آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام شمشیری

خرید نهال بادام شمشیری از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام شمشیری با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام شمشیری در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام شمشیری به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام شمشیری در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام شمشیری، کاشت نهال بادام شمشیری، هرس درخت بادام شمشیری، نحوه آبیاری بادام شمشیری، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام شمشیری و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام شمشیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام شمشیری را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام شمشیری
  •     
  • مشخصات نهال بادام شمشیری

معرفی نهال بادام شمشیری


مشخصات و خصوصیات نهال بادام شمشیری:

رقم بادام شمشیری منشأ ایرانی دارد و اولین بار در کشور ایران تولید و عرضه شده است وپس از آن به دلیل کیفیت بالای میوه سایر کشورها نیز علاقه‌مند به پرورش این رقم شده اند. رقم بادام شمشیری نیازمند به رقم گرده افشان می باشد.بادام شمشیری پربار و زودبازده است با اکثریت اقلیم های ایران سازگاری دارد.درخت بادام شمشیری به دلیل دیر گل بودن سازگاری خوبی در مناطق معتدل وحتی سردسیر دارد. ریشه درخت بادام شمشیری به حالت عمودی رشد می‌کندتا آب و مواد معدنی را بهتر جذب کند. نیازسرمایی درخت بادام شمشیری مابین 100تا 700ساعت می باشد وحتما باید این دوره ی سرمایی را بگذراند تا در بهار جوانه بزند. بهترین دما برای رشد درختان بادام بین 15تا25درجه سانتی گراید می باشد. رقم بادام شمشیری تا دمای20-درجه و بیشترین دما تا 40درجه راتحمل کند.‌‌‍

عمر نهال بادام شمشیری:

عمراقتصادی بادام شمشیری مابین 35تا40سال می باشد.البته اگر رقم مناسب با آب و هوای منطقه انتخاب شود عمر آن به بالای 50سال نیز خواهد رسید بهتر است بدانید عواملی چون آبیاری کودهی وسمپاشی نیز در افزایش طول عمر بادام بی تاثیر نیست وزن میوه مغز بادام شمشیری حدود 4گرم می باشد.میوه آن بسیار درشت و به حالت کشیده می باشد به همین دلیل به این نام معروف است.درخت بادام شمشیری درسطح ارتفاع 400تا2500متربهترین عملکرد را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سطح ارتفاع منطقه وانتخاب رقم مناسب با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید.رقم بادام شمشیری در برابر آفات بسیار مقاوم بوده ولی بهتر است سمپاشی عمومی سالانه برای درختان بادام صورت گیرد.

عملکرد میوه در هکتار:

محصول بادام شمشیری کاغذی بوده و در هکتار می‌تواند میزان 3تن باردهی را داشته باشد.درصورت رسیدگی بهتر، عملکرد آن نیز افزایش می یابد.باردهی این درخت از سال های اول شروع میشود و با بزرگ ترشدن درخت باردهی آن نیز بیشتر می‌شود.رقم بادام شمشیری باردهی خود را از سال اول شروع می کند. درخت بادام شمشیری ارتفاع زیاد نمی گیرد وحداکثر ارتفاع آن 6 متراست می توان این ارتفاع رابا هرس فرم دهی کنترل کرد.

گرده افشانی رقم بادام شمشیری:

برای باردهی بهتر وبیشتر اکثر ارقام بادام به ازای 10 اصله 1 اصله گرده افشان نیازمند هست. از ارقام بادام سهند یا ربیع می توان به عنوان رقم گرده زا بادام شمشیری استفاده کرد.کشت رقم گرده افشان در کنار بادام شمشیری سبب افزایش عملکرد آن می‌شود.

زمان گلدهی رقم نهال بادام شمشیری:

نهال بادام شمشیری دیر گل محسوب می شود و مقاومت بسیار بالایی دربرابر سرما دارد وبرای کاشت در مناطق کوهستانی مناسب می باشد.زمان گلدهی این رقم تقریبا اواخر فروردین ماه می باشد.

آبیاری نهال بادام شمشیری:

پایه نهال بادام شمشیری بادام تلخ می باشد به همین دلیل در مقابل کم‌ آبی بسیار مقاوم است اما آبیاری منظم و مناسب آن سبب افزایش باردهی آن وافزایش طول عمر وکیفیت محصول خواهد شد آبیاری درختان بادام هر10روز یک بار به مقدار 50لیتر در ماه های فروردین تا شهریور انجام می شود البته میزان آبیاری باتوجه به شرایط آب و هوایی منطقه متفاوت است و با توجه به میزان بارندگی سالانه در بعضی مناطق می توان این رقم بادام رابه حالت نیمه دیمی یا دیمی کشت کرد.

خاک مناسب نهال بادام شمشیری:

درختان بادام در اکثریت خاک ها از جمله خاک های آهکی،سنگلاخی و رسی قابلیت ریشه زایی را دارند اما در سال های اول کاشت برای ریشه زایی بهتر است ته چاله های ایجاد شده ازماسه بادی یاکمپوست استفاده کرد.phمناسب خاک برای کاشت نهال بادام شمشیری 5/6می باشد. البته در خاک های خنثی وکمی قلیایی یا اسیدی نیز قابلیت رشد را نیز دارند.درخت بادام شمشیری درخاک شور باکمتر از۴میلی موس رانیز تحمل کرده ورشد میکنند جالب است که این درختان درخاک هایی که ۲۰یا۳۰درصد اهک دارند نیز قابلیت رشد وعملکرد را دارا می باشد.

احداث باغ بادام شمشیری:

اگر می خواهید بادامی بکارید که دارای کیفیت بهتر و بازار پسند باشد.وبه دنبال نهال بادام کاغذی وزود بازده هستید که دیر گل مناسب مناطق سردسیرباشد بهتر است نهال بادام شمشیری کشت کنید.درخت بادام شمشیری جزدرختان بسیار مقاوم دربرابر کم‌آبی وآفات می باشد.درهرنوع اقلیمی پرورش می یابد و باتوجه به کیفیت بالای مغز آن بسیار ارزش تجاری دارد.انتخاب اقلیم مناسب ،رقم مناسب ،ومحیاکردن تمامی شرایط کافی می‌تواند باغ بادام شما را به باغ تجاری تبدیل کند.

هرس بادام شمشیری:

یکی از مراحل مهم ونگهداری بادام شمشیری هرس آن می باشد.هرس درخت بادام باید در زمان خواب درخت یعنی پاییز یا اواخر زمستان انجام گیرد.با انجام هرس درست و اصول باردهی بادام شمشیری افزایش می یابد.عملکرد درخت بادام بدون هرس کاهش می یابد و سلامت درخت به خطر می افتد.هرس درختان بادام به دوصورت باردهی و فرم دهی انجام می گیرد.

هرس فرم دهی ازسال های اول درخت شروع میشود درسال های بعدی بعد از فرم گرفتن درختان بهتر است هرس باردهی نیز روی درخت انجام گیرد.هرس فرم دهی درخت بادام شمشیری بعد از کاشت نهال از فاصله ۸۰سانتی ازسطح خاک باید سربرداری شود تا فرم اصلی درخت بهتر شکل بگیرد در سال های بعدی هم اگر شاخه های فرعی زیادی وجود داشته باشد بهتر است حذف گردند.درسال های سوم و چهارم که درخت بزرگ تر است باید شاخه های اصلی حفظ شاخه های فرعی اضافی حذف گردند. همچنین حذف پا جوش ها و تنه جوش ها نیز در سالهای آتی نباید فراموش شود.

کوددهی درختان بادام شمشیری:

مهمترین عامل برای عملکرد بهتر درختان بادام کوددهی مناسب آن ها می باشد.قبل از احداث باغ بادام باید از حاصلخیزی خاک اطمینان حاصل کرد.به این منظور می توان از چندین نکته زمین خاک مورد آزمایش قرار داد. بعضی از خاک ها دارای عناصر مغزی فراوان بوده و نیاز به کود شیمیایی نمی باشند خاک های فقیر حتما باید باکوددهی کودهای آلی و شیمیایی تقویت شوند. البته میزان وکود مصرفی درختان بادام باتوجه به سن درخت متفاوت می باشد به طور کلی می توان گفت کود پتاس سبب افزایش عملکرد درخت بادام میشود کمبود این کود درخاک باعث کوچک شدن برگ ها وسیاه شدن نوک آنها می‌شود و همچنین اندازه میوه نیز کوچکتر خواهد بود البته با توجه به آزمایش خاک می توان به درختان بادام از کودهای بور ،روی،فسفر،نیز استفاده کرد.

آفات و بیماری های درختان بادام شمشیری:

از مهم ترین بیماری ها و آفاتی که درختان بادام راتحت تاثیر قرار می دهند می توان به بیماری های لکه آجری ،سفیدک بادام ،صفحه غربالی و پوسیدگی ریشه اشاره کرد بهتر است بدانید که مهم ترین عامل زیان آور برای درختان بادام حشرات مخصوصا کنه ها می باشند این حشره بی بال و دارای بدن سبز رنگ می باشد.که به قسمت های جوان گیاه حمله میکند و موجب پیچیدگی برگ بادام می گردد.برای کنترل این بیماری می توان از سموم دیازینون یک در هزار یا استامی پراید استفاده کرد. برای آشنایی با سایر شته های بادام مقاله های دیگر را از دست ندهید.

فواید مغز بادام:

درخت بادام در اکثریت کشور ها تولید می شود ومغز آن مورد توجه بسیاری از آجیلی ها و شیرینی پزی ها قرار گرفته است مغز بادام علاوه بر مقادیر زیاد مس ،ویتامینB2وفسفر می تواند 576کیلو کالری انرژی بدن را تامین می کند.مغز بادام از بروز بیماریهای قلبی ،سرطان ،آلزایمر جلوگیری می کند از مهمترین خصوصیت مغز بادام دارا بودن منیزیم می باشد که افراد دیابتی با خوردن آن می توانند وضعیت قندخون خود را بهتر کنند.مغزبادام به دلیل دارا بودن مس ،اهن ،وانواع ویتامین ها می تواند هموگلوبین پروتئینی تولید کند و اکسیژن را به سلول های بدن برساند.در نتیجه سبب افزایش همو گلوبین بین گلبول های خون شده واز بروز کم خونی جلوگیری می کند.شما می توانید مغز بادام را به صورت خام یا بو داده مصرف کنید همچنین به عنوان کره بادام، روغن بادام یاشیر بادام مصرف کنید.

قیمت و خرید نهال بادام شمشیری:

اگه تصمیم به خرید نهال بادام شمشیری گرفته اید.بهتراست قبل از خرید با کارشناسان نهالستان رویال نهال در ارتباط باشید.البته بهتر است بدانید چون دراین نهالستان نهال ها به طور مستقیم خریدوفروش می شود و واسطه حذف گردیده قیمت ها کاملا مناسب بوده وناگفته نماند قیمت نهال باتوجه به لیبل دار بودن وسن ها متغیر است تمامی نهال های تولید شده دراین نهالستان تحت نظارت جهاد کشاورزی و دارای گواهی بهداشت می باشند.

مشخصات نهال بادام شمشیری


کشور سازنده: ایران

زمان گلدهی: متوسط تا دیرگل

حداکثر ارتفاع درخت: 6 متر

ارتفاع از سطح دریا: تا 2500 متر

وزن میوه: 3 گرم

گرده افشان: بادام ربیع و سهند

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 50 سال

فاصله کاشت: 4x4

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت