آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس مالیزیا

خرید نهال گیلاس مالیزیا از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس مالیزیا با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس مالیزیا در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس مالیزیا به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس مالیزیا در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس مالیزیا، کاشت نهال گیلاس مالیزیا، هرس درخت گیلاس مالیزیا، نحوه آبیاری گیلاس مالیزیا، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس مالیزیا و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس مالیزیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس مالیزیا را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس مالیزیا
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس مالیزیا

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس مالزیا:


درخت گیلاس مالزیا ظاهر بسیار جذاب دارد و محصول آن کاملا درشت و با کیفیت می باشد رنگ میوه گیلاس مالزیا قرمز روشن و گوشت آن صورتی می باشد. این میوه طعمی بسیار شیرین و دلنشین داشته و در بازار خواهان نسبتا خوبی دارد. درخت گیلاس مالزیا شکوفه های بسیار زیبایی دارد به همین دلیل بسیاری از باغداران گیلاس که باغ گیلاس مالزیا احداث کرده اند هر ساله در جشنواره شکوفه های گیلاس شرکت می کنند. نهال گیلاس مالزیا درخت حساسی نبوده و در صورت آبیاری و تغذیه مناسب به راحتی رشد و نمو پیدا میکند.

منشا کشور تولید کننده گیلاس مالزیا کشور ایتالیا می باشد اما کاشت نهال آن امروزه در بسیاری از کشور ها رواج پیدا کرده است.

پایه ی مناسب جهت پیوند گیلاس مالزیا، پایه تلخ یا پایه رویشی می باشد. درخت گیلاس مالزیا ارتفاع بلند داشته و قدرت رشد زیادی دارد و همچنین تاج آن به صورت گسترده رشد می کند. تاج گسترده درخت گیلاس مالزیا کاملا پر بار می باشد.

درخت گیلاس مالزیا مقاومت چندانی در برابر سرما ندارد و دمایی که میتواند تحمل کند 20- درجه می باشد به همین دلیل کاشت آن در مناطق سردسیر و کوهستانی توصیه نمیشود.

زمان گلدهی نهال گیلاس مالزیا:

نهال گیلاس مالزیا از نظر گلدهی، زودگل است و زمان گلدهی آن نیمه ی اول فروردین ماه می باشد. گیلاس مالزیا در مرحله ی پس از ریختن گلبرگ ها نسبت به سرمای بهاره حساس می باشد. محصول گیلاس مالزیا دهه اول خرداد ماه برداشت می شود و به دلیل زودرس بودن محبوبت خاصی در میان باغداران دارد.

میزان عملکرد و باردهی گیلاس مالزیا:

گیلاس مالزیا یکی از ارقام پر بار بوده و درختان بالغ آن می توانند 60 تا 65 تن باردهی داشته باشند به همین دلیل رقم تجاری به شمار می آید البته همانطور که می دانید عوامل زیادی بر عملکرد درخت گیلاس مالزیا تاثیر خواهد داشت از جمله این عوامل می توان به میزان آبیاری ، تغذیه درخت، هرس و آب و هوای منطقه کشت اشاره کرد.

عمر مفید و اقتصادی گیلاس مالزیا:

یکی از ویژگی های بارز درخت گیلاس مالزیا طولانی بودن عمر آن می شود به همین دلیل سبب انتخاب بسیاری از باغداران گیلاس می باشد عمر درخت گیلاس مالزیا به 80 سال می رسد اما عمر مفید آن 60 سال می باشد. درواقع می توان گفت این رقم گیلاس می تواند 60سال باردهی مطلوبی داشته باشد اما بعد از اتمام عمر مفید آن به تدریج با گذشت زمان باردهی درخت کم و نامطلوب می گردد البته طول عمر درخت گیلاس به شرایط نگهداری نیز بستگی دارد. با مراقبت و نگهداری از درخت گیلاس مالزیا می توان طول عمر آن را طولانی تر نیز کرد.

ارتفاع از سطح دریا:

یکی از فاکتور های مهمی که در انتخاب رقم مناسب اقلیم منطقه کمک بسیار می کند آگاهی از ارتفاع از سطح آزاد دریا می باشد.مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت نهال گیلاس مالزیا 500تا 2000 متر از دریا می باشد. در واقع می توان گفت مناسب ترین آب و هوا جهت کاشت نهال گیلاس مالزیا آب و هوای خشک و خنک می باشد. کاشت این رقم در مناطق رطوبت دار سبب ابتلا درخت به بیماری قارچی می شود.

گرده افشانی نهال گیلاس مالزیا:

بسیاری از ارقام نهال گیلاس خودسازگار هستند و به تنهایی نمی توانند عملیات گرده افشانی را انجام دهند. به همین دلیل کاشت دو رقم مختلف در باغ گیلاس مالزیا توصیه می شود البته این دو رقم نباید مشکل ناسازگاری با یکدیگر را داشته باشند.ارقام سازگار با گیلاس مالزیا رقم های زرد دانشکده، زرد ارومیه و ناپلوئون می باشد.سم پاشی و محلول پاشی در دوره گلدهی سبب اختلال در عملیات گرده افشانی خواهد شد در نتیجه عملکرد درخت کاهش خواهد یافت.

کاشت نهال گیلاس مالزیا:

قبل از کاشت نهال گیلاس مالزیا باید مکان مناسبی برای کاشت این رقم گیلاس در نظر بگیرید مناسب ترین مکان برای کاشت نهال گیلاس مالزیا مکانی نورگیر با زمین مسطح می باشد،بعد از انتخاب مکان مناسب باید چاله هایی به عمق و پهنای سه برابر اندازه ریشه حفر کرد اگر خاک حاصلخیز نمی باشد برای تقویت آن می توان از کود های آلی به حالت چالکود استفاده کرد.بسیاری از باغداران در هنگام کاشت به فواصل کاشت دقت کافی نمی کنند و گاها به صورت نامرتب و در هم اقدام به کاشت می کنند. بهتر است بدانید که درخت گیلاس مالزیا احتیاج به نور و حرارات کافی برای رشد دارد. رعایت نکردن فاصله استاندارد سبب ضعیف شدن رشد نهال گیلاس مالزیا شده زیرا ریشه ها در خاک تداخل پیدا کرده و برای به دست آوردن مواد غذایی رقابت می کنند. با توجه به ارتفاع نهایی درخت گیلاس مالزیا و گستردگی تاج آن فاصله کاشت استاندراد آن 4 * 4 می باشد. مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس مالزیا فصل پاییز می باشد زیرا در این زمان نهال کاملا در خوب زمستانه به سر می برد.مراقبت های بعد از کاشت نهال اهمیت بسزایی دارد بعد از کاشت نهال گیلاس مالزیا برای محافظت نهال در برابر عوامل طبیعی بهتر است از قیم مناسب استفاده شود.

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس مالزیا:

نهال گیلاس مالزیا در خاک های با زهکشی مناسب رشد بهتری دارد خاک تحت الارضی نباید خیلی سخت و شنی باشد زیرا ریشه نهال گیلاس تا عمق 5/1 متری رشد می کند. در صورتی که زمین باغ گیلاس رسی یا شنی باشد حتما باید اصلاح خاک انجام شود. جهت اصلاح خاک های رسی حتما باید کود حیوانی، کمپوست یا شن اضافه کرد. همچنین برای اصلاح خاک های شنی می توان مقداری خاک رس یا کود حیوانی به خاک اضافه کرد. مناسب ترین خاک برای کاشت نهال گیلاس مالزیا خاکیست که زهکشی مناسب داشته باشد و بافت خاک شنی لومی باشد.

آبیاری نهال گیلاس مالزیا:

مدیریت آبیاری نهال گیلاس مالزیا رشد و باردهی درخت گیلاس را تنظیم می نماید. زمانی که نهال کاشت می شود بهتر است که مرطوب باشد، مرطوب نگه داشتن خاک در روزهای آینده نیز اهمیت بالایی دارد.

نهال گیلاس مالزیا نسبت به آبیاری حساس بوده و حتما مرتب باید هفته آبیاری شود البته در مناطق خشک آبیاری گیلاس مالزیا 3 روز یکبار باید تکرار شود در غیر این صورت ریشه نهال گیلاس مالزیا دچار خشکی می شود همچنین لازم به ذکر است نهال گیلاس مالزیا نسبت به رطوبت بالای خاک نیز حساس می باشد و در خاک هایی که همیشه رطوبت دار هستند ریشه دچار پوسیدگی خواهد شد.

توجه: آبیاری نهال گیلاس مالزیا نسبت به ابیاری درخت گیلاس از حساسیت بالایی برخوردار است به این صورت که نهال گیلاس نسبت به درخت گیلاس بیشتر باید آبیاری شود تا رشد و نمو بهتری داشته باشد. زمانی که درخت گیلاس مالزیا بالغ شود نیاز به آبیاری زیادی ندارد و آبیاری 10 روزه به میزان 50 الی 100 لیتر کفایت می کند.

روش های مختلفی برای آبیاری نهال گیلاس مالزیا وجود دارد که بهترین روش آبیاری درخت گیلاس مالزیا، روش قطره ای می باشد.

کوددهی نهال گیلاس مالزیا:

درخت گیلاس مالزیا رقمی هست که ریشه آن عمق 5/1 تا 2 متری از خاک گستردگی پیدا می کند به همین دلیل شناخت لایه های مختلف خاک تا این عمق و توجه به ذخایر و مواد آلی موجود در خاک امری ضروری است عدم آگاهی باغداران گیلاس مالزیا از اصول علمی کاشت و تقلید در امر کوددهی سبب کاهش حاصلخیزی زمین می گردد. داشتن دانش کافی درباره ی توسعه احتمالی زمین های گچی، آهکی و زمین هایی با بافت سنگین کم عمق ارتباط مستقیمی با رشد درختان گیلاس مالزیا دارد.

باغداران گیلاس سالیان زیادی از کودهای شیمیایی محدودی محدودی ( بیشتر از ته و فسفر) استفاده نموده اند و نسبت به عناصری مثل پتاسیم، روی، آهن و کلسیم بی توجه بوده اند.

توصیه می گردد قبل از کوددهی حتما آنالیز خاک صورت بگیرد و سپس توسط کارشناسان خاک برنامه غذایی برای خاک نوشته شود. آنالیز خاک هر 3 الی 4 سال باید تکرار شود.

هرس درخت گیلاس مالزیا:

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری از درخت هرس درست و اصولی آن می باشد.هرس درخت گیلاس در زمان های مختلفی صورت می گیرد اما بهترین زمان هرس درخت گیلاس مالزیا اواخر زمستان بعد از اتمام دوره ییخبندان و قبل از بیدار شدن جوانه های درخت از خواب می باشد.

اگر چه اکثر درختان گیلاس در کل دنیا به صورت جامی با حذف شاخه های مرکزی تربیت و هرس می شود اما امروزه هرس درخت گیلاس مالزیا به روش های جدید هرس می گردد تا تراکم نهال در هکتار ، زودبازدهی و عملکرد آن افزایش یابد.

تربیت و هرس نهال گیلاس مالزیا در سال اول سربرداری نهال می باشد سال دوم انتخاب سه یا چهار بازوی اصلی نهال، سال سوم هرس شاخه های جانبی می باشد.

قیمت و خرید نهال گیلاس مالزیا:

در نهالستان رویال نهال با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با به کارگیری علم به روز، نهال گیلاس مالزیا را با کیفیت بالا و عاری از هرگونه بیماری تولید و در فصل فروش و کاشت نهال بدون واسطه و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. با خرید نهال گیلاس مالزیا از نهالستان رویال نهال با خیال آسوده و بدون هیچ گونه نگرانی اقدام به احداث باغ گیلاس نمایید. کلیه نهال های گیلاس تولید شده در رویال نهال دارای شناسنامه و گواهی اصالت می باشند. نهالستان رویال با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی در غرب کشور اقدام به تولید و فروش نهال گیلاس مالزیا کرده است.

مشخصات نهال گیلاس مالیزیا


نوع رقم: تجاری

موعد رسیدن: اواسط تیر

شکل میوه: قلبی شکل

رنگ میوه: قرمز

خصوصیات: بسیار خوشمزه و ترد

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت