آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام اسکندر

خرید نهال بادام اسکندر از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام اسکندر با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام اسکندر در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام اسکندر به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام اسکندر در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام اسکندر، کاشت نهال بادام اسکندر، هرس درخت بادام اسکندر، نحوه آبیاری بادام اسکندر، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام اسکندر و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام اسکندر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام اسکندر را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام اسکندر
  •     
  • مشخصات نهال بادام اسکندر

معرفی نهال بادام اسکندر


مشخصات بادام اسکندر:

از جمله ارقام تجاری و اقتصادی بوده که طرفداران زیادی دارد، پوست سبز و کرکی دارد که پوست چوبی را احاطه نموده، پوست میوه ان کاغذی بوده و با فشار دست نمی‌شکند و استحکام چندانی ندارد. طعم مزه بسیار شیرین است، این رقم ضمن دیرگل بودن بسیار مقاوم به سرماست. ارقام دیر گل و اصلاح شده راه حلی برای سرمای بهاره است امروزه از مشکلات اساسی که کشاورزان روبه رو هستند سرمای بهاره است که عاملیست محدود کننده، خسارت سرمای دیرس به شکوفه ها، میوه ها غیر قابل جبران است. لذا در مناطق که مشکل سرمای بهراه دارند، پیشنهاد می‌شود از نهال بادام اسکندر استفاده شود لذا در مناطقی که مشکل سرمای بهاره دارند، پیشنهاد می‌شود از نهال بادام اسکندر استفاده شود لذا از جمله ارقامیست که در این مناطق جواب می دهد. برگ های بادام ظاهری بسیار کشیده و بلند دارند به اصطلاح نیزه‌ای شکل بوده و گل های خوشرنگ ان زیبایی خاصی به طبیعت می دهد. رنگ گل های سفید مایل به صورتی است. از مغز بادام استفاده های زیادی از جمله تهیه پودر، شیرینی پزی، تزئین انواع کیک و غذا، دسر استفاده می‌شود. به دلیل اینکه درخت حاصل از نهال بادام اسکندر خیلی پربار است و عملکرد فوق العاده ی دارد باغداران زیادی علاقه به پرورش و احداث باغ بادام اسکندر دارند چرا که قدرت رشد نهال در مناطق سردسیر بسیار بالاست. از جمله دیگر ویژگی‌های نهال که باعث شده طرفدارن زیادی داشته باشد مقاومت ان در برابر خشکی، شوری و آهکی بودن خاک است.

عمر مفید درخت بادام اسکند و عملکرد ان:

عمر مفید درخت بادام اسکندر و عملکرد ان به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله این عوامل غنی بودن خاک بستر کشت، تغذیه مناسب ریشه نهال، کوددهی کافی به موقع و درست آبیاری مناسب، هرس به موقع بستگی دارد. اگر رسیدگی به نهال مناسب باشد و به موقع صورت گیرد باعث تناژدهی بالای درخت خواهد بود در صورت عدم رسیدگی مناسب نه تنها باردهی مناسب نخواهد بود بلکه نهال از بین خواهد رفت. در شرایط ایده آل رسیدگی هر نهال حدود 30 کیلو بار می دهد که در هکتار عملکرد بالغ بر 4 تن دارد. این رقم و بالا و پایین شدن آن رابطه مستقیمی با رسیدگی به نهال می باشد. به عنوان مثال هرس مناسب هم موجب افزایش عمر مفید نهال بادام اسکندر شده و هم موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی نهال برای پر پر و بال شدن نهال می شود.

ارتفاع نهایی درخت بادام اسکندر:

درخت بادام اسکندر جز ارقام پاکوتاه محسوب می شود و علاوه بر ژنتیک قد نهایی درخت به عوامل مختلفی بستگی دارد و با رسیدگی مناسب از قد خوبی بهره مند می شود. بطور میانگین ارتفاع نهایی درخت بادام اسکندر بین 3 تا 4 متر است با رسیدگی مناسب ابیاری و کوودهی رشد نهال الی میشود .

آب و هوای مناسب کاشت نهال بادام اسکندر:

نهال بادام اسکندر از جمله نهال هایی است که به نور کافی احتیاج دارد لذا در مناطقی باید کاشت شود که نور گیر باشد. لذا کاشت نهال بادام اسکندر در مناطقی که زمستان سرد و تابستان گرم دارد توصیه می شود.نهال بادام اسکندر در هر روز حدود 6 ساعت باید در معرض مستقیم نور خورشید قرار گیرد. نور کافی باعث شکوفه دهی بهتر نهال می شود. نهال بادامی که در سایه قرار بگیرد به باردهی خود ادامه خواهد داد ولی باردهی ان قابل توجه نخواهد بود. نهال بادام اسکندر به گرما و سرما مقاوم است و حداقل و حداکثر دمایی که تحمل می کند حدود 20- تا 40 درجه می باشد. این رقم دیرگل است و سرمای بهاره باعث آسیب به ان نمی شود. دلیل تاکید به کاشت نهال بادام اسکندر در مناطق سردسیر به دلیل نیاز سرمایی نهال است، نیاز سرمایی نهال بادام اسکندر بین 300 تا 700 ساعت می باشد. از انجایی که در اکثر مناطق سردسیر خطر سرمای بهاره وجود دارد بهتر است که هنگام اقدام به احداث باغ بادام توجه نمایید نهال مناسب با شرایط اقلیم منطقه خود را انتخاب کنید. لذا در صورت سازگاری نداشتن نهال با شرایط آب و هوایی منطقه شما نهال بزودی از بین رفته و هزینه و وقت شما از بین می رود.

سطح ارتفاع مناسب نهال بادام اسکندر:

نهال بادام اسکندر مناسب کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی است لذا نیاز سرمایی ان بایستی بر طرف شود. از این رو بدیهی است که سطح ارتفاع مناسب کاشت نهال بدام اسکندر تا 2000 متر می باشد. لذا مناطقی که در این سطح ارتفاع قرار دارند برای کاشت نهال بادام اسکندر مناسبند.

فاصله کاشت نهال بادام اسکندر:

از جمله مسائل مهم در احداث باغ اصولی بادام رعایت فاصله مناسب کاشت است لذا فاصله مناسب کاشت موجب تغذیه بهتر ریشه نهال شده و باعث انجام تهویه مناسب بین درختان می شود. لذا توجه نمایید فاصله مناسب کاشت نهال بادام اسکندر 4 * 4 می باشد. درخت حاصل از نهال بادام اسکندر پا کوتاه می باشد و قد نهایی درخت حدود 4 متر است. فاصله مناسب کاشت باعث سهولت حرکت ماشین های کشاورزی و حذف مناسب علف های هرز ما بین نهال ها و همچنین موجب پرباری و درشت شدن محصول می شود.

طریقه کاشت نهال بادام اسکندر:

اولین اقدام قبل از کاشت و احداث باغ بادام انتخاب یک شرکت معتبر تولید نهال و مشاوره گرفتن از کارشناسان انها برای انتخاب نهال مناسب با اقلیم و شرایط اب و هوایی منطقه کشت می باشد. لذا انتخاب نهال سالم و دارای گواهی اصالت برای کاشت نیمی از راه احداث باغ است. در وهله بعدی زمینی که باغ بادام در آن احداث می شود باید نور گیر باشد و همچنین زمان کاشت نهال نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اب و هوای منطقه کشت فصل پاییز و بهار از فصول مناسب کاشت نهال است لذا توجه نمایید در مناطق سردسیر فصل کاشت بهار و در مناطق گرمسیر فصل کاشت پاییز می باشد.

مرحله ی بعد از انتخاب نهال مناسب، حفر گودال های مناسب کاشت می باشد. بهتر است عمق گودال حدود دو برابر ریشه نهال باشد. توجه نمایید اندازه گودال بایستی به گونه ای باشد که ریشه دچار آسیب نشود و لهیده نشود. خاک را به ارامی روی ریشه بریزید که ریشه ها دچار اسیب نشوند.

قبل از کاشت بهتر است ریشه نهال را داخل اب بگذارید تا برای کاشت نهال مرطوب شوند. بعد از کاشت نهال، اطراف ان را خوب پاکوب نمایید تا هوای داخل خاک گرفته شود و بلافاصله بعد از کاشت ابیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود.

ویژگی های نهال بادام اسکندر سالم و خوب:

1. نهال خوب نهالیست که ساقه اصلی انشعاب نداشته باشد و از پایه و پیوندک خوبی برخوردار باشد.

2. نهال خوب، باید مقاوم به سرما، گرما و افات و بیماری ها باشد.

3. جوانه های نهال باید سالم و از شرایط خوبی برخوردار باشند.

4. نهال سالم باید از ارتفاع و قطر استانداردی برخوردار باشند. قطر 5/1 و 2 سانتی و ارتفاع 1 متر به بالا.

5. بهترین سن نهال برای گیرایی سن 1 و 2 سالگی نهال می باشد. نهال سن پایین ریشه مویی خود را حفظ می کند و گیرایی ان تضمینی است ولی نهال سن بالا به دلیل اینکه ریشه مویی ان از بین می رود درصد خطای بالایی دارد لذا توجه نمایید هنگام خرید نهال به سن ان توجه کنید.

6. ریشه نهال باید افشان سالم عاری از بیماری و پیچیدگی باشد.

7. در نهایت نهال خوب نهالیست که دارای گواهی اصالت و گواهی سلامت داشته باشد و در مجموعه دارای مجوز از سازمان جهاد باشد.

گرده افشانی نهال بادام اسکندر:

برای گرده افشانی مناسب نهال بادام اسکندر بهتر است از گرده افشان مناسب استفاده شود. گرده افشان مناسب موجب افزایش باردهی نهال بادام اسکندر می شود، برای هنگام احداث باغ بادام اسکندر برای هزار نهال بهتر است 1 رقم گرده افشان استفاده کرد ، گرده افشان نهال بادام اسکندر، ارقام شکوفه و یلدا می باشد.

آبیاری مناسب نهال بادام اسکندر:

همانطور که قبلا بیان شد نهال بادام اسکندر مقاومت خوبی در برابر کم ابی دارد ولی در حالت کلی برای باردهی بهتر و بیتشر ابیاری مرتب و منظم لازم است. لذا در سال های اولیه کاشت با توجه آب و هوای منطقه جنس خاک، میزان آبیاری متفاوت است هر 7 یا 10 روز یکبار بین 30 تا 40 لیتر هر نهال آب نیاز دارد. بهتر است زمان آبیاری صبح اول وقت و یا بعد از ظهر صورت گیرد تا از هدر رفت آب توسط نور خورشید و تبخیر بیش از حد آن جلوگیری شود. جنس خاک در میزان ابیاری نهال موثر است چرا که خاک های رسی توانایی نگهداری اب بالایی دارند ولی رسی بودن بیش از حد خاک موجب پوسیدگی ریشه نهال می شود.

از روش های ابیاری سطحی مثل ابیاری قطره ای و غرقابی برای ابیاری نهال بادام استفاده می شود لذا این روش از روش های ابیاری اصولی کشاورزی و باغداری نوین می باشد که موجب جلوگیری از هدر رفت اب شده و میزان ابیاری کاملا کنترل شده صورت می گیرد. نهال بادام اسکندر میانه خوبی با رطوبت ندارد. لذا ابیاری بارانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و موجب ایجاد بیماری در برگ های نهال می شود.

خاک مناسب برای کاشت نهال بادام اسکندر:

مهم ترین منبع تغذیه نهال بادام اسکندر خاک غنی از مواد مغذی می باشد. لذا بهتر است خاک محل کشت نهال بادام لومی شنی باشد تا از مواد مغذی و زهکشی مناسب برخوردار باشد. قابل ذکر است که نهال بادام اسکندر نسبت به شوری و اهکی بودن خاک مقاوم است. توجه داشته باشید که ph مناسب خاک برای کشت نهال بادام اسکندر حدود 7 تا 5/8 می باشد. و با خاک های اسیدی رابطه چندان خوبی ندارد و بازدهی ان پایین می اید. در صورتی که خاک محل کشت نهال بادام رسی یا سنگلاخی باشد بهتر است خاک بستر کشت را برای بازدهی بهتر اصلاح انجام دهید لذا خاک های رسی با خاک های ماسه ای و ماسه ای را با رسی اصلاح می کنند. تا ضمن نگهداری مناسب اب زهکشی خاک نیز به خوبی صورت گیرد.

کوددهی نهال بادام اسکندر:

قبل از اقدام به کوددهی نهال بادام اسکندر بهتر است کمبود های خاک از طریق انجام ازمایش خاک بررسی و نتیجه ان مشخص شود تا کوددهی مناسب صورت گیرد. کمبود های خاک در ظاهر نهال نیز می تواند مشهود باشد بهتر است در صورت مشاهده علائم از مشاوران شرکت رویال کمک بگیرید کارشناسان مجرب رویال نهال با بررسی علائم، کود مناسب را معرفی می کنند. استفاده از کود حیوانی پوسیده در پاییز از تقویت کننده های مناسب خاک می باشد. در فصل بهار که فصل رویش نیز هست می توانید از کود هیومیک اسید برای تقویت رشد نهال استفاده کنید.

آفات و بیماری های نهال بادام اسکندر:

نهال بادام اسکندر مقاوم به آفات و بیماری های مختلف است لذا توجه نمایید در صورت ابتلا بیماری ها قابل کنترل می باشد و باغ دچار خسارت نمی شود عامل اصلی اکثر بیماری ها رطوبت بیش از حد و طولانی مدت و عدم رعایت بهداشت باغ است لذا توجه نمایید بهداشت باغ از ارکان اصلی مراقبت از نهال بادام اسکندر می باشد.

خواص مغز بادام اسکندر:

بادام اسکندر تقویت کننده قوی برای سلامت پوست و مو می باشد و از ریزش شدید ان جلوگیری می کند و موجب تقویت قلب، کلیه، کبد، سیستم گوارشی و سیستم عصبی می شود. بادام اسکندر دارای انتی اکسیدان های می باشد که با رادیکال های ازاد بدن مبارزه کرده و مانع از ابتلای بدن به انوع سرطان ها می شود.

خرید نهال بادام اسکندر از نهالستان رویال:

نهال بادام اسکندر دارای گواهی اصالت و سلامت است. این نهال با کیفیت را از نهالستان رویال نهال مهندس ارمین قاسمی می توانید تهیه نمایید. لذا برای مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب این مجموعه تمام طول هفته و همه ساعته می توانید با روابط عمومی این شرکت در ارتباط باشید تا نهال مناسب منطقه خود را خرید نمایید.

مشخصات نهال بادام اسکندر


کشور سازنده: فرانسه و ایتالیا

زمان گلدهی: دیرگل

درصد مغز: 50%

درصد دوقلویی: 20%

سختی پوست: پوست کاغذی

گرده افشان: بادام آذر و یلدا

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 60 تا 50 سال

فاصله کاشت: 4x4

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت