آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت

خرید نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت، کاشت نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت، هرس درخت گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت، نحوه آبیاری گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت :


درخت گیلاس امروزه به حالت تجاری کشت و پرورش می یابد.اما پایه های مختلفی جهت پیوند برای آن استفاده می شود ، پایه های که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد پایه محلب ، هیربیدی و بذری می باشد ...

کاربرد پایه برای تکثیر گیلاس لازم وضروری می باشد زیرا گیلاس از روش های مرسم تکثیر،قابل ازدیاد نیست. درختان گیلاس پیوند شده روی پایه های استاندارد از جمله پایه های بذری بسیار پررشد و قوی بوده و نیازمند به مدیریت و هرس مرتب دارند.

بررسی ها و تجربه ها نشان داده است که پایه های کشت بافتی موجب دیر گلدهی یا پرباری درخت نمی شود بلکه پایه کشت بافتی موجب کاهش رشد درختان می شوداز این رو فاصله کاشت نهال گیلاس در پایه های کشت بافتی گیلاس کاهش یافته و تراکم در هکتار بیشتر می شود در واقع می توان گفت انتخاب نهال گیلاس در پایه های کشت بافتی کاهش یافته و تراکم در هکتار بیشتر می شود در واقع می توان گفت انتخاب نهال گیلاس با پایه کشت بافتی سبب می شود شما بتوانید 2 برابر پایه بذری نهال کشت کنید.

در سال 1997 تحقیقات انجام شده در آلمان منجر به تولید نوعی پایه کشت بافتی گیلاس به نام پایه گیزیلا گردید که امروزه کاشت آن در میان باغداران ایران محبوبیت پیدا کرده است .

پایه گزیلا پایه کشت بافتی درخت گیلاس می باشد که از قدرت رشد کمتری برخوردار می باشد پایه کشت بافتی گزیلا در کنترل اندازه درخت، محصول دهی و شاخه دهی با زاویه باز و بدون پاجوش موثر می باشد. اما در کل بار درشتی تولید می کند که کاملا ً بازار پسند می باشد .این پایه نه تنها در آلمان بلکه امروزه در سایر نقاط دنیا نیز به عنوان پایه مناسبی مطرح گردیده است.

پایه گزیلا در حال حاضر به دلیل محدود کردن قدرت رشد درخت و مقاومت در برابر ویروس نکروزه شدن لکه حلقوی درمان پایه های قوی الرشد مورد توجه می باشد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد .

ارزیابی پایه های گیلاس در ایران :

پایه های گیلاس مورد استفاده در ایران عمدتاً پایه آلبالو تلخ می باشد اما در خصوص کاربرد پایه های رویشی گیلاس در ایران بایستی ذکر گردد که در حال حاضر بیش از 98 درصد باغ های گیلاس روی پایه های بذری بوده و پایه رویشی گیلاس مخصوصاً پایه گزیلا در چند دهه اخیروارد کشور ایران شده است.

هرساله حجم زیادی از محصول گیلاس در کشور ایران به دلیل عدم دسترسی باغداران و اقتصادی نبودن برداشت از بین می رود که می توان با کاهش ارتفاع درخت بر این مشکل فائق آمد . شناخت و استفاده از ژنوتیپ های پاکوتاه ونهالهای گیلاس اصلاح شده ضمن اینکه می تواند سبب کشت متراکم شو دبلکه موجب اقتصادی شدن باغات گیلاس می گردد .

لازم به ذکر است تنوع وسیع ژنتیکی روی پایه های آلبالو تلخ، شرایطی را فراهم کرده است که کشور ایران دارای باغات گیلاس پرباری باشد.

خاک مناسب پایه گزیلا:

برای موفقیت در پرورش درخت گیلاس ، خاک اهمیت فراوانی دارد.خاک مورد استفاده برای پرورش نهال گیلاس کم عمق باشد . زیرا همان طور که می دانید سیستم ریشه درختان گیلاس به حداقل عمق 5/1 متر نیاز دارد.

ریشه گیلاس پایه رویشی سازگاری بالایی در خاک های سنگین دارد اما خاک باید دارای تهویه مناسب باشد زیرا ریشه این رقم به کمبود اکسیژن خاک حساسیت نشان می دهد.در انتخاب پایه بایستی حساسیت ریشه به عدم زهکشی خاک را در نظر داشته باشید.

اکثریت پایه ها نسبت به این مسئله حساسیت بالایی دارند اما پایه گزیلا نسبت به خشکی بیشتر حساس می باشد به همین دلیل در مناطق گرم پایه آلبالو تلخ به دلیل مقاومت بالا در برابر خشکی بیشتر ترجیح داده می شود ، ریشه آلبالو تلخ نیز نسبت به عدم تهویه خاک حساس می باشد.

مزایای پایه گزیلا:

پایه گزیلا،پایه کشت بافتی گیلاس در کشور آلمان و اصلاح شده می باشد وهمچنین جز پایه های نیمه پاکوتاه گیلاس و آلبالو به شمار می آید پیوند گیلاس روی این پایه سبب افزایش عملکرد کرد وتسهیل امور باغبانی می شود زیرا کاملاً پا کوتاه می باشد.

از مهم ترین مزایای استفاده از پایه گزیلا می توان به سازگاری با هر خاکی به خصوص خاک های سنگین و سنگلاخی اشاره کرد درخت گیلاس پیوند شده روی پایه گزیلا کم تر پاجوش تولید کرده و دارای تاجی گسترده با شاخه هایی باز و وزوایای بازتر می شود.همچنین احداث باغ گیلاس روی پایه گزیلا سبب بالا رفتن تراکم کشت در هکتار می شود.

توجه داشته باشید باغات گیلاس احداث شده روی پایه گزیلا نیازمند داربست و سیم کشی برای تکیه دادن شاخه های پربار درخت پیوند شده روی این پایه می باشد.

عملکرد نهال گیلاس روی پایه رویشی گزیلا:

استفاده از نهال پایه گزیلا برای احداث باغ گیلاس مزایای فراوانی دارد از جمله این مزایا می توان به سود آوری بالای آن اشاره کرد به همین دلیل باغداران ایرانی امروزه تمایل زیادی به کاشت گیلاس پایه رویشی گزیلا پیدا کرده اند.از مزایای دیگر نهال گیلاس پایه که سبب شده مورد استقبال واقع شود درباردهی بالای درختان آن می باشد گیلاس پیوند شده روی پایه گزیلا باردهی خود را از سال اول آغاز می کند و به طور میانگین در هکتار 80تا 85 تن عملکرد خواهد داشت البته این باردهی در شرایطی می باشد که نهال گیلاس پایه رویشی دارای بستررشد مناسبی باشد و مواد مغذی آن به خوبی فراهم شود.

بهتر است بدانید باغات متراکم نهال گیلاس پایه گزیلا به مراتب مراقبت بیشتری نسبت به پایه های بذری دارند تا باردهی مطلوبی داشته باشند این مراقبت می تواند شامل هرس اصولی و آبیاری مرتب باشد.

ارتفاع درخت گیلاس پایه گزیلا:

یکی از مشکلات اصلی باغداران گیلاس رشد زیاد درختان گیلاس می باشد اما همانطور که می دانید نهال پیوند شده روی پایه گزیلا ارتفاع چندانی نمی گیرد نهایت ارتفاع درختان بالغ گزیلا به 2الی3 متر می رسد. البته می توان با هرس فرم دهی ارتفاع ان را کنترل کرد.

فاصله کاشت نهال گیلاس پایه گزیلا:

هرچند رشد گیلاس پایه گزیلا به صورت عمودی بوده و گستردگی زیادی پیدا نمی کند اما رعایت فاصله مناسب آن هنگم کاشت ضرورت دارد،زیرا عدم رعایت فاصله استاندارد سبب تداخل شاخه ها شده و نور کمتری بین شاخه ها نفوذ می کند مناسب ترین فاصله استاندارد نهال گیلاس پایه گزیلا ابعاد 3*2 متر می باشد.

توجه داشته باشید احداث باغ گیلاس با پایه های گزیلا نیازمند داربست می باشد زیرا ارتفاع و گستردگی تاج درخت نسبت به تولید باری که دارد کمتر است و شاخه ها توان تحمل این بار را ندارند و حتما باید به داربست تکیه دهند.

مقاومت در برابر آفات :

نهال گیلاس پایه گزیلا نتنها در برابر آفات مقاومت بالایی دارد بلکه در برابر سرما نیز مقاومت نشان می دهد. درخت گیلاس پایه گزیلادر برابر بیماری های باکتریایی از جمله شانکربا کتریایی مقاومت زیادی داشته و کمتر توسط این بیماری آسیب می بیند.میوه تولید شده روی این پایه نیز در مقابل آفات در امان می باشد.البته لازم به ذکر است که پایه کشت بافت گزیلا به دلیل کشت در آزمایشگاه ممکن است در برابر بسیاری از آفات ضعیف باشد به همین دلیل مدیریت سمپاشی پایه گزیلا اهمیت بالایی دارد.

هرس گیلاس پایه گزیلا:

درخت گیلاس پایه گزیلا با وجود اینکه به صورت عمودی رشد می کند و گستردگی زیادی پیدا نمی کند اما برای اینکه محصولی با کیفیت بالا تولید کند نیاز به هرس فرم دهی دارد

آبیاری نهال گیلاس پایه گزیلا:

باغ احداث شده روی پایه گزیلا به دلیل اینکه یک باغ مدرن به شمار می آید پس بهتر است برای آبیاری نهال پایه گزیلا از روش قطره ای استفاده شود زیرا بااین روش مدرن آبیاری، نه تنها از هدر رفتن آب جوگیری می شود بلکه ریشه نهال غرق آب نشده و دچار خفگی نمی گردد.همانطور که اشاره شد نهال گیلاس پایه رویشی در برابر خشکی مقاومت بالایی ندارد و در صورت آبیاری نا مرتب باردهی بالایی نخواهد داشت

خرید و قیمت نهال گیلاس پایه گزیلا:

اگر قصد احداث باغ مدرن گیلاس را دارید و از ارتفاع زیاد درختان گیلاس بر روی پایه بذری خسته شده اید می توانید جهت خرید نهال گیلاس پایه گزیلا و یا اطلاح از قیمت و مشاوره بیشتر در زمینه کاشت این نهال با کادر مجرب رویال نهال در ارتباط باشید.

نهال های پایه رویشی گیلاس پروش داده شده در آزمایشگاه های نهالستان رویال نهال زیر نظر مهندسین مجرب سازمان جهاد کشاورزی بوده و دارای گواهی بهداشت و اصالت می باشند به خرید نهال گیلاس پیوند شده روی پایه گزیلا می توانید با خیال آسوده اقدام به احداث باغات گیلاس مدرن کنید.

مشخصات نهال گیلاس پایه گزیلا و ماکسیما کشت بافت


موعد رسیدن: اوایل تیر

مقاومت آبی: مقاوم به کم آبی

مقاومت آفاتی: مقاوم به آفات

خصوصیات: مناسب جهت احداث باغات متراکم و داربستی، عملکرد بالا، میوه یکدست، جهت استفاده باغات مدرن، کمیاب

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت