آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس زرد دانشکده

خرید نهال گیلاس زرد دانشکده از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس زرد دانشکده با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس زرد دانشکده در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس زرد دانشکده به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس زرد دانشکده در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس زرد دانشکده، کاشت نهال گیلاس زرد دانشکده، هرس درخت گیلاس زرد دانشکده، نحوه آبیاری گیلاس زرد دانشکده، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس زرد دانشکده و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس زرد دانشکده کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس زرد دانشکده را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس زرد دانشکده
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس زرد دانشکده

خصوصیات و ویژگی های نهال گیلاس زرد دانشکده:


نهال گیلاس زرد دانشکده منشا ایرانی داشته و زادگان آن ارومیه است. این رقم اصلاح شده به دلیل رقم گرده زا مناسب برای سایر ارقام گیلاس و فروش بهتردر بازار موجب ترغیب بسیاری از باغداران برای پرورش نهال آن شده است. همانطور که از نام نهال گیلاس دانشکده پیدا است رنگ میوه زرد بوده و گوشت میوه نیز زرد رنگ و بافتی نرم و محکم دارد. شکل میوه گیلاس زرد دانشکده قلبی شکل و سایز بسیار درشتی دارد به طوری که میانگین وزن آن 6 گرم است و طول شاخه های یکساله آن به 3 سانتی متر می رسد. طول میوه گیلاس دانشکده 2سانتی متر ومتوسط دم میوه 4 سانتی متر است و زمان رسیدن میوه آن دهه دوم خرداد ماه است.

نیاز سرمایی نهال گیلاس زرد دانشکده:

تحمل سرمایی درخت گیلاس زرد دانشکده 25 درجه سانتی گراد به همین سبب مناسب کاشت در مناطق سردسیر،نیمه سردسیر و معتدل می باشد و نیاز سرمایی آن برای بیدار شدن از خواب زمستانی در فصل بهار جهت گلدهی ، مابین 500 تا 200 ساعت زیر دمای 7 درجه سانتی گراید است.توجه داشته باشید که در صورت برطرف نیاز سرمایی نهال گیلاس زرد دانشکده موفق به رفع خواب زمستانه نخواهد شد پس بهتر است از کاشت آن در مناطق گرمسیر خودداری کنید.نهال گیلاس زرد داشکده قدرت رشد بالایی دارد و نهایت ارتفاع درخت گیلاس زرد دانشکده به 10 تا12 متر می رسد البته این ارتفاع با هرس فرم دهی قابل کاهش است.

آب و هوای مناسب برای کاشت نهال گیلاس زرد دانشکده:

درخت گیلاس زرد دانشکده از نظر گلدهی جز ارقام دیرگل می باشد به طوری که زمان گلدهی نهال گیلاس زرد دانشکده نیمه دوم فروردین ماه است ،رقم دیر گل این گیلاس زرد سازگار در اقلیم های کوهستانی و نیمه سردسیر می باشد و شکوفه های آن در مناطقی سرمای بهاره دارند دچار آسیب نمی شوند یکی دیگر از عواملی که در انتخاب رقم مناسب نهال گیلاس کمک شایانی می کند در نظر گرفتن ارتفاع از سطح دریای آزاد می باشد با توجه به ارتفاع از سطح دریا اقلیم آب و هوایی منطقه مشخص می شود لازم به ذکر است که مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گیلاس زرد دانشکده 500 تا 1800 متر از دریا می باشد.در سطح ارتفاعات بالا این رقم گیلاس دچار سرمازدگی و خشکیدگی سرشاخه ها می شود،پایین تری دمایی که درخت گیلاس زرد دانشکده می تواند تحمل کند 25 درجه زیر صفر می باشد. در انتخاب مکان مناسب برای کاشت این گونه گیلاس در نظر داشته باشید که نهال گیلاس زرد دانشکده نور دوست می باشد و روزانه به 8 ساعت تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد و کاشت ان درسایه توصیه نمی شود.

میزان عملکرد و باردهی نهال گیلاس زرد دانشکده:

گیلاس زرد دانشکده باردهی خود را از سال سوم آغاز می کند اما باردهی آن از در سال های اولیه در حد نوبرانه می باشد و با بزرگتر شدن نهال، باردهی آن نیز افزایش خواهد یافت به طوری که متوسط عملکرد هر درخت 8 ساله 90 کیلو می باشد پس با توجه به فاصله کاشت درخت گیلاس دانشکده می توان گفت میانگین عملکرد آن در هکتار به 60 تن می رسد.لازم به ذکر است که میزان باردهی درخت گیلاس زرد دانشکده رابطه مستقیمی با نحوه مراقبت و رسیدگی به درخت دارد برای دستیابی به درخت قطور و پربار در ادامه با ما باشید.

عمر اقتصادی درخت گیلاس زرد دانشکده:

بسیاری از درختان میوه بعد از مدتی دچار باردهی نامطلوب و کم می باشند یکی از دلایل این اتفاق پایان یافتن عمر مفید درخت می باشد طول عمر نهال گیلاس زرد دانشکده حدودا 50 سال می باشد اما عمر مفید و اقتصادی درخت گیلاس دانشکده به طور میانگین 25 الی 30 سال تخمین زده شده است البته عوامل بسیاری از جمله : هرس _ تغذیه و آبیاری می تواند این عمر را کاهش یا افزایش دهد.

گرده افشانی درخت گیلاس زرد دانشکده:

اکثر درختان گیلاس خود ناسازگار می باشند و برای عملکرد مطلوب نیارمند به رقم گرده زا سازگار می باشند اما جالب است بدانید که درخت گیلاس زرد دانشکده خود به عنوان رقم گرده افشان معرفی شده این در حالیست که رقم گیلاس زرد دانشکده خود ناسازگار است و برای تشکیل میوه نیازمند به گرده دهنده مناسب دارد. ارقام سازگار با گیلاس زرد دانشکده رقم های سفید ارومیه،پروتیوا و ناپلئون می باشد.گیلاس زرد دانشکده با گیلاس بینگ کاملا ناسازگار است .در مورد گرده افشانی آلبالو برای درخت گیلاس بهتر است بدانید دوره گلدهی ارقام گیلاس 10 روز زودتر از ارقام آلبالو می باشد. درواقع دوره گلدهی آلبالو زمانی شروع می شود که دوره گرده افشانی موثر در گیلاس به پایان رسیده باشد.اما گاهی اوقات ارقام دیررس آلبالو می تواند گیلاس را گرده افشانی کند. از بهترین ارقام گرده زا آلبالو دیرگل می توان به ارقام آلبالو مجار _آلبالو بوترمو و سیگانی اشاره کرد.

کاشت نهال گیلاس زرد دانشکده:

قبل از کاشت نهال گیلاس دانشکده بهتر است چاله هایی با فاصله 4*4 آماده کرد و برای تقویت خاک می توانید از کمپوست وکودهای آلی استفاده کنید.زمانی را برای کاشت گیلاس دانشکده انتخاب کنید که یخبندان و بارندگی نباشد بعد از کاشت همان روز نهال باید آبیاری شود اگر نهال گیلاس زرد دانشکده را به عنوان گرده افشان در باغ کشت می کنید بهتر است محل چاله هارا طوری انتخاب کنید که حشرات و زنبور عسل قادر به انتقال گرده از آن مسافت باشد مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس دانشکده با توجه به آب وهوای مناطق مختلف متفاوت می باشداما به طور کل نهال گیلاس زمانی باید جا به جا شود که نهال کاملاً در حال استراحت است در مناطق معتدل بهترین زمان کاشت آن فصل پاییز در مناطق سردسیر و کوهستانی بهترین تایم کاشت آن بعد از یخبندان های زمستانی می باشد. توجه داشته باشید که کشت پاییز سبب جلو افتادن رشد نهال در بهار سال جاری می شود.

با توجه به ارتفاع و گستردگی درخت گیلاس زرد دانشکده فاصله کاشت استاندارد آن ابعاد5*5می باشد با رعایت فاصله کاشت اصولی دریافت نور توسط شاخه ها مدیریت می شود علاوه بر این با بزرگ تر شدن درختان رفت و آمد ماشین آلات کشاورزی در باغ به سهولت انجام خواهد شد.

آبیاری نهال گیلاس زرد دانشکده:

درخت گیلاس زرد دانشکده برای رشد بهتر نیازمند هفته ای یکبار به میزان 70 لیتر می باشد البته توجه داشته باشید که با بزرگتر شدن درخت می توان می توان بازه ی آبیاری را تا 10 روز افزایش داد.مناسب ترین روش برای آبیاری نهال گیلاس زرد دانشکده روش قطره ای می باشد.

پایه نهال گیلاس زرد دانشکده:

پایه ای که نهال گیلاس روی آن پیوند می خورد تعیین کننده فاصله کاشت نهال و میزان مقاومت آن در برابر بسیاری از بیماری ها و سازگاری بالای نهال در بسیاری از خاک ها می باشد. پایه های رویشی کشت بافت فاصله کاشت کمتری نسبت به پایه های بذری دارند. نهال گیلاس دانشکده روی پایه بذری آلبالو تلخ پیوند می خورد و به همین سبب مقاومت بالایی در برابر کرم ریشه خوار درد و همین امر باعث شده است که باغداران گیلاس در زمین هایی که بافت سبک تری دارند این پایه را انتخاب کنند.

هرس درخت گیلاس زرد دانشکده:

درخت گیلاس زرد دانشکده دارای چیرگی انتهایی قوی هست.هرس نامناسب درخت گیلاس زرد دانشکده سبب رشد شاخه های انتهایی و جلوگیری از رشد جوانه هایی می شود که ازنقطه رشد فاصله دارند این هرس سبب می شود شاخه ها تا 75 سانتی متر رشد پیدا کنند بدون اینکه شاخه های جانبی یا سیخک تولید شود به همین دلیل نهال گیلاس زرد دانشکده در هنگام کاشت سربرداری می شود تا شاخه های جانبی در طول تریبت هرس شوند و درخت فرم وشکل مناسبی بگیرد.

سال اول کاشت، نهال گیلاس دانشکده تهیه شده از نهالستان نیازمند سربرداری می باشد به این صورت که 80 سانت از نهال باقی مانده وبقیه به حالت مورب حذف می شود سال دوم سه یا چهار بازو با بازاویه های مختف و پراکنده بافاصله 25_15 سانتی متر از یکدیگر نگه داشته می شود ودر سال های بعدی سربرداری شاخه های جانبی انجام می گیرد.

درخت جوان گیلاس زرد با تولید سیخک های جوان میوه های باکیفیت تری تولید می کند هر چقدر درخت گیلاس مسن تر می شود سیخک ها نیز مسن تر شده و کیفیت میوه تولید شده پایین می آید برای تولید میو هایی با کیفیت بهتر است شاخه های مسن هرس شود این کار سبب تحریک رشد شاخه هایی جوان و ضروری می شود .

فواید میوه گیلاس زرد دانشکده :

مصرف میوه گیلاس زرد سبب از بین رفتن سنگ های کلیه و همچنین مصرف آن به بیماران مبتلا به دیابت نیز توصیه می گردد هورمون موجود در میوه گیلاس زرد دانشکده سبب تسکین سیستم عصبی می شود.

مصرف گیلاس زرد انرژی معادل 91کالری به شمار می آید که فقط 3 کالری آن چربی است . میوه گیلاس زرد منبع غنی ویتامینهای A وC می باشد همچنین میوه گیلاس زرد منبع غنی از انواع انتی اکسسیدان ها بوده که بدن را در برابر بیماری های قلبی مراقبت می کند

قیمت و خرید نهال گیلاس زرد دانشکده :

اگر تصمیم به خرید نهال گیلاس زرد دانشکده را دارید می توانید با کارشناسان مجموعه نهالستان رویال در ارتباط باشید تا ضمن مشاوه و راهنمایی رایگان یک خرید مطمئن را تجربه کنید نهالستان رویال نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کننده نهال گیلاس در غرب کشور می باشد که تمامی فعالیت های خود را تحت نظر سازمان جهاد کشاورزی انجام می دهد فروش نهال گیلاس زرد دانشکده در مجموعه رویال نهال به صورت مستقیم و با حذف واسطه صورت می گیرد به همین دلیل با قیمت مناسب تری در اختیار شما قرار داده می شود . برای خرید نهال گیلاس زرد دانشکده با بهترین کیفیت می توانند بعد از استعلام قیمت اقدام به ثبت سفارش کنید.

مشخصات نهال گیلاس زرد دانشکده


نوع رقم: تجاری

موعد رسیدن: اوایل تیر

خصوصیات: بازار پسند، ماندگاری خوب جهت عرضعه در بازار، مناسب گرده افشان سایر ارقام گیلاس

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت