آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام گلوریت کلون R929

خرید نهال بادام گلوریت کلون R929 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام گلوریت کلون R929 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام گلوریت کلون R929 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام گلوریت کلون R929 به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام گلوریت کلون R929 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام گلوریت کلون R929، کاشت نهال بادام گلوریت کلون R929، هرس درخت بادام گلوریت کلون R929، نحوه آبیاری بادام گلوریت کلون R929، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام گلوریت کلون R929 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام گلوریت کلون R929 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام گلوریت کلون R929 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام گلوریت کلون R929
  •     
  • مشخصات نهال بادام گلوریت کلون R929

معرفی نهال بادام گلوریت کلون R929


مشخصات نهال بادام کلوریت کلون:

بادام کلوریت کلون از جمله بادام های محبوب در جهان می باشد که به دلیل ویژگی های بارز و خاصیت های شگرفی که دارد بسیار پرطرفدار است . در این مقاله با ما همراه باشید تا هر آنچه که درباره نهال بادام باید بدانید یاد بگیرید . نهال بادام کلوریت کلون از باردهی خوبی برخوردار است ، پوست سنگی دارند و درصد مغز حدود 40 درصد است . استفاده های زیادی در شیرینی پزی ، تزئین دسر و غذا و تهیه پودر بادام دارد .

رنگ مغز قهوه ای تیره بوده و دارای برگ های کشیده بلند و نوک تیز می باشد باردهی خوشه ای دارد ، نهال بادام بسیار دیرگل و مقاوم به سرما می باشد معمولا در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت گلدهی دارند لذا سرمای بهاره به گل آنها آسیب نمیزند .

نهال بادام نیاز سرمایی دارد که باید برطرف شود نیاز سرمایی نهال بادام بین 300 تا 500 ساعت می باشد و آستانه تحمل آن نسبت به سرما حدود 20- درجه می باشد بسیار پر بار است و پوست آن تا حدودی نیمه ضخیم است.

شاخه های نهال بسیار گسترده است و جز ارقام پاکوتاه محسوب می شود بسیار سریع رشد می کند بسیار زود بازده است .

سطح ارتفاع مناسب از دریا برای نهال بادام:

برای کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی با آب و هوای سرد و سرمای بهاره مناسب است و تا سطح ارتفاع 2000 جواب می دهد میانه خوبی با رطوبت ندارد ، مناطق با آب و هوای خشک برای پرورش و احداث باغ بادام بسیار مناسب است ، بسیار نور دوست است و بسیار مقاوم به کم آبی و شوری است .

فاصله ی کاشت مناسب بادام کلوریت کلون:

رعایت فاصله استاندارد در هنگام احداث باغ بادام بسیار الزامی می باشد لذا رعایت فاصله مناسب کاشت برای رشد نهال و استفاده از مواد مغذی خاک بسیار الزامی است ، تهویه باغ در این صورت بسیار عالی انجام می شود حرکت ماشین های کشاورزی با سهولت انجام شده و حذف علف های هرز بسیار مناسب صورت می گیرد .

عمر اقتصادی بادام کلوریت کلون:

عمر اقتصادی نهال بادام رابطه مستقیمی با میزان رسیدگی باغداران دارد .

چرا که در صورت هرس و رسیدگی مناسب بین 25 تا 30 سال تخمین زده شده هرس مناسب و سبک از رشد بی رویه شاخه و برگ نهال ها و هدر رفت انرژی نهال جلوگیری کرد و تمام توان آن را برای باردهی حفظ می کند هرس مناسب موجب جوان ماندن درخت حاصل از نهال و مانع از پیری زود رس نهال می شود .

آب و هوای مناسب جهت کاشت نهال بادام کلوریت کلون:

نهال بادام کلوریت کلون بسیار نور دوست بوده و نیاز مبرمی به نورخورشید دارد حداقل 6 ساعت روزانه بایستی در معرض نورخورشید قرار گیرد تا نور کافی شکوفه دهی نهال بادام کلوریت کلون را افزایش دهد . بادام طبیعت مقاومی دارد و با نور کم و حتی سایه هم رشد می کند ولی میزان شکوفه و باردهی بسیار کم می شود .

بهترین شرایط و اقلیمی که نهال بادام می تواند رشد و عملکرد مناسبی داشته باشد می توان به تابستان هایی که گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب اشاره نمود بیشینه و کمینه دمایی قابل تحمل نهال بادام 40 درجه و 15- درجه می باشد ، در تابستان و زمستان برای جلوگیری از سرمازدگی و گرما زدگی می توان از رنگ استفاده نمود . لذا قابل ذکر است نهال های بادام نسبت به دما بسیار حساس هستند و هنگام کاشت نهال توجه نمایید نهال مناسب اقلیم منطقه خود را انتخاب نمایید .

پایه بادام کلوریت کلون:

پایه نهال بادام کلوریت کلون پایه تلخ می باشد درباه این مسئله برای کشاورزان عزیز سوال پیش می آید که نهال پایه تلخ دارد آن نیز تلخ می شود یا خیر باید عرض شود که نه تنها تلخ نمی شود بلکه پایه تلخ بودن باعث مقاومت نهال در برابر کم آبی و شوری و انواع آفات و بیماری ها می شود .

نکته : نهال بادام برای کاشت در مناطقی که دچار کم آبی ، شوری خاک هستند بسیار مناسب است چراکه هر نهالی مقاوم به چنین شرایطی نیست .

مقدمات قبل از کاشت نهال بادام:

1) قبل از اقدام به احداث باغ بادام از شرکت معتبر رویال نهال ، نهال بادام شناسنامه دار رزرو کنید .

2) اگر قصد احداث باغ در مناطق باد خیز را دارید بهتر است اطراف زمین خود از نهال های غیر مثمر بادشکن استفاده نمایید در این صورت یک کمربند حفاظتی را به کار می گیرید . استفاده از بادشکن ضمن محافظت ازشکستگی نهال بعدها می توانید از فروش آن سود خوبی بدست آورید .

آماده سازی بستر کاشت نهال بادام کلوریت کلون:

ایجاد گودال به قطر و عمق 70 سانت و مخلوط خاک داخل چاله با کود حیوانی سپس نهال بادام را در عمق مناسبی قرار دهید و با خاک ریشه را بپوشانید خاک اطراف را بپوشانید و سپس پاکوب نمایید .

نکته ای که درباره کاشت نهال بادام کلوریت کلون بسیار حائز اهمیت است مقاومت نهال به گرما و خشکی است ولی توجه نمایید سال اول کشت نهال بادام کلوریت کلون باید به میزان کافی بایستی تامین شود اگر میزان نورگیری و آبیاری نهال بادام کلوریت کلون رعایت شود شاهد باردهی شگرف نهال بادام کلوریت کلون خواهید بود . جنس خاک ، آب و هوا، دما، نور ، کود هرس از جمله فاکتور هایی می باشد که در صورت فراهم شدن عالی این شرایط شاهد سود دهی فوق العاده این نهال خواهید بود.

خاک مناسب برای پرورش نهال بادام کلوریت کلون:

برای کاشت نهال بادام کلوریت کلون و سود دهی فوق العاده این نهال خاک لومی و شنی بهترین خاک است ولی نهال بادام کلوریت کلون بسیار مقاوم به فقر خاک و شوری آن است توجه داشته باشید اگر چه مقاوم است ولی در صورت غنی نبودن خاک کیفیت و کیمیت محصول پایین می آید . نهال بادام تقریبا در همه نوع خاک برای کاشت نهال بادام بین 5/6 تا 8 می باشد . لذا خاک های کمی اسیدی خنثی و خیلی قلیایی برای کاشت بادام بسیار مناسبند .

بادام رابطه ی خوبی با رطوبت هوا یا خاک ندارد لذا زهکشی بستر خاک بسیار مهم است و خاک های رسی که توانایی زهکشی ندارد و آب را به مدت طولانی نگه می دارد نیاز به اصلاح دارد علاوه بر زهکشی توانایی نگهداری آب خاک نیز مهم است و از هدر رفت آب جلوگیری می شود لذا خاکی که برای بستر کشت بادام کلوریت کلون مناسب است که هر دو این ویژگی هارا داشته باشد در صورت احداث اصولی باغ بادام کلوریت کلون بهتر است ابتدا آزمایشی تحت عنوان آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک مشخص و با کودهای مناسب رفع می شود در صورت کود دهی مناسب باردهی نیز دگرگون می شود .

آبیاری مناسب نهال بادام کلوریت کلون :

از جمله فاکتورهای اصلی کاشت و احداث باغ بادام کلوریت کلون آبیاری آن می باشد .

درست است که این نهال مقاوم به کم آبی است و در مناطقی که با بارندگی کم کاشته می شود نیاز آبی کم دارد و حتی بصورت دیم نیز کاشته می شد ولی قابل ذکر است در صورت کاشت دیم و یا شرایط کم آبی نهال رشد کرده و باردهی خواهد داشت ولی مقدار این باردهی بسیار کمتر از زمانیست که درخت حاصل از نهال بادام کلوریت کلون مرتب آبیاری می شود .

فواصل آبیاری و میزان آن بستگی به آب و هوای منطقه کشت شده و جنس خاک و نیاز آبی نهال نوع روش آبیاری نیز بسیار مهم است ، آبیاری را بین 7 تا 10 و میزان آبیاری را بین 50 تا 70 در نظر بگیرید .

نوع روش آبیاری نیز بسیار مهم است ، آبیاری بارانی برای نهال بادام بسیار مضرر است و برگ ها دچار بیماری می شود ، آبیاری سطحی و آبیاری قطره ای برای بادام بسیار مناسب است چرا که موجب کنترل میزان آبیاری شده و از هدر رفت آب نیز جلوگیری می شود .

آبیاری به روش قطره ای موجب جلوگیری از رشد بی رویه علف های هرز می شود.

توجه نمایید در میزان آبیاری نهال بادام افراط یا تفریط ننمایید تا نهال دچار تنش نشود .

گرده افشان بادام کلوریت کلون:

نهال بادام کلوریت کلون به گرده افشان برای موفقیت فرآیند گرده افشانی نیاز دارد ، ارقام گرده افشان باعث بهبود میزان باردهی نهال می شوند ، بهترین گرده افشان برای نهال بادام کلوریت کلون بادام شکوفه می باشد ، برای هر 10 نهال بادام کلوریت کلون حدود 1 نهال بادام گرده افشان نیاز است .

هرس نهال بادام کلوریت کلون:

از جمله مهم ترین و اصولی ترین کارهایی که در پرورش نهال بادام ضروری است ، عملیات هرس می باشد . چرا که هرس موجب مرتب کردن شکل ظاهری نهال شده و حتی باردهی را نیز بالا می برد . هرس اشتباه یا نامناسب موجب کاهش باردهی می شود.

امروزه باغداران گرامی با احداث باغ بادام به دنبال کسب درآمد ویژه هستند لذا داشتن محصول با کیفیت و کمیت عالی مسلتزم ویژه است .

هرس نهال بادام کلوریت کلون:

اگر به دنبال محصول خوب و با کیفیت با مغز درشت می باشید بهتر است با هرس کردن مناسب نهال بادام کلوریت کلون از رشد بی رویه آن جلوگیری نمایید تا ضمن فرم دهی به نهال مواد مغذی صرف شاخه های بیش از حد رشد کرده نمی شود و همه نیروی درخت صرف باردهی می شود در حالت کلی هرس مناسب موجب جلوگیری از پیری زود رس نهال بادام می شود .

نحوه کاشت نهال بادام کلوریت کلون:

قبل از اقدام به کاشت نهال بادام بهتر است از شرکت معتبر تولید و اصلاح نهال ، مشاوره بگیرید تا نهال مناسب منطقه شما معرفی شود . سپس بعد از رزرو نهال اقدام به آماده سازی زمین کنید بذا بهتر است 6 ماه قبل از کاشت نهال چاله های آن آماده شود ، مکانی که برای کاشت نهال بادام در نظر می گیرید بایستی کاملا نورگیر باشد چراکه بادام کلوریت کلون به رطوبت بیش از حد حساس است . لذا نور مناسب باعث تهویه باغ شده و مانع ایجاد مشکل می شود . بهتر است فصل مناسب کاشت با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه صورت گیرد چاله هایی به عمق 70 و قطر 70 حفر کنید و خاک داخل چاله را با کود حیوانی مخلوط نمایید تا خاک از مواد مغذی خوبی برخوردار باشد . سپس بعد از کاشت نهال اطراف ریشه را خوب پاکوب نمایید و بلافاصله آبیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود .

مشخصات نهال بادام گلوریت کلون R929


نوع رقم: تجاری

زمان گلدهی: دیرگل

سختی پوست: پوست سنگی

رنگ مغز: روشن

نوع بازدهی: زودبازده

پایه: پایه کوتاه

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت