آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام سهند

خرید نهال بادام سهند از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام سهند با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام سهند در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام سهند به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام سهند در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام سهند، کاشت نهال بادام سهند، هرس درخت بادام سهند، نحوه آبیاری بادام سهند، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام سهند و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام سهند کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام سهند را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام سهند
  •     
  • مشخصات نهال بادام سهند

معرفی نهال بادام سهند


مشخصات نهال بادام سهند:

از بادام هایست که بسیار مرغوب، بازار پسند و اقتصادی است، پوست ان سنگی است و برای طرفداران بادام سنگی گزینه مناسبی است .حتی کشت نهال بادام سهند در باغاتی که احتمال وجود آسیب پرندگان هست میتوان به عنوان گرد افشان استفاده نمود. کیفیت مغز و طعم مغز آن بسیار عالی است. بادام درشت و پهن است و درصد مغز ۴۰ می‌باشد. حدود ۱۰ درصد احتمال دوقلوزایی مغز دارد. میوه بادام سهند دارای پوسته سبز و کرکی است که نهال بادام را احاطه کرده است و به راحتی با دست قابل جداسازی است. در حالی که پوسته سنگی آن سخت است و به هیچ عنوان قابل شکستن با دست نیست. وزن میوه حدود ۵ الی ۶ گرم بسته به رشد آن متفاوت است. نهال بادام سهند جزو ارقام متوسط گل است و به آب و هوای منطقه مورد کشت باید توجه داشته باشید که مقاومت نسبی در برابر سرما دارد و در مناطقی که از سرمای کمی برخوردارند بهتر جواب می‌دهد. مناسب کاشت به عنوان گرد افشان در مناطق معتدل، نیمه گرمسیر می باشد. هنگام کاشت نهال بادام توجه داشته باشید آن را در اقلیمی پرورش دهید که سازگاری مناسبی داشته باشد. نیاز سرمای نهال بادام سهند حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ ساعت بوده و تا سطح ارتفاع ۱۲۰۰ جواب میدهد. دقت کنید کاشت نهال بادام سهند خارج از این سطح ارتفاع موجب عدم بازدهی نهال شده و حتی ممکن است نهال از بین برود. نهال بادام سهند جز ارقام زودبازده و پربار است و اگر شرایط رسیدگی مساعد باشد از همان سالهای ابتدایی شروع به باردهی می نماید. توجه نمایید که نهال بادام سهند و حتی دیگر بادام ها رابطه چندان خوبی با رطوبت ندارند و کاشت انها در مناطق ساحلی و سطح ارتفاع کمتر از ۳۰۰ جواب نمی دهد.

عمر مفید درخت بادام سهند:

از جمله پارامترهای موثر در میزان عمر درخت نهال بادام سهند میتوان به میزان و نحوه رسیدگی، مساعد بودن شرایط آب و هوایی پرورش نهال و هرس مناسب اشاره نمود. اگر پیشگیری های لازم انجام شود و نهال دچار بیماری یا افت شود چیزی بالغ بر ۴۰ سال و حتی بیشتر نیز می تواند عمر کند.

ارتفاع نهایی درخت بادام سهند:

ارتفاع نهایی نهال بادام سهند رابطه مستقیمی با ژنتیک و میزان رسیدگی دارد در صورت کاشت نهال به صورت دیم انتظار رشد و قد کشیدن نهال را نداشته باشید حتی در صورت عدم آبیاری مناسب و کاشت به صورت دیم میزان باردهی نهال بسیار پایین می آید.

فصل مناسب کاشت نهال بادام سهند:

فصل مناسب کاشت نهال با توجه به منطقه کشت متغیر است. اگر کاشت نهال در مناطق سردسیری صورت گیرد بهتر است اواخر زمستان صورت گیرد ولی کاشت نهال در مناطق معتدل و گرمسیر آخر برج ۹ و فصل پاییز صورت می گیرد. خیلی مهم است که نهال بادام شکوفه در فصل مناسب کاشته شود. در صورت کشت پاییزه نهال در رشد خود یک سال جلو می‌افتد. کاشت و پرورش نهال در خارج از فصل کاشت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. حتی فصل کاشت نهال گلدانی نیز بهار می باشد و به هیچ عنوان در فصل تابستان اقدام به کاشت نهال نمایید. دقت کنید نهال ریشه لخت را قبل از بیدار شدن بکارید تا گیرایی نهال تضمین شود نهال بادام سهند احتیاج زیادی به نور آفتاب دارد و حداقل بایستی 8 ساعت در معرض مستقیم نور خورشید بماند تا رشد و تهویه آن مناسب باشد. لذا هنگام احداث باغ بادام استفاده از نهال بادام سهند به عنوان گرده افشان توجه نمایید که محل مورد کشت نورگیر باشد. نورگیر بودنتاثیر فوق‌العاده‌ای در رشد و میزان افزایش کیفیت و کمیت محصول دارد.

آبیاری نهال بادام سهند:

نهال بادام مقاومت خوبی در برابر کم آبی و حتی خشکی و آبیاری دیم دارد ولی در صورت انتظار باردهی اقتصادی از باغ بادام بهتر است آبیاری اصولی به موقع و منظم باشد. نهال بادام تنها در مناطقی به صورت دیم جواب می دهد که میزان بارش سالانه باران از حدود ۶۰۰ میلیمتر بیشتر باشد. میزان و فواصل آبیاری نهال بادام سهند به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به جنس خاک، میزان نیاز نهال با توجه به شرایط آب و هوایی و سن نهال اشاره کرد. در مناطقی که آب و هوای گرمی دارند نیاز آبی نهال زیاد و فواصل آن نیز کاهش می‌یابد. در صورت رسی بودن خاک، توانایی نگهداری آب توسط خاک بیشتر می شود و نیاز آبی کم ولی احتمال پوسیدگی ریشه نهال وجود دارد.سن نهال رابطه مستقیمی با میزان و نحوه آبیاری نهال دارد هرچه سن نهال بیشتر می‌شود نیاز آبی نیز بیشتر می‌شود و حتی مقاومت آن نیز بیشتر می شود. بهتر است زمان آبیاری نهال را به صبح زود یا بعد از ظهر که هوا خنک است موکول نمایید. تا آفتاب بیشتر آب آبیاری را تبخیر نکند و نهال بتواند استفاده کافی از آب را داشته باشد.

در کشاورزی اصولی بهترین روش آبیاری، آبیاری قطره ای می باشد که هدر رفت آب و آبیاری جلوگیری کرده و میزان کنترل شده آب به نهال می رسد. از جمله مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

• کاهش قابل توجه هدر رفته آب

• باعث افزایش باردهی نهال از طریق تنظیم میزان آبیاری و عدم ایجاد تنش در نهال می شود.

• کاهش قابل توجه رویش علف های هرز.

• از خیس شدن طوقه و شاخ و برگ نهال جلوگیری شده و آنها دچار پوسیدگی ریشه طوقه یا بیماری و آفات در اندامهای هوایی نمی شود.

• موجب پایین آمدن میزان تبخیر آب می شود.

• قابل اجرا در انواع و اقسام زمین‌ها اعم از زمین های مسطح شیبدار و کوه پایه ای است.

خاک مناسب برای پرورش نهال بادام سهند:

نهال بادام سهند در همه مدل خاک اعم از سنگین و سبک و حتی سنگلاخی می‌تواند رشد کند. ولی در صورت انتظار سوددهی اقتصادی باغ بادام بهتر است خاک بستر را اصلاح نمایید و برای رشد ریشه نهال بادام سهند مناسب گردانید. خاک نیمه سنگین یا خاک لومی شنی بهترین خاک برای رشد نهال بادام می باشد. خاک لومی شنی خاکی است که درصد مناسبی از رس و سیلیت و ماسه را دارا باشد. درصد درس خاک ۴۰ ، ماسه ۴۰ و سیلیت ۲۰ می باشد. چنین خاکی هم از نفوذ پذیری خوبی برخوردار است هم توانایی نگهداری آب بالایی دارد. اگر خاک بستر کشت کامل رسی باشد دچار پوسیدگی ریشه و طوقه می‌شود و در صورت ماسه بودن نیز چون خاک توانایی نگهداری آب را ندارد فواصل آبیاری کمتر شده و میزان قابل توجهی از آب آبیاری به هدر می‌رود. نهال بادام سهند مقاومت بسیار خوبی در برابر شوری و آهکی بودن خاک دارد. ph مناسب کاشت نهال بادام سهند حدود 5/6 تا ۷ می باشد. نهال بادام سهند میانه چندان خوبی با خاک های اسیدی ندارد. خاک منبع اصلی تغذیه نهال است و تاثیر مستقیمی در میزان باردهی و درشتی و ریزی محصول دارد. در صورت کمبود در خاک، نهال رشد کافی نداشته و دچار علائم ظاهری می شود. لذا در صورت احداث باغ اصولی بادام بهتر است که ابتدا آزمایش خاک انجام دهید تا از جوابدهی نهال بادام در آن بهتر مطمئن شوید و سپس از کمبودهای خاک آگاه شوید سپس اقدام به کاشت نمایید.

پایه نهال بادام سهند:

پایه نهال بادام سهند، بادام تلخ است، پایه تلخ بودن دارای مزیت‌های بسیاریست که به اختصار بیان می‌کنیم: پایه تلخ بودن نهال بادام موجب مقاومت ویژه نهال در برابر خشکی، بیماری و شوری می‌شود. حتی حشرات جونده نیز نمی‌توانند به نهال آسیب بزنند. نکته: بهتر است در مناطق بادخیز به ویژه سال های ابتدایی کشت نهال از قدیم برای جلوگیری از وارد شدن استرس به نهال و شکستگی آن استفاده نمود.

هرس نهال بادام سهند:

بهتر است شاخه های شکسته بیمار و آفت زده در فصل مناسب حذف و سوزانده شود. فصل مناسب هرس پاییز و یا اواخر زمستان است. توجه نمایید که بهتر است هرس قبل از بیدار شدن نهال از خواب زمستانی صورت گیرد. هرس مناسب موجب جلوگیری از پیری زودرس نهال بادام سهند می شود. هرس زمستانی مانند یک شوک باردهی عمل می‌کند و موجب محصول دهی بهتر نهال بادام سهند می شود. توجه نمایید که بیشترین باردهی نهال مربوط به شاخه های جوان است لذا هرس را به فردی ماهر بسپارید تا خساراتی به باغ و شما وارد نشود.

کوددهی نهال بادام سهند:

قبل از اقدام به کود دهی بهتر است آزمایش خاک انجام دهید و با آنالیز نتیجه آن از کمبود های خاک مطلع شوید سپس اقدام به کوددهی نمایید. کمبود عناصر داخل خاک از علائم ظاهری نهال به صورت زردی و یا دیگر علائم نیز مشخص است. بهترین کود تقویتی نهال به خصوص در فصل بهار یا همان فصل رویش هیومیک اسید است. توجه نمایید که استفاده از کود حیوانی به صورت چالکود در فصل پاییز نیز موجب تقویت ریشه نهال می شود.

آفات یا بیماری های نهال بادام سهند:

نهال بادام سهند به دلیل پایه تلخ بودن در برابر اکثریت بیماری و آفات مقاوم است ولی توجه داشته باشید که حتی در صورت ابتلا نیز با قارچ کش و آفت کش های مناسب قابل کنترل است.

خرید نهال بادام سهند از مرکز معتبر رویال نهال:

نهالسات رویال نهال با بیش از نیم قرتن تجربه در زمینه تولید نهال، نهال شناسنامه دار و دارای گواهی سلامت به مشتری های خود عرضه می کند. این مرکز تحت نظارت جهاد کشاورزی در صدد خدمت به مشتری فاکتور ثبتی در اختیار مشتری قرار می‌دهد تا در صورت بروز مشکل جبران خسارت نماید. شرکت رویال تنها شرکتی است که رضایت و صلاح مشتری را در اولویت کار خود قرار داده. با رویال نهال خرید مطمئن و ایمن را تجربه کنید.

مشخصات نهال بادام سهند


کشور سازنده: ایران - اذرشهر

زمان گلدهی: دیرگل

درصد مغز: 28%

درصد دوقلویی: 20%

سختی پوست: پوست سخت

گرده افشان: بادام فرانیس و شکوفه

پایه: بادام تلخ جی ان

آب و هوای مناسب: کوهستانی

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت