آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس سفید ارومیه

خرید نهال گیلاس سفید ارومیه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس سفید ارومیه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس سفید ارومیه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس سفید ارومیه به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس سفید ارومیه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس سفید ارومیه، کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه، هرس درخت گیلاس سفید ارومیه، نحوه آبیاری گیلاس سفید ارومیه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس سفید ارومیه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس سفید ارومیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس سفید ارومیه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس سفید ارومیه
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس سفید ارومیه

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس سفید ارومیه :


گیلاس سفید ارومیه رقم بومی کشور ایران می باشد عادت رشد درخت آن گسترده و قدرت رویشی بسیار قوی دارد طول شاخه یک ساله 30 سانتی متر است و طول دوره گلدهی آن به 12 روز می رسد میوه آن شکل کروی با رنگ زمینه زرد دارد . پوشت میوه کرم سفید و رنگ آبمیوه بیرنگ می باشد میانگین وزن میوه 6 گرم و طول میوه 2 سانتی متر است ، اندازه دم میوه به 6 سانتی متر می رسد . زمان گلدهی آن نیمه دوم فروردین می باشد و زمان برداشت محصول آن اواخر خرداد ماه می باشد .بنابراین کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه در مناطق معتدل و نیمه گرمسیر توصیه می شود .

درخت گیلاس سفید ارومیه ارتفاع بلند می گیرد و حداکثر رشد درختان بالغ این رقم به 12 تا 20 متر می رسد .رنگ و طعم خاص گیلاس سفید ارومیه سبب متمایز شدن آن به گیلاس معمولی شده است و به دلیل رنگ خاصی که دارد بسیار کم یاب بوده به همین دلیل بیشتره باغداران راغب به کاشت نهال این رقم هستند .

نیاز سرمایی درخت گیلاس سفید ارومیه:

درختان گیلاس برای شکستن خواب زمستانه و جوانه زنی نیازمند یک دوره سرمای می باشند که درصورت برطرف نشدن این میزان سرما تمامی جوانه ها از خواب بیدار نخواهند شد پس بهتر است از کشت این نهال در مناطق نیمه گرمسیر و گرمسیر خودداری کنید نیاز سرمایی درخت گیلاس سفید ارومیه جهت باز شدن جوانه ها 300 تا 800 ساعت می باشد و مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت این نهال 500 تا 900 متر از دریا می باشد .

عملکرد درخت گیلاس سفید ارومیه :

درخت گیلاس سفید ارومیه از ارقام زود بازده به شمار می آید به طوری که باردهی اقتصادی درخت گیلاس سفید ارومیه از سال چهارم شروع می شود و درخت بالغ گیلاس سفید ارومیه به طور میانگین 90 کیلو باردهی دارد و با احتساب کاشت 500 نهال در هکتار ، متوسط عملکرد این رقم در هکتار به 55 تن می رسد .البته لازم به ذکر است که میزان باردهی درخت گیلاس ارتباط مستقیمی با میزان باردهی درخت دارد.

عمر مفید نهال گیلاس سفید ارومیه :

به طور میانگین درختان گیلاس دارای عمر طولانی می باشند به طوری که عمر مفید درخت گیلاس سفید ارومیه بالای 80 سال است درختی با این عمر اقتصادی بالا می تواند درختی کاملا سودآور برای باغدار به حساب می آید البته با مراقبت و رسیدگی بهتر به درخت گیلاس سفید بیشتر نیز خواهد شد .بعد از اتمام طول عمر مفید باردهی و عملکرد مطلوب درخت گیلاس سفید ارومیه کاهش می یابد.

گرده افشانی درخت گیلاس سفید ارومیه :

گیلاس سفید ارومیه مانند دیگر درختان گیلاس برای باردهی بیشتر نیازمند رقم گرده زا می باشد و خودناسازگار می باشد . گرده افشانی گیلاس سفید ارومیه توسط زنبور عسل انجام می شود پس انتخاب رقم درست گرده زا در هنگام کاشت نهال و قرار دادن کندوهای زنبور عسل انجام می شود پس انتخاب رقم درست گرده زا در هنگام کاشت نهال و قرار دادن کندوهای زنبور عسل در زمان گلدهی از عملیات مهم در گرده افشانی رقم گیلاس سفید ارومیه محسوب می شود به ازای هر 10 اصله گیلاس سفید ارومیه یک اصله گیلاس زرد دانشکده یا گیلاس ناپلئونی در باغ باید کاشت شود تا عملیات گرده افشانی به نحو احسن انجام شود.در زمان گرده افشانی درخت گیلاس سفید ارومیه بهتر است درخت دچار تنش آبی و کوددهی نشود.

کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه :

پس انتخاب محل احداث باغ گیلاس سفید قبل از کاشت نهال گیلاس اولین قدم تقویت خاک می باشد برای تقویت خاک 30 تن کودحیوانی پوسیده در هکتار پخش میشود ( بهترین زمان کوددهی فصل پاییز می باشد ) سپس زمین به عمق 35 سانتی متر شخم زده می شود قدم دوم آماده کردن چاله هایی با عمق و پهنای 70 سانتی متر می باشد فاصله بین این چاله ها بهتر است 5 متر در نظر گرفته شود زیرا فاصله کاشت استاندارد گیلاس سفید ارومیه 5*5 متر می باشد پس از کاشت نهال گیلاس آبیاری و قیم گذاری به خصوص در مناطق بادخیز نباید فراموش شود.مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه اواخر فصل پاییز می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا در خواب می شود و ریشه نهال بهتر در خاک مشتقر می باشد .هنگام کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه توجه داشته محل پیوند چند سانت بالای خاک قرار گیرد تا بعد ها دچار بیماری های قارچی نشود.

خاک مناسب نهال گیلاس سفید ارومیه :

به طور کلی خاک با ایجاد محیط مساعد جهت رشد ریشه ، ذخیره آب و فراهم نمودن مواد غذایی ، نیازهای ضروری درخت را فراهم می نماید .اگر خاک حاصلخیز نباشد می توان با کاربرد مواد غذایی ( کودها) به خاک یا محلول پاشی روی شاخ و برگ می توان کمبود را جبران کرد. برای کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه خاکی با زهکشی مناسب حداقل تا عمق 5/1 متری گسترده نمی شود همچنین ریشه نهال گیلاس سفید ارومیه نسبت به رطوبت زیاد خاک حساس می باشد و رطوبت زیاد سبب پوسیدگی ریشه نهال گیلاس می شود.مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گیلاس سفید ارومیه خاک شنی لومی با زهکشی مناسب می باشد زیرا ریشه نهال گیلاس سفید ارومیه نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد و در خاک های رسی و سنگین دچار پوسیدگی ریشه می شود.

آبیاری نهال گیلاس سفید ارومیه :

با وجود مقاومت نسبی نهال گیلاس در برابر کم آبی، میزان آبیاری نهال گیلاس اهمیت ویژه ای دارد درخت گیلاس ارومیه نسبت به رطوبت زیاد خاک حساس می باشد و رطوبت زیاد سبب پوسیدگی ریشه می شود .

با مدیریت آبیاری باغ گیلاس سفید ارومیه هر هفت تا ده روز حتما باید یک یا دوبار آبیاری انجام گیرد در غیر این صورت ریشه دچار خشکی شده و از بین می رود آبیاری درخت گیلاس ارومیه در فصل رشد فقط باید صورت بگیرد و در زمان خواب ، نهال یا درخت نیازمند آبیاری نمی شود برای درخت گیلاس جهت جلوگیری از آفات و بیماری ها یخ آب زمستانه نیز ضرورت دارد .

مقاومت در برابر آفات :

درخت گیلاس سفید ارومیه مانند سایر درختان گیلاس ممکن است مورد حمله ی بسیاری از آفات و بیماری ها قرار بگیرند از مهم ترین آفات این رقم می توان به انواع شته ها ، سوسک ها و شانکر باکتریایی اشاره کرد . یکی از دلایل میوه ندادن درخت گیلاس سفید ارومیه می تواند شانکر باکتریایی باشد .

هرس درختان گیلاس سفید ارومیه :

هرس درخت گیلاس یکی از عواملی می باشد که موجب زودبازدهی افزایش میزان تولید و افزایش طول عمر درخت می شود .

نهال گیلاس سفید ارومیه سال اول کاشت باید از ارتفاع 80 تا 100 سانتی متری سربرداری شود این کار موجب شکل گیری محور اصلی درخت در آینده می شود سال دوم شاخه های فرعی ایجاد شده باید قطع شوند ، سال سوم نیز همین کار تکرار شده و شاخه های جدید سربرداری شوند .

در اوایل فصل پاییز می توان با هرس شاخه های آلوده آسیب دیده ، کانون آفات و بیماری ها را از بین برده و اواخر فصل زمستان نیز هرس سبکی روی درخت گیلاس باید صورت گیرد تا موجب افزایش جوانه های باردهی در فصل جاری شود .

نکته مهم : محل زخم یاهرس باید با چسب باغبانی پوشش داده شود تا مورد حمله ی بیماری های قارچی قرار نگیرد .

کود دهی درخت گیلاس سفید ارومیه :

یکی از عوامل مهم در مدیریت باغ گیلاس سفید ارومیه تغذیه صحیح درخت در سال اول رشد است در سال اول آبیاری و تغذیه مناسب نقش مهمی در رشد نهال ایفا می کند . در سال اول نهال گیلاس سفید ارومیه دارای ریشه های کم و کوچک هست و احتیاج آن به کود دهی محدود می باشد بنابراین در سال های آینده کود دهی بسیار مهم می باشد در آبیاری باید دقت لازم را داشته باشید تا نهال با تنش آبی مواجه نشود . اگر خاک از لحاظ مواد غذایی دچار فقر باشد می توانید قبل از کاشت نهال تا حدودی با کودهای ازته اقدام به کود دهی کنید البته در استفاده از کودهای ازته باید افراط نکنید که ممکن است اثرات جبران ناپذیری در آینده بر درختان داشته باشید در سال های اول کود دهی درخت گیلاس سفید ارومیه با کودهای نیتروژن دار بیشتر توصیه می شود زیرا درختان جوان یک ساله گیلاس سفید در سال اول برای رشد به نیتروژن بالایی احتیاج دارند در سال های بعدی نیز با تجزیه وضعیت برگی درخت گیلاس می توان از کودهای فسفر و پتاس به صورت محلول پاشی استفاده کرد در کود دهی درختان گیلاس رشد سالیانه سرشاخه ها می تواند یک شاخص مهم برای مصرف کود نیتروژن باشد متوسط رشد سرشاخه ها در یک درخت جوان گیلاس بین 45 تا 75 سانتی متر می باشد .اگر رشد سرشاخه ها کمتر از این مقدار باشد حتما کوددهی درخت انجام شود.

قیمت و خرید نهال گیلاس سفید ارومیه :

اگر قصد احداث باغ گیلاس ارومیه را دارید می توانید نهال این رقم را از بزرگترین مرکز تولید و عرضه نهال گیلاس اصلاح شده و شناسنامه دار تهیه کنید تمامی نهال های تولید شده در مجموعه رویال نهال زیر نظر کارشناسان جهاد کشاورزی بوده و این نهالستان در قبال خرید شما ، تمامی نهال ها را تضمین اصالت می نماید تا باخیال آسوده اقدام به باغداری نمایید و زمان و هزینه خود را تلف نکنید.قیمت نهال گیلاس سفید ارومیه در این مجموعه به دلیل حذف واسطه کاملا مناسب می باشد همچنین خرید و فروش نهال گیلاس سفید ارومیه در این مجموعه به صورت آنلاینی و حضوری امکان پذیر می باشد.

مشخصات نهال گیلاس سفید ارومیه


منشاء: ایران - ارومیه

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: هفته چهارم خرداد

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: تاج گسترده، رنگ و گوشت سفید و بافت سفتی، میوه قلبی شکل، اندازه نسبتا درشت، طعم میوه بسیار شیرین، بازار پسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت