آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)

خرید نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)، کاشت نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)، هرس درخت بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)، نحوه آبیاری بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی) را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)
  •     
  • مشخصات نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)

معرفی نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)


مشخصات خصوصیات بادام کاغذی (سفید یا نجف آبادی):

اصالت نهال بادام کاغذی یا همان نجف آبادی ایرانی می باشد و اولین بار توسط کشور ایران تولید شده و بیشتر کشورهای آسیایی اقدام به کاشت آن کرده است .

بادام کاغذی نجف آبادی جز ارقام زود گل می باشد و در اواسط اسفند ماه گلدهی دارد و زمان رسیدن آن اوایل مرداد است . درصد مغز این گردو 55 می باشد و درصد دوقلو زایی آن بسیار پایین می باشد . و پوست آن کاغذی بوده و پوست سبز آن به راحتی جدا می شود .

پایه بادام بادام کاغذی - نجف آبادی پایه تلخ بوده و به همین دلیل مقاوم در برابر کم آبی است .

اکثریت درختان بادام برای باردهی بیشتر و عملکرد بهتر نیازمند به رقم گرده افشان می باشد . گرده افشان رقم بادام نجف آبادی بادام حریر می باشد .

این رقم بادام نسبت به آفات و بیماری ها مقاومت بالایی دارد و با توجه به زودگل بودن آن مناسب مناطق نیمه گرمسیر و گرمسیر می باشد ، که سرمای بهاره نداشته باشند محصول آن زود رس می باشد نهال بادام نجف آبادی سرعت رشد بالایی دارد البته عواملی چون آب ، خاک و آبیاری را هم باید در نظر داشته باشیم.

عمر اقتصادی رقم بادام کاغذی - نجف آبادی 30 تا 35 سال می باشد البته بهتر است بدانید هرس درست و اصولی این عمر را افزایش خواهد داد .

حداکثر عملکرد و باردهی آن از سال دوم می باشد البته اقتصادی شدن از سال سوم می باشد و شروع باردهی آن از سال دوم می باشد البته اقتصادی شدن ازسال سوم می باشد فاصله استاندارد و کاشت اصولی آن4*4 می باشد رعایت این فاصله سبب ریشه زایی بهتر و عملکرد بهتر می شود مناسب ترین سطح ارتفاع از دریا برای کاشت این رقم بادام 500 تا 1000 متر می باشد .

درخت بادام نجف آبادی دارای ارتفاع متوسط می باشد ودر هنگام بالغ شدن ارتفاع آن 4 متر می رسد نیاز سرمایی برای عملکرد بهتر آن 300 تا 700ساعت زیر 7- درجه سانتی گراید می باشد یعنی دقت د اشته باشید این رقم را در منطقه ای کشت کنید که این مقدار سرما را داشته باشید .

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال بادام کاغذی (نجف ابادی):

اولین و نخستین ترین منبع تغذیه نهال خاک آن می باشد انتخاب خاک و بستر مناسب موجب ریشه زایی بهتر و سریع تر نهال در نتیجه عملکرد مطلوب آن می گردد . خاک مناسب برای کاشت نهال بادام نجف آبادی خاکی می باشد مواد غذایی کافی را برای تغذیه آن داشته و طوری باشد که دارای زهکشی بالا باشد تا ریشه نهال بتواند راحت تر رشد کنند منا سب ترین خاک برای کاشت آن خاک شنی لومی با زهکشی بالا و ph 5/6 تا 7 متر باشد اما بهتر است بدانید نهال بادام نجف آبادی با توجه به پایه مقاومی که دارد می تواند در انواع خاک های نیمه سنگین و سنگلاخی نیز رشد کند البته فراموش نکنید که خاک های سنگین رسی و مرطوب برای کاشت نهال بادام اصلا مناسب نمی باشد درخاک های لومی آب با سرعت مناسب حرکت می کند و ریشه راحت تر آن را جذب می کند خاک لومی شنی شامل 40 درصد شن ، 20 درصد رس و 20 درصد سیلیس می باشد و به خاطر ترکیب مناسبی که دارد موجب حفظ رطوبت خاک و کنترل آبیاری می گردد پس فراموش نکنید که درخت بادام نجف آبادی تحمل رطوبت بالا را ندارد و نسبت به یخ زدگی و سرمای بهاره حساس می باشد . و در مناطقی که زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک دارند بهتر رشد می کند .

کوددهی نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

به منظور افزایش عملکرد و بالا رفتن کیفیت محصول بادام و داشتن باغ سالم بادام حتما باید عناصر غذایی لازم درختان بادام را به اندازه ی نیاز آن و در زمان مناسب در اختیار درخت بادام قرار می گیرد برای برنامه ریزی صحیح کود دهی توصیه می گردد از اقدام به کشت نهال بادام حتما خاک زمین مورد نظرآنالیز و آزمایش قرار گیرد و با توجه به نیاز کمبود خاک از خاک های شیمیایی و آلی استفاده شود و توصیه می شود تا جای ممکن اگر خاک غنی باشد کودهای آلی جایگزین کودهایی باپتاس بالا و همچنین کودهای فسفر ،آهن و بور می باشند .

بیماری ها و سم پاشی نهال نجف آبادی (بادام کاغذی):

درخت بادام نجف آبادی یک درخت بسیار مقاوم است و در برابر انواع آفات و بیماری ها می باشد و نیاز به مراقبت ویژه ندارد اما یکسری نکات هست که حتما باید رعایت گردد تا عملکرد بهتری داشته باشد .

مهم ترین و شایع ترین بیماری ها در بین اکثریت درختان بادام وجود دارد می توان به انواع بیماری های شانکر باکتریایی ، برگ سوختگی ، لکه باکتریایی ، گال باکتریایی ، لکه آجری، پوسیدگی سفید ریشه ، سفیدک سطحی بادام اشاره کرد که در بخش انواع بیماری های بادام و مبارزه با آن ها بیشتر آشنا خواهید شد .

بهترین زمان کاشت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

بهترین و مناسب ترین زمان کاشت انواع نهال بادام بدون تردید اواخر فصل پاییز می باشد .

درخت بادام نسبت به گیرایی حساس می باشد پس بهتر است حتما در فصل پاییز کشت شود به خاطر اینکه فرصت کشت پاییزه را نسبت به کاشت بادام نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) از دست ندهید سعی کنید از چند ماه قبل یعنی شهریور ماه نسبت به خرید و آماده کردن چاله ها اقدام نکنید در غیر این صورت زمان را برای کشت پاییزه از دست می دهید و مجبور هستید کاشت آن را در اسفندماه انجام دهید .

آبیاری نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

یکی از شرایط کاشت و احداث باغ موفق درخت بادام ، آبیاری مناسب ان می باشد درست است که بادام های پایه تلخ مقاومت زیادی در برابر کم آبی دارند و مناطق پر باران می توانند به حالت نیمه دیمی حتی دیمی کشت شوند اما فراموش نکنید آبیاری مرتب درختان بادام به خصوص در فصل رشد آن ها سبب رشد بهتر و در نتیجه عملکرد بهتر آن ها خواهد شد . آبیاری درختان بادام در سال های اول کشت به خصوص در ماه های خرداد تا مرداد بهتر است هر10 روز یکبار انجام گیرد با شروع ماه شهریور می تواند این بازه به 2 هفته یکبار تبدیل گردد و سپس در فصل مهر به 4 هفته یکبار و پس از آن آبیاری آن قطع گردد . فصل زمستان زمان خواب نهال بادام می باشد و نیاز به آبیاری نگردد اما در مناطق خشک و کم باران بهتر است وضعیت رطوبت خاک در زمستان نیز کنترل گردد .

کاشت و احداث باغ بادام کاغذی (نجف آبادی):

به جرات می توان گفت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) یکی ازپر بارترین نهال های بادام کاغذی خوشه ای محسوب می گردد و از فروش محصول آن می توانید به در آمد میلیاردی برسید البته بهتر است فراموش نکنید نهال های بادام خوشه ای به شرطی تولید انبوه خواهند داشت که از آن ها بهتر مراقبت گردد و آبیاری آن ها هم مرتب انجام گردد اما بطور خلاصه می توان گفت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) گزینه مناسبی برای خرید و کاشت نهال بادام اصلاح شده و محسوب می گردد با کاشت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) با توجه به شرایط اقلیمی منطقه به بیشترین محصول دست خواهید یافت پس برای خرید از یک نهالستان مجوز دار همچنین رویال نهال همین حالا اقدام کنید .

هرس نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

هرس همه ی درختان از جمله درختان بادام در مراحل مختلف دارای اهداف متنفاوت می باشد اگر می خواهید درخت سالمی پرورش دهید تا محصول با کیفیت برداشت کنید پس بهتر است هرس درختان را به موقع و درست و اصولی انجام دهید هرس درست سبب نفوذ بهتر نور در بین شاخه های جوان می گردد . زمانی که درخت جوان در واقع نهال است هرس آن به منظور شکل دهی انجام می گردد هرس درختان بادام در فصل پاییز و زمستان زمانی که درخت کاملا در خواب است انجام می گیرد البته لازم می باشد در هر زمان از فصل های سال شاخه های بیمار و خشک زده هرس و حذف گردند .

این نهال بادام که معروف با بادام منفی یا کاغذی دارای میوه های درشت وبیضی شکل می باشد .

و زمان رسیدن آن اوایل مرداد می باشد از سال سوم شروع به باردهی و از سال 7 ام به بعد عملکرد آن به حداکثر می باشد . زمان گلدهی آن زودگل می باشد و برای عملکرد بهتر و بیشتر نیازمند به رقم گرده افشان می باشد برای گرده افشان آن می توان از ارقام بادام مامایی و حریر استفاده کرد .

کاشت و قیم گذاری نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

برای کاشت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) در ابتدا لازم است نهال خوب و سالم انتخاب گرده سپس یک فضای مناسب و نورگیر برای کاشت آن در نظر گرفته شود و سپس اقدام به چاله زنی یا کانال زنی شود ( دقت داشته باشید عمق چاله دو برابر بیشتر نهال باشد.) و سپس اقدام به کاشت آن کرد بعد از کاشت آبیاری روز اول و قیم گذاری آن به خصوص برای نهال های کوچک و ضعیف در مناطق بادخیز فراموش نگردد قبل از حفر گودال بهتر است خاک شخم زده شود تا بافت آن فرم گردد و زهکشی بهتری پیدا کند . بهتر است به چاله آن مقداری ماسه و کود حیوانی پوسیده اضافه گردد.

فواید مغز نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

مغز بادام نیز همچون پسته و گردو از آجیل های خشکباری خوشمزه محسوب می شود که فواید بسیاری برای سلامتی بدن انسان دارد . نام علمی آن پرونوس دالسیس بوده و در مناطقی همچون ایران ، عربستان ، لبنان ، سوریه ، ترکیه و اسرائیل یافت می شود . بادام شیرینی که مصرف خوراکی دارد و بادام تلخ برای تهیه روغن استفاده می شود . مغز بادام نهال کاغذی (نجف آبادی) شیرین می باشد و برای مصرف خوراکی استفاده می شود شیرین بودن و شیری بودن مغز این بادام می تواند جایگزین خوبی برای شیر گاو باشد . مصرف آن با معده خالی باعث جذب مواد مغذی آن بطور سریع در بدن می شود خلال مغز آن نیز یک چاشنی عالی درغذاها محسوب می شود.

مغز بادام کاغذی (نجف آبادی) سرشار از ویتامین E ، کلسیم ، آهن ، پروتئین ، فسفر و چربی ها مفید می باشد و مواد مغذی ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین می کند .

مغز بادام به دلیل طعم خوب و ارزش درمانی در رژیم غذایی خیلی از افراد می باشد .

قیمت و خرید نهال بادام کاغذی (نجف آبادی):

اگر قصد خرید نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) را دارید می توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری بدون واسطه از نهالستان رویال نهال استعلال قیمت و با مشاوره رایگان در این مورد نهال پس از کسب اطلاعات کامل و درست اقدام به خرید و کشت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) نمایید . این نهالستان با پایانه های اتوبوسرانی جهت انتقال سریع نهال در کم ترین زمان قرار داد داشته و نهال را در سریع ترین زمان ممکن با بسته بندی های مناسب و بدون خشک شدن و شکستگی به دست باغداران در سراسر ایران می رساند قبل از ارسال نهال با مشتریان عزیز هماهنگ نموده و سپس نهال مورد نظر را هرس ریشه و ضدعفونی می کند و در اولین فرصت به مقصد ارسال می نمایید .

قیمت نهال بادام کاغذی (نجف آبادی) با توجه به سن و لیبل دار بودن آن متفاوت است لطفا برای استعلام قیمت و گرفتن تحفیف با ما در تماس باشید .

مشخصات نهال بادام کاغذی (سفید یا نجف ابادی)


کشور سازنده: ایران

زمان گلدهی: زودگل

درصد مغز: 55%

درصد دوقلویی: محدود

سختی پوست: پوست کاغذی

گرده افشان: بادام حریر

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 25 تا 35 سال

رسیدن میوه: زودرس

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت