آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال بادام پسته ای

خرید نهال بادام پسته ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال بادام پسته ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال بادام پسته ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال بادام پسته ای به سراسر کشور.
قیمت نهال بادام پسته ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ بادام پسته ای، کاشت نهال بادام پسته ای، هرس درخت بادام پسته ای، نحوه آبیاری بادام پسته ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری بادام پسته ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال بادام پسته ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا بادام پسته ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی بادام پسته ای
  •     
  • مشخصات نهال بادام پسته ای

معرفی نهال بادام پسته ای


مشخصات نهال بادام پسته ای:

از جمله نهال های بومی ایران است که ویژگی های آن باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. در طی سال‌های اخیر کاشت نهال بادام پسته ای در ایران رواج پیدا کرده و کاشت نهال بادام پسته ای بسیار سودآور است. دلیل نام گذاری نهال بادام پسته ای این است که از لحاظ ظاهر بسیار شبیه پسته است. لذا قبل از احداث باغ بادام پسته ابتدا باید اطلاعات لازم درباره سازگاری نهال با شرایط اقلیمی و نحوه مراقبت از آن را کامل یاد بگیرید. از جمله ارقامیست که بسیار دیر گل است و کاشت در مناطق سردسیر توصیه می‌شود. به دلیل دیرگل بودن از سرمای بهاره در امان است میوه نهال بادام پسته ای از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، پوست سبز به راحتی قابل جدا شدن از پوست کاغذی و چوبی میوه میباشد. ضخامت پوسته چوبی چندان زیاد نیست و به راحتی با دست قابل شکستن است. نهال بادام خود گرده افشان نیست و برای باردهی مناسب، به رقم گرد افشان نیاز دارد. رقم گرده افشان مناسب نهال بادام پسته ای، نهال بادام یلدا می باشد. استفاده از رقم گرده افشان باعث افزایش باردهی نهال بادام میشود درصد مغز بادام پسته ای حدود ۴۰ درصد است. مغز حالت کشیده و پر دارد ولی درصد دوقلوزایی آن بسیار کم است. از جمله بادامهای خشکباری است که بسیار ارزش غذایی بالایی دارد هر ۱۰۰ گرم مغز بادام پسته ای حدود ۵۷۶ کیلو کالری دارد.

نیاز سرمایی و سطح از ارتفاع دریای مناسب کاشت نهال بادام پسته ای:

نهال بادام پسته ای دارای نیاز سرمایه حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ ساعت است که نیاز سرمایی در مناطق کوهستانی برطرف می‌شود. شناخت ویژگی های نهال و سطح سازگاری آن با سرما و مناسب بودن با اقلیم مورد کاهش بسیار مهم است، سطح ارتفاع از دریایی مناسب نهال بادام پسته ای تا ۱۸۰۰ متر است در مناطقی که در این سطح از ارتفاع قرار دارند کاشت نهال بادام جواب میدهد.

ارتفاع نهایی درخت بادام پسته ای:

علاوه بر ژنتیک نهال بادام پسته ای، میزان رشد و ارتفاع گیری نهال، بستگی زیادی به رسیدگی دارد اگر میزان رسیدگی مناسب باشد و حتی هرس مناسب قد نهایی نهال حدود 5/3 تا ۴ متر است.

فاصله کاشت نهال بادام پسته ای:

فاصله کاشت نهال بادام پسته حدود 4 در 4 است .توجه داشته باشید که رعایت این فاصله مزیت‌های زیادی دارد. تهویه باغ به مناسب ترین شکل خود انجام می‌شود. فاصله مناسب موجب سهولت حرکت ماشین های کشاورزی مابین نهال ها شده و باعث راحتی حذف علف های هرز می‌شود. فاصله مناسب کاشت باعث رشد مناسب نهال شده و کیفیت و کمیت باردهی نهال را افزایش میدهد.

شروع باردهی نهال بادام پسته ای و میزان باردهی نهال بادام پسته ای:

نهال بادام پسته ای از جمله ارقام زود بازه است و باردهی آن سال‌های اولیه کشت شروع می‌شود. میزان باردهی نهال بستگی به میزان رسیدگی نهال نیز دارد. آبیاری و کوددهی به موقع و خاک غنی از مواد مغذی باعث باردهی بیشتر می شود. به طور میانگین باردهی نهال بادام پسته حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلو است. از زمان پایین بودن سن نهال تا افزایش سن آن میزان باردهی رفته رفته بیشتر میشود.

فصل مناسب کاشت نهال بادام پسته ای:

فصل مناسب کاشت نهال بادام پسته ای از برج ۹ شروع و تا اوایل بهار ادامه دارد. توجه نمایید فصل مناسب کاشت نهال با توجه به اقلیم هر منطقه تعیین می شود. مناطقی که گرمسیر هستند، برج۹ بهترین زمان کشت است ولی در مناطقی که خیلی سردسیر هستند بهتر است اواخر برج ۱۲ و یا اوایل فروردین کشت صورت گیرد. توجه داشته باشید فصل مناسب کاشت در رشد مناسب نهال بسیار موثر است. در خارج از فصل مناسب کاشت هرگز اقدام به کاشت نهال نمایید. چرا که نهال دچار تنش شده و از بین می‌رود.

نکته: کاشت نهال در فصل پاییز باعث می‌شود راندمان رشد نهال یک سال جلو بیفتد و بهترین حالت کشت بعد از خزان و در حالت خواب آن است.

آبیاری نهال بادام پسته ای:

آبیاری از ارکان مهم رشد نهال است. توجه نمایید اگر آبیاری نهال بادام مناسب و منظم باشد موجب بهتر شدن راندمان رشد می شود. درست است که نهال بادام به حالت دیمی جواب می دهد ولی کاشت به حالت دیم هم مستلزم رعایت نکاتی است. اولاً کاشت نهال بادام در مناطقی که میانگین بارش سالانه باران کمتر از ۶۰۰ میلی متر است جواب نمی دهد. حتی در صورت کاشت دیم نهال در سال‌های اولیه کاشت نیز نیاز به آبیاری دارد تا گیرایی آن تضمین شود و با افزایش سن فواصل آبیاری کمتر می‌شود. میزان آبیاری و فواصل آن بستگی زیادی به اقلیم منطقه و جنس خاک و سن نهال دارد. به طور میانگین نیاز آبی نهال ۱۰ تا ۱۲ روز حدود ۳۰ تا ۴۰ لیتر است. بهترین روش آبیاری، آبیاری قطره ای می باشد که هم از هدر رفتن آب جلوگیری می کند و اینکه میزان آب کنترل شده آب به نهال می رسد. زمان آبیاری نیز مهم است و بهتر است که صبح اول وقت یا دم غروب آبیاری صورت گیرد چرا که تابش شدید نور خورشید باعث تبخیر شدن آب و عدم جذب توسط نهال بادام پسته ای میشود. نهال بادام و پسته ای مقاوم به کم آبی است.

خاک مناسب کاشت نهال بادام پسته ای:

خاک مناسب کاشت نهال بادام پسته ای لومی شنی است. درست است که نهال بادام پسته ای مقاوم به شوری و آهکی بودن خاکی است و در صورت کاشت و پرورش نهال در خاک هایی با ph خنثی رشد آن دوچندان شده و میزان باردهی آن افزایش می یابد. غنی بودن خاک از مواد مغذی موجب بهتر شدن کیفیت مغز و درشتی مغز بادام می شود. اگر خاک محل کشت رسی باشد بهتر است اصلاح خاک صورت گیرد چون نهال بادام پسته ای رابطه خوبی با رطوبت ندارد و ریشه آن دچار پوسیدگی میشود. قبل از اقدام به احداث باغ بادام سعی کنید آزمایش‌ خاک انجام دهید تا کمبودهای خاک مشخص شده و سعی بر جبران آن نمایید.

پایه بادام پسته ای:

پایه نهال بادام پسته ای، بادام تلخ می باشد. این پایه مزیت‌های زیادی از جمله مقاومت نهال در برابر شوری، خشکی و آفات و بیماری ها دارد. حتی حشرات جونده قادر به جویدن ریشه نهال نیستند.

گرده افشان نهال بادام پسته ای:

نهال بادام پسته ای خودگردافشان نیست قادر به بارور شدن به تنهایی نمی باشد. لذا برای گرده افشانی موفقیت‌آمیز و باردهی بیشتر هنگام احداث باغ بادام باید از ارقام گرده افشان نیز استفاده نمایید. بهترین رقم گرده افشان نهال بادام پسته ای، رقم بادام یلدا می باشد.

توجه: هنگام خرید نهال توجه نمایید برای هر ده بادام پسته ای یک نهال بادام یلدا بکارید.

احداث باغ بادام:

از آنجایی که میوه بادام جزء خشکبار محسوب می‌شود بازار فروش آن بسیار داغ است و بدیهی است که احداث باغ آن بسیار سودده است. لذا اگر شرایط مساعد کاشت و پرورش بادام را دارید بهتر است اقدام به احداث باغ بادام نمایید. قبل از اقدام بهتر است نهال مناسب با اقلیم منطقه خود را انتخاب کنید و سپس زمین مورد نظر را آماده کنید. چاله های کشت نهال باید ۶ ماه قبل از کاشت آماده شود. قبل از حفر چاله بهتر است زمین را شخم نمایید تا خاک نرم شود. با فاصله ۴ متر چاله هایی به قطر و عمق ۷۰ سانت حفر کنید و خاک داخل آن را با کود حیوانی مخلوط نمایید تا راندمان رشد ریشه نهال به بهترین نحو ممکن انجام شود. بعد از کاشت نهال بلافاصله آن را آبیاری نمایید تا گیرایی نهال تضمین شود. توجه نماید در مناطقی که باد خیز است بهتر است از قیم استفاده کنید تا استرس به نهال وارد نشود و دچار شکستگی نشود.

هرس نهال بادام پسته ای:

هرس نهال بادام از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که موجب جلوگیری از رشد بیش از حد شاخ و برگ نهال شده و باعث می شود همه انرژی نهال صرف باردهی مناسب آن شود. هرس مناسب نهال باعث تهویه مناسب باغ شده چرا که هرس موجب حذف شاخه های شکسته و آلوده به بیماری می‌شود. هرس نهال را در فصل پاییز یا اواخر اسفند قبل از بیدار شدن جوانه نهاال انجام دهید. حتما هرس باغ خود را به فردی ماهر بسپارید تا باعث خسارت به باغ شما نشود.

بیماری و آفات نهال بادام پسته ای:

به دلیل پایه تلخ بودن، نهال بادام پسته ای در برابر ابتلا به بیماری و آفات مقاوم شده است و حتی در صورت ابتلا نیز با قارچ کش و آفت کش های مناسب قابل درمان است. بادام رابطه خوبی با رطوبت ندارد و با رعایت نکات ریز و مهم در نگهداری می توان از بیمار شدن آن جلوگیری کرد. آبیاری بارانی و بیش از حد برای بادام بسیار مضر است بهتر است بهداشت باغ خود را رعایت نمایید.

خواص بادام پسته ای:

مغز بادام پسته ای از ارزش غذایی بالایی برخوردار است دارای ویتامین های A, B, K بوده که موجب تقویت بدن می‌شود و عملکرد مغز و حافظه را بالا میبرد. با تقویت بدن باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شده و از ابتلای فرد به دیابت و همچنین از سکته قلبی و مغزی جلوگیری میکند.

خرید نهال بادام پسته ای از نهالستان رویال نهال:

نهالستان رویال بزرگترین شرکت خاورمیانه در زمینه تولید و فروش و صادرات نهال، دارای مجوز از جهاد کشاورزی است. این شرکت نهال های شناسنامه دار را در اختیار مشتری قرار می دهد لذا توجه نمایید با فاکتور ثبتی که در اختیار شما قرار می دهند اگر مشکلی در اصالت نهال به وجود آمد قابل پیگیری است و شرکت رویال نهال تنها شرکتی است که جبران خسارت می نماید با خرید از شرکت رویال نهال آینده مالی خود و خانواده خود را تضمین کنید.

مشخصات نهال بادام پسته ای


کشور سازنده: آسیای غربی

زمان گلدهی: خیلی دیرگل

درصد مغز: 40%

درصد دوقلویی: ندارد

سختی پوست: متوسط پوست

گرده افشان: بادام یلدا

پایه: بادام تلخ جی ان

عمر اقتصادی: 20 سال

تحمل سرمای زمستان: 20 الی 25 درجه سانتیگراد زیر صفر

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت