آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام خوشه ای رویال

خرید نهال بادام خوشه ای رویال از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام خوشه ای رویال با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام خوشه ای رویال در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام خوشه ای رویال به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام خوشه ای رویال در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام خوشه ای رویال، کاشت نهال بادام خوشه ای رویال، هرس درخت بادام خوشه ای رویال، نحوه آبیاری بادام خوشه ای رویال، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام خوشه ای رویال و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام خوشه ای رویال کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام خوشه ای رویال را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام خوشه ای رویال
  •     
  • مشخصات نهال بادام خوشه ای رویال

معرفی نهال بادام خوشه ای رویال


مشخصات بادام خوشه ای رویال:

نهال بادام دارای ارقام واریته های مختلف هست که هر کدام دارای ویژگی های مختلف دارند و هر کدام مناسب اقلیم های مختلف با آب و هوای مختلف هستند. در این مقاله ویژگی نهال بادام خوشه ای رویال را معرفی می‌کنیم تا مناسب با آب و هوای منطقه خود اقدام به کاشت نمایید. نهال بادام خوشه ای رویال تولید اختصاصی شرکت رویال نهال می باشد. محققان این شرکت با حذف صفت هایی که باعث آسیب پذیری نهال به سرما و یا بیماری ها شد. اقدام به تولید نهالی مقاوم به سرما، دیرگل و مقاوم به اکثر بیماری و آفات نموده اند. مناطقی که سرمای بهاره فوق العاده زیادی دارند و حتی یخبندان صورت می گیرد کاشت نهال رویال توصیه می شود. از کیفیت مغز بالایی برخوردار است. باردهی آن خوشه ای است و بسیار رقم تجاری و بازار پسند است. درصد دوقلوزایی بادام خوشه ای رویال حدود 20 درصد است از جمله ارقام زودبازده می باشد و از سال دوم شروع به باردهی می کند. پا کوتاه بوده و ارتفاع زیادی نمی گیرد.

نیاز سرمایی و سطح ارتفاع مناسب کاشت نهال بادام خوشه ای رویال:

همانطور که بیان شد جز ارقام دیر گل و مقاوم به سرماست و برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی مناسب است، سازگاری نهال با اقلیم مورد کاشت چنان حائز اهمیت است که در صورت عدم سازگاری نهال سریع از بین می رود لذا قبل از اقدام به احداث باغ بادام و خرید نهال با مشاوران شرکت رویال ارتباط برقرار کنید تا نهال مناسب منطقه شما را معرفی کنند. با انتخاب نهال سازگار با اقلیم خود سوددهی باغ خود را تضمین می کنید.

نهال بادام خوشه ای برای باردهی بهتر و گلدهی موفقیت آمیز و تبدیل آن به میوه، نیاز به یک دوره سرمایی بین 300 تا 700 ساعت نیاز دارد و نیاز سرمایی نهال در مناطق سردسیر برطرف می شود. اشاره کردیم که نهال دیرگل می باشد لذا تا سطح ارتفاع از دریای آزاد 1800 نیز جواب می دهد. و کاشت در مناطقی که در این سطح از ارتفاع قرار دارند مانعی ندارد.

فاصله مناسب کاشت نهال بادام خوشه ای رویال:

توجه داشته باشید از آنجایی که نهال بادام خوشه ای رویال پا کوتاه است بنابراین فاصله کاشت 4 * 4 برای ان مناسب است. رعایت فاصله مناسب کاشت برای رشد مناسب نهال، تهویه باغ، نورگیری مناسب تمام شاخه ها، سهولت حرکت ماشین های کشاورزی و حذف مناسب علف های هرز الزامی است.

ارتفاع نهایی درخت بادام خوشه ای رویال:

همانطور که اشاره کردیم نهال بادام خوشه ای رویال جز ارقام پا کوتاه می باشد و قدی بالغ بر 5/3 تا 4 متر دارد. علاوه بر نژاد نهال عوامل موثر در ارتفاع نهایی نهال، غنی بودن خاک بستر کشت آبیاری منظم و مناسب، هرس هستند. توجه نمایید این نهال رشد عمودی زیادی ندارد.

شروع باردهی نهال بادام خوشه ای و عملکرد آن:

از نجایی که جز ارقام زودبازده است از سال دوم کشت باردهی شروع می شود زودبازده بودن نهال مزیت دیگر آن محسوب می شود. توجه نمایید رسیدگی به نهال در سال های اولیه کاشت تقویت، آبیاری منظم بسیار مهم است و باعث رشد سریع و تنومند شدن آن می شود. عوامل زیادی در میزان باردهی نهال موثرند. از جمله این عوامل می توان به نحوه رسیدگی اشاره نمود. هر چه میزان رسیدگی بیشتر باشد می توانید انتظار باردهی بیشتری داشته باشید. با هرس مناسب می توانید از شاخ و برگ دهی اضافی نهال جلوگیری کنید و نهال انرژی خود را صرف میوه دهی نمایید. در شرایط فوق العاده رسیدگی عملکرد بادام خوشه ای رویال برای هر نهال حدود 15 تا 20 کیلو می باشد. در شرایط بهتر رسیدگی این میزان قابل افزایش نیز هست.

فصل مناسب کاشت نهال بادام خوشه ای رویال:

فصل مناسب کاشت نهال از برج 9 شروع و تا برج 12 ادامه دارد. در برخی مواقع مناطقی که خیلی سرد هستند در اوایل بهار نیز می توانند اقدام به کاشت نمایند. زمان مناسب کاشت با توجه به آب و هوای هر منطقه تعیین می شود لذا فصل مناسب کاشت نهال بادام خوشه ای رویال در مناطق سردسیر اواخر اسفند و اوایل بهار می باشد و کاشت نهال در مناطق گرمسیر بهتر است اواخر پاییز و برج 9 صورت گیرد. بهترین حالت کاشت نهال بصورت ریشه لخت و خزان نهال می باشد چرا که نهال در حالت خواب وارد زمین جدید شده و در انجا بیدار شود در این صورت نهال سازگاری بهتری با محیط برقرار می کند.

توجه نمایید نهال را خارج از فصل مناسب کاشت، وارد خاک نکنید، برخی افراد عقیده دارند نهال گلدانی یا حتی ریشه لخت را در تمام فصول سال می توانند بکارند در حالی که این باور غلطی می باشد حتی فصل کاشت نهال گلدانی نیز بهار می باشد و به هیچ عنوان در فصل تابستان اقدام به کاشت نهال نکنید چرا که دچار تنش شده و از بین می رود.

خاک مناسب کاشت نهال بادام خوشه ای رویال:

خاک مناسب برای کاشت نهال بادام خوشه ای رویال لومی شنی می باشد، خاک لومی شنی از زهکشی مناسبی برخوردار است و غنی از مواد مغذی برای جذب ریشه نهال بوده و رشد ریشه در این خاک عالی است نهال بادام میانه خوبی با رطوبت ندارد لذا توجه نمایید که در صورت رسی بودن خاک محل کاشت ریشه دچار پوسیدگی شده و از بین می رود.

در حالت کلی نهال بادام خوشه ی رویال به دلیل پایه تلخ بودن مقاوم است ولی رعایت شرایط مناسب کاشت اعم از خاک مناسب، آبیاری مناسب برای رشد و عملکرد مناسب نهال امریست ضروری، در صورتی که انتظار سوددهی عالی از پرورش بادام را دارید بهتر است قبل از احداث باغ بادام آزمایش خاک انجام دهید و در صورت کمبود عناصر اقدام به جبران ان نمایید. توجه داشته باشید که نهال بادام خوشه ای رویال مقاوم به شوری و آهکی بودن خاک بوده و تا حدودی تحمل می کند. PH مناسب خاک برای پرورش نهال بادام خوشه ای رویال حدود 5/6 تا 7 بوده که این رنج برای رشد ریشه مناسب است.

در صورت رسی یا سنگلاخی بودن خاک محل کشت بهتر است اصلاح خاک انجام دهید تا راندمان باردهی نهال به میزان حداکثر خود برسد.

آبیاری مناسب نهال بادام خوشه ای رویال:

همه ما می دانیم که نهال بادام به دلیل پایه تلخ بودن مقاوم در برابر کم آبی است ولی توجه نمایید که اگر آبیاری را منظم و به موقع انجام دهید باردهی نهال بهتر و بیشتر می شود.در مناطقی که میزان بارش سالانه باران از 800 میلی متر باشد کاشت نهال بادام بصورت دیم امکان پذیر است ولی بارندگی سالانه کمتر از 400 کاشت نهال بادام بصورت دیم به هیچ عنوان توصیه نمیشود. آبیاری دیم بعد از افزایش سن نهال امکان پذیر است لذا سال های اول کشت نهال هر 10 روز یکبار با توجه به اقلیم منطقه کشت حدود 30 تا 50لیتر هر نهال بایستی آبیاری شود. بهترین روش ابیاری در شرایط خشکسالی کشور آبیاری قطره ای می باشد آبیاری قطره ای مانع هدر رفت اب شده و میزان کنترل شده اب آبیاری به هر نهال می رسد. از افراط و تفریط در میزان آبیاری پر هیز کنید تا نهال دچار تنش نشود.

نحوه کاشت و احداث باغ بادام خوشه ای رویال:

توجه نمایید قبل از اقدام به احداث باغ بادام، زمین مورد کشت را شخم بزنید تا خاک بستر نرم شود . زمین مناسب باید دارای خاک غنی و نورگیری عالی باشد، سازگاری نهال با اقلیم کشت نیز بسیار حائز اهمیت است. بعد از رزرو نهال توجه نمایید اقدام به حفر گودال و چاله های برای کاشت نهال نمایید. گودال های نهال بایستی 6 ماه قبل از کاشت اماده شوند. زمین محل کشت باید شخم زده شود و خاک کاملا نرم شود بهتر است کود حیوانی را مخلوط خاک نمایید چرا که تقویت کننده ی مناسبی است. برای هر هکتار زمین محل کشت حدود 5 تن کودحیوانی نیاز است.

با رعایت فاصله مناسب هر گودال را در فاصله 4 متر از هم حفر کنید. عمق و قطر گودال حدود 70 سانت کافیست لذا با توجه به شرایط رشد نهال آن ها را در عمق مناسب قرار دهید. ریشه حتما باید از شرایط مناسبی برخوردار باشد. تنه و ریشه نهال کاملا سالم بدون شکستگی و یا آلودگی و بیماری باشد. بلافاصله بعد از کاشت نهال آن را آبیاری نمایید تا گیرایی ریشه تضمین شود.

پایه نهال بادام خوشه ای رویال:

بادام خوشه ای رویال پایه تلخ می باشد. این پایه تلخ بودن نهال مزیت ویژه‌ای محسوب می شود. چرا که باعث مقاومت ویژه نهال در برابر اکثر بیماری و آفات و خشکی و شوری شده و حتی حشرات جونده نمی توانند باعث آسیب به ریشه نهال شوند.

گرده افشان مناسب نهال بادام خوشه ای رویال:

نهال بادام خوشه ای رویال خود گرده افشان بوده و نیاز به گرده افشان ندارد و به تنهایی می تواند گرده افشانی کرده و باردهی مناسبی داشته باشد.

هرس مناسب نهال بادام خوشه ای رویال:

هرس از جمله ارکان مهم مراقبت از نهال می باشد چرا که هرس شاخه های بیش از حد رشد کرده و شکسته یا بیمار موجب تقویت نهال و باردهی بهتر آن می شود. رعایت فصل مناسب هرس بسیار حائز اهمیت است.فصل مناسب هرس پاییز و اواخر اسفند یعنی قبل از بیدار شدن جوانه نهال می باشد.

آفات و بیماری های نهال بادام خوشه ای رویال:

نهال بادام خوشه ای رویال به دلیل اینکه پایه تلخ بوده و مقاوم به اکثر بیماری و آفات است ولی در صورت ابتلا نیز قابل کنترل است. لذا در صورت مشاهده بیماری یا آفات نهال باغ خود عکس و فیلم آن را به شبکه های اجتماعی شرکت رویال ارسال نمایید تا کارشناسان مجموعه بصورت آنلاین پاسخگوی شما باشند و آفت کش یا قارچ کش مناسب را توصیه نمایند. در حالت کلی دلیل اصلی اکثر بیماری و آفات رطوبت بیش از حد و طولانی مدت است. لذا تهویه باغ و رعایت بهداشت آن و حذف علف های هرز بسیار در پیشگیری نهال کمک کننده است.

خواص مغز بادام خوشه ای رویال:

توجه نمایید خواص مغز بادام غیر قابل وصف است چرا که تقویت کننده مغز، قلب، سیستم ایمنی بدن است. در پیشگیری از ابتلا به اکثر بیماری ها مثل دیابت، فشار خون، سکته قلبی ومغزی جلوگیری می کند. مغز بادام دارای ویتامین های ‌A, B, K می باشد که موجب تقویت بدن می شود.

خرید نهال بادام خوشه ای رویال:

نهال بادام خوشه ای رویال و شناسنامه دار را می توانید از شرکت رویال نهال تهیه نمایید. توجه نمایید خرید از شرکت معتبر مجوز دار بسیار حائز اهمیت است شرکت رویال نهال سالهاست در زمینه تولید و اصلاح نهال شناسنامه دار فعالیت می کند. با خرید از این شرکت مجوز دار سود خود را تضمین کنید.

مشخصات نهال بادام خوشه ای رویال


نوع رقم: تجاری

زمان گلدهی: خیلی زیاد دیرگل

مقاومت سرمایی: مقاومت به سرمای بهاره شدید

نوع باردهی: خوشه ای

سختی پوست: پوست کاغذی

کیفیت مغز: خیلی زیاد

گرده افشان: خود گرده افشان

تولید: نهالستان رویال نهال

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت