آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)

خرید نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام فرانیس (بادام دیرگل)، کاشت نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)، هرس درخت بادام فرانیس (بادام دیرگل)، نحوه آبیاری بادام فرانیس (بادام دیرگل)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام فرانیس (بادام دیرگل) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام فرانیس (بادام دیرگل) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام فرانیس (بادام دیرگل)
  •     
  • مشخصات نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)

معرفی نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)


ویژگی‌ها و خصوصیات نهال بادام فرانیس(بادام دیرگل):

یکی از ارقام مرغوب نهال بادام، نهال بادام فرانیس است. بادام فرانیس جز ارقام دیرگل می‌باشد و این قابلیت باعث مقاومت ان در برابر سرمای بهاره می‌شود قبل از انکه اقدام به خرید نهال بادام فرانیس کنید بهتر است این مقاله را همراه ما باشید.

نهال بادام فرانیس کلون پاکوتاه دارای برگ‌های بزرگ می‌باشد و ریشه‌ی ان تا عمقی از زمین فرو می‌رود و بعد از دو سال می‌تواند از اب‌های زیر زمینی استفاده کند و به حالت دیمی به عمل اید پس می‌توان گفت این نهال در برابر خشکی مقاوم است. بادام فرانیس در مناطقی که اب و هوای خشک دارند بهتر جواب می‌دهد و با مناطق رطوبت‌دار میانه خوبی ندارد.

خصوصیات برتر نهال بادام فرانیس:

همانطور که قبلا گفتیم محصول بادام فرانیس کاغذی می‌باشد، این رقم بادام دیرگل و کاملا مقاوم به سرماست و مناسب مناطقی هست که سرمای بهاره دارند. زمان گلدهی رقم بادام فرانیس حدودا ۲۰ روز بعد ارقام معمولی می‌باشد.

بادام فرانیس دارای محصول پوست کاغذی می‌باشد و متوسط عملکرد هر درخت ۱۰ الی ۱۵ کیلو خشک با پوست چوبی است البته این عملکرد بستگی به شرایط محیطی دارد که عبارتند از:

اب و هوا نهال بادام فرانیس در اب و هوای که خشک می‌باشد بهترین عملکرد را دارد. توصیه می‌شود از کشت بادام فرانیس در مناطقی با بیش از ۷۰ درصد رطوبت نسبی خودداری کنید.حداقل رطوبت لازم برای کشت بادام بیشتر از ۲۰درصد می‌باشد.

هرس:نهال بادام فرانیس کلون چون رشد رویش بالایی دارد باید هرس باردهی کم‌تری روی ان انجام گیرد.

خاک:نهال بادام فرانیس کلون در انواع خاک‌ها سازگاری دارد اعم از خاک شنی-لومی-رسی اما بهترین رشد را در خاک باph 5/6 دارد.و حتی این نهال در خاک های سنگلاخی و اهکی نیز قابلیت رشد را دارد.

اب و هوای مناسب برای کاشت درخت بادام فرانیس:

بادام فرانیس کلون در اب و هوای مدیترانه ای (تابستان‌های گرم و خشک و زمستان های معتدل )بهتر رشد می‌کند و جوانه‌های نهال بادام فرانیس ۳۰۰ تا ۶۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارد. بادام فرانیس در موقعیت ارتفاعی ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد.بادام فرانیس تا ۱۲ درجه دمای زیر صفر مقاوم می‌باشد.

گرده افشان بادام فرانیس:

اکثریت ارقام بادام برای باردهی بهتر نیازمند گرده افشان می باشند و گرده افشانی ان ها توسط زنبور عسل انجام می گیرد.شکوفه‌های بادام فرانیس با بادام شکوفه یا بادام فراستار کلون گرده افشانی می‌شود. دقت داشته باشید برای افزایش عملکرد باردهی حتما به ازای هر ۱۰ اصله باید ۱ اصله رقم گرده افشان کشت شود.

میوه بادام فرانیس:

میوه‌ی درخت بادام فرانیس دارای کرک می‌باشد و بعد از انکه میوه ان می‌رسد پوست سبز رنگ ان به راحتی جدا می‌شود.

پوسته چوبی بادام فرانیس به علت کاغذی بودن به راحتی با دست شکسته می‌شود.بادام فرانیس دارای ۷درصد مغز دو قلو است.

بادام فرانیس دارای وزن ۴گرم می‌باشد که مغز ان حدودا 3گرم است و مغز نسبت به پوست ۹۰ درصد می‌باشد.مغز بادام فرانیس دارای درصد چربی بالا و رنگ ان سفید با پوسته قهوه ای می‌باشد.

زمان باردهی بادام فرانیس:

بادام فرانیس زودبازده می‌باشد و از سال دوم بار می‌دهد، زمان رسیدن میوه ان در اواخر تابستان می‌باشد از سال چهارم اقتصادی می‌شود. اگر تمامی شرایط برای کشت بادام فرانیس فراهم باشد باردهی بادام فرانیس در هکتار به4تن می‌رسد.

مناسب ترین فصل و بهترین روش برای کاشت نهال بادام فرانیس:

مناسب ترین فصل برای کاشت بادام فرانیس فصل پاییز می‌باشد اما در مناطق سردسیر می‌توان کشت بادام فرانیس را به اواخر اسفند ماه موکول کرد. قبل از کشت بادام فرانیس حفره‌هایی به عمق ۷۰سانت با فاصله‌ی ۴متری ایجاد کنید یک سوم چاله را با کود حیوانی پوسیده پر کنید و سپس اقدام به کشت ان بکنید فاصله بین چاله‌ها باعث می‌شود تا نهال بادام فرانیس به راحتی بتواند ریشه زایی کند و همچنین در اینده ماشین الات کشاورزی بهتر بتوانند در باغ رفت و امد کند.

ابیاری بادام فرانیس:

نهال بادام فرانیس تولید شده در نهالستان رویال نهال روی پایه تلخ پیوند خورده و تحمل کم ابی و افات را دارد اما برای داشتن درخت پر بار بادام فرانیس بهتر است کشت بادام همراه با ابیاری باشد به خصوص در سال‌های اول و دوم 10 روز یکبار ابیاری شود اما با گذشت زمان می‌تواند این بازه ابیاری را به دو هفته رساند. دقت کنید بادام فرانیس جز نهال‌های پر اب و پر توقع نمی‌باشد و هیچ وقت طوقه ان نباید تماس مستقیم با اب داشته باشد. همانطور که قبلا گفته شد درخت بادام فرانیس به حالت دیمی هم جوابگو می‌باشد اما عملکرد ان در هکتار نصف می‌شود نا گفته نماند بهترین ابیاری برای نهال بادام فرانیس ابیاری قطره ای می‌باشد.

بهترین خاک نهال بادام فرانیس:

بادام فرانیس سازگاری خوبی با انواع خاک‌ها دارد و همچنین در خاک‌های نیمه شور و قلیایی نیز عملکرد خوبی دارد. اما برای بهبود و تقویت این گونه خاک ‌ها می‌توانید از کود‌های گوگردی نیز استفاده کنید،توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر نوع کودی انالیز خاک انجام شود تا درصد املاح موجود در خاک مشخص شود و در صورت کمبود از کودهای تقویتی استفاده شود. دقت کنید بهترین زمان برای کوددهی بادام فرانیس فصل زمستان می‌باشد.

بیماری‌ها و افات درخت بادام فرانیس:

مهم‌ترین بیماری که بادام فرانیس را تهدید می‌کند بیماری قارچی می‌باشد که رنگ برگ‌ها را تغییر می‌دهد و به رنگ سیاه در می‌اورد. با مشاهده نشانه بیماری قارچی بر روی درخت بادام فرانیس حتی قارچ کش محلول پاشی کرده و برگ‌های الوده را جدا کرده و بسوزانید.دومین بیماری که اکثریت درختان بادام از جمله بادام فرانیس را درگیر می‌کند بیماری شته می‌باشد که با سم‌پاشی به موقع می‌توان جبران خسارت کرد.

هرس بادام فرانیس:

هرس بادام فرانیس در باردهی ان تاثیر بسزایی دارد. هرس درخت بادام فرانیس را از جدا کردن شاخه‌های خشک و اضافی شروع کنید. هرس به موقع بادام فرانیس باعث عملکرد بهتر ان و کاهش ارتفاع بادام فرانیس می‌گردد که این عمل باعث می‌شود عملیات سم پاشی بهتر و راحت‌تر انجام شود و همچنین نور به اندازه‌ی کافی به تمامی شاخه‌ها برسد. همچنین هرس به موقع درخت بادام فرانیس باعث کاهش فشار ریشه شده و عمر بادام فرانیس را افزایش می‌دهد.

مهم: هنگام هرس کردن نهال بادام فرانیس، شاخه‌های اصلی و فرعی تشخیص داده شود و شاخه‌های یک ساله و دو ساله هم شناسایی شود. توصیه می‌شود سال اول کشت نهال تازه کاشته شده از ارتفاع ۸۰ سانتی سربرداری شود تا نهال بادام فرانیس بتواند فرم تاج بهتری در اینده داشته باشد و زودتر به بار بشیند سال دوم نیز هرس فرم دهی روی درخت بادام فرانیس انجام شود به این ترتیب که شاخه‌ی اصلی حفظ شاخه‌های زیر ۶۰ سانت حذف گردد، دقت کنید در هنگام هرس اگر مهارت کافی نداشته باشید حتما از هرس کار کمک بگیرید توصیه می‌شود هرس درخت بادام فرانیس را در دوره خواب انجام دهید زیرا در این دوره شیره درخت در سرشاخه‌ها هیچ جریانی ندارد و شاخه‌ها کهنه دچارافات و بیماری می‌شوند، بعد از هرس نیز از چسب هرس استفاده نمایید.

فواید مغز بادام فرانیس:

مغز بادام شیرین فرانیس دارای مصرف خوراکی می باشدو از بادام تلخ نیز می توان برای روغن کشی استفاده کرد از دیگر فواید مغز ان می توان به مراقبت از پوست ،کاهش التهاب،تنظیم فشار خون،افزایش تولید انرژی،جلوگیری از سرطان،جلوگیری از دیابت،کاهش وزن وجلوگیری ازیبوست اشاره کرد.

قیمت و خرید نهال بادام فرانیس:

اگر قصد خرید نهال بادام فرانیس دارید می توانید بدون هیچ دغدغه و واسطه از معتبرترین شرکت تولید نهال در غرب کشور خرید کنید تمامی نهال های تولید شده در نهالستان رویال نهال تحت نظارت جهاد کشاورزی و دارای مجوز بهداشت و گواهی اصالت می باشند .تمامی نهال تحت نظارت کارشناسان قبل از ارسال ضدعوفی و توسط بسته بندی های مخصوصا در سریع ترین زمان توسط پایانه های اتوبوس رانی به دست مشتری رسانده می شوند.قیمت نهال با توجه به سن و لیبل دار بودن ان متغییر است برای مشاوره رایگان جهت انتخاب رقم مناسب منطقه و استعلام قیمت می توانید با مشاوران این شرکت در ارتباط باشید.

مشخصات نهال بادام فرانیس (بادام دیرگل)


کشور سازنده: فرانسه

زمان گلدهی: خیلی دیرگل

درصد مغز: 38%

درصد دوقلویی: ندارد

سختی پوست: پوست نازک

گرده افشان: بادام سهند و شکوفه

پایه: بادام تلخ جی ان

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت