آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام شاهرودی 12 و 21

خرید نهال بادام شاهرودی 12 و 21 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام شاهرودی 12 و 21 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام شاهرودی 12 و 21 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام شاهرودی 12 و 21 به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام شاهرودی 12 و 21 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام شاهرودی 12 و 21، کاشت نهال بادام شاهرودی 12 و 21، هرس درخت بادام شاهرودی 12 و 21، نحوه آبیاری بادام شاهرودی 12 و 21، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام شاهرودی 12 و 21 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام شاهرودی 12 و 21 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام شاهرودی 12 و 21 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام شاهرودی 12 و 21
  •     
  • مشخصات نهال بادام شاهرودی 12 و 21

معرفی نهال بادام شاهرودی 12 و 21


بادام شاهرودی 12 و 21:

بادام شاهرود منشا ایرانی دارد و متعلق به شهر شاهرود است. بادام شاهرود مقاوم در برابر سرمای بهاره می باشد و دارای 35 تا 40 درصد مغز بوده. پوست ان نیمه سنگی می باشد پایه این نهال بادام تلخ می باشد. بادام شاهرودی 12 زود بازده بوده و از سال اول باردهی دارد کمترین دمایی که این بادام می تواند تحمل کند 20- درجه می باشد. رشد این نهال شامل دو مرحله رویشی و زایشی می باشد.

مراحل رویشی : تشکیل جوانه زنی برگ، پدید امدن برگ، رشد شاخه ها، خزان کردن برگ ها، مراحل زایشی، جوانه زنی میوه، گلدهی جوانه شکوفه دهی، تشکیل میوه و رسیدن میوه تا به الان 26 نوع بادام در ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است از ارقام معروف ان میتوان به شاهرودی 7 و 8و 15 و 18 و12 و 21 اشاره کرد ازبین این ارقام 12 و 21 کاملا دیر گل هستند. متوسط عملکرد رقم بادام شاهرود 12 در هکتار 3600 کیلوگرم می باشد. به علت تطابق پذیری رقم بادام شاهرودی 12 و دیر گل بودن، با اب و هوای سردسیر و کوهستانی یک انتخاب عالی می باشد.

بادام شاهرودی 12 دارای برگ های نوک تیز و نیزه ای می باشد. لبه ی برگ ها صاف می باشد. گل های این رقم بادام سفید یا صورتی می باشد. گل های ان دارای 5 گلبرگ می باشد. بین 20 تا 30 پرچم دارد. بادام شاهرودی 12 در اکثریت شرایط اب و هوایی و اکثریت خاک ها جواب می شود. اولین بادام شاهرودی در کشور ایران کاشته شده سپس به سایر نقاط اروپا و آسیا منتقل شده است. درخت بادام شاهرودی 12 نهایتا به 8 متر می رسد. البته درختان دیمی ارتفاع کمتری می گیرند. برای سهولت در هنگام برداشت می توان این رقم بادام را هرس کرد دوره سرمایی نهال بادام شاهرودی 12 بین 100 تا 700 ساعت می باشد که دمای باید کمتر از 3 درجه سانتی گراد باشد. اگر این دوره ی سرمایی بر طرف نشود درختان بادام از خواب زمستانه بیدار نمیشوند و جوانه نمیزنند.

عمر مفید بادام شاهرودی12:

عمر مفید و اقتصادی این رقم بادام ما بین 30 تا 40 سال می باشد. البته اگر نهال متناسب با شرایط اقلیمی منطقه انتخاب شود در افزایش طول عمر ان بی تاثیر نیست.

ارتفاع از سطح دریا:

یکی از ملاک هایی که در انتخاب رقم مناسب منطقه باید در نظر داشته باشیم ارتفاع از سطح دریای آزاد ان منطقه می باشد. بادام شاهرودی 12 و رقم گرده افشان ان یعنی شاهرودی 21 در سطح ارتفاع ما بین 300 تا 1400 متر سازگاری خوبی دارند. قبل از اقدام به خرید نهال بادام شاهرودی حتما باید از ارتفاع سطح دریا منطقه خود آگاه شوید. زمان بادرهی رقم بادام شاهرودی از سال اول می باشد و از سال سوم اقتصادی می شود. هر ساله رفته رفته باردهی این رقم بیشتر و با کیفیت تر می شود و این باردهی تا پایان عمر اقتصادی بیشتر خواهد شد.

گرده افشانی بادام شاهرودی 12:

اکثریت درختان بادام برای باردهی نیاز به رقم گرده افشان دارند. بادام شاهرودی 12 نیز از این قضیه مثتسنا نیست. ارقام بادام شاهرودی 21 و 17 به عنوان ارقام گرده دهنده بادام شاهرودی 12 استفاده می شود.به ازای هر 10 اصله رقم بادام شاهرودی 12 باید 1 اصله رقم بادام شاهرودی 21 کشت شود.

نحوه ابیاری بادام شاهرودی 12 و 21:

مسئله که در ابیاری بادام شاهرودی 12 و 21 باید توجه کرد میانگین بارش سالانه در ان منطقه است. نهال های بادام شاهرودی 12 و 21 تازه کشت شده در سال های اول و دوم 10 روز یکبار نیازمند ابیاری می باشد. ولی درختان بالغ در مناطق پر باران به طور دیم و در مناطق خشک و گرمسیر 2 تا 3 بار در هفته می باشد.

نکته: فقط بادام هایی که روی پایه تلخ پیوند خوردند به حالت دیم جواب می دهند.

مناسب ترین خاک برای کاشت نهال بادام شاهرودی 12 و 21:

مناسب ترین خاک برای این ارقام بادام خاکی می باشد که مواد مغذی را برای رشد بادام داشته باشد. بافت خاک باید به گونه ای باشد که ریشه نهال بتواند راحت تر ریشه دوانی کند و اب را به راحتی در اختیار ریشه قرار دهد. نهال بادام پایه تلخ در خاک های سنگلاخی و نیمه سنگین نیز جواب می دهند. البته در خاک های شنی لومی که بهترین خاک برای پرروش نهال بادام می باشد عملکرد درخت بادام بیشتر می شود. مناسب ترین PH برای کاشت نهال بادام 5/6 تا 7 می باشد. بادام می تواند در خاک ها با شوری کمتر از 4 میلی موس بر سانتی متر را تحمل می کند. و میتواند تا 20 الی 30 درصد اهک را تحمل کند. پس درخاک های اهکی که دیگر درختان بار نمیدهند می توان اقدام به کاشت نهال بادام کرد مقاومت نهال در برابر شوری و کم ابی و حتی اهکی بودن خاک به دلیل پایه تلخ بودن نهال است.

میزان رطوبت خاک مناسب کاشت بادام شاهرودی 12 و 21:

اصولا درختان بادام با رطوبت میانه خوبی ندارند و در مناطقی با اب و هوای معتدل، نیمه سردسیر و گرم و خشک بهتر رشد می کنند. اگر این شرایط را برای کاشت بادام در نظر نگیرید از درخت بادام انتظار باردهی خوب را نداشته باشید.

هرس بادام شاهرودی 12 و 21:

هرس برای درختان بادام بسیار مسئله حائز اهمیت می باشد. زمان هرس درختان بادام شاهرودی 12 و 21 در زمستان( آذر و دی ماه) می باشد در واقع زمانی که درخت در خواب زمستانه می باشد. در هنگام هرس باید پاجوش ها حذف شود. هرس نهال بادام به منظور حذف شاخه های غیر بارده و نر میشود. تا تولید شاخه های جوان و بارده زیاد باشد. انجام هرس درست و اصولی بر روی باردهی بادام تاثیر گذار است.

کاشت درختان بادام شاهرودی12 و 21:

الگوهای متفاوتی برای کاشت نهال بادام وجود دارد. مکان احداث باغ بادام باید صاف یا سطح شیب دار باشد. در زمین های با شیب ملایم روش کاشت بادام باید مستطیلی و مربعی باشد. در مناطق سردسیر نیز سیتسم مستطیلی متداول می باشد. درمناطق گرمسیر و نیمه خشک باید کاشت مربعی باشد. این سیستم کاشت در مناطقی با افتاب شدید تر بیشتر مورد توجه واقع شده است.

کوددهی درختان بادام شاهرودی 12 و 21:

میزان کوددهی درختان بادام با توجه به سن و حجم تاج درخت متفاوت است بهترین و مناسب ترین روش کوددهی برای درخت بادام شاهرودی 12 و 21 چالکود می باشد. توجه داشته باشید که چالکود باید در قسمت سایه انداز درخت در محل تراکم ریشه باشد. به طور کلی میتوان روش های کوددهی درخت بادام شاهرودی شامل مخلوط کردن کودهای شیمایی زیر تاج درخت، کانال کود، چالکود، محلول پاشی و کوددهی همراه آبیاری می باشد.

بیماری ها درختان بادام و سمپاشی درختان بادام شاهرودی 12 و 21:

درختان بادام جز درختان کاملا مقاوم به افات و بیماری می باشد و در اکثریت خاک ها به عمل می ایند درختان بادام شاهرودی 12 و 2 نیاز به رسیدگی و مراقبت خاصی ندارند.

بیماری‌های مهم درختان بادام عبارتند از:

شانکر باکتریایی: این بیماری مختص بادام نمی باشد و اکرثت درختان میوه از جمله آلو، گوجه، سیب، گلابی و گردو را درگیر می کند. این باکتری در مناطق سردسیر بیشتر رشد می کند. علائم ظاهری آن قهوه ای شدن بافت های درخت می باشد. روی سطح میوه نیز مایع لزج دیده می شود. برای کاهش و کنترل ان می توان شاخه های بیمار را هرس و عملیات سمپاشی را در 3 مرحله انجام داد. بار اول فصل پاییز بار دوم زمان تورم جوانه ها بار سوم پس از ریزش گلبرگ هاست.

برگ سوختگی: ظاهر برگ بادام حالت سوختگی پیدا می کند مخصوصا نوک و کناره های برگ میتوان با حشره کش های جذبی این بیماری را کنترل کرد.

گال باکتریایی: بیماری ریشه بادام می باشد. سبب توده های سفید و متورم روی ریشه و ساقه ی درخت بادام می شود. با پیشرفت بیماری رنگ ان تیره و قهوه ای می شود. این بیماری با زخمی شدن تنه و ریشه وارد درخت می شوند. درمان شیمیایی برای این بیماری وجود ندارد و باید از بروز ان جلوگیری کرد. بعد از ابتلا می توان با سم بردوفیکس 10 در هزار این بیماری را کاهش داد.

خواص و خصوصیات مغز بادام شاهرودی 12 و 21:

یکی از اجیل ها بسیار محبوب، مغز بادام شاهرودی 12 می باشد. از جمله فواید مغز این بادام مقابله با بیماری‌هایی هم چون کلسترول، چاقی، دیابت و بیماری های پوستی می توان اشاره نمود. مغز بادام حاوی فیبر و اسید های چرب می باشد که سبب تنظیم قند خون، کاهش کلسترول و سبب عملکرد قلب می شود.

یکی دیگر از فواید بادام تاثیر ان در حفظ سلامت دندان هاست. مغز بادام به دلیل دارا بودن کلسیم و پروتئین از دندان ها در برابر باکتری ها محافظت می کند. از دیگر خواص مغز بادام شاهرودی 12 و 21 کمک به استحکام و براقیت مو است. مغز بادام با دارا بودن انواع ویتامین ها و اسیدهای چرب فولیکول های مو را تغذیه می کند که این امر سبب ضخامت و رشد مو می شود.

خرید و قیمت نهال بادام شاهرودی 12 و 21:

اگر قصد خرید و استعلام قیمت نهال بادام شاهرودی 12 و 21 را دارید می توانید با کارشناسان نهالستان رویال نهال در ارتباط بوده تا قبل از خرید مشاوره رایگان دریافت نموده و بهترین و مناسب ترین رقم را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه خود انتخاب کنید. قیمت نهال بادام شاهرودی 12 و 21 با توجه به سن و ارتفاع نهال و لیبل دار بودن ان متفاوت است. نهال بادام شاهرودی 12 و 21 تولید شده در نهالستان رویال نهال روی پایه تلخ پیوند خورده و در مقابل کم ابی و آفات کاملا مقاوم می باشد. نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی از کاشت تا برداشت بادام شاهرودی 12 و 21 در کنار شماست.

مشخصات نهال بادام شاهرودی 12 و 21


کشور سازنده: ایران

زمان گلدهی: متوسط تا دیرگل

حداکثر ارتفاع درخت: 8 متر

درصد دوقلویی: 30%

سختی پوست: پوست سخت

حداکثر باردهی در هکتار: 5 تن

پایه: بادام تلخ

عمر اقتصادی: 50 تا 60 سال

آبیاری: هر 2 هفته 1 بار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت