آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس دلارکا

خرید نهال گیلاس دلارکا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس دلارکا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس دلارکا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس دلارکا به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس دلارکا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس دلارکا، کاشت نهال گیلاس دلارکا، هرس درخت گیلاس دلارکا، نحوه آبیاری گیلاس دلارکا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس دلارکا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس دلارکا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس دلارکا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس دلارکا
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس دلارکا

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس دلارکا:


گیلاس دلارکا نهال کمیابی می باشد که منشا آمریکایی دارد این رقم گیلاس رقمی تجاری محسوب می شود که با دارا بودن میوه های تکدانه درشت و سیاه محبوبیت خاصی در میان کشاورزان پیداکرده است مهم ترین وبارز ترین ویژگی های گیلاس دلارکا قابلیت ماندگاری آن در سردخانه می باشد.محصول درختان گیلاس دلارکا قابلیت 6 الی 7 ماه ماندگاری در سرد خانه را دارند به همین دلیل یکی از ارقام اقتصادی به شمار می آید از دیگر خصوصیات مهم نهال گیلاس دلارکا باردهی فراوان درختان این رقم می باشد.برگ های کشیده و بلند درختان گیلاس دلارکا دارای لبه های تیز و دندانه دار می باشند که به طور طبیعی به صورت عمودی رشد می کنند گوشت میوه دارای بافتی سفت وآبدار و شیرین بوده که دارای رنگ قرمز می باشد.

درخت گیلاس دلارکا بسیار دیر گل می باشد به همین دلیل گل های این رقم در مناطقی که سرمای بهاره دارند از سرما زدگی مصون می باشدپس می تواند مناسب ترین گزینه جهت کاشت در مناطق سردسیر و کوهستانی باشد تحمل سرمایی گونه گیلاس آمریکایی بسیار بالا بوده و قابل کشت در مناطقی که سطح ارتفاع بالایی دارند می باشند مناسب ترین سطح ارتفاع از دریای آزاد جهت کاشت نهال گیلاس دلارکا 800 تا 2500 متر می باشد و نیاز سرمایی این رقم 500 الی 1200 ساعت است . گیلاس دلارکا به دلیل دیرگل بودن، دیررس نیز محسوب می شود. میوه کمیاب و بازار پسند این رقم اواخر تیرماه به بازار می آید . در واقع می توان گفت حدود 20 تا 25 روز نسبت به سایر اقلام گیلاس دیرتر وارد بازار می شود.

احداث باغ گیلاس دلارکا :

کاشت و احداث باغ گیلاس دلارکا در مناطق نیمه سردسیر و کوهستانی یک عملکرد کاملاً هوشمندانه می باشد میوه این رقم به دلیل داشتن رنگ جذاب و قابلیت انبارداری و تکدانه بودن دارای توجیه اقتصادی بالایی می باشد اما قبل از اقدام به کاشت نهال گیلاس حتماً باید با شرایط کاشت و مناسب ترین اقلیم و خاک جهت کاشت این نهال آشنا باشید.

مناسب ترین اقلیم جهت کاشت نهال گیلاس دلارکا:

جوانه های گیلاس دلارکا به طور میانگین تا25- درجه را مقاومت نشان می دهند. نیاز سرمایی این جوانه ها 500 تا 1200 ساعت زیر دمای 7درجه در زمستان و پاییز می باشد به طور کلی جهت کاشت گیلاس دلارکا زمستان های سرد و تابستان های خشک و خنک مستلزم می باشد.مناطقی که تابستان های بسیار داغ دارند سبب دوقلو زایی این میوه خواهند شد که این موضوع سبب کاهش کیفیت میوه می شود.

مناسب ترین خاک جهت کاشت درختان گیلاس :

اصولاً درختان گیلاس به خصوص درخت گیلاس دلارکا دراکثریت خاک ها قابلیت رشد را دارند البته خاک شنی لومی مناسب تر بوده و ریشه درخت رشد بهتری می تواند داشته باشد در نتیجه عملکرد درخت به دلیل زهکشی بالا بیشتر خواهد بود.رشد ریشه های سطحی درختان گیلاس دلارکا در عمق 5/1 متر می باشد پس دقت داشته باشید که بافت خاک در این عمق حتما مناسب باشد

خشکی و رطوبت بیش از حد خاک در این عمق از خاک سبب کاهش باردهی درخت گیلاس دلارکا خواهد شد .یکی دیگر از کسانی که در انتخاب زمین و محل مناسب کاشت درختان گیلاس دقت داشته باشید قلیایی بودن خاک می باشد اسیدی بودن سبب کاهش رشد نهال گیلاس دلارکا می شود که با اضافه کردن آهک به خاک می تواند میزان اسیدی بودن خاک را کاهش دهید

کاشت نهال گیلاس دلارکا:

بهترین تایم کاشت نهال گیلاس از اواخر پاییز شروع می شود و تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه دارد دراین بازه زمانی به دلیل اینکه نهال گیلاس کاملاً در خواب می باشد کم تر دچار تنش می شود و درصد گیرایی بالایی دارد این رقم گیلاس روی پایه آلبالو تلخ پیوند خورده و دارای رشد متوسطی می باشد به همین دلیل مناسب ترین فاصله کاشت این نهال ها 4*4 یا 5*5 متر می باشد. و فضای متوسطی را اشغال می کند.

جهت کاشت نهال گیلاس دلارکا می توانید چاله هایی با فواصل 4*5 ایجاد کرده که دارای عمق و پهنا 3 برابر ریشه داشته باشد سپس با استفاده از کود های کمپوست یا کود های آلی از جمله کود های حیوانی پوسیده نسبت به غنی سازی چاله اقدام کنید.

آبیاری نهال گیلاس دلارکا:

بعد از درختان بادام و زردآلو درختان گیلاس جز درختان کم توقع نسبت به آبیاری محسوب می شوند توجه داشته باشید روز اول کاشت حتماً نسبت به آبیاری نهال گیلاس دلارکا اقدام کنید پس از ان آبیاری این نهال ازاول برج 1 شروع می شود و تا اواخر برج 6 ادامه خواهد یافت که با توجه جنس خاک واقلیم منطقه می تواند بازه ی آبیاری متفاوتی داشته باشد.اما به طور میانگین هر نهال یا درخت با توجه به سنی که دارند 8 روز یکبار 50 لیتر می باشد که ازبین 800 تا 600 متر معکب می تواند متغیر باشد دقت داشته باشید آبیاری سنگین و نا مرتب در خاک هایی که زهکشی ضعیفی دارند سبب خسارت جبران ناپذیری به درختان خواهد شد. اصولاً روش های آبیاری مختلفی جهت آبیاری نهال گیلاس دلارکا وجود دارد. بهترین روش آبیاری این نهال آبیاری قطره ای محسوب می شود. آبیاری درختان بالغ گیلاس در بازه زمانی که میوه تشکیل می شود بسیار بحرانی بوده وتنش در این مرحله سبب ریزش میوه با کاهش کیفیت محصول خواهد شد پس از برداشت میوه می توان میزان آبیاری را تا 50 درصد کاهش داد در فصل خزان که درختان کم کم به خواب می روند دیگر نیاز به آبیاری درختان نمی باشد.

آبیاری منظم و صحیح درختان گیلاس دلارکا سبب رشد بهتر و طولانی شدن عمر درختان می شود هم چنین سبب می شود درختان در معرض ابتلا به آفات و بیماری ها نباشند.

عملکرد نهال گیلاس دلارکا:

عملکرد بسیار بالای درختان گیلاس سبب اقتصادی شدن این رقم شده است . در هر هکتار زمین زیر کشت نهال گیلاس حدوداًمی توان 65 تن محصول برداشت کرد. باغات گیلاس دلارکا منبع درآمد بسیار خوبی برای باغداران گیلاس می باشد به این دلیل که باغدار با کاشت نهال گیلاس دلارکا می تواند حدود 25-30 سال بار اقتصادی ازاین درخت برداشت کند.

نهال گیلاس دلارکا باردهی خود را از سال دوم آغازمی کند اما سال های اول باردهی نوبرانه بوده و بارهای اقتصادی آن از سال چهارم شروع خواهد شد .

هرس نهال گیلاس دلارکا:

هرس درختان گیلاس یکی از مهم ترین مراحل پرورش وتربیت آنان محسوب می شوند . رشد درخت گیلاس از روی عادت به صورت عمودی بوده و همچنین رشد نهال گیلاس دلارکا بسیار سریع می باشد از این رو طی دوالی سه سال تبدیل به درخت بالغ و قوی می شود در این صورت اگر درست هرس و تربیت نشود شاخه های قوی و زیادی تولید کرده است که این خصوصیت تولید بار انبوه آن را با مشکل روبه رو خواهد کرد. هرس سر شاخه های درختان گیلاس در زمان خواب سبب رشد زایشی شاخه ها شده و سبب می شود درختان جوان از سال چهارم و پنجم باردهی اقتصادی داشته باشد با کیفیت ترین و بهترین میوه گیلاس روی شاخه های دو ساله تولید می شود پس در هنگام هرس دقت داشته باشید شاخه های دو ساله هرس شدید نشوند.در سال اول کاشت نهال گیلاس دلارکا نیاز به هرس شدید نداشته و تنها سربرداری ان را از ارتفاع 80 سانتی کفایت می کند .

کوددهی و سمپاشی نهال گیلاس دلارکا :

کوددهی درختان گیلاس دلارکا به این دلیل حائز اهمیت است که رشد شاخه ها میوه جوانه زنی و گلدهی آن در یک دوره کوتاه اتفاق می افتد و این مسئله سبب به وجود آمدن رقابت بر سر عناصر و املاح موجود در خاک می گردد. برای اینکه نهال گیلاس بتواند رشد رویشی بهتری داشته باشد و سریع تر به مرحله میوه دهی برسد و میوه با کیفیت تر و درشت تری تولید کند حتماً باید مدیریت تغذیه به نحو احسن انجام شود .از آنجایی که ریشه ی این رقم گیلاس تا عمق 5/1 متری رشد می کد باید از وجود املاح ومواد مغذی تااین عمق از خاک اطلاع داشته باشیم برای این منظور حتی باید آنالیز خاک در عمق 3متر از خاک انجام می شود جهت تقویت خاک این گونه از گیلاس می توان از کود های شیمیایی با توجه به آنالیز خاک و از کود های دامی درختان در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار استفاده کرد.

آفات و بیماری های سمپاشی نهال گیلاس دلارکا :

همانطور که می دانید نهال و درختان جوان به سم پاشی مکرر نیازمند نمی باشند. اما به دلیل اینکه شته یکی از شایع ترین و خطرناک ترین آفات درختان می باشد به خصوص درختان جوان را درگیر می کند و سبب اختلال در تغذیه نهال می شود از این رو توصیه می شود قبل از پیچیدگی برگ اقدامات لازم جهت کنترل این آفات انجام شود. جهت سمپاشی این آفات می توان از سموم شته کش از جمله استامی پراید یا روغن باغبانی استفاده کنید دقت داشته باشید آفت کشی که انتخاب می کنید نباید به زنبورهای عسل آسیب برساند و اکوسیستم طبیعی گرده افشانی را دچار اختلال کند .

از بیماری های دیگر درختان گیلاس می توان به آفت مگس گیلاس اشاره کرد که گوشت میوه مورد حمله قرار می دهد جهت پیشگیری و از بین بردن این کرم ها می توان از دیازینون زمان رنگ گیری میوه گیلاس استفاده کرد .

خواص و فواید میوه گیلاس دلارکا:

یکی از موثر ترین و مهم ترین میوه در سلامت انسان گیلاس می باشد طبیعت گیلاس سرد می باشد و برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند مشکل ساز می باشد میوه گیلاس دلارکا سبب کاهش وزن شده و در برنامه غذایی کسانی که در حال کاهش وزن هستند گنجانده می شوند این میوه کروی خوش رنگ به سهولت گردش خون کمک شایانی کرده و سبب تنظیم فشار خون می شود به همین دلیل پزشکان تاثیرآن را در سلامت قلب نادیده نمی گیرند . میوه گیلاس دلارکا سرشار از ویتامین A,B,C,E می باشد که برای سلامتی و شادابی پوست و مو بی تاثیر نمی باشد.

قیمت و خرید نهال گیلاس دلارکا :

اگر علاقه مند به احداث باغ دلارکا می باشید و می خواهید اقدام به خرید نهال این رقم بکنید بهتر است از نهالستانی خرید کنید که اصالت نهال تضمین بشود نهالستان رویال با دارا بودن کارشناسان مجرب سالانه اقدام به تولید بیش از 10 هزار نهال گیلاس دلارکا می نماید. فعالیت این مجموعه زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی می باشد و تمامی نهال ها دارای گواهی بهداشت و سلامت می باشد ارقام نهال گیلاس تولید شده در این نهالستان بزرگ دارای کیفیت خیلی بالایی بوده و خرید مکرر مشتریان این نهالستان این امر را به اثبات می رساند ازدیگر خدمات این نهالستان می توان به مشاوره رایگان توسط کارشناسان مجرب می باشد که هدف از این مشاوره رایگان انتخاب بهترین ومناسب ترین رقم با اقلیم منطقه توسط باغداران گیلاس می باشد.

قیمت نهال گیلاس دلارکا در نهالستان رویال نهال بسیار مناسب می باشد زیرا این نهالستان معتبر بدون هیچ گونه واسطه و به صورت مستقیم اقدام به تولید و عرضه نهال این نهال می نماید. به این دلیل قیمت را دراین جا صریح و واضح مطرح نمی کنیم که قیمت با توجه سن نهال و زمان خرید ممکن است متغیر باشد اگر قصد استعلام قیمت را دارید می توانید با کارشناسان رویال نهال در ارتباط باشید و لیست قیمت دریافت کنید و از لیست قیمت، قیمت تمامی ارقام را مشاهده بفرمایید .

مشخصات نهال گیلاس دلارکا


منشاء: آمریکا

نوع رقم: تجاری

سایز میوه: بسیار درشت

موعد رسیدن: اواخر تیر

ماندگاری: بالا

تحمل سرما: مقاوم به سرما

خصوصیات: کمیاب و بازار پسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت