آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام نون پاریل

خرید نهال بادام نون پاریل از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام نون پاریل با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام نون پاریل در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام نون پاریل به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام نون پاریل در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام نون پاریل، کاشت نهال بادام نون پاریل، هرس درخت بادام نون پاریل، نحوه آبیاری بادام نون پاریل، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام نون پاریل و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام نون پاریل کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام نون پاریل را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام نون پاریل
  •     
  • مشخصات نهال بادام نون پاریل

معرفی نهال بادام نون پاریل


مشخصات و خصوصیات نهال بادام نون پاریل:

یکی از ارقام بادام خاص و پوست نازک می باشد که منشا و زادگاه آن کشور آمریکا می باشد. درخت بادام نون پاریل خود گرده افشان نمی باشد و برای باردهی بهتر نیازمند گرده افشان است. میوه ی بسیار با کیفیتی دارد و پوسته ی آن نازک است. میوه ی ان به راحتی با دست شکسته می شود. شکل میوه ی ان به حالت نیمه کشیده است. برگ درختان بادام نیزه ای و دراز می باشد. گل های بادام نون پاریل صورتی و سفید است. گل های این درخت دارای 5 گلبرگ می باشد. رقم بادام نون پاریل در بیشتر کشو های اروپایی و اسیایی عملکرد دارد.

چاله های بادام نون پاریل باید با فاصله 4* 4 گود زنی شود. حداکثر ارتفاع درختان بادام نون پاریل بین 6 تا 8 متر است. برای حفظ فرم و شکل درخت می توان هرس فرم دهی را روی درخت بادام نون پاریل انجام داد. نیاز سرمایی درختان بادام نون پاریل بین 100 تا 700 ساعت زیر دمای 3 درجه می باشد. که درختان بادام نون پاریل برای جوانه زنی مجدد حتما باید این دوره سرمایی را بگذراند.

عمر مفید و اقتصادی بادام نون پاریل ما بین 35 تا 40 سال می باشد البته این عمر بستگی به رسیدگی به درخت از جمله کوددهی، سمپاشی و آبیاری متغییر است. مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال بادام نون پاریل 700 تا 2000 متر است

باردهی و عملکرد بادام نون پاریل:

نهال بادام نون پاریل از سال دوم شروع به باردهی می کند اما اقتصادی شدن از سال های سوم می باشد هر ساله با بزرگ تر شدن درخت باردهی ان افزایش می یابد به طوری که هر درخت بالغ 6 ساله به طور میانگین 20 الی25 کیلو بار خشک می دهد. بعد از گذشت چندین سال بزرگ شدن باردهی ان در هکتار به 4 تن افزایش می یابد. باتوجه به فاصله کاشت نهال بادام نون پاریل در هکتار می توان 625 اصله نهال بادام کشت کرد. بادام نون پاریل دارای پوست نازک بوده و در صد وزن مغز ان نسبت به کل 65می باشد.

زمان گلدهی بادام نون پاریل:

بادام نون پاریل جز درختان دیرگل محسوب می شود و زمان گلدهی ان فروردین ماه می باشد. پس میتوان در بسیاری از نقاط کشور که دارای سرمای بهاره می باشد بادام نون پاریل کشت کرد.

مناسب ترین خاک برا کاشت نهال بادام نون پاریل:

بهترین خاک برای کاشت نهال بادام نون پاریل خاکی می باشد که دارای زهکشی مناسبی باشد. همانطور که می دانید درختان بادام در انواع خاک ها کشت می شوند اما برای رشد و عملکرد بهتر درخت بهتر است خاکی را انتخاب کنید که درصد سنگینی آن بالا نباشد زیرا درخت بادام نون پاریل با رطوبت میانه خوبی ندارد. درخت بادام نون پاریل در خاک هایی با PH 5/6 رشد مناسب تری دارند. درختان بادام نون پاریل توانایی رشد در انواع خاک های شنی، رسی، سنگلاخی و آهکی را دارد. حتی در خاک های نیمه شور نیز توانایی رشد دارد.

کاشت نهال بادام نون پاریل:

بعد از انتخاب رقم مناسب نهال بادام باید اقدام به ایجاد گودال یا چاله به عمق 1 متر کرد. گودال حفر شده حتما باید به اندازه ی باشد که ریشه به راحتی بتواند در ان جای گیرد بعد از کاشت نهال حتما باید به خوبی خاک اطراف نهال را پاکوبی کرد تا هوای ما بین ذرات خاک خارج شود. در نظر داشته باشید مکانی که برای کاشت نهال بادام نون پاریل انتخاب کرده اید نور کافی داشته باشد تا عملیات فتوسنتز بهتر صورت بگیرد. به طور کلی میتوان گفت قبل از کاشت نهال حتما باید مواردی چون خاک، هوا و نور مورد بررسی قرار بگیرد تا درخت بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

کوددهی نهال بادام نون پاریل:

درخت بادام نون پاریل نیز همچون نهال های دیگر بعد از کاشت نیازمند به مواد تقویتی از جمله انواع کودهای حیوانی و شیمیایی می باشد. بهترنی کود برای درختان بادام کود های شیمیایی به حالت چالکود می باشد و در مورد کود های شیمیایی با توجه به آنالیز خاک می توان از کود های فسفات و نیتروژن دار استفاده کرد تا کیفیت محصول بالا رود. در سال اول کاشت نیز برای تقویت و رشد بهتر نهال می توان از کودهای ازتی یا کودهی رویشی همچون npk استفاده کرد. دقت داشته باشید که کوددهی حتما باید در زمان مناسب انجام گیرد در غیر این صورت نتیجه عکس خواهد داشت.

بیماری و آفات نهال بادام نون پاریل:

شایع ترین بیماری مربوط به بادام نون پاریل بیماری عفونت قارچی می باشد. در این بیماری رنگ برگ های درخت قهوه ای می شود. این بیماری را میتوان با سم پاشی بوراکس کنترل کرد. البته همزمان باید برگ های آلوده جدا و سوزانده شوند.

هرس بادام نون پاریل:

هرس در مورد درختان بادام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

هرس فرم دهی بادام نون پاریل: سال اول کاشت بعد از کاشت نهال صورت می گیرد. به طوری که از فاصله 80 سانتی متری از سطح زمین نهال سربرداری می شود. محل هرس حتما باید به صورت مورب باشد و از چسب هرس نیز استفاده کنید . سال سوم نیز لازم است شاخه های اضافی زیر 60 سانت و پاجوش ها نیز حذف گردد. هرس فرم دهی شکل و فرم درخت را در اینده تعیین می کند. و از اهمیت یژه ای برخوردار است.

هرس سالیانه یا باردهی : از سال سوم به بعد نهال بادام نون پاریل باید مورد هرس باردهی قرار بگیرد در این هرس شاخه های و بازوها ی اصلی حفظ و بقیه شاخه های اضافی و افت زده حذف می شوند. این هرس بسیار مهم بوده و اگر توسط افراد ناشی صورت گیرد سبب می شود باردهی درخت افت کند. پس بهتر است این نوع هرس توسط افراد حرفه ای صورت گیرد.

زمان هرس درخت بادام نون پاریل اواخر اسفند ماه قبل از جوانه زنی درخت می باشد. دقت داشته باشید زمان هرس یا بعد از هرس دمای هوا به زیر صفر نرسد.

آبیاری نهال بادام نون پاریل:

یکی از مباحث مربوط به احداث باغ بادام نون پاریل مسئله آبیاری ان می باشد. همانطور که می دانید بادام نسبت به اب کم توقع می باشد و اگر پایه بادام تلخ باشد. مقاومت بسیار بالایی در برابر کم ابی پیدا خواهد کرد. نهال بادام نون پاریل را میتوان در مناطقی که بارش سالانه زیادی دارند به حال دیم نیز کشت کرد. البته نباید آبیاری نهال ها در سال های اول به خصوص در تابستان فراموش شود. نهال بادام نون پاریل را میتوان 10 روز یکبار آبیاری کرد میزان اب مورد نیاز این رقم بادام بین 30 تا 50 لیتر می باشد. تمامی روش های ابیاری تحت فشار به غیر از ابیاری بارانی برای نهال بادام مناسب می باشد. در مناطقی که مشکل کم ابی وجود دارد کشت بادام نون پاریل توصیه می شود.

قلمه زدن بادام نون پاریل:

برای تکثیر بادام نون پاریل روش قلمه زدن توصیه نمی شود این در حالتیست که تکثیر این درخت به روش پیوند زدن محبوبیت پیدا کرده است. پیوند جوانه برای تکثیر این رقم بادام طرفدار بیشتری دارد. زمان پیوند گرفتن اواخر خرداد و اوایل تابستان می باشد. نهال بادام نون پاریل حتما باید پیوندی باشد، نهال بادام بدون پیوند باردهی نخواهد داشت.

گرده افشان بادام نون پاریل:

رقم درخت بادام نون پاریل جز ارقام خود سازگار است و برای باردهی حتما نیازمند به گرده افشان می باشد. برای گرده افشانی بادام نون پاریل می توان از ارقام شکوفه و یلدا استفاده کرد. فراموش نشود گرده افشانی بادام نون پاریل توسط زنبور عسل انجام می گیرد.

احداث باغ بادام نون پاریل:

با رعایت تمامی موارد که گفته شد شما می توانید یک باغدار موفق در زمینه پرورش نهال بادام نون پاریل باشید. اگر تمامی موارد رعایت شود به سادگی میتوانید باغ پربار بادام نون پاریل را دارا باشید و با هیچ مشکلی روبه رو نخواهد شد. محصول تولید شده توسط این درخت پربار و کاغذی بوده و بسیار بازار پسند محسوب می شود و میتوان یک منبع در امد محسوب شده و کاملا اقتصادی باشد.

خواص مغز بادام نان پاریل:

مغز بادام از گذشته تا کنون خواص بسیاری دارد. و به خاطر سرشار بودن از ویتامین ها محبوبیت زیادی دارد. از جمله خواص بی نظیر مغز بادام می توان به تنظیم کلسترول بدن، تقویت سیستم ایمنی، تقویت پوست و مو و جلوگیری از بیماری های قبلی اشاره کرد. همچنین مغز بادام نان پاریل دارای ویتامین های E، فسفر، آهن و مس می باشد. مغز بادام سبب کاهش انواع التهاب ها نیز می شود. از روغن بادام می توان برای تقویت موی سر نیز استفاده کرد. مغز بادام نان پاریل به دلیل دارا بودن چربی بالا در انواع شیرینی پزی و آجیل فروشی ها طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

خرید و قیمت نهال بادام نان پاریل:

یکی از بزرگترین مرکز تولید نهال بادام نان پاریل در شمال غرب ایران نهالستان رویال نهال می باشد. تمامی نهال های بادام تولید شده در این نهالستان تحت نظارت جهاد کشاورزی می باشد و این نهالستان برای تمامی نهال هایی که عرضه می کند، گواهی سلامت و ضمانت نامه صادر می کند. شما باغداران عزیز قبل و بعد از کاشت نهال بادام نان پاریل همه روزه می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشیدو مشکلات باغ بادام خود را با ان ها در میان بگذارید. تمامی پیوندک های نهال های بادام در این نهالستان از شرکت های خاص تهیه می شود و پیوندک معمولی با باردهی کم نمی باشد و همه نهال ها دارای لیبل از جهاد کشاورزی می باشد. در هنگام خرید نهال بادام، از خرید نهال سن بالا به شدت خودداری فرمایید.

مشخصات نهال بادام نون پاریل


کشور سازنده: آمریکا

زمان گلدهی: متوسط گل

درصد مغز: 65%

درصد دوقلویی: 30%

سختی پوست: پوست نازک

گرده افشان: بادام یلدا

پایه: بادام تلخ جی ان

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت