آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام سفید سنگی

خرید نهال بادام سفید سنگی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام سفید سنگی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام سفید سنگی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام سفید سنگی به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام سفید سنگی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام سفید سنگی، کاشت نهال بادام سفید سنگی، هرس درخت بادام سفید سنگی، نحوه آبیاری بادام سفید سنگی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام سفید سنگی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام سفید سنگی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام سفید سنگی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام سفید سنگی
  •     
  • مشخصات نهال بادام سفید سنگی

معرفی نهال بادام سفید سنگی


بادام سفید سنگی:

ارقام بادام بسیار متنوع هستند در کشور ما نیز ارقام مختلفی زیر سطح کشت می رود . ولی از میان بادام هایی که پوست سنگی دارد یکی از بهترین ارقا پوست سنگی نهال بادام سفید سنگی است . همانطور که از اسم نهال پیداست پوست میوه سخت و سنگی است و با فشار دست قابل شکستن نیست .

نورگرایی ویژه ای دارد دیرگل و مقاوم به سرماست و در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد . نهال بادام سنگی دارای ریشه سرسختی نیز هست . در حالت کلی از بین ارقام نهال بادام ، نهال بادام سفید سنگی نسبت به بقیه ارقام مقاومت خوبی در برابر عوامل محیطی دارد . برگ های نهال باریک و دراز هستند و نوک تیز می باشند .

باغدارنی که در مناطق سردسیر و کوهستانی هستند و از سرمای بهاره رنج می برند و سرما گلدهی نهال را به خطر می اندازد توصیه می شود از ارقام دیرگل و مقاوم به سرمای بهاره استفاده کنند . لذا مهم ترین مسئله قب از احداث باغ بادام انتخاب رقم مناسب اقلیم مورد کشت است ، چرا که باغداران گرامی یک عمر وقت و هزینه خود را صرف احداث باغ مورد نظر می کنند لذا انتخاب نهال مناسب نیمی از این راه سود دهی است .

منشا نهال بادام سفید سنگی:

منشا این نهال ایران می باشد و سطح زیر کشت آن در کشور ما گسترده است . نهال بادام سفید سنگی سازگاری خوبی با اقلیم های مختلف ایران دارد.

نیاز سرمایی و سطح ارتفاع مناسب کاشت نهال بادام سفید سنگی:

بادام جز ارقامیست که نیاز سرمایی دارد و کاشت آن در مناطقی که این نیاز سرمای برطرف شود نهال بادام خوب جواب می دهد .

از سطح ارتفاع 800 تا 2000 نهال بادام سفید سنگی جواب می دهد بیشینه و کمینه دمایی قابل تحمل نهال بادام سفید سنگی حدود 45 و20- درجه است و نهال تا این رنج دما هارا به خوبی تحمل می کند .

شروع باردهی نهال بادام سفید سنگی:

در حالت کلی زمان گلدهی با توجه به آب و هوای منطقه متفاوت است ولی بطور معمول زمان گلدهی اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت می باشد . لذا دیرگل بوده و مقاوم به سرما ، جز ارقام زودبازده و زود خزان نیز می باشد بار آن آخر شهریور و اول مهر قابل برداشت است . هنگام برداشت محصول پوست سبز میوه به راحتی از پوست سخت آن جدا می شود .

لذا جز ارقام تجاری و اقتصادی بوده و پرورش و کشت آن بسیار اقتصادی است .

نهال بادام سفید سنگی در متراژ بالا گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است .

عملکرد نهال بادام سفید سنگی:

از آنجایی که بادام سفید سنگی جز ارقام پر بار است در اوج باردهی هر نهال حدود 30 کیلو بار می دهد . باردهی نهال بادام سفید سنگی رابطه مستقیمی با رسیدگی دارد و اگر خاک محل کشت غنی ، آبیاری مناسب و کود دهی و هرس به موقع باشد میزان باردهی بیشتر نیز می شود .

ارتفاع نهال درخت بادام سفید سنگی:

درخت بادام سفید سنگی پا کوتاه است و علاوه بر ژنتیک به رسیدگی به نهال نیز بستگی دارد چرا که میزان کود دهی و خاک مناسب و حتی هرس در قد کشیدن نهال موثر است . در شرایط فوق العاده رسیدگی قد نهایی درخت بادام سفید سنگی حدود 5/3 تا 4 متر است .

فاصله مناسب کاشت نهال بادام سفید سنگی:

با توجه به ارتفاعی که درخت بادام سفید سنگی دارد باید فاصله استاندارد کشت رعایت شود چرا که نهال بادام به رطوبت بسیار حساس است و اگر تهویه باغ مناسب نباشد دچار بیماری های قارچی می شود لذا توجه داشته باشید منطقه ای که قصد احداث باغ بادام را دارید نورگیر باشد . حتی رعایت فاصله مناسب کاشت باعث تغذیه بستر ریشه نهال نیز می شود و ریشه ها با هم به رقابت نمی پردازند . با توجه به مواردی که بیان شد فاصله های مناسب کاشت نهال بادام سفید سنگی حدود 4*4می باشد از جمله مزیت های دیگر فاصله مناسب کاشت سهولت حرکت ماشین های کشاورزی ما بین نهال ها و همچنین راحتی حذف علف های هرز نیز هست.

زمان گلدهی نهال بادام سفید سنگی:

نهال بادام سفید سنگی از جمله ارقام دیرگل و بسیار مقاوم به سرما می باشد این بزرگترین مزیت نهال محسوب می شود چرا که از سرمای بهاره در امان می ماند توجه داشته باشید که با توجه به آب و هوای اقلیم مورد کشت نهال زمان گلدهی نیز متفاوت است ولی زمان احتمالی آخر فروردین و اوایل اردیبهشت می باشد .

فصل مناسب کاشت نهال بادام سفید سنگی :

فصل مناسب کاشت نهال بادام سفید سنگی از برج 9 شروع و تا برج 12 ادامه دارد و گاها تا اول بهار نیز ادامه پیدا می کند.

با توجه به آب و هوای مناطق مختلف تعیین می شود در مناطق سردسیر بهتر است کاشت نهال در اواخر زمستان و اول بهار صورت گیرد و در مناطق گرمسیر آخر پاییز و اوایل زمستان مناسب کشت می باشد .

آبیاری نهال بادام سفید سنگی:

نهال بادام سفید سنگی بستگی زیادی به آب و هوایی اقلیم کشت نهال ، جنس خاک و سن نهال دارد . نیاز آبی نهال با افزایش سن نهال بیشتر می شود . برعکس در مناطق سردسیر و یا مناطقی که بارندگی بالاست نیاز آبی نهال نیز کمتر می شود . در حالت کلی نهال بادام سفید سنگی نسبت به کم آبی مقاوم وبی دارد میزان بارندگی سالانه در کشت دیم نهال تاثیر دارد به عنوان مثال مناطقی که در آندسته از مناطق که بارندگی در طی یک سال کمتر از 400mm باشد نمی توان بادام را بصورت دیم کشت کرد و تهال از شدم کم آبی خشک می شود لذا توجه داشته باشید مناطقی که بارش بیشتر از 800mm در سال می باشد . می توان بادام را بصورت دیم کشت کرد ولی سال اول کاشت حتما به آبیاری نیاز دارد و در صورت کاشت دیم میزان باردهی نهال کم می شود . بطور میانگین نیاز آبی نهال هر 10 روز یکبار بین 30 تا ت خ 50 لیتر است نحوه آبیاری بسیار مهم است . از جمله بهترین روش آبیاری ، آبیاری قطره ای می باشد چرا که میزان کنترل شده ای از آب آبیاری به نهال می رسد و از هدر رفت آب جلوگیری می شود.

خاک مناسب نهال بادام سفید سنگی :

مهم ترین و اصلی ترین منبع تغذیه نهال بادام سفید سنگی خاک آن می باشد هر چه بستر خاک غنی تر باشد میزان رشد و باردهی نهال بیشتر می شود ، خاک شنی لومی و خاکی که زهکشی مناسبی داشته باشد برای نهال بادام سفید سنگی ضروری است چرا که این نهال رابطه خوبی با رطوبت ندارد و در صورت رطوبت بالا نهال دچار پوسیدگی می شود و از بین می رود .

نهال بادام سفید سنگی مقاومت خوبی در برابر شوری و آهکی بودن خاک دارد لذا توجه نمایید ph مناسب خاک 5/6 تا 7برای رشد نهال می باشد .

قبل از اقدام به کاشت نهال بادام سفید سنگی بهتر است آزمایش خاک انجام دهید تا کمبود های خاک مشخص شود و اقدام به رفع آنها کنید لذا عناصر مهم مورد نیاز نهال بادام نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است .

کود دهی مناسب نهال بادام سفید سنگی : کودهای تقویتی باعث بهبود راندمان رشد نهال بادام می شوند .

به عنوان مثال برای هکتاربستر کشت نهال بادام سفید سنگی حدود 5 تن کود حیوانی باعث تقویت خاک شده و رشد مناسب ریشه را فراهم می کند . استفاده از کودهای هیومیک اسید npk در فصول رویش تاثیر بسزایی در افزایش رشد شاخ و برگ ، ریشه نهال ، قطور شدن و ساقه نهال و بهتر شدن باردهی نهال دارد . در حالت کودهای حاوی عناصر نیتروژن ، پتاسیم و فسفر برای رشد نهال بادام سفید سنگی بسیار ضروری است . شرکت رویال نهال برای سهولت دسترسی به کود هیومیک اسید را نیز به فروش می رساند شما باغداران گرامی می توانید هنگلم خرید نهال بادام کود را نیز تهیه کنید .

قبل از اقدام به کود دهی به نهال بهتر است آزمایش خاک را انجام دهید تا کمبود های خاک تعیین شود و اقدام به کود دهی نمایید کمبود عناصر خاک و عدم جذب آنها در صورت علائم ظاهری در شاخ و برگ نهال نمایان می شود .

قیم گذاری نهال بادام سفید سنگی:

در حالت کلی قابل ذکر است نهال بادام سفید سنگی نیازی به قیم ندارد ولی در مناطقی که بادخیز هستند و قصد احداث باغ بادام را دارید بهتر است قیم برای جلوگیری از شکستگی نهال و مانع شدن از استرس نهال استفاده نمود .

هرس نهال بادام سفید سنگی:

نهال بادام سفید سنگی را در طول 2 بار می توان هرس نمود یکی از هرس سبز یا هرس تابستانه که درست بعد از برداشت محصول به منظور حذف شاخ و برگ زائد صورت ، صورت می گیرد و زمان درست این هرس پاییز است هرس دوم اواخر زمستان یعنی اسفند ماه یا اول بهار قبل از بیدار شدن نهال و جوانه های آن صورت می گیرد که هرس باردهی نام دارد . هرس موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی که صرف شاخ و برگ دارند شده است می شود و نهال همه انرژی را صرف باردهی می کند . توجه نمایید که حتما هرس را به فردی ماهر بسپارید چرا که در صورت انجام اشتباه خسارت جبران ناپذیر به باردهی نهال وارد می شود.

آفات و بیماری نهال بادام سفید سنگی:

نهال بادام سفید سنگی بدلیل پایه تلخی که دارد لذا ابتلا به آفات و بیماری های مصون است ولی در صورت اینکه ابتلا ود نیز با آفتکش و قارچ کش های مناسب قابل درمان است .

پایه نهال بادام سفید سنگی:

پایه بادام سفید سنگی باید تلخ باشد که این مزیت بزرگی برای نهال محسوب می شود چرا که پایه تلخ بودن باعث ایجاد مقاومت در نهال شده و نهال بادام در برابر وری ، آهک ، بیماری و آفات و کم آبی مقاوم شده است وقتی حشرات جونده نمی توانند به ریشه نهال آسیب بزنند .

خواص مغز بادام سفید سنگی:

از جمله بادام های پر خاصیت سنگی ، بادام سفید سنگی می باشد که دارای خواص زیادی از جمله تقویت حافظه ، تقویت قلب ، معده و کبد می شود مغز بادام سفید سنگی دارای ویتامین های k ,b,a می باشد که برای اجزای بدن بسیار مفید است . از همه مهمتر بادام سفید سنگی دارای آنتی اکسیدان هایی می باشد با رادیکال های آزاد بدن مبارزه می کند و بدن را از ابتلا به بیماری های سرطان و قندخون ، سکته قلبیز و مغزی در امان نگه می دارد .

خرید نهال از شرکت رویال نهال:

نهال بادام سفید سنگی شناسنامه دار و تضمینی را می توانید از شرکت معتبر و دارای مجوز از جهاد کشاورزیز رویال نهال تهیه نمایید.

مشخصات نهال بادام سفید سنگی


آب و هوا: معتدل و خشک

باردهی اقتصادی: از سال چهارم

میزان باردهی: 8 الی 10 تن در هکتار

زمان رسیدن میوه: شهریور

فاصله کاشت: 4x5 / 5x6

گرده افشان: بادام ربیع و سفید

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 70 تا 50 سال

نوع پوست: سخت

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت