آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام لورانی کلون R916

خرید نهال بادام لورانی کلون R916 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام لورانی کلون R916 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام لورانی کلون R916 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام لورانی کلون R916 به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام لورانی کلون R916 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام لورانی کلون R916، کاشت نهال بادام لورانی کلون R916، هرس درخت بادام لورانی کلون R916، نحوه آبیاری بادام لورانی کلون R916، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام لورانی کلون R916 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام لورانی کلون R916 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام لورانی کلون R916 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام لورانی کلون R916
  •     
  • مشخصات نهال بادام لورانی کلون R916

معرفی نهال بادام لورانی کلون R916


مشخصات نهال بادام لورانی کلون R916:

نهال بادام لورانی کلون R916 جز ارقام دیر گل و مقاوم به سرماست. از نظر سرعت و زمان باردهی بسیار زود بازده محسوب می شود. پوست میوه نهال بادام لورانی کلون R916 نازک است. لذا جز ارقام پوست کاغذی است نهال بادام لورانی کلون R916 برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی بسیار مناسب است. این نهال جز نهال های پر فروش محسوب میشود. بسیار پر بار است و از کیفیت خوبی برخوردار است. مغز بادام بسیار روشن است باید توجه کرد که هنگام کاشت نهال و احداث باغ بادام ان را در منطقه سازگار با طبیعت نهال بکارید. لذا در صورت عدم سازگاری امکان دارد نهال بازدهی مناسبی نداشته باشد نهال دارای نیاز سرمایی است که برای گلدهی و باردهی بهتر نهال لازم و ضروری است، نیاز سرمایی نهال بادام لورانی کلون R916 حدود 300 تا 500 ساعت است ، ارتفاع از سطح دریای ازاد مناسب برای کاشت نهال بادام لورانی کلون R916 حدود 1500 متر میباشد کمینه و بیشینه دمایی قابل تحمل نهال 35 + و 15- درجه میباشد و این سطح از دما را تحمل میکند .

اب و هوای مناسب برای کاشت نهال بادام لورانی کلون R916:

اب وهوای مناسب کاشت نهال بادام لورانی کلون R916، اب و هوای سردسیر است. تا ضمن برطرف شدن نیاز سرمایی نهال باردهی ان نیز مناسب باشد. اگر در فصل تابستان هوا ناگهانی ابری و مه الود شود، باعث ایجاد لکه های قهوه ای رنگی روی برگ نهال میشود و حتی کیفیت میوه نهال پایین می اورد. لذا از کاشت نهال در مناطقی که رطوبت بیشتر از 70 درصد باشد باید خوداری نمود و حتی در صورت کاشت در مناطق خشک باید توجه نمایید که رطوبت کمتر از 20 نباشد. گلدهی و گرده افشانی نهال بادام در مناطق بادخیز دچار اختلال میشود مناطقی که سرعت باد بیشتر از 20 متر بر ثانیه باشد نهال از لحاظ باردهی دچار خسارت میشود. و کاهش میباشد نهال بادام ضمن اینکه نیاز سرمایی دارد نیاز گرمایی نیز داشته و نیازمند تابش نور مستقیم خورشید است لذا کاشت نهال بادام در مناطق نورگیر توصیه میشود نهال بادام لورانی کلون R916 بسیار نور دوست است .

فاصله کاشت نهال بادام لورانی کلون R916:

فاصله کاشت نهال بادام لورانی کلون R916 به نژاد نهال و همچنین به متراژ زمین نیز بستگی دارد. به عنوان مثال کسی که حدود 1000 متر زمین برای باغ دارد حتما لازم نیست که فاصله کاشت را 4 در 4 در نظر بگیرید حتی فاصله کاشت 2 در 3 نیز برای نهال لورانی کلون R916 پاسخگو خواهد بود. ولی در حالت کلی برای تهویه مناسب و نورگیری بهتر نهال بادام فاصله استاندادر کاشت را در نظر بگیرید. در این صورت نهال رشد کافی داشته و میوه درشت میشود از کیفیت خوبی برخوردار است .فاصله مناسب موجب سهولت حرکت ماشین های کشاورزی میشود و حذف علف های هرز ما بین نهال بسیار اسان میشود.

عمرمفید نهال بادام لورانی کلون R916 :

عمر مفید نهال بادام لورانی حدود30تا35سال است البته این میزان بستگی زیادی به هرس ،رسیدگی،عدم به ابتلابه افات وبیماری های دارد. توجه نماییدکه هرس مناسب نهال موجب جلوگیری ازپیری زودرس درخت شده وحتی موجب حفظ نیروی درخت شده واز رشد بی رویه ان جلوگیری می کند.

شروع گلدهی نهال بادام لورانی کلون R916:

نهال بادام لورانی کلون R916 دیرگل است و با توجه به اب وهوای منطقه اواخر فروردین و اویل اردیبهشت شروع گلدهی نهال بادام لورانی کلون R916 است .این دیرگل بودن موجب مصون ماندن نهال از سرمازدگی شده و موجب افزایش باردهی نهال می شود.

میزان عملکرد درخت بادام لورانی کلون R916:

عملکرد درخت بادام لورانی کلون R916 به عوامل مختلفی بستگی دارد ازجمله رشد نهال، میزان رسیدگی، نژاد نهال توجه داشته باشید. هرچه میزان رسیدگی به درخت بیشتر باشد باردهی بالاتر رفته و کیفیت میوه نیز بهتر میشود.

نکته : نهال بادام لورانی کلون رقم کم توقعی است درصورت غنی بودن خاک، کوددهی وهرس مناسب ابیاری کافی و به موقع بسیار باردهی شگرفی خواهد داشت.

فصل مناسب کاشت نهال بادام لورانی کلون R916:

فصل مناسب کاشت نهال بادام لورانی کلون R916 پاییز، ازبرج 9 شروع شده وتا اخر برج 12 ادامه دارد وقتی تا اول فروردین نیز ادامه دارد. رعایت فصل مناسب کاشت برای بازدهی بهترنهال الزامی است.توجه کنید که فصل مناسب کاشت نهال بادام لورانی کلون R916 درمناطق سردسیر اواخر اسفند و اوایل بهار است و مناطق گرمسیر بهتر است برج 9 اقدام به کاشت نمایید.

احداث باغ بادام لورانی کلون R916:

قبل از احداث باغ بادام لورانی کلون R916 توجه کنید که نهال سالم و شناسنامه دار از شرکت معتبر خرید کنید. پس از رزور نهال اقدام به حفر گودال نمایید. گودالهایی به عمق 70و قطر70 حفرکنید. سپس نهال را در عمق مناسب قرار دهید وکاشت را انجام دهید و ابیاری نمایید تا گیرایی تضمین شود . پس ازکاشت نهال بادام بهتر است از قیم استفاده کنید تا نهال در سال های اولیه کاشت دچار استرس نشده و از بین نرود. استفاده از قیم در مناطق بادخیز بسیار توصیه میشود.

ابیاری نهال بادام لورانی کلون R916:

نهال بادام لورانی کلون R916 نیاز زیادی به ابیاری ندارد ولی درصورت ابیاری مناسب رشد و باردهی ان دوچندان خواهد شد. کاشت نهال بادام بصورت دیم در مناطقی که میزان بارش باران حدود600mm بالاتراست توصیه میشود. میزان ابیاری و فواصل ان بستگی زیادی به جنس خاک و سن نهال دارد بطور میانگین میزان ابیاری نهال هر10 روز یکبار حدود30 تا40 لیتر است. ابیاری قطره ای بهترین روش ابیاری است که موجب صرفه جویی درمصرف اب و مانع هدر رفتن اب میشود. ابیاری بارانی برای باغ بادام به هیچ عنوان توصیه نمیشود و موجب قارچ گرفتن نهال بادام میشود.

خاک مناسب کاشت نهال بادام لورانی:

درست است که نهال بادام لورانی در همه نوع خاک جواب میدهد. ولی بهتراست که خاک بسترکشت لومی شنی باشد. خاک لومی شنی باشد. خاک لومی شنی بافت مناسبی داشته و از زهکشی مناسبی نیز برخوردار است. اگر قصد احداث باغ بادام را دارید و انتظار باردهی و سوددهی عالی دارید میتوانید خاک بستر کشت را تقویت نمایید. تا به سود دهی باورنکردنی برسید. Ph مناسب خاک بستر کشت بایستی 5/6 تا 7 باشد. چرا که نهال بادام لورانی رابطه چندان خوبی با خاک های اسیدی ندارد و شوری دوست و اهک دوست است. اگرخاک سطح زیرکشت خیلی رسی و یا خیلی سنگلاخی باشد نهال نفوذپذیری خوبی نداشته و رشد ان متوقف میشود. لذا توجه نمایید که خاک رسی یا سنگلاخی بایستی اصلاح شود. برای اصلاح خاک رسی از خاک ماسه ای استفاده کنید و برای اصلاح خاک شنی از خاک رسی. خاک های رسی معمولا سنگین هستند و زهکشی مناسبی ندارد و ریشه نهال را دچار پوسیدگی می کنند. از انجایی که منبع اصلی تغذیه نهال خاک بسترمی باشد بایستی خاک غنی باشد.

ویژگی های نهال سالم:

1. نهال سالم باید از پایه، رشد و پیوندک خوبی برخوردار باشد.

2. نهال سالم نهالیست که ریشه ان کاملا سالم، افشان بوده وپیچیدگی نداشته باشد.

3. تنه اصلی نهال راست سالم وبدون کجی باشد.

4. نهال عاری ازهرگونه بیماری وافات باشد.

5. نهال سالم نهالیست که لیبل دار بوده و گواهی سلامت از جهاد کشاورزی داشته باشد.

هنگام خرید توجه نمایید که نهال سالم، شناسنامه دار از مراکز معتبر خریداری کنید تا درصورت بروز مشکل بتوانید پیگیری کنید.

هرس مناسب نهال بادام لورانی کلون R916:

توجه نماییدکه هرس نهال بادام لورانی کلون R916 بسیار مهم و حائز اهمیت است. بویژه هرس در اواخر فصل زمستان مانند شوک دهی عمل کرده باعث افزایش محصول دهی نهال می شود. هرس در فصل پاییز نیز امکان پذیر است و به ان هرس سبز نیز می گویند. هرس شاخه های بیش ازحد رشد کرده شکسته و بیمار برای رشد نهال بسیارمناسب است .

کوددهی نهال بادام لورانی کلون R916:

توجه نمایید که قبل ازاحداث باغ بادام بهتراست ازمایش خاک انجام دهید تا کمبودخاک مشخص شود و سپس با کود مناسب اقدام به جبران ان نمایید. کمبود عناصرخاک با علائم ظاهری روی برگ نهال مشخص میشود. کودهای حاوی نیتروژن، پتاسیم و فسفر برای رشد ریشه و اندام های هوایی نهال بسیارموثرهستند. استفاده ازکود هیومیک اسید درفصل بهار موجب رشد دو چندان نهال شده و باردهی را افزایش میدهد. همچنین استفاده ازکود حیوانی پوسیده بصورت چالکود در فصل پاییز موجب تقویت نهال میشود.

افات وبیماری نهال بادام لورانی کلون R916:

توجه نمایید که نهال بادام لورانی کلون R916 دربرابراکثربیماری ها مقاوم است .درصورت ابتلا نیز با افتکش و قارچکش مناسب قابل کنترل است .

خرید نهال بادام لورانی کلون R916 ازشرکت معتبر رویال نهال:

نهال بادام لورانی کلون R916 ودرجه یک وشناسنامه دار را میتوانید ازشرکت رویال نهال تهیه نمایید .این شرکت فاکتور ثبتی درخدمت مشتری قرارمی دهد درصورت بروزمشکل جبران خسارت نمایید .توجه کنید که نهال بادام لورانی کلون R916 ازارقام محدودوخاص میباشدکه تنها دراین شرکت توزیع میشود زیرا شرکت رویال نهال پیوندک های خودرا از مراکز معتبرخریده داری می نماید و نهال ها گواهی اصالت دارندودرصورت عدم اصالت جبران خسارت می شود.

مشخصات نهال بادام لورانی کلون R916


نوع رقم: تجاری

زمان گلدهی: خیلی دیرگل

رنگ مغز: روشن

وضعیت باردهی: پربار

سال آوری: ندارد

بازار این محصول: بازار پسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت