آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام مامایی

خرید نهال بادام مامایی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام مامایی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام مامایی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام مامایی به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام مامایی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام مامایی، کاشت نهال بادام مامایی، هرس درخت بادام مامایی، نحوه آبیاری بادام مامایی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام مامایی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام مامایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام مامایی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام مامایی
  •     
  • مشخصات نهال بادام مامایی

معرفی نهال بادام مامایی


خصوصیات و ویژگی های نهال بادام مامایی:

نهال بادام مامایی جز نهال‌های می‌باشند که بسیار پر فروش هستند. جز ارقام دیرگل طبقه بندی می‌شود نسبت به سرمای بهاره مقاومت خوبی دارد. نهال بادام مامایی مثل بسیار دیگر از نهال بادام بسیار پربار می‌باشند، کیفیت نهال بادام مامایی بسیار بالاست، نهال مامایی از سال اول شروع به باردهی می‌کند.

میوه بادام حاصل از نهال بادام مامایی پوست روشنی دارد، با خرید نهال بادام مامایی و احداث باغ بادام مامایی، کسب و کار بسیار پر رونق و پرسودی راه اندازی کنید. و نتایج حاصل از احداث باغ بادام مامایی بسیار امید بخش خواهد بود. نیاز به ذکر است در این مقاله درباره بادام مامایی اطلاعات کلی را در اختیار شما قرار می دهیم ، شرکت رویال نهال که تولید بادام مامایی را تخصصی انجام می دهد . می توانید خرید نهال بادام مامایی را از این مرکز معتبر انجام دهید.

منشأ بادام مامایی:

نهال بادام مامایی کشور ایران می باشد ، در واقع جر نهال های بومی ایران دسته بندی می شود .محصول نهال مامایی به قدری با کیفیت می باشد که به کشور های خارجی صادر می شود و جز بادام های صادراتی ایران محسوب می شود رشد نهال بادام مامایی بسیار قابل توجه می باشد نکته حائز اهمیت درباره نهال بادام مامایی نیاز سرمایی نهال بادام مامایی می باشد ، نیاز سرمایی نهال بادام مامایی بین 200 تا 800 ساعت بوده است این نیاز برای بهتر بودن عملکرد و میزان باردهی نهال بادام مامایی ضروری می باشد.

خصوصیات نهال بادام مامایی:

نهال بادام مامایی در مناطق نیمه گرمسیری نیز رشد می کند ولی در مناطق کوهستانی رشد بهتر و مناسب تری دارد . ولی لازم است به این نکته اشاره داشته باشیم که نهال بادام مامایی خیلی میانه خوبی با مناطق خیلی گرم ندارد . بنابراین برای مناطق ، اب و هوای کاملا گرمسیری اصلا مناسب نیست.

ویژگی بسیار مهم و به درد بخوری که نهال بادام مامایی و اکثر نهال های بادام دارند مقاومت نهال های بادام و بخصوص نهال بادام مامایی در برابر کم ابی می باشد . در حالت کلی می توان به جرات ادعا کرد نهال بادام مامایی رابطه چندان خوبی با رطوبت ندارد .

برای آنکه کاشت نهال بادام مامایی نتیجه و بازدهی دو چندان داشته باشد محیط خنک و نیمه خشک برای احداث باغ نهال بادام در نظر بگیرید.

رتبه برتر کاشت نهال بادام مامایی و احداث باغ بادام مامایی به دو استان زیبای آذربایجان غربی و استان زیبای چهار محال بختیاری تعلق می‌گیرد. با توجه به این مطلب بیشترین تولید نهال بادام نیز متعلق به این استانها و حتی عمده صادرات نهال بادام مامایی نیز در دست این دو استان می‌باشد.

ویژگی نهال بادام مامایی:

درخت کامل حاصل از نهال بادام مامایی حدود 5 متر رشد می‌کند میزان رشد نهال بادام مامایی تاثیر می‌گیرد از نحوه رسیدگی و حتی شرایط آب و هوایی منطقه مورد کشت شکل ظاهری برگ‌های نهال بادام مامایی بیضی شکل می‌باشد و حالت چرم مانندی دارد. حاشیه برگ‌های نهال بادام مامایی حالت دندانه دار دارد، گل‌های نهال بادام مامایی دارای 5 گلبرگ می‌باشد رنگ فوق العاده زیبایی دارد به رنگ سفید یا سفید صورتی می‌باشد که جلوه بسیار زیادی به طبیعت می‌دهد. محصول حاصل از نهال بادام مامایی دارای پرزهای زیادی می‌باشد. رنگ چاغاله‌‌ بادام بسیار سبز خوش رنگی می‌باشد.

رنگ مغز بادام بسیار طلایی خوشرنگی هست. مغز بادام مامایی به عنوان یکی از بهترین مغز بادام‌هایی می‌باشد که توسط شرکت رویال نهال تولید می‌شود. پوست بیرونی نهال بادام مامایی چوبی و سخت می‌باشد ولی طعم مغز بسیار شیرین می‌باشد. ویژگی بسیار قابل توجه و بارز نهال بادام مامایی که محصول حاصل از ان به قدری دارای کیفیت می‌باشد که با انبار داری بلند مدت مثلا 8 سال پوست سنگی ان کاملا بدون تغییر می‌ماند.

توجه شما را به این مورد جلب می‌کنم که مغز بادام مامایی را در صورتی که یکسال انبار کنید تغییری در کیفیت آن ایجاد نمی‌شود. میوه حاصل از نهال بادام مامایی اندازه نسبتا خوبی دارد و جز بادام‌های با اندازه درشت محسوب می‌شود.

شروع باردهی و میزان باردهی نهال بادام مامایی:

به طور معمول نهال بادام مامایی از سال دوم کاشت قابلیت باردهی دارد ولی در نظر داشته باشید که نهال بادام مامایی بیشترین میزان باردهی خود را در زمان سن بلوغ خود دارد و سن بلوغ بادام مامایی حدود 8 سالگی می‌باشد. قابلیت باردهی و رشد بالای نهال بادام مامایی باعث شده است که میزان محصول دهی ان در هکتار مقدار قابل توجهی باشد. میزان باردهی حدود 4 تا 5 تن می‌باشد بسته به رسیدگی شما امکان بیشتر بودن محصول نیز می‌باشد. باغداران عزیز برای اینکه محصول بیشتر و با کیفیت تری از نهال بادام مامایی برداشت کنید توجه کنید بهترین رسیدگی به ان را داشته باشید، میزان آبیاری و کوددهی و رسیدگی به نهال بادام آذر ضروری است، هر چقدر رسیدگی بیشتر باشد و نهال قوی تر باشد میزان ابتلای بادام مامایی به بیماری‌ها کم‌تر می‌شود

عمر مفید و پارامترهای موثر در عمر درخت بادام مامایی:

با توجه به تجربه کاشت و فروش نهال بادام رویال در چندین سال شرکت رویال نهال عمر مفید نهال بادام آذر حدود 50 سال می‌باشد. در عالیترین شرایط رسیدگی از آغاز سن بلوغ تا پایان عمر بادام مامایی می‌توان از ان محصول برداشت کرد با رسیدگی مناسب و کنترل و نظارت شده نهال بادام مامایی میزان باردهی ذکر شده بدست می‌اید.

عواملی که در طول عمر نهال بادام مامایی تاثیر می‌گذارند را به اختصار بیان می‌کنیم:

• برای بالا بردن عمر نهال بادام مامایی عواملی مثل نوع خاک کشت و منطقه کاشت مهم می‌باشد.

• زهکشی خاک و کودهای تقویت کننده نیز موثرند.

• نهال بادام مامایی نیاز زیادی به نور دارد، و اگر فاصله کاشت بخوبی رعایت شود نور کافی می‌رسد.

• این نور باعث بهتر شدن عملکرد و باردادن نهال بادام مامایی می‌شود.

• رفتار نورگرایانه نهال بادام مامایی باعث شده که گل و برگ و شاخه‌ها به سمت نور رشد ‌کنند.

• هرس اصولی و مهندسی شده بسیار در عمر نهال بادام آذر موثر است.

• هرس شاخه‌هایی که کهنه می‌باشند و رشد شاخه‌های جوان باعث افزایش عمر نهال بادام آذر می‌شوند.

نیاز سرمایی بادام مامایی:

نهال بادام مامایی نیاز دارد یک دوره سرما را بگذراند تا با تمام توان خود جوانه زنی انجام دهد. توضیح داده شده که نهال بادام مامایی در مقابل سرما مقاوم می‌باشد. سراغ عالیترین نهال بادام مناسب مناطق کوهستانی را از متخصصین رویال نهال بگیرید.

شکل میوه نهال بادام مامایی:

میوه بادام مامایی به احتمال 48 درصد دو قلو می‌باشد، پوست بادام مامایی سفت می‌باشد. شکل بادام بسیار بزرگ است هر 100 گرم بادام مامایی حدود 570 کالری دارد و حتی زمانی که میوه بادام مامایی نرسیده است هم پوست ان بسیار سخت می‌باشد. هنگامی که میوه بادام مامایی از حالت کال بودن خارج می‌شود و می‌رسد پوست دور آن به راحتی باز شده و قابل برداشت می‌شود. میوه بادام مامایی حدود 5 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریای آزاد نهال بادام مامایی:

برای نهال بادام مامایی و اکثر نهال‌ها ارتفاع از سطح دریای آزاد باید مهم باشد چرا که ارتفاع از سطح دریای آزاد نقش زیادی در اب و هوای منطقه دارد و باید در نظر گرفته شود و با توجه به میزان ان تعیین می شود هر نهال در چه منطقه آب و هوایی رشد خوبی خواهد داشت. آب و هوای منطقه در باردهی میوه نهال بادام مامایی تاثیر بسزایی دارد، مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال بادام مامایی 700تا 1800 می باشد.

رقم گرده افشان مناسب بادام مامایی:

نهال بادام مامایی به گرده افشان مناسبی جهت باردهی زیاد نیاز دارد چرا که گرده افشانی تاثیر زیادی روی باردهی موفق و حتی کیفیت میوه بوجود امده دارد. برای هر 10 نهال بادام مامایی یک نهال گرده افشان مناسب است.رقم گرده افشان نهال بادام مامایی نهال بادام ربیع می‌باشد.

پایه نهال بادام مامایی:

پیوند بادام مامایی روی بادام تلخ می‌باشد در واقع بهترین نوع پایه برای ارقام بادام به ویژه بادام مامایی بادام تلخ می‌باشد. عواملی که باعث می‌شود پایه بادام تلخ برای پیوند نهال بادام مامایی مناسب باشد تحمل ان به شوری، فقر خاک، و خشکی و مقاوم بودن به افات می‌باشد. پیوند نهال بادام مامایی بر روی پایه تلخ جز آسانترین پیوند‌ها می‌باشد. از جمله مزایایی پیوند روی پایه تلخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• پایه رشد بالایی دارد.

• به کلروز مقاوم است.

• به خشکی و غرقابی مقاوم است.به کمبود اهن مقاوم است.

• به اهکی بودن خاک مقاوم می‌باشد.

• ریشه پایه تلخ بسیار قوی، مقاوم و بزرگ می‌باشند

فصل مناسب کاشت و مراحل کاشت نهال بادام مامایی:

زمان مناسب کاشت نهال بادام مامایی برج 9 ( پاییز ) یا برج 12( زمستان ) می‌باشد. نهال بادام مامایی جز نهال‌هایی دسته بندی می‌شود که مناسب مناطق کوهستانی و نیمه سردسیر می‌باشد. بطورکلی کشت نهال بادام مامایی در فصل سرد و همچنین در خاک‌هایی که کود مناسب به آنها داده است. نتیجه فوق‌ العاده‌ای خواهد داشت. فاصله کاشت نهال‌های بادام مامایی از هم بسیار مهم است. بهترین فاصله در نظر گرفته شده برای نهال بادام مامایی 4 * 4 می‌باشد. برای احداث باغ نهال بادام مامایی بهتر است حصار برای باغ در نظر داشته باشید. بهترین نوع نهال برای حصار بادام مامایی از نهال تبریزی استفاده کنید. برای خرید نهال بادام مامایی و نهال تبریزی شناسنامه دار و تضمینی بر شرکت معتبر رویال نهال مراجعه کنید. برای احداث باغ بادام مامایی، ابتدا باید زمین مورد کاشت را اماده کنید برای اماده سازی زمین شخم زدن و افزودن کودهای آلی بسیار مناسب است. و محل کاشت نهال بادام مامایی را گودبردای کنید و این گودال‌ها باید به اندازه‌ای عمق داشته باشند که نهال در عمق مناسبی در خاک قرار بگیرد تا گیرایی خوبی داشته باشد. و ریشه بتواند مواد مغذی را به خوبی از خاک دریافت کند.

برای اصلاح خاک درون گودال می‌توانید مقداری کود حیوانی پوسیده داخل خاک گودال بریزید و مخلوط کنید تا بطور مستقیم با ریشه تماس نداشته باشد و شیب آن حتما باید به طرف جنوب باشد. چرا که در این صورت نور کافی به نهال می‌رسد و رشد ان مناسب است.

بادام مامایی را می‌توان به صورت دیم ابیاری کرد. خاک مناسب برای کاشت نهال بادام مامایی لومی شنی می‌باشد. چون ریشه نهال بادام مامایی رشد عمودی شکل دارد باید در عمق مناسبی کاشته شود تا ریشه فضای کافی برای رشد داشته باشد. PH مناسب خاک برای پرورش نهال بادام مامایی حدودا بین 5 تا 6 می باشد. همچنین باید خاک سطح زیر کشت بادام دارای زهکشی مناسب باشد. چرا که زهکشی مناسب از پوسیدگی ریشه نهال بادام مامایی جلوگیری به عمل می‌اورد. نهال بادام مامایی میانه خوبی با مناطق خشک دارد نهال بادام مامایی و دیگر بادام‌ها از اگزومورفی( در واقع سازش نهال با خشکی را اصطلاحا گزومورفی می‌گویند) تبعیت می‌کنند.

بهترین کودها و سم‌ها برای بهبود راندمان نهال بادام مامایی:

کودهای حاوی ازت و فسفات برای نهال بادام مامایی موثرند، البته باغداران عزیز برای بهبود عملکرد نهال بادام مامایی کود پتاسیم را نیز مورد استفاده قرار می‌دهند. سولفات روی، سولفات منگنز، سولفات مس از جمله کودهای موثر برای رشد مناسب بادام مامایی است.

آیا نهال بادام مامایی را می‌توان بصورت دیم کاشت؟

بهترین و مناسبترین روش آبیاری نهال بادام مامایی قطره‌ای می‌باشد. درست است که نهال بادام مامایی بسیار به کم آبی مقاوم است ولی آبیاری دیم نهال بادام مامایی اصلا توصیه نمی‌شود و باغ شما را فلج می‌کند. در سال‌های اولیه کاشت نهال بادام مامایی هر 7 روز نهال بادام مامایی به آب احتیاج دارد تا نهال قوی و ریشه ان رشد مناسبی داشته باشد. وقتی تبدیل به درخت شد هر 15 تا 20 روز یکبار بسته به نیاز هر درخت بهتر است آبیاری شود.

مهم ترین بیماری وآفات درختان بادام مامایی:

ممکن است نهال بادام مامایی به بیماری قارچی مبتلا شود بیماری‌های قارچی قابل درمان و کنترل می‌باشند و جای هیچگونه نگرانی نیست. برای کنترل بیماری قارچی می‌توانید از قارچکش کاربندازیم استفاده کنیم:

نحوه هرس نهال بادام مامایی و بهترین زمان هرس:

به طور کلی یکبار در سال شاخه‌های اسیب دیده شکسته و یا خشک شده بهتر است حذف شود. این هرس در نهال بادام مامایی بسیار حائز اهمیت است و باعث می‌شود که شاخه‌های جوان رشد خیلی بهتری داشته باشند.

قیمت و نحوه خرید از شرکت رویال نهال بادام مامایی:

با توجه به هزینه‌های تولید، پیوند واصلاح و نگهداری نهال افزایش قیمت هر ساله نهال بادام مامایی بسیار طبیعی می‌باشد. ولی شرکت معتبر رویال نهال سعی در این دارد که قیمت نهال را خیلی افزایش ندهد. با توجه به توضیحات حتما برای شما مشتریان گرامی روشن شد که چقدر شرکت رویال نهال صلاح مشتری‌های خود را در نظر می‌گیرد.

شرکت رویال نهال با تولید نهال بادام مامایی سالم و دارای گواهی قرنطینه و شناسنامه دار صلاح صد در صد مشتری را در نظر می‌گیرد.

شما می‌توانید بصورت حضوری به دفتر این شرکت مراجعه کنید و یا بصورت آنلاین ثبت سفارش انجام دهید. مشاوران مرکز نهالستان رویال کاملا رایگان درباره نهال و نحوه نگهداری و کاشت آن به شما مشاوره می‌دهند.

مشخصات نهال بادام مامایی


کشور سازنده: ایران - شهرکرد

زمان گلدهی: متوسط تا دیرگل

درصد مغز: 36%

درصد دوقلویی: 48%

سختی پوست: پوست سخت

گرده افشان: بادام ربیع و سفید

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 25 تا 35 سال

فاصله کاشت: 4x4

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت