آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام فراستار کلون R800

خرید نهال بادام فراستار کلون R800 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام فراستار کلون R800 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام فراستار کلون R800 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام فراستار کلون R800 به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام فراستار کلون R800 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام فراستار کلون R800، کاشت نهال بادام فراستار کلون R800، هرس درخت بادام فراستار کلون R800، نحوه آبیاری بادام فراستار کلون R800، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام فراستار کلون R800 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام فراستار کلون R800 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام فراستار کلون R800 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام فراستار کلون R800
  •     
  • مشخصات نهال بادام فراستار کلون R800

معرفی نهال بادام فراستار کلون R800


مشخصات بادام فراستار کلون:

از جمله ارقام تجاری و بسیار مقاوم به سرما است و بسیار اقتصادی است.قدرت رشد بالایی دارد، برای کاشت در مناطق سردسیر بسیار مناسب بوده و اکثر مواقع در مناطق که سرمای بهاره دارند، زیر سطح کشت می رود. نهال پا کوتاه بوده و از قد بلندی برخوردار نیست. شکل بادام بسیار کشیده و پهن است تنها مسئله ای که وجود دارد دیر بازده بودن نهال است. با توجه به میزان رسیدگی نهال 3 سال پس از کشت شروع به باردهی می کند توجه نمایید علی رغم دیر بازده بودن، نهال بسیار پر بار است. در مناطقی که یخبندان های شدید ی دارند کشت نهال بادام فراستار کلون توصیه می شود توجه نمایید که شناخت سازگاری نهال با محیط مورد کشت بسیار حائز اهمیت است. نهال بادام فراستار کلون به بیماری فوزراریوم حساس است.ولی در برابر بیماری monilia مقاوم است.پتانسیل تولید نهال بادام فراستار کلون بالا است. پوست میوه بادام فراستار کلون سخت است پوست سبزی که این مغز را پوشانده به راحتی از پوست سخت جدا می شود. توجه نمایید که در مناطقی که احتمال آسیب پرندگان وجود دارد کاشت نهال بادام فراستار کلون توصیه می شود.

میزان عملکرد و شروع باردهی گلدهی نهال بادام:

میزان عملکرد نهال بادام فراستار کلون بستگی زیادی به رسیدگی باغبان دارد. میزان غنی بودن خاک، آبیاری مناسب ، کوددهی و هرس مناسب موجب باردهی با کیفیت هر چه بهتر و بیشتر می شود. با هرس مناسب، کمیت محصول بهتر و بیشتر می شود. شروع باردهی نهال دیر هنگام است و حداقل پس از سپری شدن 3 سال از کاشت نهال امکان پذیر است. گلدهی نهال بادام فراستار کلون بستگی به اب و هوای منطقه کشت دارد و آخر فروردین یا اول اردیبهشت گلدهی دارد و گل ها از سرمای بهاره در امان هستند. گل های نهال دچار سرمازدگی یا از بین رفتن ان ها نمی شوند. و کل گل ها تبدیل به میوه شده و باردهی بیشتر می شود.

نیاز سرمایی و سطح ارتفاع مناسب از دریای آزاد برای کاشت نهال بادام فراستار کلون:

از آنجایی که نهال بادام فراستار کلون بسیار مقاوم به سرماست ولی نیاز سرمایی دارد و در صورت برطرف شدن نیاز سرمایی می تواند باردهی مناسب داشته باشد. با توجه به نظر کارشناسان نیاز سرمایی نهال بادام فراستار کلون حدود 300 تا 500 است. و سطح ارتفاع از دریای مناسب کاشت نهال بادام فراستار کلون حدود 1500 متر است. مناطقیکه در این سطح از ارتفاع قرار دارند برای کاشت و احداث باغ بادام مناسب است. اگر نهال در مناطق ناسازگار با شرایط آب و هوایی خود کاشته شود. از بین می رود و رشد نامناسب و نا کافی خواهد داشت. بیشینه و کمینه دمایی قابل تحمل نهال بادام فراستار کلون حدود 30+ و10- درجه است. نهال در این رنج از دما را تحمل می کند و خارج از این دما از بین می رود.

نهال بادام فراستار کلون مقاوم به سرما و گرماست است و در مناطق نیمه سردسیر، نیمه گرمسیر و معتدل به خوبی رشد می کند. قبل از احداث اصولی باغ بادام حتما توجه کنید که نهال مناسب اقلیم خود را انتخاب کنید.

ارتفاع درخت بادام فراستار کلون و عمر مفید آن:

علاوه بر ژنتیک نهال بادام فراستار کلون، عمر مفید آن بستگی زیادی به رسیدگی به نهال دارد هرچه میزان آبیاری ، کوددهی و خاک بستر غنی باشد نهال پر پر و بال شده و ارتفاع می گیرد ولی در حالت کلی، کل ارتفاع نهال حدود 5/3 تا 4 متر می باشد. هرس مناسب درخت موجب جلوگیری از رشد بی رویه نهال شده و باعث می شود انرژی نهال صرف باردهی آن می شود.

عمر مفید نهال بادام فراستار کلون:

بادام فراستار کلون عمر نهال بادام عوامل زیادی دخیل هستند توجه نمایید که هرس تاثیر زیادی در عدم پیری درخت دارد و رسیدگی مناسب و به موقع موجب جوان ماندن درخت و باردهی مناسب آن در طولانی مدت می شود. عوامل دخیل در عمر بادام شرایط جغرافیایی، خاک، میزان مقاومت آن به ابتلا و بیماری هاست. در صورتی که شاخه های شکسته یا بیمار نشوند مستعد از بین رفتن نمی شوند و عمر انها افزایش می یابد همچنین اگر گرما یا سرما و شرایط نا مساعد محیطی به نهال آسیب نزند عمر مفید آن افزایش می یابد.

احداث باغ بادام فراستار کلون:

نهال بادام فراستار کلون بسیار اقتصادی و تجاری است و محصول ان بازار پسند است. لذا توجه نمایید در صورتی که قصد احداث باغ بادام دارید در انتخاب نهال بادام فراستار کلون شک نکنید چرا که به سود فوق العاده ای دست یابید. در انتخاب نهال مناسب منطقه خود حتما دقت کنید چرا که نهال مناسب نیمی از راه بهره برداری از باغ است. خرید نهال بادام فراستارکلون شناسنامه دار و سالم تنها از مراکز معتبر و دارای مجوز از جهاد کشاورزی رویال نهال میسر است. لذا بعد از رزور نهال اقدام به حفر چاله نمایید .قبل ازحفرچاله، زمین مورد نظر را شخم بزنید تا خاک نرم شود و سپس با فاصله 4 در 4 چاله ها حفر نمایید خاک داخل چاله را با کود حیوانی مخلوط نمایید تا کیفیت خاک برای رشد نهال عالی باشد .بلافاصله بعد از کاشت نهال ان را ابیاری نمایید تاگیرایی نهال تضمین شود. بهتر است بعد از کاشت نهال از قیم استفاده کنید تا درصورت بادخیز بودن منطقه دچاراسترس نشود و نشکند. البته استفاده از قیم الزامی نیست و تنها در مناطق بادخیز ضروری است . قیم در سالهای اولیه رشد نهال موجب رشد مستقیم نهال شده و از کج شدن ان جلوگیری می کند.

ابیاری نهال بادام فراستارکلون:

نهال بادام کلون مقاومت خوبی در برابرکم ابی دارد .ولی همانندسایر نهال ها به ابیاری منظم و مرتب بخصوص در سال های اولیه سال دارد. باور غلط برخی باغداران در کاشت نهال بادام به حالت دیم است ولی باید توجه داشت نهال بادام فراستار کلون در هر منطقه ای به حالت دیم جواب نمیدهد. بلکه درمناطقی که میانگین بارش سالانه باران بیشتراز 800 میلی متر باشد جواب میدهد. درست است که نهال بادام فراستار کلون رابطه چندان خوبی با اب ندارد ولی کمبود بیش ازحد اب ابیاری موجب ریزش برگ های نهال و حتی کاهش محصول نهال میشود. ابیاری صحیح و اصولی موجب تناژدهی بالای نهال بادام شده وکیفیت مغز بهتر میشود. در مناطقی که سردسیر و کوهستانی هستند و میانگین بارش سالانه باران بالاست میزان محصول دو برابر است برعکس در مناطقی که تقریبا خشک و کم باران هستند بویژه اگر نهال بصورت دیم کاشته شود، کیفیت وکمیت محصول پایین می اید وحتی احتمال خشک شدگی نهال وجود دارد. روش های سنتی ابیاری مثل غرقابی باعث هدر رفتن اب شده وحجم زیادی از اب کنترل نشده به نهال میرسد که احتمال پوسیدگی نهال وجود دارد. امروزه درکشاورزی اصولی با استفاده از روش ابیاری قطره ای میزبان اب مصرفی کاملا تحت کنترل است ضمن اینکه رطوبت خاک حفظ می شود. ریشه نیز اب کافی جذب می نماید. توجه داشته باشید که میزان نیاز اب نهال بادام فراستار کلون در مراحل مختلف و سن نهال متفاوت است لذا تنظیم ابیاری نهال برای بهتر شدن عملکرد نهال در هکتار الزامی است درسال های اولیه کاشت نهال بادام فراستار کلون هر 10روز یکبار حدود30 تا 40 لیتراب برای هر نهال نیاز است. که این میزان با شرایط محیطی متفاوت تغییر میکند. با افزایش سن نهال فواصل ابیاری بیشترمیشود .با گرم شدن هوا فواصل ابیاری کم و میزان ان بیشتر شده و با سرد شدن هوا میزان ابیاری کمتر شده و به تدریج در فصل پاییز و زمستان قطع می شود. بهترین زمان ابیاری نهال صبح زود یا هنگام غروب افتاب است چرا که هوا خنک است و اب ابیاری شده تبخیر نمی شود و بطورکامل جذب نهال می شود .

خاک مناسب کاشت نهال بادام فراستار کلون:

خاک هایی که نیمه سنگین هستند یعنی حالت لومی شنی دارند برای کاشت نهال بادام فراستار کلون بسیار مناسب می باشند .خاک محل کشت باید از نفوذ پذیری خوبی برخوردار باشد و ریشه بتواند به راحتی درخاک نفوذ کند . خاک هایی که لومی شنی هستند ضمن زهکشی مناسب توانایی نگهداری اب بالایی هستند و به همین دلیل است که مناسب ترین خاک برای کشت و پرورش نهال بادام فراستار کلون است .خاک های که خیلی رسی و یا سنگین هستند چندان برای رشد نهال بادام مناسب نیستند .خاک لومی شنی دارای 40درصد شن 40درصد رس و20درصد سلیت میباشد. حتی خاک لومی شنی حاصلخیزی بیشتری نسبت به بقیه خاک ها دارد . ph مناسب برای رشد و پرورش یافتن نهال بادام فراستار کلون حدود 8 یا 7 میباشد. نهال بادام رابطه چندانی باخاک های اسیدی ندارد وخوب جواب نمیدهد .کاهش میزان اسیدیته خاک از اساسی ترین اقدامات برای تغذیه مناسب نهال بادام فراستار کلون است . نهال بادام فراستار کلون نسبت به شوری مقاومت خوبی دارد .ولی میزان شوری بیش از4 میلی موس را تحمل نمی کند. جالب است بدانید که نهال بادام فراستار کلون مقاومت خیلی خوبی در برابر اهک خاک دارد و حتی 30 درصد اهکی بودن خاک را نیز تحمل میکند .بنابراین در مناطقی که خاک شور است یا حالت اهکی دارد دیگر نهال های میوه به خوبی جواب نمیدهند، بهتراست باغ بادام احداث کنید .

هرس نهال بادام فراستار کلون:

هرس نهال بادام فراستارکلون هر 3 سال انجام میشود. بهترین زمان هرس نهال اخر زمستان و یا فصل پاییز است.که نهال درحالت خواب خود قرار دارد. توجه نمایید که هنگام هرس نهال پا جوش ها نیز حذف شود هرس شاخه های بیش از حد بزرگ شده وتبدیل ان به شاخه های جوان و بسیار بارده از جمله اقدامات مهم هرس میباشد . هرس مناسب به منظور تهویه باغ ،حذف اندامهای بیمار وله شده، جذب مناسب نور خورشید توسط نهال صورت میگیرد.

کودهی نهال بادام فراستار کلون:

نهال بادام فراستار کلون با شروع باردهی و افزایش نیاز به استفاده ازمواد مغذی خاک نیاز به کودهای تقویتی مناسب دارد. سن نهال ،شرایط رشد ،میزان کمبود خاک در کود دهی نهال موثر است. بهتر است درفصل پاییز کود حیوانی را بصورت چالکود استفاده نمایید و کود هیومیک اسید را در فصل بهار و رویش. چرا که بهترین کود های تقویتی ریشه و اندام های نهال کود حیوانی هیومیک اسید میباشند. بهتر است قبل از اقدام به کودهی ازمایش خاک انجام دهید تا کمبود خاک مشخص شده و سپس کوددهی نمایید.

افات وبیماریهای نهال بادام فراستارکلون:

نهال بادام فراستار کلون نسبت به برخی بیماری ها حساس است. و امکان ابتلا وجود دارد ولی در صورت ابتلا نیز با افت کش و قارچ کش قابل درمان است . لذا توجه نمایید دلیل اکثر بیماری ها رطوبت و عدم رعایت تهویه و بهداشت باغ است لذا با رعایت نکات ساده از ابتلای نهال به بیماری جلوگیری نمایید .

خرید نهال بادام فراستار کلون:

شرکت رویال نهال به مدیریت مهندس ارمین قاسمی تنها شرکت مجوز دار از جهاد کشاورزی شمال غرب کشور نهال های سالم ولیبل دارتولید و تحویل مشتری میدهد. لذا توجه کنید قبل از اقدام به خرید حتما از این مرکز معتبر مشاوره بگیرید تا نهال سازگار با اب و هوای مناطق شما معرفی شود.

مشخصات نهال بادام فراستار کلون R800


کشور سازنده: فرانسه

درصد مغز: 30%

سختی پوست: پوست سخت

پایه: بادام تلخ جی ان

وزن میوه: 4.1 گرم

سرعت باردهی: کند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت