آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس زرد موزی

خرید نهال گیلاس زرد موزی از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس زرد موزی با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس زرد موزی در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس زرد موزی به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس زرد موزی در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس زرد موزی، کاشت نهال گیلاس زرد موزی، هرس درخت گیلاس زرد موزی، نحوه آبیاری گیلاس زرد موزی، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس زرد موزی و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس زرد موزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس زرد موزی را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس زرد موزی
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس زرد موزی

مشخصات و خصوصیات گیلاس زرد موزی:


نهال گیلاس زرد موزی در شهر ارومیه استان آذربایجان غربی پرورش داده می شود. این نهال بومی در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر رشد بهتری دارد. میوه گیلاس زرد موزی دارای طعمی شیرین بوده و همانطور که از نامش پیداست رنگ طلایی دارد و به دلیل رنگ خاص میوه اش در بازار بسیار چشمگیر می باشد. نهال گیلاس زرد موزی قابلیت پرورش در زیر سایه دیگر درختان را نداشته و برای رشد و تولید محصول با کیفیت حتما باید به صورت مستقل در باغ پرورش داده شود این نهال روزانه به 8 ساعت نور مستقیم برای رشد و نمو نیازمند است.

ارتفاع درخت گیلاس زرد موزی به طور میانگین به 6 الی 9 متر می رسد و هنگام کاشت حتما باید به فاصله کاشت آن دقت داشته باشید که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

وزن میوه گیلاس زرد موزی 5 گرم و متوسط دم میوه به 5 سانتی متر می رسد. میوه نهال گیلاس زرد بسیار بازار پسند بوده و جز ارقام تجاری به شمار می آید. رنگ گوشت میوه سفید می باشد و به دلیل داشتن پوست سفت ماندگاری بالایی جهت عرضه به بازار دارد.

نهال گیلاس زرد موزی زودبازده است و باردهی خود را از سال سوم آغاز میکند.نیاز سرمایی جوانه های نهال گیلاس زرد موزی 400 تا 700 ساعت سرما می باشد و مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت و پرورش نهال گیلاس زرد موزی 500 تا 1200 متر از دریا می باشد. درخت گیلاس زرد موزی تحمل زمستان های سخت را نداشته و کمترین دمایی که می توانند تحمل کند دمای 15 درجه زیر صفر است.

زمان گلدهی نهال گیلاس زرد موزی:

درختان گیلاس از نظر زمان گلدهی به 3 دسته زودگل، متوسط گل و دیر گل تقسیم می شوند گیلاس زرد موزی جز دسته سوم به حساب می آید و اوایل اردیبهشت ماه شروع به گلدهی می کند. طول دوره گلدهی آن به 14 روز می رسد. گیلاس زرد موزی جز ارقام دیگر محسوب شده و شکوفه های آن در مقابل سرمای بهاره آسیب نمی بینند پس کاشت نهال آن در مناطقی که سرمای بهاره دارند توصیه می شود.

میزان عملکرد درخت گیلاس زرد موزی:

همانطور که اشاره شده درخت گیلاس زرد موزی زود بازده بوده و شروع باردهی آن از سال دوم می باشد اما باردهی اقتصادی آن 5 سال طول می کشد. درختان بالغ گیلاس زرد موزی می تواند در هکتار 55 تن محصول داشته باشد که رقم قابل قبولی برای باغداران گیلاس زرد است البته همانطور که می دانید میزان تولید محصول به نحوه ی پرورش و نگهداری از درخت قابل ازدیاد است.

عمر اقتصادی نهال گیلاس زرد موزی:

عمر درخت گیلاس زرد موزی به 80 سال می رسد اما همه ی این سال ها باردهی ندارد، عمر مفید و اقتصادی آن 25 سال می باشد بعد از آن میزان باردهی آن به تدریج کم می شود و بهتر است درخت های بالای 30 سال عمر حذف گردند

کاشت نهال گیلاس زرد موزی:

فاصله کاشت اصولی نهال گیلاس زرد موزی با توجه به گستردگی نهایی تاج درخت برابر است با 5 * 5 متر؛ رعایت این فاصله استاندارد سبب رشد بهتر شاخه ها و ریشه های درخت و نفوذ بهتر نور خورشید به میان شاخه ها می شود که این امر سبب افزایش میزان باردهی و کاهش ابتلا به انواع بیماری ها می شود همچنین با رعایت فاصله استاندارد نهال گیلاس زرد موزی در روز های آتی، ماشین آلات و ادوات کشاورزی جهت سم پاشی راحت تر میتوانند در باغ تردد کنند. برای کاشت نهال گیلاس زرد موزی بهتر است 3 الی 4 ماه قبل از زمان کاشت، اقدام به حفر چاله ها کرد در زمان آماده سازی چاله، خاک زمین نباید خیس باشد. مناسب ترین زمان جهت کاشت نهال گیلاس زرد موزی فصل پاییز می باشد زمانی که نهال گیلاس کاملا خزان کرده و در خواب هست می توان به راحتی آن را جا به جا و در چاله هایی که از قبل آماده شده است استقرار کرد بعد از کاشت، همان روز آبیاری شده و برای محافظت نهال گیلاس از خطرات طبیعی مثل باد می توان اقدام به قیم گذاری کرد، به این صورت که تکه چوبی تقریبا به ارتفاع یک سوم نهال با فاصله از ریشه نهال در زمین قرار داد و نهال را به آن بست تا موقعی که تنه نهال قطور شود می تواند به قیم تکیه کند.

خاک مناسب نهال گیلاس زرد موزی:

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس زرد موزی خاکیست که دارای زهکشی مناسب باشد زیرا ریشه نهال گیلاس نسبت به رطوبت بالا و خشکی حساس می باشد. همچنین ریشه نهال گیلاس در خاک های قلیایی رشد و نمو بهتری دارد.

گودال ایجاد شده در خاک باید 3 برابر گستردگی ریشه نهال گیلاس باشد. جهت تقویت خاک در قسمت زیرین چاله می تواندی مقداری کمپوست یا کود حیوانی پوسیده اضافه کنید. برخورد کمپوست با ریشه نهال در سال اول مشکلی به وجود نمی آورد اما دقت داشته باشید برخورد کود حیوانی حتی به صورت پوسیده در سال اول کاشت ممکن است موجب سوختن شود تا درهنگام پر کردن چاله خاک رویی در قسمت پایین قرار بگیرد. بعد از کاشت می توانید مالچ پاشی کنید تا به حفظ رطوبت خاک پای نهال کمک کند.

آبیاری نهال گیلاس زرد موزی:

هفته ای یکبار آبیاری برای نهال گیلاس زرد موزی کفایت می کند. اما اگر نهال را در منطقه ای کشت کرده اید که دارای تابستان های سوزان و خشک دارد بهتر است هر 3 روز یکبار در این فصل به نهال آب برسانید.

درخت گیلاس زرد موزی جز گیلاس های پر توقع محسوب نمیشود اما به حالت دیم نیز نمی توان آن را کشت کرد- جهت آبیاری درختان گیلاس زرد موزی می توان از روش های مختلفی از جمله روش غرقابی- نشتی- بارانی و قطره ای استفاده کرد که عملا بهترین روش آبیاری قطره ای می باشد.

گرده افشانی نهال گیلاس زرد موزی:

خود ناسازگاری در ارقام گیلاس بسیار شدید است. ارقامی که در یک گروه ناسازگار قرار دارند نمی توانند همدیگر را تلقیح دهند. گیلاس زرد موزی جز ارقام خود ناسازگار تلقی می شود و جهت گرده افشانی نیازمند به رقم سازگار می باشد. ارقام سازگار با گیلاس زرد موزی عبارتند از : گیلاس زرد دانشکده، گیلاس سیاه مشهد، گیلاس بینگ و گیلاس پروتیوا.

مقاومت در برابر آفات و بیماری:

درخت گیلاس زرد نیز مانند گونه های دیگر حساس به بعضی از بیماری ها می باشد. یکی از مهم ترین بیماری ها ی گیلاس زرد به خصوص در مناطق مرطوب شانکر باکتریایی می باشد. که بر اثر این بیماری شکوفه ها و میوه ها پژمرده شده و شاخه ها آلوده می شوند البته این بیماری بیشتر در مناطق مرطوب شایع است.

هرس درخت گیلاس زرد موزی:

هرس نهال گیلاس زرد موزی در سال اول شامل سربرداری نهال از 80 تا 100 سانتی متری می شود. در سال دوم انتخاب 3 یا 4 شاخه ی جانبی به طوری که 60 تا 75 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد و حذف شاخه های اضافی که در سال اول رشد کرده اند. سال سوم شاخه های جانبی خودشان مجدد شاخه ی جانبی تولید کرده اند که شاخه های جانبی ضعیف حذف و شاخه های جانبی قوی سربرداری می شوند. جهت هرس درخت گیلاس زرد موزی در سال چهارم به توسعه یک تاج با فاصله استاندارد شاخه ها نسبت به هم ادامه خواهیم داد. هرس های دیگر نیز شامل حذف شاخه های آلوده، ضعیف و شکسته می باشد.

فواید میوه گیلاس زرد موزی:

میوه گیلاس زرد موزی حاوی آهن بوده و به درمان کم خونی کمک میکند. از صمغ درخت می توان جهت درمان سرفه نیز استفاده کرد. همچنین دم کرده گیلاس زرد موزی برای درمان مشکلات مثانه و سنگ و دفع گرفتگی صدا نیز موثر است.

همچنین طبیعت قلیایی گیلاس زرد برای از بین بردن و دفع مواد سمی بدن موثر است میوه گیلاس زرد موزی غنی از کورستین می باشد که ضد سرطان محسوب می شود همچنین با دارا بودن هورمون ملاتونین سبب درمان کم خوابی و بهبود الگوی خواب میگردد.

میوه گیلاس زرد با دارا بودن فیبر بالا به حرکات روده کمک کرده و به درمان یبوست نیز کمک می کند. افراد بسیاری از وجود ویتامین ها مثل ویتامین A, B, E در میوه گیلاس زرد بی خبرند. اما توصیه می شود میوه گیلاس را بعد از میل کردن غذا نخورد زیرا سبب نفخ معده می شود.

قیمت و خرید نهال گیلاس زرد موزی:

نهالستان رویال نهال بیش از نیم قرن تجربه با دارا بودن مجوز از سازمان جهاد کشاورزی سالانه بیش از 100 هزار اصله نهال گیلاس تولید و به فروش می رساند. اگر قصد خرید نهال گیلاس زرد را دارید می توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش کنید و نهال را در منطقه سکونت خود تحویل بگیرید اگر تمایل به خرید حضوری داشته باشید می توانید به آدرس نهالستان مراجعه کرده و خرید نمایید نهالستان رویال نهال آماده پذیرایی گرم شما عزیزان می باشد. جهت اطلاع از قیمت نهال گیلاس زرد موزی با ما در تماس باشید.تمامی نهال های تولید شده در این مجموعه دارای گواهی بهداشت و سلامت می باشند بنابراین با خیال آسوده می توانید با خرید نهال گیلاس زرد موزی از این مجموعه اقدام به احداث باغ گیلاس زرد نمایید.

مشخصات نهال گیلاس زرد موزی


نوع رقم: تجاری

موعد رسیدن: اواسط تیر

نوع بازدهی: زودبازده

نوع باردهی: پربار

خصوصیات: پوست سفت، درشت، ماندگاری بالا جهت عرضه در بازار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت