آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام قرمز

خرید نهال بادام قرمز از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام قرمز با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام قرمز در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام قرمز به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام قرمز در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام قرمز، کاشت نهال بادام قرمز، هرس درخت بادام قرمز، نحوه آبیاری بادام قرمز، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام قرمز و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام قرمز را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام قرمز
  •     
  • مشخصات نهال بادام قرمز

معرفی نهال بادام قرمز


مشخصات نهال بادام قرمز:

نهال بادام قرمز حالت تجاری واقتصادی ندارد وکلکسیونی است .پوست میوه قرمز است وحتی برگ ها نیز رنگ قرمزی به خود گرفته اند .خواص دارویی ان ثابت شده است وبسیار خاص وکمیاب است . وحالت تزیینی دارد نهال بادام قرمز پیوندی دیرگل ومقاوم به سرما است ومقاومت نسبتا خوبی دربرابر سرما دارد ،کاشت ان درباغاتی که درمناطق کوهستانی، سردسیر، نیمه سردسیرحالت زیبایی به ان میدهد .درست است که احداث باغ بادام قرمز را انجام نمی دهند و تمام شرایط رشد و نگهداری ان مانند سایر نهال ها دراین مقاله بررسی می شود. معمولا نهال بادام قرمز را دربین نهال های دیگر باغ برای زیبایی واستفاده از خواص دارویی ان زیر کشت می برند.

خواص دارویی بادام قرمز:

برگ ها و مغز بادام قرمز خاصیت دارویی دارد که برگ ان در عطاری ها بفروش میرسد .دم کرده برگ های نهال ومغز بادام موجب جلوگیری از اکثر بیماری های بدن میشود .که در ادامه به ان اشاره میکنیم: توجه نمایید که خواص ان موجب جلوگیری ازسکته های مغزی و قلبی بویژه در افراد سن بالا می شود ازبیماری های قند و فشارخون جلوگیری کرده . و مانع ابتلای فرد به بیماری های شایع کلیوی وکبد می شود.درحالت کلی خواص بادام قرمز دوای هر درد بی درمانی است . موجب جلوگیری از ابتلای افراد به سرطان می شود دارای خواصی است که از ریزش مو افراد جلوگیری کرده و تقویت ان را نیز باعث می شود بهتر است هر فردی که قصد احداث باغ بادام را دارد برای مصرف شخصی خود حداقل 5 اصله نهال بادام قرمز در باغ خود داشته باشد تا از خواص ان بهره مند شوید از جمله خواص دارویی نهال بادام می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد و اینکه سیستم ایمنی بدن قوی باشد بدن نه تنها دچار بیماری نمیشود بلکه مقاوم نیز می باشد.

اب وهوای مناسب کاشت نهال بادام قرمز:

توجه نمایید نهال دیرگل ومقاوم به سرما است و برای کاشت در مناطق کوهستانی بسیار مناسب است و سازگاری مناسبی با مناطق سردسیر دارد. بنابراین مناطقی که در سطح ارتفاع ازدریا ازاد 1800 متر هستند کاشت و پرورش نهال امکان پذیر است. نهال پیوندی است و در مناطق بالاتر از این سطح از ارتفاع کاشت ان توجیه ندارد . نیاز سرمایی نهال بادام 300 تا 500 ساعت است و بایستی حتما این سرما را تحمل کند تا گلدهی و بار دهی مناسبی داشته باشد . سازگاری نهال با اب و هوای اقلیم کاشت چنان حائز اهمیت است که درصورت ناسازگاری علاوه بر باردهی نامناسب امکان از بین رفتن نهال وجود دارد .کمینه و بیشینه دمایی قابل تحمل نهال بادام قرمز حدود 35 تا15- درجه است و نهال خارج از این دما رشد چندان مناسبی نداشته و احتمال سوختگی در اثرسرما وگرما وجود دارد.

فاصله کاشت نهال بادام قرمز:

معمولا نهال بادام قرمز را در باغ بادام لای به لای سایر نهال بادام زیرکشت می برند و این نهال پا کوتاه بوده و رعایت فاصله حدود 4 در 4 مناسب است .توجه کنید که رعایت فاصله مناسب کاشت نهال موجب تقویت نهال و رشد و باردهی مناسب ان نیز خواهد بود .

ارتفاع نهایی درخت بادام قرمز:

ارتفاع نهایی درخت علاوه برژنتیک ان بستگی زیادی به نحوه رسیدگی ،جنس خاک ،اب ابیاری دارد . در بهترین شرایط رسیدگی نهال بادام قرمز حدود 4 تا 5/3 متر ارتفاع میگیرد . پاکوتاه است سهولت چیدن محصول ان می شود .

شروع گلدهی نهال بادام قرمز:

توجه نمایید که نهال دیرگل بوده و معمولا در مناطق سردسیر کشت میشود لذا با توجه به اینکه اب وهوای منطقه چطور باشد اخر فروردین یا اول اردیبهشت شروع به گلدهی می نماید . و از سرمای بهار در امان است.

شروع باردهی نهال بادام قرمز:

نهال بادام قرمز زود بازده است که از سال های اول کاشت باردهی اغاز می کند. میزان محصول دهی نهال بادام خیلی حائز اهمیت نیست چرا که حالت تزئینی وکلکسیونی داشته ومتراژ بالا کشت نمی شود. ولی درحالت کلی درسن 8 سالگی و اوج بلوغ حدود 20 تا 25 کیلو باردهی دارد .

عمراقتصادی نهال بادام قرمز:

عمراقتصادی نهال بادام قرمز بستگی زیادی به سازگاری ان درمحل کشت و عدم ابتلا به افات یا بیماری دارد و هرس مناسب موجب عدم پیری زودرس نهال میشود . در حالت کلی و شرایط عالی اب و هوایی و رسیدگی حدود 30 سال عمر میکند .

فصل مناسب کاشت نهال بادام قرمز:

زمان مناسب کاشت بسیار مهم است. فصل پاییز بهترین زمان کاشت است. توجه نمایید که برج 1 زمان مناسب کاشت در مناطق سردسیر و برج 12 و اوایل بهار بهترین زمان کاشت نهال درمناطق گرمسیر برج 1 است. بهترین حالت کاشت نهال ریشه لخت بودن ان و درحالت پس از خزان است .

نحوه کاشت نهال بادام قرمز:

توجه کنید که نهال بادام قرمز مانند سایر نهال ها می باشد .چاله ها به عمق 70و قطر 70 حفرکنید و خاک محل کاشت را با کود حیوانی پوسیده مخلوط کنید توجه نمایید که حتما کود حیوانی پوسیده باشد تا ریشه نهال دچار سوختگی و از بین رفتن نشود . با توجه به حالت ریشه نهال توجه نمایید که ان را درعمق مناسبی قرار دهید و بلافاصله ابیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود .

ابیاری نهال بادام قرمز:

ابیاری نهال بادام قرمز بسیار حائز اهمیت است چرا که درصورت ابیاری مناسب نهال رشد کافی خواهد بود با تنظیم میزان ابیاری نهال رطوبت خاک حفظ می شود. تایم 6 ماهه بهار و تابستان نهال به ابیاری احتیاج دارد و ابیاری در فصل پاییز قطع می شود . میزان ابیاری و فواصل ان بستگی زیادی به عوامل مختلف دارد از جمله عوامل می توان به جنس خاک ،سن نهال اشاره کرد .نهال بادام مقاومت خوبی در برابر کم ابی دارد ولی در حالت کلی ابیاری باعث رشد مناسب نهال میشود. بطور میانگین میزان نیاز نهال به ابیاری 30 تا40 لیتر وفواصل ابیاری حدود 10 تا 12 روز می باشد. بهترین روش ابیاری، ابیاری قطره ای میباشد که فواید زیادی دارد. از جمله فواید ابیاری قطره ای می توان به صرفه جویی در مصرف اب و جلوگیری از رشد بی رویه علف های هرز اشاره کرد . از ابیاری بارنی به هیچ عنوان برای ابیاری نهال استفاده نکنید چرا که رطوبت باعث ابتلای نهال به انواع بیماری افات می شود.

خاک مناسب کاشت نهال بادام قرمز:

نهال بادام قرمز در خاک های لومی شنی بهتر جواب میدهد .خاک هایی که بافت نسبتا سبکی برخوردار هستن وتوانایی نگهداری اب بالایی دارند، بسیار بر رشد نهال مناسبند. خاک مناسب باید از زهکش مناسبی برخوردار باشد. نهال بادام مقاومت خوبی در برابر شرایط نامساعد خاک دارد و در صورت رسی یا سنگلاخی بودن برای بازدهی بهتر نهال، بهتر است اصلاح خاک صورت گیرد. اصلاح خاک رسی با مخلوط کردن خاک شنی اصلاح می شود و خاک شنی با رسی. توجه نمایید که خاک مورد کشت نهال بادام دارای ph 5/6 تا 7 باشد. و بسیار مقاوم به شوری است. و رابطه چندان خوبی با خاک های اسیدی ندارد. در حالت کلی بهتر است آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک تعیین شود و با توجه به کمبود ها جبران شود.

هرس مناسب نهال بادام قرمز:

هرس نهال بادام قرمز در سال 2 بار صورت می گیرد بهترین زمان هرس فصل پاییز و آخر فصل زمستان است. هرس مناسب و سبک برای جوان ماندن نهال و افزایش کیفیت و کمیت باردهی نهال می شود. بهتر است که هرس قبل از بیدار شدن جوانه های نهال صورت گیرد. باردهی نهال بیشتر روی شاخه های جوان صورت می گیرد لذا هرس را به فرد ماهری بسپارید خسارت به باردهی وارد نشود.

کوددهی نهال بادام قرمز:

از جمله بهترین کودهای طبیعی برای تقویت ریشه نهال کود حیوانی پوسیده است که می توان با خاک مخلوط نمود تا جذب ریشه شده فصل کوددهی پاییز و فصل بهار که فصل رویش می باشد است. کود های حاوی نیتروژن، پتاسیم و فسفر برای رشد نهال بادام قرمز بسیار مناسب است. در فصل بهار از کود هیومیک اسید وNPK استفاده نمایید.

آفت و بیماری های نهال بادام قرمز:

نهال بادام قرمز به اکثر بیماری ها مقاوم است ولی در صورت ابتلا نیز قابل کنترل با قارچکش ها وآفت کش های مناسب است. نکته: همانطور که قبلا اشاره شد نهال بادام قرمز خواص دارویی دارد و استفاده از میوه آن بسیار مفید است. لذا برای بهره مندی از خواص ان بهتر است در باغ بادام خود تعدادی نهال بادام قرمز نیز بکارید.

خرید نهال بادام قرمز از شرکت رویال نهال:

تهال بادام قرمز اصالت دار و واقعی را فقط از شرکت رویال نهال می توانید تهیه نمایید. شرکت رویال تنها شرکتی است که فاکتور ثبتی را در اختیار مشتری قرار می دهد تا در صورت بروز مشکل پیگیری نمایند و شرکت جبران خسارت می نماید. با خرید از شرکت رویال نهال خرید ایمن و مطمعن را تجربه نمایید.

مشخصات نهال بادام قرمز


کشور سازنده: ترکیه

نوع رقم: تجاری

رنگ برگ: قرمز

پوست میوه: متمایل به قرمز

خاصیت: دارویی و زینتی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت