آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

پیش فروش نهال آغاز شد

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس قرمز ارومیه

خرید نهال گیلاس قرمز ارومیه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس قرمز ارومیه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس قرمز ارومیه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس قرمز ارومیه به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس قرمز ارومیه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس قرمز ارومیه، کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه، هرس درخت گیلاس قرمز ارومیه، نحوه آبیاری گیلاس قرمز ارومیه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس قرمز ارومیه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس قرمز ارومیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس قرمز ارومیه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس قرمز ارومیه
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس قرمز ارومیه

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس قرمز ارومیه:


نهال گیلاس قرمز ارومیه بومی کشور ایران می باشد که برای اولین بار در شهر ارومیه پرورش داده شد عادت رشد درخت گیلاس قرمزارومیه گسترده و قدرت رویشی قوی دارد به طوری که طول شاخه های یکساله آن به 31 سانتی متر می رسد.طول دوره گلدهی آن 13روز می باشد و شکل میوه قلوه ای رنگ میوه قرمز روشن با رنگ و گوشت کرم مانند بوده و رنگ آبمیوه آن کاملاً سفید می شود. میانگین وزن گیلاس قرمز ارومیه 92/6 گرم و طول میوه 25/2 سانتی متر و متوسط دم میوه 30/4 سانتی متر می باشد. این رقم نسبت به شانکر باکتریایی نیمه حساس می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. زمان رسیدن میوه گیلاس قرمز ارومیه سوم خرداد ماه بوده و جز ارقام دیررس محسوب می شود از نظر مقاومت به سرمای زمستانه ، نیمه مقاوم محسوب می شود اما شکوفه های آن به دلیل دیر گلدهی در برابر سرما ی بهاره مقاوم می باشد. کاشت نهال آن در مناطق نیمه سردسیر توصیه می شود.نیاز سرمایی جوانه های نهال گیلاس قرمز ارومیه برای بیدار شدن ازخواب زمستانی مابین 500 الی 1500 ساعت سرما در دمای کمتر از 7 درجه سانتی گراید می باشد میوه گیلاس قرمز ارومیه دارای ماندگاری بسیار خوبی می باشد به همین دلیل جز ارقام تجاری و بازار پسند به حساب می آید.

عملکرد و شروع باردهی نهال گیلاس قرمز ارومیه:

درخت گیلاس پربار و تجاری قرمز ارومیه از ارقام زودبازده می باشد ،شروع باردهی گیلاس قرمز ارومیه از سال سوم است. درخت بالغ گیلاس قرمز ارومیه می تواند به طور متوسط 60 کیلوگرم باردهی داشته باشد البته با تغذیه و آبیاری مناسب باردهی آن به 100 کیلو نیز می تواند افزایش یابد با توجه به تعداد کاشت درخت گیلاس قرمز ارومیه در هکتار می توان گفت نزدیک به 60 تن باردهی دارد که عدد قابل توجهی برای باغداران گیلاس قرمز می باشد.

عمر اقتصادی نهال گیلاس قرمز ارومیه:

به طور معمول عمر درخت گیلاس 35 سال است.البته ناگفته نماند طول عمر گیلاس قرمز ارومیه به عوامل مختلفی از جمله آبیاری خاک وآب و هوا بستگی دارد در بهترین شرایط درخت گیلاس قرمز ارومیه مابین 35 الی 40 سال عمر می کند . هرس درست و اصولی یکی از عواملی می باشد سبب بیشتر شدن عمر درخت گیلاس قرمز ارومیه می شود.دقت داشته باشید طول عمر مفید این رقم با طول عمر مفید آن متفاوت می باشد با اتمام طول عمر مفید ،درخت همچنان به عمر خود ادامه خواهد داد اما از باردهی مطلوب آن کاسته خواهد شد پس بهتر است نهال های جوان جایگزین درختان مسن شوند.

ارتفاع و میزان رشد درخت گیلاس قرمز ارومیه:

رشد زیاد درختان گیلاس همچنان مشکل اصلی پرورش دهندگان گیلاس است درخت گیلاس ارمیه دارای قدرت رشد متوسطی می باشد و در شرایط ایده آل درخت گیلاس قرمز ارومیه می تواند تا ارتفاع 12-10 متر رشد کند که البته با هرس فرم دهی می توان این ارتفاع را به 8-6 متر کاهش داد.رشد و ارتفاع زاید درخت گیلاس سبب ایجاد مشکلاتی نظیر : دشوارشدن برداشت میوه گیلاس ،سخت شدن کنترل و آفات و امراض و...

گرده افشانی درخت گیلاس قرمز ارومیه:

اکثر درختان گیلاس خود ناسازگار هستند و گیلاس قرمز ارومیه نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد.درختان گیلاس که خود گرده افشان نمی باشد اگر رقم گرده دهنده مناسب در باغ کنارشان کشت نشود تمامی گل ها ریزش پیدا کرده و عملکرد درخت کاملاً افت خواهد کرد. برای گرده افشانی درخت گیلاس قرمز ارومیه به ازای هر 10 اصله گیلاس ارومیه می توان 1 اصله رقم گیلاس صورتی لواسان یا گیلاس زرد دانشکده به عنوان رقم گرده دهنده کشت کرد.برای بالا رفتن کیفیت عملیات گرده افشانی درخت گیلاس قرمز ارومیه بهتر است در زمان گرده افشانی از انجام محلول پاشی و کوددهی خوددرای شود.

کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه :

قبل از کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه بهتر است نسبت به مسطح سازی زمین اقدام کرد مناسب ترین الگوی کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه الگوی مربعی می باشد با توجه به رشد شاخه ها و گستردگی تاج درخت گیلاس قرمز ارومیه مناسب ترین فاصله کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه ابعاد 4*4 می باشد چاله های حفر شده برای نهال گیلاس قرمز ارومیه باید به عمق 60 تا 70 سانتی متر باشد چاله را می توان با کمپوست یا کودحیوانی پوسیده پر کرد تا بستر خاک برای رشد ریشه نرم تر باشد. برای ضد عفونی کردن ریشه نهال گیلاس و همچنین حفظ رطوبت می توان قبل از کاشت عملیات پرالیناژ را انجام داد. یعنی قبل از کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه می تون ریشه نهال را آغشته به مخلوط سم قارچ کش به همراه خاک رس –کود حیوانی و آب کرد ، این محصول چسبناک سبب تحریک ریشه نیز می شود .

مناسب ترین اقلیم برای کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه:

همانطور که می دانید نهال گیلاس ارومیه منشا گرفته از مناطق کوهستانی می باشد به همین دلیل مقاومت بالایی در برابر سرما و برودت هوا دارد و کاشت آن در مناطق کوهستانی و سردسیر توصیه می شود شاخه های درخت گیلاس قرمز ارومیه تحمل سرما تا دمای 20درجه زیر صفر را دارد.مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه ارتفاعات500تا 1800متر از دریا می باشد کاشت این رقم گیلاس در سطح ارتفاعات پایین سبب تامین نشدن نیاز سرمایی این رقم شده در نتیجه باردهی آن کاهش می یابد همچنین کاشت این نهال در سطح ارتفاعات بالا سبب سرمازدگی سرشاخه ها ی این رقم خواهد شد.

خاک مناسب نهال گیلاس قرمز ارومیه:

مناسب ترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس قرمز ارومیه،خاک شنی لومی با زهکشی بالا می باشد نکته قابل توجه دیگر درباره خاک محل کاشت نهال گیلاس ،خاک قلیایی می باشد در صورت اسیدی بودن خاک می توان بااضافه کردن آهک ، اسیدته آن را کاهش داد . ریشه نهال گیلاس قرمز ارومیه کم عمق می باشد و تا عمق 5/1 متری زمین رشد می کند پس بهتر است بافت لومی خاک تااین عمق از سطح زمین را پوشش دهد.

آبیاری نهال گیلاس قرمز ارومیه:

درخت گیلاس قرمز ارومیه در مقابل کم آبی رقم نسبتاً مقاوم می باشد اما با وجود مقاوم بودن باز هم به حالت دیمی کشت نمی شود بهتر است بدانید آبیاری سنگین در خاک هایی با زهکشی ضغیف ،باعث خفگی و پوسیدگی ریشه نهال گیلاس قرمز ارومیه می شود. میزان آب مورد نیاز گیلاس قرمز ارومیه با توجه به اقلیم منطقه کشت متفاوت می باشد در مناطق معتدل و خنک نیازآبی نهال گیلاس قرمز ارومیه نسبت به درخت قطور آن بیشتر است زیرا درختان جوان در حال رشد و نمو می باشد و در زمان رشدمهم ترین عامل مدیریت درست آبیاری می باشد در غیر این صورت نهال دچار تنش آبی شده و از بین خواهد رفت.میزان آبیاری نهال گیلاس ارومیه در سال های اولیه 50لیتر در هفته و در زمان بلوغ درختان 150لیتر هر ده روز یکبار می باشد آبیاری مرتب درختان گیلاس قرمز ارومیه سبب افزایش کیفیت محصول آن خواهد شد.

هرس درخت گیلاس قرمز ارومیه :

هدف اولیه از هرس درختان،تربیت یک اسکلت قوی برای درخت است. معمولاًدرخت گیلاس قرمز ارومیه دارای شاخه های قوی الرشد عمودی بوده که با تنه ی اصلی زاویه مناسبی ندارند . این وضعیت منجر به کاهش باردهی و کاهش طول عمر درخت گیلاس می شود تربیت و هرس درخت گیلاس قرمز ارومیه منجر به بازشدن تاج درخت و نفوذ بهتر نور خورشید به تاج درخت می شود که این امر سبب توسعه جوانه های گل برای سال جاری ، افزایش کیفیت میوه وکاهش میزان ابتلا به بیماری ها می شود .

برروی درخت گیلاس ارومیه دو نوع هرس تابستانه و زمستانه انجام می شود هرس تابستانه شامل حذف شاخ وبرگ اضافی ضعیف یا شاخه های شکسته و آلوده می شود همچنین در تابستان عمل سربرداری جوانه انتهایی شاخه ها نیز انجام می شود.این عمل موجب کنترل رشد و تحریک شکوفایی برای سال جاری می شود .هرس زمستانه که معمولاًدر اواخر زمستان انجام می شود و به منظور هرس باردهی انجام می شود که بهتر است توسط افراد ماه انجام شود .

نکته:بعد از هرس جهت جلوگیری از آلودگی محل برش ب قارچ ها بهتر است محا زخم را با چسب باغبانی پوشش دهید .

فواید میوه گیلاس قرمز ارومیه :

میوه گیلاس قرمز ارومیه خواص دارویی بسیاری دارد و سبب بهبود درد مفاصل ، بهبود یبوست و ضد عفونی کردن معده می شود همچنین میوه گیلاس قرمز یک غذای ایده آل برای افراد چاق بوده و دم کرده آن شهرت جهانی دارد از میوه گیلاس قرمز ارومیه به دلیل رنگ جذابش در تزئین انواع شیرینی و دسر استفاده می شود.همچنین مصرف این میوه به صورت خام یا کمپوت بسیار دلچسب است.

قیمت و خرید نهال گیلاس قرمز ارومیه:

نهالستان رویال یکی از بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس قرمز ارومیه در غرب کشور، تحت نظارت سازمان جهاد کشاورزی مشغول به فعالیت می باشد رویال نهال با کادر مجرب آماده راهنمایی شما برای احداث باغ گیلاس می باشد این مجموعه با حذف واسطه،نهال گیلاس قرمز ارومیه را باقیمت مناسب تر به فروش می رساند.تمامی نهال های گیلاس تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و بهداشت می باشند با تهیه نهال گیلاس از این مجموعه می توانید با خیال آسودی به احداث باغ گیلاس قرمز بپردازید.برای استعلام قیمت و بهرهمندی از مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید فروش نهال گیلاس قمز ارومیه در این مجموعه به صورت حضوری و آنلاینی امکان پذیر می باشد.

مشخصات نهال گیلاس قرمز ارومیه


نوع رقم: تجاری

موعد رسیدن: اواسط تیر

رنگ میوه: خوش رنگ

طعم میوه: خوش طعم

خصوصیات: بازار پسند

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت