آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام تونو

خرید نهال بادام تونو از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام تونو با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام تونو در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام تونو به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام تونو در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام تونو، کاشت نهال بادام تونو، هرس درخت بادام تونو، نحوه آبیاری بادام تونو، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام تونو و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام تونو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام تونو را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام تونو
  •     
  • مشخصات نهال بادام تونو

معرفی نهال بادام تونو


ویژگی نهال بادام تونو:

نهال بادام تونو از جمله بادام‌های دیرگل می‌باشد و همین عامل باعث مقاومت آن در برابر سرما می‌شود.منشا بادام تونو کشور ایتالیا می‌باشد نهال بادام تونو به دلیل مقاومتی که در برابر سرما دارد برای کاشت در مناطق کوهستانی و فوق العاده سرد مناسب است در کشور ما این بادام بسیار شناخته شده است و سطح زیر کشت وسیعی مربوط به این نهال بادام است . توجه نمایید که میوه بیار درشت بوده و پوست چوبی ان توسط پوست سبز کرکی احاطه شده که براحتی قابل جدا شدن است .پوست چوبی میوه بسیار سخت و سنگی است .در مناطقی که احتمال اسیب پرندگان وجود دارد بهتر است اقدام به کاشت این نهال نمایید .

ویژگی مغز درخت بادام تونو:

بادام تونو بازده بالایی در بازار دارد رنگ مغز، قهوه‌ای تیره می‌باشد شکل ان بیضی و‌نوک تیز می‌باشد حدود ۳۵ تا۴۰درصد میوه را مغز ان تشکیل می‌دهد میزان دوقلو بودن مغز بادام تونو ۱۵الی۳۰درصد است. مغز بادام تونو سرشار از کلسیم، اهن، فسفر، ویتامینE و پروتئین است و باعث تقویت مغز می‌شود.موارد استفاده این بادام بسیار گسترده می‌باشد ازجمله تهیه پودر بادام مورد استفاده شیرینی پزی‌ها و خشکبار قرار میگیرد . بادام تونو یا همان اکسیر سلامتی کلسترول خون را تنظیم و از ابتلا به بیماری قلبی عروقی باز داری می‌کند. دستگاه ایمنی راتقویت می‌کند. خواص موجود در بادام تونو تاثیر بسزایی در سلامت پوست و‌ مو دارد.

نیاز سرمایی نهال بادام تونو و سطح ارتفاع از دریای مناسب کاشت ان:

نهال بادام تونو بین۷۰تا۱۰۰روز نیاز سرمایی برای جوانه زنی داردکمینه و بیشینه دمایی قابل تحمل نهال بادا تونو 20- و 45+ درجه می‌باشد نهال تا این رنج دما را تحمل میکند و در بیشتر از ان دما در اثر سرما و گرما دچار سوختگی میشود از انجایی که نهال بسیار مقاوم به سرما و دیر گل است تا سطح ارتفاع 2000 نیز جواب میدهد بنابراین توجه نمایید که مناطقی که در این سطح از ارتفاع قرار دارند مستعد کاشت نهال بادام تونو هستند. نهال بادام تونو از جمله ارقام پربار بادام می‌باشد قب احداث باغ بادام توجه کنید که نهال انتخابی سازگاری مناسبی ب اقلیم منطقه شما داشته باشد چرا که در صورت عدم سازگاری نهال از بین میرود و یا بازدهی کافی نخواهد داشت . قدرت و سرعت باردهی بادام تونو بسیار بالاست و هر سال بطور مدوام بار می‌دهد.

نیاز آبی بادام تونو:

نهال بادام تونو مقاومت خوبی در برابر خشکی و کم ابی دارد ولی در صورت اینکه انتظار تناژدهی بالا داشته باشید بهتر است که ابیاری کاملا منظم و به موقع انجام شود میزان و فواصل ابیاری رابطه مستقیمی با شرایط محیطی، جنس خاک و سن نهال دارد در مناطق گرمسیر فواصل ابیاری کمتر و میزان اب بیشتر میشود و در مناطق سردسیر برعکس .در ان دسته از مناطقی که میانگین بارندگی سالانه کمتر از ۴۰۰میلی لیتر باشد کشت دیم بادام نتیجه نخواهد داد. نیاز آبی هر نهال بادام تونو در سال اول کشت بین ۳۰تا۵۰ لیتر می‌باشد. در مناطق خشک هر ۷روز یکبار و در مناطق با رطوبت خاک بالا هر ۱۰ روز یکبار آبیاری انجام میشود توجه نمایید که بهترین روش ابیاری ، ابیاری قطره ای هست که از هدر رفت اب جلو گیری کرده و میزان کنترل شده اب به نهال می رسد به هیچ عنوان از روش ابیاری بارانی برای نهال بادام استفاده نکنید چرا که موجب میشود شاخه ها و برگ های نهال دچار بیماری های قارچی میشود . از افراط و تفریط در ابیاری پرهیز کنید تا نهال دچار تنش نشود .

خاک مناسب کاشت بادام تونو:

زهکشی مناسب خاک در کاشت نهال بادام تونو باید مد نظر باشد چرا که ریشه نهال رابطه چندان خوبی با رطوبت ندارد و در خاک هایی که رسی هستند دچار پوسیدگی میشوند لذا خاک مناسب کشت نهال بادام تونو لومی شنی است چرا که از بافت خوبی برخوردار بوده و توانایی نگهداری اب بالا و حتی زهکشی خوبی دارد . ph مناسب خاک برای رشد نهال بادام تونو5/7 تا 8 بوده و توانایی قابل توجهی در برابر تحمل شوری دارد

کاشت نهال بادام تونو:

به دلیل اینکه ریشه بادام تونو بصورت عمودی رشد می‌کند باید نهال در عمق مناسبی کاشته شود. چاله کاشت آن باید عمیق و پهن باشد. عمق ۱متر مناسب است. محل کاشت بادام تونو باید نورگیر باشد. هنگام قرار گیری نهال در گودال اطراف ان به خوبی پاکوبی شود تا هوا خاک کامل گرفته شود. فاصله کاشت نهال بادام تونو ۴*۴ بصورت مربعی می‌باشد. نکته مهمی که در کاشت نهال بادام تونو باید در نظر گرفت طوقه نهال هم سطح خاک و محل پیوند بیرون خاک قرار گیرد.

شرایط محیطی مناسب برای رشد بادام تونو:

برای اینکه درخت بادام تونو جوانه زنی مناسبی داشته باشد باید نیاز سرمایی ان در فصل زمستان برطرف شود. نیاز سرمایی بادام تونو میانگین بین ۷۰ تا ۱۰۰ساعت می‌باشد(بستگی به منطقه کشت با اقلیم مختلف دارد) در حالت کلی اب و هوای مرطوب نمی‌تواند برای بادام تونو مفید واقع شود لذا بادام تونو در هوای خشک بهتر جواب می‌دهد. نیاز نوری بادام تونو بالاست لذا نور کم باعث کند شدن سرعت رشد حتی اخلال در روند رشد درخت می‌شود.

بهترین زمان کاشت بادام تونو:

بهترین فصل کاشت برای مناطق گرمسیر اواخر فصل پاییز و پس از اینکه برگ‌های نهال بطور کامل ریزش پیدا کرد و مناسب‌ترین زمان کاشت در مناطق سردسیر معمولا اواخر زمستان و‌ اوایل بهار می‌باشد رعایت فصل مناسب کاشت سازگاری خوبی به نهال میدهد و موجب رشد مناسب نهال بادام تونو میشود توجه فرمایید کاشت نهال در خارج از فصل مناسب کاشت درصد خطا را بالا می برد.

زمان گلدهی بادام تونو:

بادام تونو دیرگل می‌باشدو با توجه به اب و هوای منطقه مورد کشت زمان گلدهی اخر فروردین و اول اردیبهشت انجام میشود این مزیت بزرگی برای نهال محسوب شده و ان را از سرمای بهاره در امان نگه میدارد گل‌ها به رنگ سفید و صورتی می‌باشد و جلوه خیلی زیبایی به طبیعت میدهد .

رقم گرده افشان مناسب نهال بادام تونو:

بادام تونو خودگرده افشان می‌باشد ولی به دلیل افزایش عملکرد از ارقام شکوفه و سهند به عنوان گرده افشان استفاده می‌کنند استفاده از ارقام گرده افشان موجب افزایش موفقیت عمل گرده افشانی شده و باردهی بیشتر نهال را باعث میشود .

پایه بادام تونو:

پایه بادام تونو، بادام تلخ می‌باشد پایه تلخ بودن بادام تونو مزیت بزرگی محسوب میشود چرا که موجب مقاومت نهال در برابر خشکی ، بیماری و شوری میشود و حتی حشرات جونده نیز قادر به اسیب به ریشه نهال نیستند .

ارتفاع درخت بادام تونو:

میزان رسیدگی به نهال رابطه مستقیمی با میزان ارتفاع درخت دارد. با رسیدگی مناسب و فراهم کردن شرایط محیطی خیلی مناسب ارتفاع آن به حدود 3 تا 4 متر نیز می‌رسد. حداکثر ارتفاع درخت بادام تونو 3متر و حداقل ارتفاع درخت4 مترمی‌باشد.در کشور ما با توجه به شرایط اب و‌هوایی و محیطی ارتفاع بین ۴تا ۶ متر می‌باشد میتوانید با هرس مناسب از رشد بی رویه شاخ و برگ نهال جلوگیری کرده و انرژی ان را برای باردهی حفظ نمایید .

میزان باردهی درخت بادام تونو:

در شرایط ایده ال میزان باردهی حتی از ۴تن در هکتار هم بیشتر می‌شود میزان باردهی نهال بادام تونو بستگی زیادی به میزان رسیدگی به نهال دارد نحوه ابیاری ،کوددهی و هرس مناسب نهال موجب افزایش باردهی نهال میشود باردهی نهال باام تونو از سالهای اولیه کاشت تا افزایش سن و رسیدن به سن بلوغ بیشتر و بیشتر میشود .

عمر بادام تونو:

عمر اقتصادی بادام تونو بین ۳۰تا ۳۵ سال می‌باشد البته عمر نهال بادام تونو نیز به میزان رسیدگی به نهال ، جلوگیری از ابتلا به افات و بیماری ها دارد هرس مناسب نهال موجب جوان ماندن ان میشود لذا از رشد بی رویه شاخ و برگ نهال جلوگیری کرده و مانع هدررفت انرژی ان میشود.

موارد مهم در هرس درخت بادام تونو:

زمان مناسب هرس فصل پاییز و اخر فصل زمستان و درست قبل از بیدار شدن نهال انجام میشود هرس زمستانه قبل از جوانه زنی مانند شوک باردهی عمل میکند از انجایی که بیشترین باردهی نهال روی شاخه های جوان صورت میگیرد اصولا درخت بادام به هرس مختصر و مرتب نیاز دارد و اگر این هرس بطور نامناسب انجام شود خطرات جبران ناپذیری به درخت بادام وارد می‌شود.

نکته حائز اهمیت در هرس بادام این است که هرس نامناسب باعث نابودی درخت بادام می‌شود.چرا که هر ساله بیشترین بار این درخت روی شاخه‌های جوان می‌باشد لذا هرس بادام تونو را به افراد متخصص بسپارید.

کوددهی نهال بادام تونو:

قبل از اقدام به کوددهی بهتر است که ازمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک مشخص شود سپس اقدام به کوددهی نمایید کود حیوانی را بصورت چال کود در فصل پاییز و کود هیومیک اسید را در فصل بهار که فصل رویش نیز هست استفاده کنید تا رشد نها به عالیترین شکل خود برسد.

افات و بیماری های نهال بادام تونو:

نهال بادام تونو مقاوم به اکثر بیماری هاست و حتی در صورت ابتلا نیز با قارچکش و افت کش های مختلف قابل درمان است ، از انجایی که نهال بادام تونو پایه تلخ است باعث مقاومت نهال در برابر بیماری ها شده نهال بادام نسبت به رطوبت بسیار حساس است و رطوبت بیش از حد موجب ایجاد پوسیدگی های با عامل قارچ میشوند لذا تهویه مناسب باغ و کنترل میزان ابیاری و بهداشت باغ در عدم ابتلای نهال به بیماری ها حایز اهمیت است .

نحوه خرید بادام تونو:

یکی از مسائل بسیار مهم که در خرید نهال باید به ان دقت کنید اصالت نهال می‌باشد و نهال با اصالت فقط و فقط در شرکت‌های تولید نهال معتبر یافت می‌شود. نهالستان رویال مهندس آرمین قاسمی با تولید انواع نهال مثمر و غیر مثمر با نازل ترین قیمت که دارای گواهی اصالت می‌باشند در خدمت شماست. در این مجموعه فروش هم بصورت حضوری و‌هم آنلاین صورت می‌گیرد.برای بهرمندی از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه رویال نهال و خرید نهال به روابط عمومی این مجموعه مراجعه کنید. کادر رویال نهال در خدمت شماست.

مشخصات نهال بادام تونو


کشور سازنده: ایتالیا و اسپانیا

زمان گلدهی: متوسط تا دیرگل

درصد مغز: 40%

سختی پوست: پوست سنگی

گرده افشان: بادام سهند و شکوفه

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 35 تا 45 سال

شروع باردهی: اوایل مهرماه

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت