آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس اس کی 10203

خرید نهال گیلاس اس کی 10203 از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس اس کی 10203 با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس اس کی 10203 در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس اس کی 10203 به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس اس کی 10203 در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس اس کی 10203، کاشت نهال گیلاس اس کی 10203، هرس درخت گیلاس اس کی 10203، نحوه آبیاری گیلاس اس کی 10203، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس اس کی 10203 و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس اس کی 10203 کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس اس کی 10203 را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس اس کی 10203
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس اس کی 10203

مشخصات و ویژگی های نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:


نهال گیلاس غیر بومی اسکی رقمی کاملا پر بار ، خوشه ای و تجاری می باشد . تاج درخت گیلاس اسکی گسترد ه و قدرت رشد بالایی دارد . طول دوره گلدهی این رقم ۱۷ روز است . رنگ میوه قرمز مایل به جگری و طعم ملسی دارد. رنگ گوشت میوه صورتی ، با میانگین وزن۴ گرم می باشد . ارتفاع میوه ۱۸۰ میلی مترو دم میوه ۵ سانتی متر است . کیفیت نسبتا بالای میوه سبب تجاری شدن این رقم شده است . پوست میوه گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ سفت و محکم هست به همین دلیل خاصیت حمل و نقل بالایی دارد . زمان برداشت محصول اواسط تیر ماه می باشد و جز ارقام دیررس محسوب می شود.

درخت گیلاس اسکی نسبت به آفات و بیماری مقاومت نسبتا بالایی دارد که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است .

گیلاس اسکی به دلیل مقاوت بالا در برابر یخبندان های شدید زمستانه مورد استقبال در مناطق کوهستانی و سردسیر قرار گرفته است، نیاز سرمایی نهال گیلاس اسکی برای شکستن خواب زمستانه ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت در دمای زیر ۷ درجه سانتی گراید می باشد.

زمان گلدهی درخت گیلاس اسکی اواخر فروردین ماه بوده و زمان برداشت محصول آن اواسط تیر ماه می باشد و از میوه های تابستانه محسوب می شود .

عملکرد و شروع باردهی نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

گیلاس اسکی از سال اول باردهی دارد اما برای رشد نهال، بهتر است بار آن در سال های اولیه حذف گردد درختان بالغ گیلاس اسکی به طور میانگین نزدیک به 90 کیلو باردهی دارد به همین دلیل باغداران گیلاس تمایل زیادی برای کاشت این رقم را دارند.

عمر اقتصادی نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

طول عمر اکثریت درختان گیلاس مابین ۳۰ تا ۴۰ سال می باشد . البته عوامل مختلفی چون آبیاری تغذیه و هرس درخت بی تاثیر در کاهش یا افزایش این طول عمر نمی باشد . میانگین عمر درخت گیلاس اسکی ۳۰ سال است و بعد از آن باردهی درخت کم یا متوقف می شود و بهتر است نهال جوان گیلاس اسکی جایگزین درختان مسن شود .

اقلیم مناسب کاشت نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

با اطلاع از سطح ارتفاع دریای آزاد هر منطقه می توان در مورد اقلیم آب و هوای آن منطقه اطلاعات کافی کسب کرد و مناسب ترین رقم گیلاس را برای کاشت در آن منطقه انتخاب کرد . اقلیم مناسب برای کاشت نهال گیلاس اسکی مناطق نیمه سردسیر و سردسیر می باشد با کاشت این رقم در مناطق نیمه گرمسیر منجربه دوقلو زایی این رقم خواهید شد و در نتیجه کیفیت و قیمت محصول آن کاسته خواهد شد .

مناسب ترین سطح ارتفاع برای کاشت نهال گیلاس اسکی ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متر از دریا می باشد بله همانطور که متوجه شدید نتنها درخت گیلاس اسکی در مناطق کوهستانی آسیب نمی بیند بلکه نیاز سرمایی درخت نیز بهتر برطرف می شود . جالب است بدانید گیلاس اسکی نور دوست می باشد و در فصل رشد روزانه نیاز به ۶ ساعت تابش مستقیم نور خورشید دارد پس بهتر است از کاشت آن در سایه درختان دیگر خودداری کنید زیرا در صورت کاشت در مکان سایه انداز محصول آن ریز و ترش خواهد شد .

رقم گرده افشان گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

همانطور که می دانید باغداران گیلاس همیشه از ریزش گل های درختان گیلاس ناله می کنند و دلیل اصلی ریزش گل ها عدم وجود رقم گرده افشان در باغ می باشد . بیشتر باغداران گیلاس برای گرده افشانی گیلاس ، ارقام آلبالو را در باغ می کارند و معتقدند که آلبالو می تواند به عنوان گرده افشان ارقام گیلاس عمل کند اما این در حالیست که دوره گلدهی گیلاس ۱۰ روز زودتر از درختان آلبالو می باشد و تنها ارقام دیرگل ده آلبالو می توانند گرده افشانی گیلاس را انجام دهند. اما مژده به باغداران گیلاس اسکی ، بهتر است بدانید گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ خود گرده افشان می باشد و جز درختان تک پایه محصوب می شود و برای گرده افشانی نیازمند ارقام سازگار یا آلبالو نمی باشد . عملیات گرده افشانی درختان گیلاس توسط زنبور عسل انجام می شود پس بهتر است در طول دوره گلدهی درخت گیلاس اسکی ، کندوهای زنبور عسل به موقع در باغ قرار گیرند .

کاشت نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳: :

گیلاس اسکی به دلیل گستردگی تاج درخت بهتر است با فاصله ۵×۵ کشت شود . پس از آماده کردن چاله و تهیه نهال گیلاس به خصوص نهال ریشه لخت ، سریعا باید عملیات کاشت را انجام داده تا ریشه نهال کمتر در معرض هوا قرار گیرد . نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ پیوندی می باشد و روی پایه آلبالو تلخ پیوند خورده است و بهتر است در هنگام کاشت دقت داشته باشید محل پیوند کمی بالاتر از سطح خاک قرار بگیرد تا اولا از محل زخم دچار بیماری های قارچی نشود و ثانیا شاخه های رشد یافته از پایین پیوند مشخص شود.

گودال کاشت حتما باید به اندازه ای بزرگ باشد که هنگام انتقال نهال به چاله ریشه آسیب نبیند. پس از کاشت، خاک اطراف نهال باید پاکوبی شود و سریعا نهال آبیاری شود تا ذرات هوای بین خاک موجب پوسیدگی ریشه نشود و پس از آن خاک اطراف نهال را می توان با مالچ پوشش داد تا رطوبت خاک بر اثر تابش نور خورشید سریع خشک نشود . در مناطق بادخیز برای محافظت از نهال گیلاس می توان از قیم استفاده کرد البته در هنگام قرار دادن قیم دقت داشته باشید ریشه نهال آسیب نبیند ، نیاز نیست قیم به نهال چسبیده باشد می توان قیم را با فاصله ۳۰ سانتی متری از نهال قرار داد و به وسیله ی طناب نهال را به قیم بست .

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

در صورتی که باغدار همه ی شرایط مطلوب را برای کاشت نهال گیلاس اس کی 10203فراهم کند اما محل احداث باغ با خاکی فقیر و نامطلوب باشد نتیجه ی دلخواهی کسب نخواهد کرد . قبل از کاشت نهال گیلاس یا احداث باغ گیلاس برای اطلاع از وضعیت خاک توصیه می شود حتما آزمایش خاک صورت گیرد و از آنجایی که ریشه درخت گیلاس تا عمق 5/1متری از سطح خاک صورت می گیرد . در این طیف از خاک وجود عناصر غذایی ضروری می باشد علاوه بر این خاکی که نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ کاشت می شود حتما باید زهکش مناسبی داشته باشند زیرا ریشه نهال گیلاس نسبت به خاک هایی با رطوبت بالا حساس می باشد لازم به ذکر است خاک هایی دارای زهکشی مناسب هستند که دارای بافت شنی لومی باشند اگر بافت خاک محل احداث باغ گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ رسی یا ماسه ای باشد قبل از احداث باغ حتما باید بافت خاک اصلاح گردد قابل ذکر است که ریشه نهال گیلاس اسکی در خاک قلیایی رشد و نمو بهتری دارد پس بهتر است ph خاک نیز مورد آزمایش قرارگیرد و در صورت اسیدی بودن با اضافه کردن آهک، اسیدیته خاک را افزایش داد.

آبیاری نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

مسئله آبیاری بزرگترین دغدغه باغبان کشور ماست زیرا در ایران، خاک در نتیجه آب در شرایط آب و هوایی مطلوب دارای حاصلخیزی مکفی خواهد بود در واقع می توان گفت عامل محدود کننده در باغداری اصولا مسئله آب می باشد.

گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ برای بزرگ کردن میوه خود نیازمند به آبیاری در هفته می باشد این رقم گیلاس در فصل رشد حتما باید هفته ای به میزان ۵۰ لیتر آبیاری شود .

برای تولید محصول اقتصادی و تجاری در گیلاس حتما باید نیاز آبی آن برطرف شود گیلاس اسکی به صورت دیمی عملکرد و رشد مطلوبی نخواهد داشت از طرفی آبیاری بیش از اندازه نیز موجب از بین رفتن ریشه درخت خواهد شد زیرا همانطور که می دانید ریشه درخت اسکی ۱۰۲۰۳ نسبت به رطوبت بالای خاک حساس می باشد .

روش های آبیاری متعددی برای آبیاری نهال گیلاس اسکی 10203 وجود دارد اما آبیاری به روش قطره ای در مقایسه با سایر آبیاری استحکام بیشتری به درخت گیلاس اسکی می دهد.

هرس نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

اگر هرس درستی روی درخت گیلاس اسکی صورت نگیرد . شاخه های بلند و فرعی زیادی تولید خواهد کرد که منجربه کاهش تولید خواهد شد . از فواید هرس گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ می توان به فرم دهی درخت، تعادل میان ریشه و تاج درخت، نورگیری مناسب و افزایش عمر مفید درخت اشاره کرد . نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ نیازمند به هرس شدید نمی باشد و فقط عملیات سربرداری از ارتفاع ۸۰ سانتی متری بالای خاک انجام می شود.در سال هایی آتی با بزرگ تر شدن نهال بهتر است هرس فرم دهی در زمان مناسب روی درخت گیلاس اس کی 10203صورت گیرد.اگر در زمینه هرس درخت گیلاس مهارت کافی ندارید بهتر است از افراد ماهر کمک بگیرید.

کوددهی درخت گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

در سه سال اول، درخت گیلاس اس کی10203 به کودهای شیمیایی احتیاج چندانی ندارد و فقط استفاده از کود های حیوانی پوسیده به دلیل داشتن نیتروژن بالا توصیه می شود از کود اوره نیز می توان در سال های اول برای نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ استفاده کرد البته در استفاده از کودهای اوره نباید افراط شود که خسارت های جبران ناپذیری دارد.

قیمت و خرید نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳:

اگر تمایل به خرید اینترنتی نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ را دارید می توانید به راحتی از نهالستان رویال اقدام به خرید نمایید. البته می دانیم که امروزه اعتماد و خرید آنلاینی کار ساده ای نمی باشد به همین دلیل خرید خود را از نهالستان هایی که دارای مجوز از جهاد کشاورزی می باشند انجام دهید نهالستان رویال نهال با دارا بودن مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به تولید و فروش نهال گیلاس اسکی ۱۰۲۰۳ کرده و نهال های خود را مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسب تری در اختیارش قرار می دهد .جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت نهال می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشخصات نهال گیلاس اس کی 10203


نوع رقم: بسیار تجاری

موعد رسیدن: اواسط تیر

گرده افشان: خود گرده افشان

خصوصیات میوه: پوست قرمز، قلبی شکل، ملس

خصوصیات: خاصیت حمل و نقل جها فروش در بازار

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت