آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس تکدانه مشهد

خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس تکدانه مشهد با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس تکدانه مشهد در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس تکدانه مشهد به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس تکدانه مشهد در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس تکدانه مشهد، کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد، هرس درخت گیلاس تکدانه مشهد، نحوه آبیاری گیلاس تکدانه مشهد، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس تکدانه مشهد و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس تکدانه مشهد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس تکدانه مشهد را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس تکدانه مشهد
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس تکدانه مشهد

خصوصیات و ویژگی های نهال تکدانه مشهد:


گیلاس تکدانه مشهد جز ارقام بومی ایران می باشد که دارای عادت رشد گسترده ای بوده اما قدرت رویشی متوسطی دارد.

طول شاخه های یک ساله آن به 28 سانتی متر می رسد.طول دوره ی گلدهی گیلاس تکدانه مشهد 14 روز می باشد. شکل میوه تکدانه مشهد قلوه ای بوده و رنگ قرمز تیره ی بازار پسندی دارد. رنگ گوشت آن کرم و رنگ آب میوه آن بی رنگ می باشد.

میانگین وزن میوه 7 گرم ونسبت گوشت به هسته 16 گرم است. طول میوه تکدانه مشهد 2 سانتی متر و متوسط دم آن 5 سانتی متر است.زمان رسیدن میوه تکدانه مشهد دهه دوم خرداد ماه می باشد.

اندازه درخت تکدانه مشهد بیشترین ارتفاع را در میان ارقام گیلاس دارد.میانگین ارتفاع درخت آن به 20 متر می رسد البته با هرس و تربیت اصولی می توان ارتفاع آن را تا 10 متر کاهش داد.درخت تکدانه مشهد درخت بسیار قطور می باشد که قطر آن به 5/1متر می رسد . از دیگرویژگی های برتر این نهال می توان به سازگاری نهال آن به اکثریت شرایط آب و هوایی می باشد.برگ درخت گیلاس تکدانه مشهد باریک، کشیده و سبز تیره براق می باشد.

زمان گلدهی نهال گیلاس تکدانه مشهد:

نهال گیلاس تکدانه مشهد گلدهی خود را در اواسط اردیبهشت ماه شروع می کند.در واقع از لحاظ زمان گلدهی کاملاً دیرگل محسوب می شود و کاشت آن در مناطق که سرمای بهاره دارند توصیه می گردد.زمان برداشت میوه تکدانه مشهد همانطور که اشاره شد نیمه دوم خرداد ماه می باشد.در زمان چیدن میوه این رقم صبور باشید تا رنگ میوه کاملاً تیره شود.

نیاز سرمایی درخت گیلاس تکدانه مشهد :

نیاز سرمایی جوانه های نهال گیلاس مشهد برای شکستن خواب زمستانه 500 تا 1500 ساعت سرمای منفی 7 درجه می باشد نهال گیلاس تکدانه مشهد اگر در مناطق گرمسیر کشت شود نیاز سرمایی آن برطرف نمی شود و در نتیجه عملکرد درخت کاهش خواهد یافت درخت گیلاس مشهد در برابر سرما و گرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد ودر طیف وسیعی از اقلیم ها قابل کشت می باشد. حداقل تحمل دمایی درخت گیلاس تکدانه مشهد20- و حداکثر دمایی37+ درجه می باشد.

مناسب ترین ارتفاع از سطح دریا گیلاس تکدانه مشهد:

از عوامل موثر در رشد و باردهی درخت گیلاس تکدانه مشهد ارتفاع از سطح دریا منطقه می باشد که کمینه، بیشینه دمایی منطقه را مشخص می کند.با اطلاع از ارتفاع دریای منطقه می توان این رقم گیلاس را در مناسب ترین منطقه کشت کرد،مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد 700 تا 2200متر از دریا می باشد.با کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد در مناسب ترین سطح ارتفاع می توان بیشترین تناژدهی را از این رقم دریافت کرد.

شروع باردهی و عملکرد درخت گیلاس تکدانه مشهد:

درخت گیلاس تکدانه مشهد از ارقام زود بازده می باشد به همین دلیل از ارقام اقتصادی به شمار می آید بنابراین می توان گفت گیلاس تکدانه مشهد باردهی خود را از سال اول آغاز می کند اما شروع باردهی اقتصادی آن از سال چهارم می باشد به طور میانگین باردهی نهال گیلاس تکدانه مشهد در هکتار 60 تن می باشد،البته این میزان باردهی به عواملی از جمله هرس-آبیاری و کوددهی بستگی دارد.

کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد:

اولین قدم جهت کاشت نهال گیلاس تکدانه تسطیح زمین می باشد.زمین هایی با شیب تند مناسب کاشت نهال گیلاس نمی باشد و تا جای ممکن زمین باید مسطح باشد.ناهمواری زمین باعث می شود در اثر بارندگی زمین شسته شود و ریشه قسمت های بالایی بیرون و تمامی خاک در قسمت پایین جمع شده و موجب خفگی درختان گیلاس در قسمت های پایین شود.

پس از آماده سازی زمین و ایجاد چاله هایی با فاصله ی 5*5 می توانید اقدام به کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد کنید رعایت فاصله استاندارد کاشت سبب می شود تا ریشه درخت فضای کافی جهت رشد و تهویه داشته باشد و در آینده دچار خفگی نشود و شاخه های درخت در هم تداخل نداشته باشند.مناسب ترین زمان کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد اواخر اسفند ماه بعد از اتمام برودت هوا می باشد.

پایه نهال گیلاس تکدانه مشهد:

نهال بومی گیلاس تکدانه مشهد از طریق پیوند روی پایه ی آلبالو تلخ، تکثیر می شود.

درخت گیلاس بدون پیوند ممکن است دیر تر شروع به باردهی کندیا در صورت باردهی محصولی نا مرغوب تولید کند. بهترین پایه جهت پیوند نهال تکدانه مشهد آلبالو تلخ می باشد

گرده افشانی درخت گیلاس تکدانه مشهد:

اکثریت درختان گیلاس خود ناسازگار هستند در واقع قابلیت تولید گامت های مفید جهت خود گرده افشانی را ندارند و نیازمند درخت گرده زا هستند این در حالیست که اکثریت درختان آلبالو خود بارور می باشند به منظور گرده افشانی درختان گیلاس بهتر است چند نوع مختلف در باغات کشت شود البته در هنگام انتخاب ارقام باید دقت داشته باشید که ارقام سازگار را با همدیگر را انتخاب کنید .

گیلاس تکدانه مشهد جز ارقام خود بارور نمی باشد و جهت عملکرد بهتر و عدم ریزش گل های خود نیازمند رقم سازگار در باغ می باشد.ارقام سازگار با رقم گیلاس تکدانه مشهد جهت گرده افشانی عبارتند از :گیلاس بینگ، گیلاس زرد دانشکده،گیلاس زرد ارومیه و گیلاس پروتیوا می باشد.

خاک مناسب کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد:

مناسب ترین خاک جهت عملکرد بهتر اکثریت درختان گیلاس خاکی هست قلیایی با زهکشی مناسب و از آن جایی که ریشه درخت گیلاس تکدانه کم عمق می باشد خاک منطقه کاشت نهال تکدانه مشهد حداقل تا عمق 5/1 متری باید زهکشی داشته باشد. خاک های شنی قدرت نگهداری عناصر مغذی را نداشته و خاک های رسی سبب خفگی ریشه نهال گیلاس می شود پس می توان نتیجه گرفت بهترین خاک از لحاظ بافت جهت کاشت نهال گیلاس تکدانه مشهد خاک شنی لومی با مناسب ترین زهکشی می باشد .

آبیاری نهال گیلاس تکدانه مشهد:

نهال گیلاس تکدانه مشهد تا یک سالگی نیازمند آبیاری هفتگی به میزان 50 تیر می باشد ،در مناطقی که بارش سالانه 500 میلی لیتر می باشد می توان درختان بالغ را ده روز یکبار آبیاری کرد.نهال گیلاس تکدانه روز اول کاشت حتما آبیاری شود و سپس آبیاری آن از فصل رشد شروع شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.درخت گیلاس تکدانه مشهددر طول دوره میوه دهی نیازمند آبیاری منظم و دقیق می باشد.آبیاری کم عمق در زمان میوه دهی ممکن است باعث ریزش و خشک شدن میوه شود بهتر است بدانید ریشه درخت گیلاس مشهد نسبت به خاک های مرطوب حساس می باشد و دچار پوسیدگی ریشه خواهد شد.زمانی که خاک نسبت به آب اشباع شود ریشه درخت به درستی نمی تواند تنفس کند و به دلیل محدودیت از اکسیژن دچار خفگی خواهد شد.

آبیاری کم برای درخت و نهال گیلاس تکدانه مشهد مضر می باشد مدیریت آبیاری باغ گیلاس تکدانه یکی از فاکتور های مهم جهت عملکرد مطلوب آن می باشد.

کوددهی درخت گیلاس تکدانه مشهد:

کوددهی درختان گیلاس مثل بقیه درختان میوه بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای پرورش نهال گیلاس تکدانه مشهد توصیه می شود از کودهای حاوی نیتروژن بالا استفاده کنید زیرا سبب رشد رویشی بهتر درختان جوان گیلاس می شود.بهترین زمان کوددهی نهال گیلاس مشهد فصل پاییز و همچنین در فصل رویش آن می باشد،مهمترین ملاک برای کوددهی درخت گیلاس سنجش میزان رشد شاخه های یکساله می باشد.رشد معمول شاخه های نهال تکدانه مشهد 28 سانتی متر می باشد.رشد کمتر ازاین میزان نشان می دهد درخت گیلاس نیازمند کود می باشد.

مقدارونوع کودی که برای نهال گیلاس تکدانه مشهد است استفاده می شود به سن درخت بستگی دارد. به طور معمول به ازای هر سال سن درخت حدوداً450 گرم کود نیتروژن به درخت داده می شود در نهال های جوان توصیه می شود از کود های کامل 10-10-10 استفاده شود .قبل از کود دهی درخت گیلاس تکدانه مشهدحتماً آنالیز خاک انجام دهید.

هرس درخت گیلاس تکدانه مشهد:

تمامی درخت های گیلاس نیازمند هرس هستند و درخت گیلاس تکدانه از این قضیه مستثنی نیست.مهم ترین دلیل هرس گیلاس تکدانه مشهد کنترل رشد تاجی درخت و تابش بهتر نور خورشید به محور اصلی درخت می باشد.با هرس اصولی سبب عبور نور هوا ما بین شاخه های درخت شده و درخت گیلاس در برابر آفات مقاوم تر می شود .بهترین زمان هرس درخت گیلاس زمانی هست که درخت کاملا در خواب زمستانه باشد و یخبندان های زمستانه تمام شده باشد.

مقاومت درخت گیلاس تکدانه مشهد در برابر آفات و بیماری ها:

درخت گیلاس تکدانه مشهد درمقابل بسیاری از آفات و بیماری های مقاوم می باشد اما فقر خاک یا مصرف کود های نامناسب شیمیایی با کود های نپوسیده ،همچنین عدم آبیاری مناسب سبب ضعف درخت گیلاس تکدانه مشهد در برابر آفات و بیماری ها شود . آفات درجه اول گیلاس در بین ارقام گیلاس مشترک هستند و ممکن است گیلاس مشهد نیز درگیر آن شود مگس گیلاس می باشد از آفات درجه2 نیز می توان به کرم سفید ریشه،سوسک های شاخک دار و کنه قرمز اشاره کرد .

جهت مبارزه با این آفات ،شاخه ها و میوه های آلوده را بابد حذف و از باغ خارج کرده همچنین حذف علف های هرز باغ استفاده از یخ آب زمستانه و کاشت نهال با پایه مقاوم بی تاثیر در مقاومت درخت گیلاس مشهد در برابر آفات و بیماری ها نمی باشد.

قیمت و خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد:

نهالستان رویال نهال به عنوان بزرگترین تولید کننده نهال گیلاس تکدانه مشهد زیر نظر سازمان کشاورزی در سطح کشور فعالیت می کند اگر دغدغه خرید نهال گیلاس تکدانه مشهد با تعیین اصالت و کیفیت را دارید می توانید با خیالی آسوده از نهالستان رویال آن را خرید کنید و اقدام به احداث باغ گیلاس تکدانه مشهد کنید. قیمت نهال گیلاس تکدانه مشهد در این مجموعه به دلیل حذف واسطه کاملا مناسب بوده نهال خریداری شده از این مجموعه برای ارسال به بهترین صورت بسته بندی و به سراسر کشور ارسال می گردد .

مشخصات نهال گیلاس تکدانه مشهد


منشاء: ایران - مشهد

زمان گلدهی: نیمه دوم فروردین

موعد رسیدن: اوایل تیر

پایه: البالو تلخ

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: درختی پربار، قابل حمل و نقل، بازار پسند، رنگ پوست قرمز تیره و رنگ گوشت آن قرمز و بافت سفتی دارد، میوه قلبی شکل

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت