آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام آی

خرید نهال بادام آی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام آی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام آی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام آی به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام آی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام آی، کاشت نهال بادام آی، هرس درخت بادام آی، نحوه آبیاری بادام آی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام آی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام آی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام آی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام آی
  •     
  • مشخصات نهال بادام آی

معرفی نهال بادام آی


مشخصات نهال بادام آی:

‌از جمله دیگر نهال های بادام دیرگل و مقاوم به سرما می توان به نهال بادام آی اشاره نمود . رقم مناسب مناطق سردسیری بوده و در مناطق کوهستانی خوب جواب می دهد. میوه نهال بادام بیشتر در شاخه های جوان تشکیل می شود . برگ های این رقم نیزه ای ، دراز و باریک دارند نوک برگ ها تیر و در حالت کلی نیزه ای است . گل های نهال رنگی بسیار شگرف دارند و صورتی مایل به سفید هستند که منظره ی زیبایی به طبیعت می دهند میوه ی آن سبز حالت کرکی دارد . پوست چوبی میوه بادام بسیار نازک است و با فشار دست به راحتی می شکنند مغز بادام بسیار روشن بوده و لایه ی نازک به رنگ قهوه ای دارد .

‌از جمله عوامل محدود کننده احداث باغ بادام در مناطق مختلف سرمای بهاره مناطق می باشد لذا نهال های بادام دیر گل چاره کار کار این مناطق هستند . لذا نهال بادام آی با توجه به منطقه کاشت بسیار دیرهنگام ، آخر فروردین یا اوایل اردیبهشت گل میدهد در واقع گلدهی سرمای بهاره را رد می کند.

‌منشا نهال بادام آی:

‌منشا نهال بادام آی کشور اسپانیا می باشد سطح زیر کشت وسیعی در اسپانیا متعلق به نهال بادام آی می باشد امروزه در کشوره ما نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و کاشت و پرورش آن رواج یافته است.

‌زمان باردهی نهال و میزان عملکرد محصول :

‌نهال بادام آی بسیار زود بازده است و از سال های اولیه کشت شروع به محصول دهی می کند البته شروع باردهی و میزان عملکرد آن در هکتار بستگی زیادی به میزان رسیدگی دارد هرچه میزان رسیدگی غنی بودن خاک و آب محل کشت بیشتر باشد ، عملکرد نهال در هکتار حدود 3 الی4 تن می باشد . این میزان باردهی نهال با افزایش سن رفته رفته بیشتر می شود.

‌نیاز سرمایی و سطح ارتفاع از دریا آزاد مناسب کاشت نهال بادام آی:

‌نهال بادام آی نیازمند سرمایی حدود 300 تا 500 ساعت است . لذا در مناطق سردسیر به خوبی جواب میدهد . مناطقی که سطح ارتفاع آنها تا 2000 می باشد برای کاشت این نهال مناسبند لذا انتخاب نهال مناسب اقلیم مورد کاشت از اقدامات احداث باغ بادام است .

‌ارتفاع نهایی درخت بادام آی و عمر مفید درخت:

‌ارتفاع نهال بادام آی علاوه بر ژنتیک به میزان رسیدگی به نهال در سالهای اولیه کشت دارد . لذا توجه نمایید میزان هرس ، آبیاری ، کوددهی درتنومند شدن درخت و میزان ارتقا آن تاثیر محسوسی دارد میانگین ارتفاع نهال حدودا درخت 3 الی 4 متر است. اگر نهال بصورت دیم کاشته شود حداکثر قد نهایی درخت حدود 5 الی 3 خواهد بود . میزان عمر مفید نهال بادام در بهترین شرایط رسیدگی هرس و مناسب حدود 30 تا 35 سال است هرس مناسب موجب جلوگیری از پیری زود رس درخت می شود .

‌پایه نهال بادام آی:

‌نهال بادام آی پایه تلخ دارد . پایه تلخ بودن نهال مزیت بزرگی برای آن محسوب می شود توجه نمایید که پایه تلخ بودن باعث مقاومت نهال در مقابل انواع بیماری ها ، شوری می شود و مانع جویدن ریشه نهال توسط حشرات جونده می شود .

‌فاصله کاشت نهال بادام آی:

‌توجه کنید که از جمله مهم ترین مسائل در هنگام احداث باغ رعایت فاصله کاشت استاندارد است . لذا تاثیر مستقیمی در میزان کمیت و کیفیت محصول دارد ، فاصله مناسب موجب قطع قدرت نهال برای باردهی شده و مانع رقابت ریشه نهال برای تغذیه می شود . در حالت کلی فاصله مناسب کاشت بادام 4*4 بوده و جز ارقام پاکوتاه محسوب می شود با توجه به اینکه درخت حاصل از نهال بادام آی حدود 3 تا 4 متر ارتفاع می گیرد این فاصله مناسب است . از جمله مزایای دیگر فاصله کاشت تهویه مناسب باغ ، سهولت و حذف علف های هرز مابین نهال ، حرمت مناسب ماشین های کشاورزی می شود . توجه کنید فاصله مناسب موجب درشت شدن محصول وباردهی مناسب درخت در هکتار می شود.

‌نکته : کمینه و بیشینه دمایی متحمل نهال بادام آی حدود45+ و 20- درجه سانتی گراد می باشد .

‌آبیاری مناسب برای نهال بادام آی:

‌نهال بادام آی بسیار مقاوم به کم آبی و خشکی است و در مناطقی که کمبود آب و خشکسالی وجود دارد می توان نهال بادام آی را زیر کشت برد .نهال بادام را بصورت دیم میتوان کاشت توجه نمایید سال اول کشت به آبیاری نیاز دارد و برای گیرایی بهتر ، آبیاری منظم و به موقع الزامی است . میزان آبیاری نهال در هر منطقه متفاوت است و با توجه به آب و هوای هر منطقه تعیین می شود. توجه نمایید مناطقی که سردسیر هستند فواصل آبیاری بیشتر و میزان آبیاری کمتر می شود و درفصل پاییز آبیاری قطع می شود مناطقی که تابستان های گرمی دارند فواصل آبیاری کمتر و میزان آبیاری بیشتر می شود. حتی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی نیز آبیاری منظم احتیاج است بطور میانگین هر 10 روز یکبار حدود 30 تا 40 لیتر آب برای هر نهال نیازمند است .

‌زمان آبیاری در مناطق گرمسیر بسیار مهم است چرا که آبیاری در زمانی که هوا بسیار گرم و آفتاب تیز است موجب تبخیر شدن سریع آب شده و مانع جذب مناسب آن توسط نهال می شود . قابل ذکر است جنس خاک نیز در فواصل و میزان آبیاری موثر است چرا که در صورت رسی بودن خاک درصد نگهداری آب توسط خاک بالا می رود وقتی احتمال پوسیدگی ریشه نهال وجود دارد بنابراین در مناطقی که خاک بستر رسی است بهتر است میزان و‌فواصل آبیاری کمتر شود‌.

روش آبیاری مناسب نیز خیلی مهم است ، آبیاری قطره ای از جمله بهترین روش های آبیاری است که موجب صرفه جویی در مصرف آب ، آبیاری در شرایط خشکسالی کشور است و میزان کنترل شده آب به نهال می رسد توجه کنید عامل اکثر بیماری های رطوبت بیش از حد است و همچنین موجب پوسیدگی و از بین رفتن نهال می شود . در حالت کلی نهال بادام آی رابطه چندان خوبی با رطوبت ندارد .از افراط و تفریط درمیزان آبیاری نهال آی پرهیز کنید تا نهال دچار تنش نشود .

نکته :به هیچ عنوان از آبیاری بارانی برای نهال بادام استفاده نکنید .

خاک مناسب کاشت نهال بادام آی:

منبع اصلی تغذیه نهال بادام آی خاک بستر کشت می باشد در نتیجه هرچه بستر کشت نها غنی از مواد غذایی باشد ریشه رشدمناسب داشته و نهال تنومند شده و باردهی آن نیز بهتر می شود . بهترین خاک بستر کشت لومی شنی است ، چراکه این خاک توانایی مناسبی برای نگهداری آب برخوردار است . نهال بادام آی نسبت به شوری و یا زهکشی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد خاک مناسب بستر خاکیست که از زهکشی مناسبی برخوردار باشد ph مناسب خاک برای کشت نهال بادام 6/5 تا7 می باشد توجه کنید خاکی که اسیدی باشد برای رشد نهال بادام آی اصلا مناسب نیست ‌. درست است که نهال بادام آی مقاوم به شرایط نامناسب بستر کشت است ولی در صورت مناسب بودن شرایط باردهی آن دوچندان می شود. لذا در صورت انتظار از باردهی مناسب باغ خود بهتر است که قبل از اقدام به احداث بادام آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک شناسایی و تامین شود ‌. بهتر است خاک محل کشت نهال را با کود حیوانی پوسیده مخلوط نمایید تا تقویت شود.

ویژگی های نهال بادام سالم:

1) نهال های سالم نهالیست که از پایه ‌پیوندک خوبی برخوردار است .‌

2) نهال خوب نهالی می باشد که کاملا مقاوم با آفات و بیماری های خشکی باشد .

3) از همه مهمتر بایستی جوانه های نهال کاملا سالم و شرایط رشد مناسبی داشته باشد .

4) نهال مناسب نهالیست که ازقطر و ارتفاع و سن مناسبی برخوردار بوده و سن 2 سالگی نهال گیرایی آن تضمینی است و ریشه مویی آن به بهترین شکل ممکن حفظ می شود .( هنگام خرید نهال توجه نمایید که حتما نهال 2 ساله خرید کنید .)

5) ریشه نهال باید کاملا سالم و عاری از هرگونه بیماری باشد .

6) گواهی اصالت و سلامت نهال از اهمیت خاصی برخوردار است .

هرس مناسب نهال بادام آی:

هرس مناسب نهال به موقع و کاملا اصولی از اهمیت خاصی برخوردار است توجه داشته باشید که هرس مناسب مانع از پیری زود رس نهال بادام آی می شود فصل مناسب هرس فصل پاییز اخر زمستان درست قبل از بیدار شدن نهال از خواب زمستانی می باشد توجه کنید که هرس رابه فردی ماهر بسپارید تا دقیق انجام شود باردهی نهال را با خطر می‌اندازد.

کود دهی نهال بادام آی:

قبل از اقدام به احداث باغ بادام آی بهتر است آزمایش خاک انجام تا کمبود های خاک تعیین و با کودهای مناسب اقدام به جبران آن نمایید ، کمبود عناصر خاک و عدم جذب آن توسط نهال از علایم ظاهری نهال نمایان است .‌توجه کنید که نهال برای رشد مناسب و کافی به تقویت کننده های تحت عنوان کود نیاز دارد . تقویت کننده طبیعی یعنی کود حیوانی برای تقویت ریشه نهال بسیار موثر است.

آفات و بیماری نهال بادام آی:

نهال بادام آی بدلیل اینکه پایه تلخ می باشد به انواع بیماری و افت مقاوم است و این مزیت بزرگی محسوب می شود در صورت ابتلا نیز با قارچکش های مناسب قابل کنترل است.

خواص نهال بادام آی:

از جمله مغز بادام آی می توان به تقویت مو و پوست اشاره کرد و از ریزش شدید مو جلوگیری کرده و مانع از چروک شدن پوست می شود. مغز با آن موجب تقویت قلب ، کبد ، کلیه ها ، و سیستم گوارشی می شود .‌

آنتی اکسیدان موجود در داخل مغز بادام موجب از بین بردن رادیکال‌های آزاد شده و بدن را از ابتلا به سرطان مانع می شود .

خرید نهال بادام آی از شرکت رویال نهال:

نهال بادام شناسنامه دار و سالم را از شرکت معتبر رویال نهال خریداری کنید، این شرکت دارای مجوز از جهاد کشاورزی است ، تمام نهال های تولیدی شرکت لیبل دار از جهاد کشاورزی بوده و کیفیت آنها تضمینی است.

مشخصات نهال بادام آی


کشور سازنده: اسپانیا

زمان گلدهی: خیلی دیرگل

درصد مغز: 35%

درصد دوقلویی: محدود

سختی پوست: متوسط

گرده افشان: بادام سهند و شکوفه

پایه: بادام تلخ جی ان

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت