آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام شکوفه

خرید نهال بادام شکوفه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام شکوفه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام شکوفه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام شکوفه به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام شکوفه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام شکوفه، کاشت نهال بادام شکوفه، هرس درخت بادام شکوفه، نحوه آبیاری بادام شکوفه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام شکوفه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام شکوفه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام شکوفه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام شکوفه
  •     
  • مشخصات نهال بادام شکوفه

معرفی نهال بادام شکوفه


مشخصات نهال بادام شکوفه:

از جمله ارقامی که هنگام احداث باغ بادام با مساحت بالا بایستی به عنوان گرده افشان استفاده نمود می توان به شکوفه اشاره کرد. در این مقاله ویژگی های نهال بادام شکوفه را به طور کامل بیان می‌کنیم.

ویژگی های منحصر به فرد نهال بادام شکوفه موجب محبوبیت آن در بین باغداران شده از جمله مزیت هایی که این نهال دارد می‌توان به متحمل بودن آن به کم آبی، شوری و سازگاری آن با اکثر مناطق آب و هوای کشور اشاره نمود. حتی امکان کاشت نهال بادام شکوفه در باغاتی که به صورت دیم آبیاری می‌شود0 وجود دارد (کاشت دیم دارای شرایطی است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود). کاشت نهال بادام شکوفه به عنوان گرد افشان یا احداث باغ آن برای کشاورزان عزیز دارای سود دهی فوق العاده ای خواهد بود. ارقام پربار و زودبازده برای کشاورزان علاقه‌مند به نهال بادام مناطق سردسیر، نهال بادام شکوفه است. چراکه سازگاری خوبی با محیط سرد به ویژه مناطق کوهستانی دارد. در مناطقی که باغداران به علت خطر سرمای بهاره و از بین رفتن گل های بادام و عدم جوابدهی آن، اقدام به احداث باغ بادام نمی‌کنند ارقام دیرگل چاره‌ساز است. بادام شکوفه از جمله ارقام دیرگل و مقاوم به سرماست که از سرمای بهاره و یخ زدگی گلها در امان است چرا که با توجه به آب و هوای منطقه کشت در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می نماید.

شکل برگ های آن بسیار باریک و بلند است. میوه بادام شکوفه دارای پوست سبز و کرک دار است که به راحتی از پوست چوبی آن قابل جدا شدن است. مغز میوه بادام شکوفه بسیار سفید و روشن است. حدود ۵ درصد احتمال دوقلو بودن مغز وجود دارد نهال بادام شکوفه رابطه چندان خوبی با رطوبت ندارد و بسیار نور دوست است. نهال برای گلدهی نیاز به سرما و گرما دارد لذا باید در مناطقی کشت شود که هم نیاز گرمایی و هم نیاز سرمایی آن برطرف شود.

نیاز سرمایی و ارتفاع از سطح دریای مناسب نهال بادام شکوفه:

از آنجایی که نهال بادام شکوفه تحمل خوبی در برابر سرما دارد، نهال به دلیل دیرگل بودن و سازگاری با سرما می تواند سرما را تا حد زیادی تحمل کند. نیاز سرمای نهال بادام شکوفه حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ ساعت است. حداکثر دمای قابل تحمل نهال بادام شکوفه حدود ۳۵ درجه و حداقل دما حدود 10- درجه می باشد. نهال این میزان سرما و گرما را برای گرده افشانی و گلدهی مناسب نیاز دارد.

فاصله کاشت نهال بادام شکوفه:

نهال بادام شکوفه نیز مثل تمام بادام های دیگر ۴ در ۴ در نظر گرفته می شود. معمولاً در صورت استفاده از نهال بادام شکوفه به عنوان گرد افشان با کاشت هر ۱۰ اصله نهال از یک نهال شکوفه استفاده می کنند. رعایت فاصله مناسب و استاندارد کاشت مزیت های زیادی از جمله تهویه مناسب باغ، تغذیه مناسب ریشه نهال و کافی بودن مواد مغذی در اختیار نهال است.

ارتفاع نهایی درخت بادام شکوفه:

نهال بادام شکوفه حدود 5/3 تا ۴ متر رشد می‌کند البته رسیدن به چنین قدی مستلزم شرایط مناسب رسیدگی است چراکه نهال بادام شکوفه درصورت کاشت در باغاتی که به صورت دیم هستند رشد و باردهی چندانی نخواهد داشت. در حالت کلی کاشت نهال بادام به صورت دیم فقط موجب زنده ماندن درخت و باردهی آن ناچیز می شود و نباید انتظار سوددهی بالایی از آن داشت. در صورت غنی بودن خاک، آبیاری مناسب و کوددهی و هرس مناسب نهال رشد کافی داشته و باردهی آن نیز فوق العاده خواهد بود.

عملکرد نهال بادام شکوفه:

همانطور که مستحضرید میزان باردهی نهال بادام شکوفه بستگی زیادی به میزان رسیدگی و مساعد بودن شرایط رشد آن دارد. که در صورت سازگاری با محیط کشت، مرغوبیت خاک، در دسترس بودن آب آبیاری و هرس و کوددهی مناسب باردهی نهال بادام شکوفه دو چندان خواهد بود. به طور میانگین هر نهال بادام شکوفه در بهترین شرایط رسیدگی حدود ۲۵ تا ۳۰ کیلو باردهی دارد.

شروع گلدهی و باردهی نهال بادام شکوفه:

همانطور که قبلا اشاره شد نهال بادام شکوفه دیرگل است و بسته به محیط رشد، حدود اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شروع به گلدهی می کند. از جمله نهال های زود بازده است و از همان سال های ابتدایی کاشت باردهی را شروع میکند.

عمر مفید درخت بادام شکوفه:

ارکان مختلفی در میزان عمر نهال بادام تاثیر دارند. اگر رطوبت باغ، بهداشت و آفات و بیماری‌های احتمالی نهال کنترل شود می‌توان انتظار داشت درخت طولانی رشد کند. به طور میانگین عمر مفید نهال بادام شکوفه بین ۲۵ تا ۳۰ سال تخمین زده شده است. با مراقبت و هرس مناسب می‌تواند عمر بیشتری نیز داشته باشد.

فصل مناسب کاشت نهال بادام شکوفه:

زمان کاشت با توجه به آب و هوای منطقه مورد کشت تعیین می شود و بسیار حائز اهمیت است. در صورت معتدل بودن اقلیم کاشت فصل پاییز و برج 9 بهترین فصل کاشت است. ولی در مناطقی که سردسیر هستند و یخبندان و سرمای شدید وجود دارد بهتر است فصل کشت موکول شود به اواخر زمستان، کاشت نهال به صورت ریشه لخت و در حالت خواب و بیدار شدن نهال در زمین کشت جدید موجب گیرایی هرچه بهتر نهال می شود. بهتر است بعد از انتخاب نهال سازگار با منطقه شما و همچنین فصل مناسب کاشت رزرو نهال اقدام به حفر چاله نمایید.( بهتر است شش ماه قبل از کاشت نهال چاله ها آماده باشند) چاله هایی به عمق و قطر ۷۰ سانت حفر کنید.

بهتر است خاک داخل چاله ها را با کود حیوانی مناسب مخلوط نمایید تا گیرایی نهال بهتر شود. در صورت مساعد بودن شرایط محیطی بلافاصله بعد از کاشت نهال بهتر است که آبیاری صورت گیرد تا گیرایی نهال تضمین شود. استفاده از قیم بعد از کاشت نهال به خصوص در مناطقی که بادخیز است موجب جلوگیری از ایجاد استرس در نهال می شود و ممکن است نهال دچار شکستگی شود. نهال بادام شکوفه نیاز خاصی به قیم ندارد ولی وجود قیم در سال های اولیه کاشت نهال می تواند مفید واقع شود.

پایه نهال بادام شکوفه:

لازم به ذکر است که پایه نهال بادام شکوفه تلخ است. این پایه تلخ بودن نهال بادام شکوفه باعث ایجاد مقاومت آن در برابر بیماری، آفات، خشکی و شوری شده است. حشرات جونده قادر به آسیب به ریشه نهال نخواهند بود.

آبیاری نهال بادام شکوفه:

نهال بادام شکوفه برای سلامت و حفظ استحکام خود نیاز مبرمی به آبیاری منظم و به موقع دارد. رعایت اصول آبیاری از ارکان مهم مراقبت از نهال می باشد. درست است که نهال بادام شکوفه بسیار مقاوم به کم آبی است ولی با آبیاری کم رشد نهال کافی نبوده و باردهی نامناسبی خواهد داشت. در حالت کلی کاشت نهال در مناطقی که میانگین بارش سالانه آنها حدود ۶۰۰ میلیمتر کمتر باشد توجیه اقتصادی نخواهد داشت. و فقط وقت و هزینه‌های باغدار به هدر می رود. افراط و تفریط میزان و نحوه آبیاری موجب از بین رفتن و پژمردگی و حتی ریزش برگ های نهال می شود. نهال بادام شکوفه در سال‌های اولیه کشت نیاز مبرمی به آب دارد، چرا که طلایی‌ترین سن رشد نهال همان سال‌های ابتدایی کاشت است. به طور میانگین با در نظر گرفتن سن، جنس خاک، شرایط آب و هوایی منطقه و غیره هر ۱۰ الی ۱۲ روز یک بار هر نهال بین ۳۰ تا ۵۰ لیتر آب نیاز دارد. بهترین روش آبیاری، آبیاری قطره ای میباشد که موجب عدم هدر رفت آب آبیاری شده و میزان کنترل شده آب به نهال می رسد.

خاک مناسب کاشت بادام شکوفه:

خاک مناسب کاشت نهال بادام بهتر است که لومی شنی باشد. نهال بادام شکوفه مقاومت خوبی در برابر شرایط نامساعد به خاک دارد ولی در صورت انتظار بهره برداری اقتصادی از باغ بادام بهتر است که جنس خاک مرغوب و غنی از مواد غذایی مورد نیاز برای تغذیه ریشه نهال باشد.

بهتر است قبل از اقدام به احداث باغ بادام یا هر باغ دیگری آزمایش خاک انجام دهید تا ضمن مشخص شدن کمبود های خاک، مناسب بودن نهال برای کاشت در آن خاک مشخص شود. کمبودهای خاک به صورت علائم ظاهری در نهال نمایان می شود که با توجه به شناخت هریک از علائم می توان به کمبود عنصر خاص در خاک پی برد. با کودهای مناسب و روزهای کنترل شده میتوان خاک محل کشت نهال را تقویت نمود ph مناسب خاک بستر کشت نهال بادام شکوفه 5/6 تا ۷ می باشد.

هرس مناسب نهال بادام شکوفه:

نهال بادام شکوفه برای جوان ماندن و عدم هدر رفت انرژی آن که صرف رشد بی‌رویه شاخ و برگ می شود نیاز به هرس مناسب و سبک دارد. بهترین فصل هرس، هرس پاییز و زمستان میباشد هرس زمستانی درست قبل از بیدار شدن نهال از خواب زمستانی صورت می‌گیرد و مانند شوکه گلدهی عمل می‌کند. هرس در خارج از فصل مناسب برای نهال مضر است. دقت نمایید که هرس را به فردی ماهر و بلدکار بسپارید. چرا که بیشترین باردهی نهال مربوط به شاخه های جوان است و در صورت هرس غیر اصولی و نامناسب خسارت جبران ناپذیری به باغ و باغدار وارد میشود.

کوددهی مناسب نهال بادام شکوفه:

استفاده از کودهای تقویتی مثل هیومیک اسید به ویژه در فصل رویش و فصل بهار بسیار حائز اهمیت است. چراکه هیومیک باعث جذب بهتر مواد مغذی از ریشه نهال شده و موجب رشد سریع و دو چندان نهال می شود. استفاده از کود حیوانی پوسیده به صورت چالکود در فصل پاییز نیز برای تقویت نهال موثر است.

خرید نهال بادام شکوفه:

بهتر است قبل از اقدام به خرید نهال، در جستجوی مرکزی معتبر و دارای مجوز از جهاد باشید. که هنگام خرید فاکتور ثبتی به شما تحویل دهد تا اگر بعدا در اصالت و سلامت نهال مشکلی به وجود آمد بتوانید از طریق فاکتور پیگیری نمایید. شرکت رویال نهال سال‌هاست در زمینه تولید و اصلاح و عرضه نهال فعالیت دارد و با تحویل نهال شناسنامه دار و عمل به تعهدات خود در قبال مشتری زبانزد عام و خاص است. با خرید از شرکت رویال نهال گامی مثبت به سوی میلیونر شدن برمی‌دارید.

مشخصات نهال بادام شکوفه


کشور سازنده: ایران - آذرشهر

زمان گلدهی: خیلی دیرگل

درصد مغز: 6%

درصد دوقلویی: محدود

سختی پوست: پوست سخت

گرده افشان: بادام فرانیس و حریر

پایه: بادام تلخ جی ان

تحمل سرمایی: مقاوم به سرمای بهاره

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت