آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس بینگ خوشه ای

خرید نهال گیلاس بینگ خوشه ای از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس بینگ خوشه ای با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس بینگ خوشه ای در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس بینگ خوشه ای به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس بینگ خوشه ای در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس بینگ خوشه ای، کاشت نهال گیلاس بینگ خوشه ای، هرس درخت گیلاس بینگ خوشه ای، نحوه آبیاری گیلاس بینگ خوشه ای، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس بینگ خوشه ای و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس بینگ خوشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس بینگ خوشه ای را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس بینگ خوشه ای
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس بینگ خوشه ای

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس بینگ :


گیلاس بینگ از ارقام وارداتی از آمریکا می باشد اما امروزه در اغلب کشور ها کاشت می شود عادت رشد درخت آن آویزان و دارای قدرت رویشی متوسط می باشد طوری که ارتفاع درخت گیلاس بینگ به ۱۰ الی ۱۲ متر می رسد و طول شاخه های یکساله آن به ۳ سانتی متر می رسد . طول دوره گلدهی آن ۱۵ روز است و زمان گلدهی گیلاس بینگ اواسط فروردین ماه بوده و جز ارقام متوسط گل محسوب می شود به همین دلیل کشت آن در مناطق معتدل و نیمه سردسیر توصیه می شود . رنگ میوه گیلاس بینگ قرمز و رنگ آبمیوه ی آن صورتی است .میانگین وزن میوه ۶ تا ۷ گرم و طول میوه ۲ سانتی متر و متوسط اندازه ی دم میوه ۴ سانتی متر است . این رقم دارای کیفیت میوه نسبتا بالا بوده و زمان رسیدن آن اوایل خرداد ماه می باشد . از آن جایی که پوست میوه گیلاس در زمان رسیدن در برابر بارندگی ترک خوردگی پیدا می کند ، کاشت آن در مناطق شمال و پرباران به دلیل زودرس بودن توصیه میشود .

درخت گیلاس بینگ دارای تاجی گرد ، برگ های بلند با رنگ سبز تیره بوده و برگ های آن لبه های دندانه داری را دارا می باشند . درخت گیلاس بینگ در زمان بالغ شدن ارتفاعی معادل ۱۰ تا ۱۲ متر می گیرد . اما با هرس اواخر زمستان می توان ارتفاع را کنترل کرد همچنین در هنگام هرس می توان شاخه های خشک و مرده را حذف کرد تا شاخه های جوانی از شاخه های اصلی رشد کرده و محصول بیشتری تولید می کند. در کل می توان گفت هرس درخت گیلاس بینگ سبب می شود درخت انرژی خود را صرف شاخه های بارده بکند در هنگام هرس درخت گیلاس بینگ دقت داشته باشید تا جای ممکن شاخه ها را نزدیک به تنه ی اصلی هرس کنید تا درخت به بهبود و تولید شاخه های جدید ترغیب شود اگر در عملیات هرس مهارت کافی ندارید این کار را به افراد ماهر واگذار کنید .

فاصله کاشت نهال گیلاس بینگ :

در هنگام انتخاب مکان کاشت نهال گیلاس بینگ وقت داشته باشید مکانی را انتخاب کنید که کاملا آفتاب گیر باشد ، زیرا درخت گیلاس بینگ کاملا آفتاب دوست بوده و روزانه حداقل به ۶ ساعت نور مستقیم خورشید نیازمند است . مناسب ترین فاصله کاشت نهال گیلاس بینگ ۴*۴ متر می باشد رعایت این فاصله مناسب سبب رشد بهتر نهال و عدم تداخل ریشه درخت گیلاس بینگ در آینده می شود . همچنین با رعایت فاصله استاندارد در آینده ماشین آلات کشاورزی جهت سم پاشی و برداشت محصول ، راحت تر در باغ رفت و آمد خواهند داشت .

پایه نهال گیلاس بینگ :

پایه اصلی نهال گیلاس بینگ ، آلبالو تلخ و پایه ی پرونوس آویوم می باشد .گیلاس بینگ با این دو پایه سازگاری و عملکرد بهتری دارد .

نیاز سرمایی نهال گیلاس بینگ :

درخت گیلاس بینگ بسیار مقاوم در برابر خشکی بوده اما مقاومت چندانی در مقابل سرما ندارد . با در نظر گرفتن نیاز سرمایی گیلاس بینگ می توانید از بابت جوانه زدن درخت و شکستن خواب زمستانه اطمینان خاطر داشته باشید نیاز سرمایی درخت گیلاس بینگ ۴۰۰ تا ۸۰۰ ساعت در دمای ۷- درجه سانتی گراد می باشد.

عمر اقتصادی درخت گیلاس بینگ:

عمر مفید درختان گیلاس نسبت به سایر ارقام گیلاس بیشتر می شود و این عامل سبب محبوبیت خاص آن در میان باغدارن شده است . میانگین عمر اقتصادی درختان گیلاس ۶۰ تا ۸۰سال می باشد البته این اعداد با توجه به رسیدگی شما به درخت ممکن است کم یا زیاد شود رسیدگی شامل: هرس ، آبیاری ، کوددهی و سمپاشی به موقع می باشد .

ارتفاع از سطح دریا :

ارتفاع از سطح دریا یکی از فاکتور هایی می باشد که به ویژگی کمی و کیفی میوه گیلاس بینگ بی تاثیر نیست . با کاشت نهال گیلاس بینگ در مناسب ترین ارتفاع از دریا می توانید بیشترین رشد و برداشت را از درخت بینگ داشته باشید . مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت نهال گیلاس بینگ متر از دریاست.

مقاومت در برابر آفات نهال گیلاس بینگ :

گیلاس بینگ رقم نسبتا مقاومی در برابر آفات و بیماری های گیلاس می باشد .

دو بیماری شایع این رقم ، شانکر باکتریایی (پوسیدگی قهوه ای ) و گره سیاه می باشند روش مبارزه با این بیماری ها حذف قسمت های آلوده و استفاده از تله ها و آفت کش ها می باشد.

با حذف علف های هرز و مالچ پاشی اطراف ریشه می توان از ابتلا به آفات جلوگیری کنید . یکی از مهمترین مراقبت ها از درخت گیلاس بینگ هرس زمستانه می باشد ، این عمل سبب رشد شاخه های جدید و محکم سازی شاخه ها می گردد.

با انتخاب پایه مقاوم نیز می توانید درخت گیلاس مقاومی در برابر آفات و بیماری ها داشته باشید.

حداکثر عملکرد درخت گیلاس بینگ :

درخت بالغ گیلاس بینگ به طور میانگین می تواند ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم باردهی سالانه داشته باشد.در واقع می توان گفت هر هکتار باغ گیلاس بینگ می تواند ۷۰ الی ۸۰ تن محصول تولید کند.

تولید 60 تن گیلاس در هکتار رقم کاملا چشم گیری می باشد و به همین دلیل گیلاس بینگ جز ارقام اقتصادی به حساب می آید البته دقت داشته باشید بارسیدگی بیشتر به باغ می توانید این اعداد را افزایش دهید و باغی نمونه در سطح کشور داشته باشید.

شروع باردهی درخت گیلاس بینگ:

شروع باردهی درخت گیلاس بینگ از سال دوم می باشد اما تولید بار اقتصادی آن از سال پنجم آغاز می شود . باردهی سال دوم به حالت نوبرانه می باشد و بهتر است میوه ی آن حذف گردد تا نهال انرژی خود صرف بزرگ کردن میوه کند .

میوه گیلاس بینگ پس از برداشت در دمای زیر صفر درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ روز قابلیت نگهداری را دارد پس می توان گفت مدت انبارداری میوه گیلاس بینگ طولانی نبوده و پس از برداشت سریعا باید به بازار منتقل شود .

زمان گلدهی نهال گیلاس بینگ :

شکوفه دهی گیلاس بینگ اواسط فروردین ماه بوده و جز ارقام متوسط گل محسوب می شود. شکوفه های گیلاس بینگ در مناطق سردسیر دچار سرمازدگی می شود و کاشت آن در این مناطق توصیه نمی گردد.میوه گیلاس بینگ به دلیل زودگل بودن زودتر ارقام دیگر برداشت می شود و کاشت آن در مناطق معتدل توصیه می شود.

گرده افشانی درخت گیلاس بینگ :

انتقال دانه گرده از اندام سر بر روی کلاله را گرده افشانی می نامند . تولید محصول فراوان ارقام گیلاس بستگی به درست انجام شدن عملیات گرده افشانی دارد . اولین نیاز در این خصوص دسترسی به منبع گرده زا و دومین نیاز وجود عامل انتقال دهنده گرده می باشد سومین نیاز وجود رقم سازگار در باغ می باشد.

گیلاس بینگ جز ارقام خودناسازگار بوده و برای عملکرد بهتر نیازمند رقم سازگار می باشد . ارقام گرده دهنده و سازگار گیلاس بینگ عبارتند از گیلاس زرد دانشکده ، گیلاس سفید ارومیه ، گیلاس پروتیوا و رقم سیاه مشهد می باشد.

آبیاری نهال گیلاس بینگ :

درخت گیلاس بینگ از نظر نیاز آبی در درجه سوم قرار دارد . آبیاری درختان گیلاس بستگی به میزان بارش سالانه منطقه کشت دارد اگر نهال گیلاس در مناطق پر باران کشت شده میزان نیاز آبی آن ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار به میزان ۴۰ لیتر می باشد و در مناطق کم باران هر هفته ۴۰ لیتر می باشد در واقع می توان گفت نیاز آبیاری درخت گیلاس سالانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰متر مکعب متغیر است .

خاک مناسب نهال گیلاس بینگ :

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس خاک شنی لومی با زهکشی بالا بوده دقت داشته باشید که درخت گیلاس بینگ خاک قلیایی را نسبت به خاک های اسیدی ترجیح می دهد در صورت اسیدی بودن خاک می توانید با استفاده از آهک میزان اسیدی آن را کاهش دهید . در خاک های سنگین ریشه درخت گیلاس دچار خفگی می شود پس توصیه می شود جهت احداث باغ گیلاس بینگ حتما خاکی را انتخاب کنید که سنگین نباشد در غیر این صورت می توانید اقدام به اصلاح بافت خاک نمایید .

هرس درخت گیلاس بینگ :

یکی از مهمترین مراحل پرورش درخت گیلاس هرس و تربیت آن می باشد . هدف از هرس سالیانه درخت گیلاس بینگ ، حذف شاخه های خشک ، شکسته و آلوده به آفات می باشد ، هرس مناسب منجر به باز شدن تاج درخت گیلاس بینگ و نفوذ نور خورشید به تاج درخت می شود و این امر موجب بیشتر شدن جوانه های گل برای سال بعد می شود همچنین سبب افزایش کیفیت میوه ، تهویه بهتر و کاهش میزان آلودگی ها می شود و مهمتر از همه هرس درخت گیلاس بینگ سبب متعادل سازی تاج و ریشه درخت می گردد . هرس درخت گیلاس بینگ بسته به سن درخت متفاوت می باشد بهتر است در این زمینه از افراد ماهر کمک بگیرید .

کوددهی گیلاس بینگ:

یکی از عوامل مهم در مدیریت درختان گیلاس تغذیه سالم درخت در سال های اول می باشد. تغذیه سالم شامل آبیاری و کوددهی درست می باشد که سبب رشد و نمو بهتر درختان گیلاس می شود . در سال های اول برای درختان جوان بهتر از کودهای کامل npk استفاده نمایید . برای کوددهی درخت بالغ گیلاس بینگ و بارور می توان از ۸۰ کیلوگرم ازت به همراه ۷۰ کیلوگرم فسفر و ۲۰ کیلوگرم پتاس در هکتار استفاده کرد .

فواید میوه گیلاس بینگ :

میوه‌گیلاس بینگ خواص دارویی فراوانی دارد از این خواص می توان به بهبود درد مفاصل ، ضدعفونی کردن معده و درمان یبوست اشاره کرد . دم کرده دم میوه گیلاس شهرت جهانی دارد میوه گیلاس بینگ به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد آهن برای درمان کم خونی نیز بسیار موثر می باشد.

میوه گیلاس بینگ به دلیل خوشرنگ و خوش طعم بودن در تهیه انواع دسر ها ، آبمیوه ، کمپوت و مربا کاربرد دارد .

قیمت و خرید نهال گیلاس بینگ:

اگر قصد خرید نهال گیلاس بینگ و احداث باغ آن را دارید می توانید این نهال را با خیال آسوده از نهالستان رویال نهال تهیه نمایید .

با خرید از این نهالستان کیفیت و ارزانی را یکجا تجربه کنید تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای شناسنامه اصالت و گواهی سلامت می باشد. برای خرید نهال گیلاس بینگ هر کجای ایران که هستید با یک تماس تلفنی اقدام کنید و پس از اطلاع از قیمت آن اقدام به خرید کنید .

مشخصات نهال گیلاس بینگ خوشه ای


منشاء: آمریکا

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اواخر خرداد

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: رنگ قرمز پررنگ، گوشت زرشکی با بافت سفت و ابدار، خاصیت حمل و نقل

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت