آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس تکدانه هارت

خرید نهال گیلاس تکدانه هارت از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس تکدانه هارت با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس تکدانه هارت در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس تکدانه هارت به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس تکدانه هارت در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس تکدانه هارت، کاشت نهال گیلاس تکدانه هارت، هرس درخت گیلاس تکدانه هارت، نحوه آبیاری گیلاس تکدانه هارت، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس تکدانه هارت و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس تکدانه هارت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس تکدانه هارت را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس تکدانه هارت
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس تکدانه هارت

مشخصات و ویژگی های گیلاس تکدانه هارت :


نهال گیلاس هارت تبدیل به درختی برگ ریز و وحشی می رسد که ارتفاع درختان بالغ آن به 20 تا 25 متر می رسد ، البته این ارتفاع به شرایط اقلیمی منطقه پرورش ، میزان آبیاری و نحوه کودهی نیز بستگی دارد درخت بالغ گیلاس هارت بسیار قطور و تنومند می باشد که پوست تنه ی درخت به رنگ قهوه ای تیره در می آید . میوه این رقم گیلاس به رنگ قرمز تیره می باشد و شکل میوه آن قلبی شکل است که به دلیل ظاهر زیبایی که دارد در بازار بسیار چشمگیر است پس سرمایه گذاری روی احداث باغ گیلاس هارت بی شک حرکتی هوشمندانه می باشد.

درخت گیلاس هارت از نظر زمان گلدهی دیرگل می باشد و در اواخر فروردین ماه شروع به گلدهی می کند به همین دلیل میوه آن با فاصله 10 الی 15 روز زودتر از گیلاس دلارکا به بازار می آید .

منشا گیلاس هارت کشور آمریکا می باشد و اولین بار توسط این کشور تولید وتکثیر شده است اما امروزه به دلیل رقم تجاری بودن پرورش آن در آسیای غربی و کشورهای اروپایی نیز رواج پیدا کرده است .

نیاز سرمایی اکثر درختان گیلاس از جمله گیلاس هارت 500 تا 1500 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتیگراید می باشد در صورت نبود این میزان سرما باز شدن جوانه های گیلاس هارت با مشکل روبه رو خواهند شد .

در زمان کاشت نهال گیلاس هارت توجه به ارتفاع از سطح دریا بسیار حائز اهمیت می باشد ، اگر تمایل دارید که محصولات با کیفیت از این درخت داشته باشد کاشت این درخت را در مناطقی که سطح ما بین 800 الی 2500 می باشد را انجام دهید .

نهال گیلاس هارت باردهی خود را از سال دوم آغاز می کند . و شروع باردهی اقتصادی آن از سال سوم به بعد می باشد.

پوست سفت این میوه سبب ماندگاری بالای آن در سردخانه شده است به همین دلیل نهال گیلاس هارت در میان باغداران محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است .

اقلیم مناسب کاشت نهال گیلاس هارت :

نهال گیلاس هارت در هر منطقه ای قابل کشت نمی باشد پس آشنایی با اقلیم مناسب کاشت این رقم کمک شایانی به احداث باغ گیلاس هارت خواهد کرد قبل از کاشت حتما باید اطلاعت کافی درباره اقلیم آن منطقه داشته باشید معمولا این رقم گیلاس در مناطق معتدل و کوهستانی رشد بهتری دارد .

از آنجایی که گیلاس هارت کاملا دیرگل محسوب می شود در برابر سرمای بهاره مقاومت خوبی نشان داده و در مناطق کوهستانی هیچ مشکلی جهت کاشت این رقم گیلاس وجود ندارد .

جهت کاشت نهال گیلاس هارت خاکی غنی با کیفیت عالی انتخاب کنید و عمق گودال را دو برابر ریشه در نظر بگیرید . در احداث باغات گیلاس هارت ، توجه داشته باشید حتما آنالیز خاک را تا عمق 5/1 متر انجام دهید در این صورت کمبود هر کدام از مواد مغذی خاک مشخص شده و با برنامه غذایی مناسب نسبت به تامین عملکرد مواد مغذی اقدام می گردد پس از غنی سازی خاک دقت داشته باشد خاک دارای زهکشی مناسب نیز باشد که اصولا خاک های لومی دارای زهکشی مناسبی جهت کاشت نهال گیلاس هارت می باشند ، دریافت کردن نور کافی نیز سبب رشد بهتر نهال خواهد شد درختان گیلاس هارت بطور معمول روزانه به 6 ساعت نور مستقیم آفتاب نیازمندند توجه به این مسائل سبب عملکرد بهتر درخت خواهدشد . جهت ایجاد فضای مناسب نوردهی فاصله کاشت درختان گیلاس هارت را حداقل باید 4 متر در نظر داشته باشید .

کاشت نهال گیلاس هارت :

یکی دیگر مسائل حائز اهمیت در کاشت نهال گیلاس انتخاب زمان مناسب کاشت نهال می باشد . مناسب ترین زمان کاشت به عوامل مختلفی از جمله نوع نهال سن نهال و وضعیت ریشه بستگی دارد ، البته با وجود همه ی این مسائل بسیاری از باغداران بر این باورند که بهترین فصل کاشت نهال گیلاس هارت فصل پاییز می باشد البته توجه به حساس بودن درخت گیلاس به کم آبی تا حدودی این جمله رابه اثبات می رساند . در صورت کاشت این رقم در فصل پاییز ریشه نهال به خوبی توسعه می یابد و کمتر دچار کم آبی و تنش آبی می باشد البته عواملی چون در خواب بودن نهال نیز بی تاثیر در گیرایی بهتر نهال نیست .

آبیاری نهال گیلاس هارت :

همانطور که گفته شد درختان گیلاس نسبت به کم آبی حساس می باشند اما آبیاری سنگین به خصوص در خاک های رسی به دلیل زهکشی ضعیف به درختان خسارت وارد می کند

از جمله این خسارت می توان به پوسیدگی ریشه و طوقه اشاره کرد باغداران گیلاس هارت می توانند از چهار روش غرقابی ، نشتی ، بارانی و قطره ای جهت آبیاری درختان خود استفاده کنند . که هر کدام مزایا و معایبی دارند بهترین روش آبیاری اکثریت درختان به خصوص درخت گیلاس روش قطره ای می باشد، به دلیل اینکه در این روش طوقه درخت کمتر دچار بیماری های قارچی می شود .

درخت گیلاس هارت 7 روز یکبار نیاز به آبیاری دارد که حدودا هر هفته به طور میانگین 40 لیتر آب احتیاج دارد . در واقع با این حساب می توان گفت سالانه بین 600 تا 800 متر مکعب می شود .

درختان گیلاس هارت نسبت به تنش های آبی در 3 مرحله حساس می باشد .

مرحله اول : زمان رشد میوه هست .

مرحله دوم: زمان سخت شدن هسته ی میوه .

مرحله سوم: زمان آبدار شدن میوه می باشد در این سه مرحله درخت گیلاس هارت نباید دچار تنش آبی شود و حتما باید برنامه آبیاری به صورت منظم انجام گردد .

نکته قابل توجه : در زمان گلدهی درخت گیلاس هارت نیاز چندانی به آبیاری ندارند آبیاری مکرر در این مرحله سبب ریزش گل ها و کاهش باردهی خواهد شد.

گرده افشانی درختان گیلاس هارت :

درمورد درخت گیلاس آمریکایی مسئله ای که باید به آن توجه کرد این می باشد که درخت گیلاس هارت از لحاظ پذیرفتن گرده ماده ، به وسیله ی گل های ماده دارای خصوصیت خود ناسازگار می باشد ، به این صورت که گل های ماده و نر روی یک پایه تشکیل نمی شوند یا در صورت تشکیل گرده نر نمی تواند گرده ماده را روی یک پایه گرده افشانی کند ، به این صورت که گرده ی درخت آلبالو به آسانی می تواند گل های ماده درخت گیلاس را بارور و گرده افشانی کند ، بدین منظور برای هر10اصله درخت گیلاس هارت یک اصله رقم گرده افشان ضرورت دارد و بایستی یک درخت آلبالو یا یک درخت گرده دهنده گیلاس مثل گیلاس های صورتی یا زرد در باغ کشت شود .

درخت گیلاس هارت نیز از این قضیه مثتنی نسیت و برای باردهی بهتر و عملکرد بیشتر نیازمند به گرده افشان می باشد .

هرس نهال گیلاس هارت :

از مهم ترین مراحل پرورش درخت گیلاس هارت ، هرس کردن این درخت می باشد .

درهنگام کاشت نهال گیلاس بایستی حدود 75 تا 80 سانتی متر از ارتفاع نهال را نگه داشت و قسمت های اضافی راخذف و قطع نمایید این عملیات سبب می شود که درختان بالغ در آینده یک محور مرکزی داشته باشد و شاخه های اصلی آن در اطراف این مرکز قرار بگیرند که سبب می شود نور به راحتی بتواند به تاج درخت نفوذ کند . عملیات سربرداری نهال گیلاس هارت در همان سال اول کشت باید صورت بگیرد و در سال های بعد نیاز به هرس سنگین نسیت زیرا میوه درخت بالغ گیلاس هارت روی شاخه های کوچک ( اسپور ) تشکیل می شود در واقع می توان گفت هرس سنگین درختان گیلاس هارت منجر به تولید شاخه های زایشی نمی شود .

کود دهی نهال گیلاس هارت :

بطور کلی از زمان های قدیم باور بر این بود که نهال یا درخت جوان احتیاج چندانی به کود ندارد و کوددهی درخت زمانی شروع می شود که نهال به دوره ی بلوغ خود رسیده باشد اما امروزه توصیه میشود جهت ریشه زایی بهتر نهال، در سال اول می توان از کودهای ریشه زایی و کودهای کامل استفاده کرد .

از سال دوم به بعد می توان از کودهای آلی به خصوص کود حیوانی پوسیده به حالت چالکود با فاصله از ریشه استفاده کرد میزان این کود بستگی به سن درخت می باشد در نهال های کوچک و درختان جوان 500 -600 گرم و در درختان بالغ 1 تا 2 کیلوگرم توصیه می شود .

پس همانطور که اشاره شد نهال گیلاس هارت در سال های اول فقط به کودهای رویشی از جمله کود هیومیک اسید و کودهای ازته نیازمند می باشد اما از سال های چهارم به دلیل اینکه درخت شروع به باردهی می کند نیازمند کودهای فسفر و پتاس می باشد این کودها برای جذب بهتر درخت بهتر است به صورت ریز مغذی محلول پاشی شود .

بیماری ها و سم پاشی گیلاس هارت :

از نمونه آفات مهمی که اغلب درختان گیلاس از جمله گیلاس هارت را درگیر می توان به مگس گیلاس اشاره کرد . که در اکثریت باغات گیلاس وجود داشته وبه 70 درصد محصول خسارت وارد می کند این حشره ی روی میوه تخم گذاری کرده و پس از آن لاروها با تغذیه از گوشت میوه سبب از بین رفتن میوه می شود روش مبارزه با این بیماری جمع آوری میوه های آلوده ، یخ زمستانه و سمپاشی توسط دیازینون یا ملاتیون می باشد از دیگر بیماری های درختان گیلاس می توان به سرخرطومی گیلاس اشاره کرد البته دقت داشته باشید نهال گیلاس هارت جز ارقام اصلاح شده می باشد و تا حدود زیادی در مقابل این آفات و بیماری ها مقاوم تر می باشد .

خواص و فواید گیلاس هارت :

مشاهده شکل خاص و قلبی شکل هارت ، هرفرد را به خوردن این میوه پر فایده ترغیب می کند میوه گیلاس هارت علاوه بر ظاهر زیبا و فواید بسیار فراوانی برای بدن انسان دارد . گیلاس هارت یک میوه ی کم کالری ، دارای مواد مغذی و آنتی اکسیدان فراوان می باشد .

از این میوه خوش رنگ در تهیه کمپوت ، دسر، کیک و آبمیوه استفاده می کنند . میوه گیلاس دارای ترکیبات ضدالتهاب و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و همچنین با دارا بودن ملاتونین بر درمان بی خوابی کمک شایانی می تواند بکند پس این میوه یک منبع دارویی نیز به شمار می آید

از دیگر فواید میوه گیلاس می توان به پیشگیری از بیماری های قلبی، تنظیم فشارخون ، کنترل قند خون ، پیشگیری از سرطان نیز اشاره کرد ، همچنین تحقیقات چند دهه اخیر نشان داده که میوه گیلاس به کاهش دردهای عضلانی نیز کمک می کند و گیلاس هارت به دلیل طبیعت قلیایی داشتن سبب می شود زمانی که محتوای اسیدی بدن بیشتر می شود باعث خنثی شدن آن شده که این عامل از مشکلات معده مانند سوهاضمه جلوگیری می کند .

عملکرد گیلاس هارت در هکتار:

نهال گیلاس هارت باردهی خود را از سال دوم شروع می کند اما اقتصادی شدن از سال سوم به بعد می باشد سال دوم یک نهال گیلاس می تواند نهایتا نیم کیلو باردهی داشته باشد سال سوم 3 الی 1 کیلو ، سال پنجم 10 الی 6 کیلو و به همین ترتیب باردهی آن با افزایش سن درخت افزایش پیدا می کند و نهایتا اوج باردهی هر درخت بالغ گیلاس هارت به بیش از 95 کیلو می رسد با توجه به فاصله کاشت نهال گیلاس که به طور معمول 5*5 متر می باشد یک باغدار میتواند به طور میانگین 400 اصله درخت در هر هکتار کشت نماید در واقع با احتساب برداشت 100 کیلو باربه طور میانگین از هر درخت سالانه از هر هکتار 60 تن با برداشت کند که این رقم با توجه به قیمت میوه گیلاس در بازار کاملا توجیه اقتصادی دارد .

قیمت و خرید نهال گیلاس هارت :

اگر تصمیم به خرید نهال گیلاس هارت را داشتید می توانید با خیال آسوده از قیمت و کیفیت نهال اقدام به خرید از نهالستان رویال نهال نمایید . شایان ذکر می باشد که این نهالستان زیر نظر کارشناسان مجرب سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تولید نهال های کاملا تضمینی که دارای گواهی بهداشت و لیبل می باشند کرده است . نهالستان رویال نهال با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تولید نهال گیلاس هارت اماده ارائه خدمت به تمامی باغداران عزیز می باشد همچنین این نهالستان با حذف واسطه تمامی نهال های خود را با قیمت مناسب عرضه می دارد . از کاشت تا برداشت در کنار شماییم

مشخصات نهال گیلاس تکدانه هارت


نوع رقم: تجاری

موعد رسیدن: اواخر خرداد

نوع بازدهی: زودرس از ارقام تکدانه

شکل میوه: قلبی شکل

خصوصیات: دارای پوست سفت، درشت

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت