آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام حریر

خرید نهال بادام حریر از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام حریر با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام حریر در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام حریر به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام حریر در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام حریر، کاشت نهال بادام حریر، هرس درخت بادام حریر، نحوه آبیاری بادام حریر، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام حریر و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام حریر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام حریر را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام حریر
  •     
  • مشخصات نهال بادام حریر

معرفی نهال بادام حریر


از جمله بادام های دیرگل و مقاوم به سرما نهال بادام حریر می باشد در این مقاله تمام سعی ما بر این است که هر انچه که درباره نهال بادام حریر باید بدانید در اختیار شما قرار دهیم. نهال بادام حریر بسیار پر بار است و در ایران بویژه استان های اذربایجان غربی و شرقی سطح زیر کشت وسیعی اختصاص به نهال بادام حریر داده شده. برگ های باریک نیزه ای شکل و دراز دارد نهال بادام حریر جز ارقام دیرگل محسوب می شود. گل های نهال به رنگ صورتی و سفید است که منظره زیبایی به طبیعت میدهد. به دلیل دیر گل بودن مقاومت خوبی در برابر سرما دارد. با توجه به اب و هوای منطقه کاشت زمان گلدهی از اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت متغییر است.

نیاز سرمایی و سطح ارتفاع از دریای آزاد مناسب کاشت نهال بادام حریر:

نهال بادام حریر از جمله ارقامیست که مناسب مناطق سردسیری است. و نیاز سرمایی نهال بادام حریر بایستی برطرف شود تا گلدهی و باردهی به نحو احسن انجام شود. نیاز سرمایی بادام حدود 300 تا 500 ساعت می باشد. سطح ارتفاع مناسب کاشت نهال بادام حریر حدود 1000 متر از سطح دریای آزاد بوده و لذا کاشت بادام در چنین سطح ارتفاعی توصیه می شود. نهال بادام حریر سازگاری مناسبی با اب و هوای اقلیم هایی که در سطح ارتفاع 1000 متر قرار دارند دارد.

شروع باردهی نهال بادام حریر و عملکرد نهال بادام حریر در هکتار:

نهال بادام حریر خیلی زود بازده است و از سال های اولیه باردهی را شروع می کند. اما قابل تامل است که بیشترین میزان این باردهی مربوط به سن بلوغ نهال است قابلیت و توانایی نهال بادام حریر در بادرهی و میزان عملکرد ان بستگی زیادی به رسیدگی به نهال دارد. بسته به رسیدگی شما و در عالیترین شرایط میزان باردهی نهال بادام حریر حدود 3 تا 4 تن در هکتار می باشد. در حالت کلی باغدارانی که انتظار سود عالی از باغ بادام خود دارند بهتر است تمام مراحل مراقبت و رسیدگی بعد از کاشت کاملا منظم و اصولی انجام دهند. خاک غنی از مواد مغذی، ابیاری، کوددهی و هرس به موقع از جمله این مراقبت هاست لذا توجه داشته باشید که با رسیدگی بیشتر به نهال و قوی شدن ان مانع از ابتلای ان به انواع بیماری ها می شوید.

عمر مفید و ارکان موثر بر عمر درخت بادام حریر:

با استناد به نظر محققان شرکت رویال نهال که حاصل چندین سال تجربه مفید خود را با باغداران عزیز به اشتراک می گذارند با توجه به عوامل موثر در عمر مفید درخت بادام حریر میانگین عمر حدود 35 تا 40 سال براورد شده است. این میزان امکان کمتر یا بیشتر شدن هم دارد، چرا که در شرایط فوق العاده رسیدگی می توان تا سالهای پایانی عمر درخت بادام حریر نیز برداشت محصول انجام داد. در حالت کلی میزان عمر درخت با هرس مناسب بیشتر می شود چرا که هرس مانع رشد بیش از حد شاخ و برگ درخت شده و انرژی آن را برای محصول دهی بهتر حفظ می کند توجه نمایید که هرس را به فردی ماهر بسپارید تا موجب خسارت به محصول دهی نهال نشود .

در این مطلب به اختصار عوامل دخیل بر عمر مفید درخت بادام حریر را بررسی می کنیم:

• اقلیم مورد کشت نهال بادام حریر و حتی خاک بستر در میزان عمر ان تاثیر بسزایی دارد.

• زهکشی مناسب خاک مانع از پوسیدگی ریشه نهال شده و باعث افزایش عمر مفید ان می شود.

• نهال بادام حریر بسیار نور دوست است و در صورت کاشت در مناطق نورگیر رشد مناسبی داشته و به طول عمر ان افزوده می شود.

• در حالت کلی بادام رابطه خوبی با رطوبت ندارد و رفتار نورگرایانه دارد . در صورت فراهم شدن چنین شرایطی می توان شاهد عمر طولانی درخت بود.

• هرس اصولی باعث افزایش عمر درخت بادام حریر می شود.

شکل میوه نهال بادام حریر:

پوست میوه بادام حریر بسیار نازک است و با فشار دست به راحتی می شکند. پوست سبز میوه از پوست چوبی ان به راحتی جدا می شود. میوه درشت است و هر 100 گرم از میوه نهال بادام حریر حدود 400 کالری دارد لذا وزن هر میوه حدود 4 گرم می باشد.از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و بهتر است روزانه در سبد غذایی هر فردی باشد.

گرده افشان بادام حریر:

نهال بادام حریر از جمله ارقامیست که برای موفقیت گرده افشانی و میزان باردهی بهتر، بایستی ارقاکم گرده افشان در باغ این بادام کاشته شود. چرا که گرده افشان موجب افزایش عملکرد نهال در هکتار می شود. ارقام مناسب گرده افشان نهال بادام حریر، شکوفه و یلدا می باشد. هنگام احداث باغ بادام حریر توجه نمایید که برای هر 10 اصله نهال بادام حریر 1 نهال گرده افشان کشت کنید.

پایه نهال بادام حریر:

پایه بادام حریر بادام تلخ می باشد که پیوند روی ان انجام شده از جمله مزیت های شگرفی که پایه تلخ دارد می توان به مقاوم بودن به انواع بیماری ها مقاومت در برابر شوری و کم ابی و حتی مقاوم بودن به فقر خاک اشاره کرد.

پیوند روی پایه تلخ دارای مزیت هاییست که به اختصار بیان می کنیم:

1. پایه تلخ از رشد بالایی برخوردار است.

2. پایه تلخ در برابر کلروز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد همچنین حشرات جونده قادر به اسیب به ریشه نخواهد بود.

3. به کمبود اهن، خشکی، شوری و غرقابی مقاوم است.

فصل مناسب کاشت نهال بادام حریر:

زمان مناسب کاشت از برج 9 شروع شده و تا برج 12 ادامه دارد و با توجه به اب و هوای مناطق مختلف در زمان های مختلفی انجام می شود. و گاهی تا اوایل بهار ادامه دارد. از انجایی که بادام نیاز سرمایی دارد و کاشت ان در مناطق سردسیر موفقیت امیز است. توجه داشته باشید فصل مناسب کاشت را با توجه به اقلیم منطقه خود رعایت نمایید، به عنوان مثال در مناطق نیمه سردسیر و گرمسیر بهتر است کاشت نهال در فصل پاییز و اواخر برج 9 صورت گیرد. و در مناطق سردسیر اواخر برج 12 می توان اقدام به کاشت کرد.

فاصله کاشت نهال بادام حریر:

رعایت فاصله استاندارد کاشت برای رشد مناسب ریشه نهال و تهویه مناسب باغ ضروری است. فاصله استاندارد کاشت در نهال بادام حریر 4 * 4 می باشد. در مناطقی که بادخیز ستند و قصد احداث باغ بادام را دارید بهتر است که نهال های بادشکن استفاده کنید

مراحل کاشت نهال بادام حریر:

بعد از رزرو نهال سالم و شناسنامه دار از شرکت رویال نهال حدود 6 ماه قبل از رسیدن زمان کاشت بهتر است اقدام به اماده سازی چاله نمایید. ابتدا زمین مورد کشت را شخم بزنید تا خاک نرم شود. محل کاشت نهال را با رعایت فاصله مناسب کاشت گودبرداری کنید و عمق و قطر گودال 70 سانتی متر باشد و خاک داخل چاله را باکود حیوانی پوسیده مخلوط نمایید تا ریشه از تغذیه مناسبی برخوردار باشد. سپس نهال را وارد خاک کنید و خاک اطراف را پاکوب نمایید تا هوا داخل خاک باقی نماند. بلافاصله آبیاری نمایید تا گیرایی ان تضمین شود.

خاک مناسب کاشت نهال بادام حریر:

بهترین خاکی که نهال بادام حریر در ان می‌تواند رشد کافی و باردهی مناسبی داشته باشد خاک لومی شنی است. بهتر است خاک با کود حیوانی پوسیده تقویت شود. و در صورت رسی یا سنگلاخی بودن بهتر است اصلاح خاک صورت گیرد. PH مناسب خاک برای کاشت نهال بادام حریر بین 5/6 تا 7 می باشد.

از انجایی که نهال بادام حریر به رطوبت حساس است و سریع ریشه دچار پوسیدگی می شود. بهتر است خاک بستر کشت از زهکشی مناسبی برخوردار باشد. گزومورفی( سازگاری با خشکی) نهال بادام بسیار عالی می باشد. لذا مقاومت خوبی از خود در برابر خشکی نشان می دهند. برای اطلاع از کمبود های خاک می توانید قبل از احداث باغ بادام ازمایش خاک انجام دهید تا با انالیز نتیجه توسط کارشناسان کود تقویتی مناسب و دوز های مصرفی مشخص شود توجه نمایید بدون مشورت با کارشناسان و اطلاع از دوز مصرف اقدام به کوددهی ننمایید که نهال دچار سوختگی شده و از بین می رود.

ابیاری نهال بادام حریر:

از جمله ارکان مهم مراقبت بعد از کشت از نهال بادام حریر به ویژه در سنین پایین ابیاری منظم و به اندازه است. فواصل و میزان ابیاری رابطه مستقیمی با جنس خاک، منطقه اب و هوایی و سن دارد. لذا در سال اول کاشت نهال بادام میزان ابیاری حدود 20 تا 30 لیتر و هر 10 روز یکبار بطور میانگین است ولی در سنین بیشتر ، فواصل ابیاری به 15 تا 30 روز افزایش می یابد. و حتی بصورت دیم نیز میتوان کاشت ولی باردهی نهال کاهش پیدا می کند.

از جمله روش های ابیاری میتوان به ابیاری غرق ابی قطره ای و بارانی اشاره نمود که بهترین روش ابیاری قطره ای می باشد چرا که می تواند از هدر رفت اب جلوگیری کرده و میزان ابیاری قابل کنترل باشد.با توجه به درگیری کشور ما با خشکسالی در عصر حاضر بهتر است از روش غرق ابی استفاده نشود. آبیاری بارانی نیز به دلیل اینکه روی برگ های نهال رطوبت ایجاد می کند. و باعث بیماری های قارچی می شود توصیه نمی شود.

مهم ترین افات و بیماری های نهال بادام حریر:

بادام حریر به دلیل اینکه پایه تلخ دارد در مقابل اکثر بیماری ها و آفات و حشرات جونده مقاوم است ولی جای نگرانی نیست و در صورت ابتلا با آفات کش و قارچکش مناسب قابل درمان است. عامل اکثر بیماری و افات تهویه نامناسب و رعایت نکردن بهداشت باغ و رطوبت طولانی مدت و بیش از حد بوده که در صورت رفع این عوامل بیماری ها تا حد زیادی کنترل می شوند.

بهترین کودهایی که برای بهبود راندمان و بادرهی نهال بادام حریر مناسب است:

کودهایی که حاوی فسفات یا ازت هستند برای رشد نهال بادام بسیار مناسبند. در حالت کلی بهترین کودهای تقویتی حاوی پتاسیم، روی، سولفات، منگنز و مس می باشند.

هرس نهال بادام حریر:

در حالت کلی بهتر است یک یا دو بار در سال هرس سبک به منظور هرس شاخه های شکسته یا الوده و بیمار انجام شود. بهترین زمان هرس فصل پاییز و یا قبل از بیدار شدن نهال یعنی اواخر فصل زمستان می باشد.

خواص مغز بادام حریر:

مغز بادام حریر دارای ویتامین های ‌A , B , K می باشد. که برای تقویت بدن بسیار موثرند. بادام حاوی آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با رادیکال های ازاد بدن مبارزه کرده و مانع ابتلا بدن به سرطان می شود.

مشخصات نهال بادام حریر


کشور سازنده: ایران

زمان گلدهی: متوسط گل

درصد مغز: 55%

درصد دوقلویی: ندارد

سختی پوست: پوست نازک

گرده افشان: بادام یلدا و نون پاریل

پایه: بادام تلخ جی ان

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت