آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس زرد ارومیه

خرید نهال گیلاس زرد ارومیه از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس زرد ارومیه با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس زرد ارومیه در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس زرد ارومیه به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس زرد ارومیه در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس زرد ارومیه، کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه، هرس درخت گیلاس زرد ارومیه، نحوه آبیاری گیلاس زرد ارومیه، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس زرد ارومیه و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس زرد ارومیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس زرد ارومیه را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس زرد ارومیه
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس زرد ارومیه

مشخصات و خصوصیات گیلاس زرد ارومیه:


نهال گیلاس زرد ارومیه از ارقام بومی ایرانی و متعلق به شهر ارومیه می باشد که اهمیت تجاری زیادی دارد. گیلاس زرد دارای رشد گسترده ای بوده و قدرت رویشی قوی دارد به طوری که طول شاخه های یکساله به 5/3 سانتی متر می رسد. دوره گلدهی آن 12 روز طول میکشد و محصول آن قلوه ای شکل است که دارای رنگ زرد است، رنگ گوشت میوه کرم سفید و رنگ آبمیوه آن بیرنگ می باشد. میانگین وزن میوه آن 6 گرم است و جز گیلاس های زرد درشت به حساب می آید. میانگین طول میوه 5/2 سانتی متر و دم میوه حدودا 6 سانتی متر است. زمان رسیدن میوه به طور متوسط دهه سوم خرداد ماه می باشد.

بافت میوه نسبتا محکم است که مانع از آسیب دیدن و لهیدگی میوه میشود. درخت گیلاس زرد ارومیه غالبا در مناطق سردسیر، نیمه سردسیر و معتدل کشت می شود و بهتر است از کاشت آن در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر خودداری کنید. نهال گیلاس زرد ارومیه به عنوان نهال پربازده شناخته شده است که رقمی بسیار تجاری و بازار پسند می باشد.

پوست زیبا و شفاف زرد رنگ این گیلاس تمایل بسیاری از باغداران را جهت کاشت این نهال سوق داده است. شکوفه های صورتی رنگ زیبای درخت گیلاس زرد در بهار منظره زیبایی را خلق می کند. برگ های درخت گیلاس زرد نوک تیز و کشیده مانند هستند.

نیاز سرمایی نهال گیلاس زرد ارومیه:

ارقام مختلف درخت گیلاس نیاز سرمایی متفاوتی دارند به طور کلی اصطلاح نیاز سرمایی مترادف با شدت استراحت می باشد اگر شدت استراحت درخت افزایش یابد نیاز سرمایی درخت جهت خروج از استراحت افزایش می یابد این نیاز سرمایی به عوامل مختلفی از جمله مدت و میزان دمای سرد دارد.

نیاز سرمایی گیلاس زرد برای گلدهی حدودا 500 تا 1200 ساعت، دمای منفی 7 درجه می باشد. تحمل سرمایی این درخت بالاست و تا دمای منفی 25 درجه میتواند سرما را متحمل باشد.به همین دلیل این رقم مناسب کاشت در مناطق سردسیر،نیمه سردسیر و کوهستانی می باشد.

ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه:

یکی از عوامل تاثیر گذار بر رشد و باردهی درخت گیلاس زرد، ارتفاع از سطح دریا می باشد. ارتفاع از سطح دریا میزان دما، گرمی و سردی منطقه را تعیین می کند. مناسب ترین سطح ارتفاع کاشت گیلاس زرد ارومیه 500 تا 1800 می باشد.

شروع باردهی و عملکرد درخت گیلاس زرد ارومیه:

گیلاس زرد ارومیه از سال چهارم و پنجم شروع به باردهی می کند و به طور متوسط تقریبا در هر هکتار 60 تن عملکرد دارد که عدد قابل توجهی در میان باغداران گیلاس می باشد البته بهتر است بدانید این عدد با توجه به رسیدگی به درخت می تواند متغییر باشد.نهال گیلاس زرد ارومیه باردهی خود را از سال اول آغاز می شود اما باردهی اقتصادی آن از سال سوم به بعد می باشد درخت بالغ گیلاس زرد ارومیه به طور میانگین می تواند50 کیلو باردهی داشته باشد.

پایه درخت گیلاس زرد ارومیه:

جهت تکثیر ارقام نهال گیلاس کاربرد پایه ضروری می باشد. زیرا ارقام گیلاس از روش های مرسوم تکثیر نمیشوند و حتما باید پیوندی باشد. پایه پیوند شده گیلاس زرد ارومیه آلبالو تلخ می باشد که منجر به رشد بهتر آن در زمین های سنگلاخی و مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری ها می شود.

زمان گلدهی نهال گیلاس زرد ارومیه:

زمان گلدهی گیلاس زرد ارومیه با توجه به اقلیم منطقه ممکن است متفاوت باشد. در مناطق سردسیر گلدهی درخت گیلاس نیمه دوم فروردین ماه می باشد. نهال گیلاس زرد ارومیه از نظر گلدهی جز ارقام دیرگل محسوب می شود.به همین دلیل رقم مناسبی برای کاشت در مناطقی به سرمای بهاره دارد.با توجه به دیرگل بودن این رقم زمان برداشت میوه آن نیز عقب می افتد،زمان برداشت محصول گیلاس زرد اوایل تابستان می باشد.

رقم گرده افشان نهال گیلاس زرد ارومیه:

در گیلاس و دیگر میوه های هسته دار گرده افشانی توسط حشرات انجام می گیرد و باد هیچ نقشی ندارد. مهم ترین حشرات گرده افشان درخت گیلاس زنبور عسل می باشد. جهت گرده افشانی حتما ارقام کشت شده در باغات گیلاس باید سازگار و گرده دهنده بر همدیگر باشند. گیلاس زرد دانشکده، گیلاس ناپلئونی، گیلاس بینگ، سیاه مشهد سازگار با گیلاس زرد ارومیه می باشند و می توانند گرده افشانی همدیگر را انجام دهند.در طول دوره گرده افشانی بهتر است هیچ گونه کوددهی و محلول پاشی روی درخت صورت نگیرد.

آبیاری درخت گیلاس زرد ارومیه:

مسئله آبیاری، بزرگترین مسئله باغبانی در احداث باغ گیلاس می باشد. درخت گیلاس جز درختانی محسوب می شود که به آبیاری منظم نیازمندند و تحمل کم آبی را نداشته و به صورت دیم عملکرد نخواهند داشت. نهال گیلاس زرد ارومیه به طور مرتب 4 الی 6 روز یکبار به میزان 50 لیتر نیازمند آبیاری می باشد اما در درختان بالغ 10 روز یکبار آبیاری کفایت می کند.میزان نیاز آبی درخت گیلاس زرد ارومیه با توجه به سن درخت و اقلیم منطقه کاشت ممکن است متغییر باشد.

کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه:

مناسب ترین الگوی کاشت نهال گیلاس روش مربعی یا مستطیلی می باشد و مناسب ترین فاصله کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه با توجه به رشد و گستردگی تاج آن ابعاد 4 * 4 یا 5 * 5 متر می باشد. جهت کاشت نهال گیلاس چال کودهایی با فاصله 4 متری از همدیگر آماده کرده و همان روز اول کاشت حتما آبیاری انجام شود در غیر این صورت هوای بین ذرات خاک سبب پوسیدگی و خشکیدگی ریشه خواهد شد. بهترین زمان کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه اواخر اسفند تا اوایل فروردین ماه می باشد البته در مناطق نیمه سردسیر می توان کشت نهال را اواخر پاییز انجام داد.قبل از کاشت نهال گیلاس زرد ارومیه در نظر داشته باشید مکانی را برای کاشت این نهال انتخاب کنید که نور گیر باشد زیرا این نهال برای رشد بهتر روزانه به 8 ساعت تابش مستقیم خورشید نیاز دارد.بعد از کشت نهال برای مراقبت از نهال در برابر عوامل طبیعی باید از قیم استفاده کرد در هنگام قیم گذاری باید دقت داشته باشید به ریشه نهال آسیب نرسانید.

کوددهی نهال گیلاس زرد ارومیه:

باغداران باغ گیلاس موظف هستند قبل از کاشت نهال گیلاس زرد، با توجه به نتایج آنالیز خاک؛ عناصر معدنی لازم را به خاک اضافه کنند. نهال تازه کاشته شده گیلاس زرد برای ریشه دوانی در سال اول نیازمند کودهای اسید هیومیک می باشد.

همچنین برای درختان جوان گیلاس زرد ارومیه می توان از کودهای کامل به فرمول 10-10-10 استفاده کرد درختان جوان گیلاس زرد برای رشد بهتر به نیتروژن بیشتری احتیاج دارند؛ متوسط رشد سالیانه درخت گیلاس 45 تا 75 سانتی متر می باشد. کمبود نیتروژن در خاک رشد سالیانه سرشاخه ها را کاهش خواهد داشت لازم به ذکر است خاک های شنی و سبک احتیاج بیشتری به کودهای آلی و شیمیایی دارند.

هرس درخت گیلاس زرد ارومیه:

بیشتر باغداران گیلاس نسبت به انجام هرس درخت کم توجهی و غفلت می کنند این در حالیست که بدون تربیت و هرس ،درخت گیلاس زرد از شکل و فرم مناسبی برخوردار نخواهد شد. درختانی که درست و اصولی ومرتب هرس می شوند، عملکرد بالا و با کیفیت مناسب خواهند بود علاوه بر آن زودتر به باردهی خواهند رسید و طول عمر بیشتری نیزخواهند داشت. هرس درخت گیلاس زرد ارومیه نیز به دلیل داشتن شاخه های اضافی و غیر بارور بسیار ضروری می باشد. با حذف شاخه های اضافی منجر به تولید شاخه های زایشی بیشتر و رسیدن نور کافی به محور درخت گیلاس زرد ارومیه خواهد شد. توصیه میشود اگر در زمینه هرس مهارت کافی ندارید از افراد ماهر و متخصص کمک بگیرید تا به درخت گیلاس آسیب نرسانید.

مقاومت در برابر افات و بیماری ها:

درخت گیلاس زرد در مقابل آفات به خصوص آفات شپشک گیلاس و مگس میوه بسیار حساس می باشد. برای مقابله با این آفات می توان شاخه ها و میوه های آلوده را از بین برد همچنین شخم زدن زمین و استفاده از یخ آب زمستانه در از بین بردن این آفات بسیار موثر می باشد.

خواص و فواید میوه گیلاس زرد ارومیه:

گیلاس زرد ارومیه منبع غنی از ویتامین ها از جمله ویتامینA وC می باشد. همچنین این رقم گیلاس دارای آنتی اکسیدان فعالی بوده که خواص بی نظیری از جمله ضد سرطان، ضد التهاب و ضد چاقی دارد. همچنین تحقیقات نشان داده که بتاکاروتین موجود در گیلاس زرد می تواند از خطر امراض چربی جلوگیری می کند.قلیایی بودن گیلاس زرد برای نابودی مواد سمی در بدن نیز بسیار موثر می باشد.

قیمت و خرید نهال گیلاس زرد ارومیه:

فروش نهال گیلاس زرد در مجموعه رویال نهال به صورت مستقیم و با حذف واسطه انجام می شود. با خرید نهال گیلاس زرد و احداث باغ گیلاس با بهترین کیفیت نهال و با قیمت مناسب می توانید یک منبع در آمد بسیار تجاری را تجربه کنید. اگر قصد خرید نهال گیلاس زرد را دارید می توانید جهت استعلام قیمت نهال گیلاس زرد ارومیه با مجموعه رویال نهال در تماس باشید.تمامی نهال های گیلاس تولید شده در این مجموعه دارای گواهی اصالت و گواهی بهداشت می باشند فعالیت های مجموعه رویال نهال زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی می باشد با خرید نهال گیلاس از این مجموعه یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

مشخصات نهال گیلاس زرد ارومیه


منشاء: ایران - ارومیه

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

پایه: آلبالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: رنگ میوه زرد، رنگ گوشت زرد و بافت محکمی، میوه قلبی شکل صاف و درشت،حمل و نقل متوسط

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت