آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس پروتیوا

خرید نهال گیلاس پروتیوا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس پروتیوا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس پروتیوا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس پروتیوا به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس پروتیوا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس پروتیوا، کاشت نهال گیلاس پروتیوا، هرس درخت گیلاس پروتیوا، نحوه آبیاری گیلاس پروتیوا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس پروتیوا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس پروتیوا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس پروتیوا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس پروتیوا
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس پروتیوا

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس پروتیوا:


نهال گیلاس پروتیوا از ارقام غیر بومی و تجاری به شمار می آید.عادت رشد درخت گسترده و قدرت ورویشی آن متوسط می باشد طول شاخه یکساله 3 سانتی متر و طول دوره گلدهی آن 16 روز است،شکل میوه کلیوی،رنگ میوه صورتی با خال های قرمز و طعم نسبتا شیرینی می باشد رنگ گوشت میوه گلبهی و رنگ آب میوه صورتی است.میانگین وزن میوه 5 گرم و میانگین وزن هسته %33 گرم می باشد.طول میوه به 16/2 سانتی متر و متوسط اندازه دم میوه به 4 سانتی متر می رسد.کیفیت میوه این رقم نسبتاًخوب بوده و زمان رسیدن ان در دهه سوم خرداد ماه می باشد.

گیلاس پروتیوا به دلیل داشتن میوه خوشرنگ و معطرنظر بسیاری از باغداران را جهت پرورش نهال آن بر خود جلب کرده است این نهال گیلاس مناسب کاشت در مناطق سردسیر،نیمه سردسیروکوهستانی می باشد و تا دمای 25- درجه در زمستان را می تواند تحمل کند.از ویژگی های بارز نهال گیلاس پروتیوا می توان به دیرگلدهی آن اشاره کرد که سبب مقاومت نسبتاً بالای آن در برابر سرمای بهاره شده است.محصول گیلاس پروتیوا در نیمه اول تیر ماه برداشت می شود و از ارقام دیررس محسوب می باشد.

سرمای مورد نیاز نهال گیلاس پروتیوا:

نیاز سرمایی جوانه های گیلاس پروتیوا 600 تا 1600 ساعت سرما زیر دمای منفی 7 درجه سانتی گراد می باشد در مناطقی که نیز سرمایی گیلاس پروتیوا فراهم نشود درخت قادر به شکستن خواب زمستانه نخواهد شد در نتیجه تراکم گلدهی آن کاهش خواهد یافت پس بهتر است از کاشت این نهال در مناطق گرمسیر خودداری کنید.

ارتفاع ازسطح دریا مناسب کاشت نهال گیلاس پروتیوا:

اطلاع از ارتفاع دریای آزاد منطقه کمک شاینی به انتخاب رقم مناسب گیلاس می کند بسیاری از ارقام گیلاس از جمله گیلاس پروتیوا نسبت به ارتفاع از سطح دریا حساس می باشد مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گیلااس پروتیوا 700 تا2200 متراز دریا می باشد.گیلاس پروتیوا در مناطق کوهستانی بسیار مقاوم است و تا دمای 25- زیر صفر را تحمل می باشد.

عمرمفید و اقتصادی درخت گیلاس پروتیوا:

طول عمر مفید و اقتصادی گیلاس پروتیوا به 30 سال می رسد البته با رسیدگی بهتر به درخت گیلاس از جمله هرس و آبیاری مرتب می توان این عدد را افزایش داد.بعد از اتمام عمر مفید، باردهی درخت گیلاس پروتیوا کاهش می یابد و بهتر است نهال های جوان جایگزین نهال های مسن شود.

عملکرد و باردهی درخت گیلاس پروتیوا:

گیلاس پروتیوا باردهی خود را از سال سوم آغاز می کند و باردهی آن از سال پنجم اقتصادی می شود درخت بالغ گیلاس پروتیوا می تواند به طور میانگین 60 تا 70 کیلوباردهی داشته باشد بااین احتساب می توان گفت عملکرد متوسط این رقم گیلاس در هکتار می تواند 24 تا 26 تن باشد. رقم گیلاس فرانسوی با توجه باردهی نسبتاً بالا جز ارقام تجاری محسوب می شود و امروزه در کشور ایران مورد استقبال بسیاری از باغداران گیلاس قرار گرفته است.

خواستگاه نهال گیلاس پروتیوا:

گیلاس پروتیوا از رقم غیر بومی می باشد و منشا کشور تولید کننده آن کشور فرانسه است اما به دلیل دیرگل بودن و داشتن میوه خوشرنگ امروزه در بسیاری از کشورهای کوهستانی مورد استقبال قرار گرفته است. نهال گیلاس فرانسوی مناسب کاشت در مناطقی می باشد که سرمای دیررس بهاره دارند.

گرده افشانی نهال گیلاس پروتیوا:

در میان درختان میوه بدترین خود ناسازگاری به گیلاس تعلق دارد. نه تنها گیلاس پروتیوا بلکه اکثریت درختان گیلاس خود ناسازگار هستند ونیازمند رقم گرده زا می باشد.نبود رقم گرده افشان در باغات گیلاس سبب ریزش گل ها و پایین آمدن عملکرد درخت گیلاس پروتیوا خواهد شد.در انتخاب رقم گرده افشان درخت گیلاس حتما دقت داشته باشید رقم گرده زا با گیلاس پروتیوا سازگار باشد.این ارقام سازگار عبارتند از :گیلاس زرد د انشکده،گیلاس سیاه مشهد،گیلاس زرد ارومیه،گیلاس بینگ و گیلاس کامرت .

کاشت نهال گیلاس پروتیوا:

جهت احداث باغ گیلاس پروتیوا حتما باید نهال بااصالت دار تهیه کرد و سپس اقدام به کاشت آن نمایید.فاصله کاشت نهال گیلاس پروتیوا بستگی به پایه ای می باشد که این رقم روی آن پیوند خورده است،پایه های که جهت پیوند گیلاس پروتیوا انتخاب می شود پایه آلبالو تلخ می باشد.نهال پیوند شده روی این پایه را می توان با فاصله 4*4 یا 5*5 کشت کرد.پس از کاشت نهال گیلاس پروتیوا، حتما روز اول برای پر کردن فضای خالی ذرات خاک، عملیات آبیاری را انجام دهید یک هفته بعد از کاشت نیز می توانید سربرداری نهال را انجام دهید البته لازم به ذکر است بعد از سربرداری نباید درمنطقه کشت شده سرمای شدید و یخبندان وجود داشته باشد سربرداری حتما به صورت مورب و محل زخم با چسب هرس پوشانیده شود.مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس فرانسوی پروتیوا اوخر فصل زمستان بعد از اتمام یخبندا های شدید زمستانه می باشد البته در مناطق معتدل می توان کاشت این رقم گیلاس را اواخر فصل پاییز بعد از خزان کامل نهال انجام داد کشت پاییزه سبب استقرار بهتر ریشه نهال در خواب شده و زمان باردهی درخت تسریع می یابد.بعد از کاشت نهال تا جای ممکن برای حفاظت از نهال از قیم استفاده کنید.مراقبت های بعد از کاشت برای داشتن درختی قطور و تنومند الزامی می باشد پس بعد از کاشت نهال کوتاهی نفرمایید و مراقبت های لازم را انجام دهید در ادامه بیشتر توضیح داده ایم.

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس پروتیوا:

مناسب ترین خاک جهت کاشت درخت گیلاس خاکی با زهکشی مناسب و قلیایی می باشد در هنگام آماده سازی خاک ،خاک نباید یخ زده یا خیس باشد.جهت آماده سازی خاک نهال گیلاس پروتیوا می توان از کمپوست،کود حیوانی پوسیده استفاده کرد واگر خاک محل کاشت اسیدته باشد می توان به خاک آهک نیز اضافه کرد.ریشه نهال گیلاس پروتیوا نسبت به خاک های مرطوب حساس می باشد پس بهتر است کاشت این رقم گیلاس در خاک های رسی و سنگین انجام نشود.

آبیاری نهال گیلاس پروتیوا :

آبیاری نهال گیلاس در سال های اولیه کاشت از اهمیت زیادی برخوردار است.برای رشد بهتر نهال گیلاس پروتیوا لازم است در فصل رشدهفته ای یک بار میزان 50 لیتر آبیاری شود.از سال سوم به بعد می توان زمان آبیاری رابه 10 روز افزایش داد.لازم به ذکر است میزان آبیاری درخت گیلاس پروتیوا به اقلیم منطقه و میزان بارش سالانه نیز بستگی دارد اگر منطقه پر باران باشد و میزان بارش سالانه از 500 لیتر بیشتر باشد می توان هر 15 روز یک بار درخت گیلاس پروتیوا را آبیاری کرد.از آنجایی که ریشه نهال گیلاس پروتیوا نسبت به رطوبت بالای خاک و خشکی حساس می باشد مدیریت آبیاری نهال گیلاس فرانسوی پروتیوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

هرس درخت گیلاس پروتیوا:

هرس درخت گیلاس پروتیوا به منظور افزایش کیفیت باردهی صورت می گیرد و بهتر است سال اول کاشت نهال گیلاس پروتیوا ،نهال جوان را از 80 سانتی متری بالای محل پیوند باید سربرداری کرد.سربرداری سال اول موجب شکل گیری محور اصلی درخت می شود. هرس درخت گیلاس پروتیوا سبب می شود شاخه های اصلی حول محور اصلی درخت قرار گیرد که موجب نفوذ بهتر نور خورشید به تاج داخلی درخت خواهد شد چهارچوب اصلی درخت گیلاس پروتیوا3-5 عدد شاخه ی اصلی می باشد که در جهت مختلف قرار می گیرد.درسال های بعد گیلاس پروتیوا نیازمند هرس شدید نمی باشد به جز حذف شاخه های مزاحم،شکسته و آسیب دیده. درخت گیلاس بالغ پروتیوا نسبت به سایر ارقام نیازمند هرس شدید نمی باشد زیرا میوه این گیلاس روی شاخه های یکساله و کوچک تشکیل می شود.

کوددهی درخت گیلاس پروتیوا:

اگرمی خواهید درخت گیلاس پروتیوا پر بار با شاخه های آویزان داشته باشد حتما باید یک برنامه کوددهی داشته باشید بهترین کود برای درخت گیلاس کودی می باشد که تمام مواد مغذی را دارا باشد.مناسب ترین زمان برای کود دهی درخت گیلاس پروتیوا فصل پاییز می باشد از علائمی که نشان می دهد درخت گیلاس پروتیوا نیازمند کوددهی است سنجش طول شاخه های یکساله و از علائم دیگر می توان به زرد و کوچک شدن برگ ها اشاره کرد.جهت کوددهی و نوشتن تغذیه مناسب برای درخت گیلاس حتماً باید آنالیز خاک صورت گیرد.مهم ترین عناصر مورد نیاز درخت گیلاس کود نیتروژن –فسفات و پتاس می باشد.در صورت نداشتن آزمایش خاک می توانید از کود های کامل NPK با فرمول 10-10-10 استفاده کنید.

فواید میوه گیلاس پروتیوا:

گیلاس پروتیوا سرشار از انواع آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها می باشد که برای سلامتی پوست مو مفید می باشد.از دیگر فواید میوه گیلاس پروتیوا می توان به سیستم ایمنی بدن ، کاهش نقرس،کاهش فشار خون و کاهش وزن اشاره کرد.همچنین از میوه گیلاس پروتیوا به دلیل خوشرنگ بودن در تزئیین انواع دسر ها- شیرینی ها-و کیک ها استفاده می شود.

قیمت و خرید نهال گیلاس پروتیوا:

جهت خرید و اطلاع ازقیمت نهال گیلاس تجاری پروتیوا می توانید با کارشناسان رویال نهال تماس بگیرید واز مشاوره های رایگان این نهالستان بهره مند شود.رویال نهال بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس در سطح کشور کشوره بوده و به دلیل حذف واسطه،نهال گیلاس را با مناسب ترین قیمت در اختیار باغداران قرار می دهد.فروش نهال گیلاس فرانسوی به صورت آنلاینی و حضوری امکان پذیر است.این مجموعه تمامی نهال های خود را با گواهی اصالت و گواهی بهداشت در اختیار باغداران قرار می دهد.تمامی ارقام نهال های گیلاس تولید شده در مجموعه رویال نهال جز بهترین و با کیفیت ترین ارقام می باشند که نظرات مثبت مشتریان ثابت این مجموعه صحت این جمله را اثبات می کند.با رویال نهال خرید مطمعن را تجربه کنید، از کاشت تا برداشت در کنار شماییم.

مشخصات نهال گیلاس پروتیوا


منشاء: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه اول فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: تاج گسترده، گوشت میوه صورتی، قلبی شکل و صاف، خاصیت حمل و نقل، بازار پسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت