد لذا این سه عنصر برای رشد ریشه و عملکرد ان در هکتار بسیار الزامی میباشد.

آیا درخت گردو فرنور را می‌توان بصورت دیمی کاشت:

با توجه به اینکه درخت گردو فرنور نیاز بیشتری به آب دارد آبیاری منظم از الزامات این درخت است و نشان دهنده ان است که درخت گردو فرنور گزومورفی بسیار پایینی نسبت به سایر درختان گردو داراست پس با توجه به نکات فوق نمی‌توان درخت گردو فرنور را به صورت دیم آبیاری نمود. این گردو با توجه به نیاز آبیاری بیشتر هر هفته یا 10 روز یکبار نیازمند 30-35 لیتر آب است.

هرس درخت گردو فرنور:

با توجه به اینکه درخت گردو فرنور دارای ارتفاع بلندی نسبت به سایر درختان گردو‌ می‌باشد باید بطور مرتب و منظم هرس گردد. درخت گردو فرنور بطور متوسط سالی1 الی 2 بار نیاز به هرس دارد این نهال نیز مانند سایر درختان گردو به دو روش فرمدهی و باردهی هرس می‌شود. به لحاظ اینکه هرس درخت گردو با هرس انواع درختان دیگر متفاوت است هرس باید بصورت اصولی و با نظم انجام گیرد بطوریکه هنگام هرس باید به این نکته توجه کنیم که شاخه‌هایی را هرس نماییم که با هرس کردن آنها نور به سایر شاخه رسیده و عمل فتوسنتز و سیوپلاسم بهتر انجام گیرد زیرا این اعمال برای تغذیه و رشد باردهی درخت گردو ضروری است.توجه نمایید عمل هرس را به فردی ماهر و بلد کار بسپارید تا باردهی ان ما مشکل مواجه نشود لذا در صورت هرس نهال توسط فردی نا بلد خسارت جبران ناپذیری به باغ و سود حاصل از ان وارد میشود.

بعد هرس برای اینکه درختان گردو از آلودگی و در نتیجه از انواع بیماری در امان باشند محل بریدگی درخت باید با چسب چوب پوشش داده شود. همانطوریکه زخم بدن انسان باید پانسمان گردد محل بریدگی هم باید پوشش داده شود.

خرید نهال گردو فرنور به صورت حضوری و انلاین از نهالستان رویال نهال مهندس آرمین قاسمی:

به منظور بهره وری بیشتر و بهتر شما می‌توانید نهالستان آرمین قاسمی (رویال نهال) که در سطح کشور شناخته شده‌است زیر نظر جهاد کشاورزی می‌باشد نهال‌های شناسنامه دار و تضمینی را با قیمت مناسب و با خیالی راحت تهیه نمایید هدف ماجلب رضایت شماست، شما عزیزان با مقایسه نهال و قیمت نها‌ل‌های نهالستان مهندس آرمین قاسمی یک عمر با خیال راحت به کشاورزی بپردازید .

مشخصات نهال گردو فرنور پیوندی


کشور سازنده: فرانسه

عملکرد میوه در هکتار: بین 7 الی 8 تن

شروع به باردهی: از سال دوم

فاصله کاشت: 6 در 6 متر مربع

ارتفاع از سطح دریا: تا 3000 متر

درصد چربی: دارای چربی متفاوت: 12 درصد / 20 درصد / 49 درصد / 57 درصد

شکل میوه: پوشت کاغذی و گرد

ارتفاع درخت: تقریبا 6 متر

نیاز سرمایی: منفی 7 درجه سانتیگراد

جدا شدن مغز از پوسته چوبی: به راحتی

عمر اقتصادی: 100 سال

رنگ مغز: سفید و بسیار روشن

وزن مغز: حدود 13 گرم

مقاومت در برابر آفات: بسیار بالا

رقم گرده افشان: فرنت و فرانکت

میزان آبیاری: هر 10 روز یکبار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت