آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام یلدا

خرید نهال بادام یلدا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام یلدا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام یلدا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام یلدا به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام یلدا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام یلدا، کاشت نهال بادام یلدا، هرس درخت بادام یلدا، نحوه آبیاری بادام یلدا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام یلدا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام یلدا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام یلدا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام یلدا
  •     
  • مشخصات نهال بادام یلدا

معرفی نهال بادام یلدا


مشخصات نهال بادام یلدا:

نهال بادام یلدا از جمله نهال های بادام بسیار پر رشد و پر قدرت است. نهال بادام یلدا مناسب مناطق معتدل است و سرمای بیشتر از منفی ۱۰ درجه را تحمل نمی‌کند. شروع باردهی نهال بادام یلدا از سال سوم کشت می باشد. از عمر اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. در کشور ما سطح زیر کشت وسیعی از نهال بادام یلدا وجود دارد. به دلیل کیفیت بالای نهال طرفداران زیادی دارد. درختان بسیار تنومند و بزرگ و قوی هستند. برگهای نهال بسیار نوک تیز و حالت نیزه ای دارند لبه های برگ صاف نیست گلهای نهال بادام یلدا سفید صورتی است که زیبایی دو چندانی به طبیعت می دهد.

فاصله کاشت نهال بادام یلدا:

برای دریافت میزان مورد نیاز مواد مغذی توسط ریشه نهال رعایت فاصله مناسب الزامی است این فاصله برای نهال بادام یلدا حدود 4 در 4 است. با رعایت فاصله مناسب، اندازه میوه درشت و باردهی بیشتر میشود. زمین هایی که شیب دار هستند بهتر است فاصله کاشت بیشتر باشد تا نهال ها روی هم سایه اندازی نکنند. فاصله مناسب موجب سهولت حرکت ماشین های کشاورزی می شود، فاصله کافی باعث حذف راحت تر علفهای هرز شده.

شکل میوه:

پوست میوه نهال بادام یلدا کاغذی بوده و احتمال دوقلوزایی آن حدود ۵ درصد است. درصد مغز و روغن بادام یلدا بسیار بالاست، طعم آن بسیار شگرف و خوشمزه است.

عمر مفید درخت بادام یلدا:

نهال بادام یلدا در بهترین شرایط رشد حدود ۳۰ سال میتواند عمر کند لذا توجه داشته باشید که هرس مناسب خاک غنی آبیاری مناسب موجب افزایش عمر درخت شده و جلوگیری از ابتلای نهال به بیماری ها نیز موجب افزایش عمر درخت می شود جلوگیری از رشد بی رویه شاخه و برگ نهال و حفظ نیروی درخت موجب جلوگیری از بین رفتن نهال میشود سازگاری نهال با آب و هوای محل کشت نیز در عمر آن موثر است

آب و هوای مناسب کاشت نهال بادام یلدا:

هر نهال بادام سازگاری مناسبی با آب و هوای مختلف دارد. لذا هنگام احداث باغ بادام توجه کنید که نهال مناسب هر منطقه را انتخاب نمایید. نهال بادام یلدا مقاومت خوبی در برابر سرما دارد و برای مناطق با سرمای متوسط و معتدل بسیار مناسب بوده و تا سطح ارتفاع از دریای ۱۴0۰ جواب می دهد. این نهال دارای نیاز سرمایی بوده و نیاز سرمایی آن حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ ساعت است. نهال بادام یلدا این سطح از سرما را باید تحمل کند تا گلدهی مناسبی داشته باشد و باردهی آن تضمین شود. نهال بادام یلدا به نور کافی احتیاج دارد لذا هنگام احداث باغ توجه کنید که محل باغ در منطقه نورگیر باشد و حداقل 8 ساعت روزانه در معرض نور مستقیم خورشید باشد. بیشینه و کمینه دمای قابل تحمل نهال بادام یلدا حدود منفی ۱۰ و مثبت ۳۵ درجه بوده و تا این آستانه را تحمل می کند و در اکثر مناطقی که این رنج دما را دارند می توان اقدام به کاشت کرد. نهال بادام یلدا تاحدودی در برابر سرمای بهاره مقاوم است. و جزو ارقام متوسط گل است. با توجه به آب و هوای منطقه تقریباً در اواسط فروردین یا اواخر آن شروع به گلدهی می نماید. لذا در هنگام سرمایه گذاری حتما توجه کنید نهال مناسب اقلیم خود را انتخاب کنید.

احداث باغ بادام:

بعد از انتخاب نهال سالم و شناسنامه دار از مرکز معتبر و رزرو آن بهتر است اقدام به حفر چاله نمایید تا بلافاصله بعد از رسیدن نهال اقدام به کاشت نهال نمایید. بهتر است زمین بستر کشت را شخم نمایید تا خاک نرم شود سپس خاک را با کود حیوانی مخلوط کنید تا برای رشد ریشه نهال مناسب بوده و رشد آن عالی باشد. گودال هایی به قطر و عمق ۷۰ سانت حفر کنید سپس با توجه به وضعیت نهال، ریشه آن را در عمق مناسبی از گودال قرار دهید. بلافاصله بعد از کاشت نهال آبیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود.

آبیاری نهال بادام یلدا:

نهال بادام در حالت کلی احتیاج زیادی به آبیاری ندارد و حتی به حالات دیم هم جواب می دهد. ولی در مناطقی که میزان بارش سالانه باران از ۸۰۰ میلیمتر کمتر باشد کاشت بادام به حالت دیم جواب نمی دهد بادام بسیار مقاوم به خشکی است ولی این به این معنا نیست که آبیاری نهال کلاً دیم باشد آبیاری نهال بادام به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثل منطقه کاشت، سن نهال، جنس خاک. جنس خاک اگر رسی باشد میزان نگهداری آب داخل خاک زیاد میشود و حتی احتمال پوسیدگی ریشه نهال وجود دارد. مناطقی که گرمسیر هستند میزان نیاز نهال به آب بیشتر و فواصل آن کم میشود. ولی مناطقی که سردسیر هستند و میزان بارش سالانه باران زیاد است فواصل و میزان آبیاری کمتر می شود.

توجه داشته باشید نظم در آبیاری بسیار مهم است و باعث رشد مناسب نهال شده و از تنش آن جلوگیری می‌کند. از افراط و تفریط در نحوه آبیاری اکیداً پرهیز کنید. به طور میانگین هر ۱۰ روز یکبار حدود ۳۰ تا ۴۰ لیتر آبیاری نیاز دارد. آبیاری قطره ای بهترین روش آبیاری است که موجب جلوگیری از هدر رفت آب شده و میزان کنترل شده آب به نهال می رسد.

خاک مناسب کاشت نهال بادام یلدا:

نهال بادام یلدا از جمله بادام هایی است که خاک مناسب رشد آن لومی شنی می باشد. درست است که مقاومت خوبی در برابر خاک نامناسب دارد ولی در صورت مساعد بودن، باردهی آن دو چندان می شود. در صورت اینکه قصد احداث باغ اقتصادی را دارید بهتر است ابتدا آزمایش خاک انجام دهید تا کمبودهای خاک مشخص شود و بلافاصله این کمبودها را جبران نماید. بهتر است خاک بستر را با کود حیوانی پوسیده مخلوط نمایید تا برای تغذیه نهال مناسب باشد. ph مناسب رشد نهال بادام یلدا 5/6 الی ۷ می باشد. اگر خاک محل کشت خیلی رسی و یا سنگلاخی باشد بهتر است اصلاح خاک انجام دهید و خاک رسی با خاک شنی مخلوط نمایید.

پایه نهال بادام یلدا:

نهال بادام یلدا دارای پایه تلخ است. این پایه تلخ بودن برای نهال بسیار مفید است چرا که باعث افزایش مقاومت نهال در برابر خشکی و حتی بیماری ها می شود.

کوددهی نهال بادام یلدا:

قبل از اقدام به کود دهی بهتر است آزمایش خاک انجام دهید و با کودهای مناسب اقدام به تقویت نمایید. از جمله بهترین کود های که موجب تقویت نهال می‌شود می‌توان به هیومیک اسید اشاره نمود. فصل مناسب کوددهی نهال بهار و فصل رویش است، می توانید در فصل پاییز نیز از کود تقویتی به حالت چالکود استفاده کنید. از کوددهی بیش از حد به نهال و زمین زراعی پرهیز کنید چرا که ضرر های فراوانی دارد.

هرس نهال بادام یلدا:

هرس مناسب نهال بادام موجب جلوگیری از پیری زودرس نهال شده و کیفیت و کمیت باردهی را افزایش میدهد زمان مناسب هرس نهال فصل پاییز و بهار می باشد. درست قبل از بیدار شدن نهال بهتر است هرس صورت گیرد. باردهی نهال بادام یلدا توسط شاخه هایی جوان صورت می‌گیرد بنابراین هرس باید توسط فردی ماهر صورت گیرد تا باردهی نهال به خطر نیفتد و خسارتی به باغ وارد نشود.

خواص مغز بادام یلدا:

مغز بادام دارای ویتامین های A, B, E هست که موجب تقویت بدن میشود مغز بادام بدن را از ابتلا به بیماری های قلب و عروق، کلیوی، کبد و قند خون مانع می شود. آنتی اکسیدان های موجود در داخل مغز بادام مانع از ابتلای بدن به سرطان‌های مختلف می شود.

خرید نهال بادام یلدا از شرکت رویال نهال:

نهال بادام یلدا از جمله ارقام شناسنامه دار و تولیدی شرکت رویال است که سال‌هاست در این مجموعه تولید و عرضه می شود توجه کنید حتما نهال مناسب را از شرکت معتبر تهیه نمایید تا کیفیت آن برای شما ثابت شده و تضمین می باشد با خرید نهال مناسب منطقه و مطمئن آینده مالی خود را تضمین کنید.

مشخصات نهال بادام یلدا


کشور سازنده: آمریکا

زمان گلدهی: میان گل

درصد مغز: 50%

درصد دوقلویی: ندارد

سختی پوست: پوست نازک

گرده افشان: بادام نون پاریل

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 25 تا 35 سال

فاصله کاشت: 4x4

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت