آخرین مقالات

ثبت سفارش

R O Y A L N A H A L

زمان باقیمانده تا پایان فروش نهال

تماس با نهالستان:

جهت دریافت مشاوره و یا خرید نهال ، کافیست روی یکی از راه های ارتباطی زیر کلیک نمایید.


(نهالستان باز است)
(نهالستان تعطیل است)

۰۴۴۴۵۲۳۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
دفتر فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
خط ویژه فروش + واتساپ

۰۹۲۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس و مدیر فروش

۰۹۰۲۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۰۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۳۲۱۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۳۶۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
حسابداری، صدور فاکتور، هماهنگی ارسال

۰۹۰۲۰۴۳۱۵۰۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
پیگیری سفارش ارسالی

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

۰۹۱۴۱۸۱۱۵۲۰

پاسخگویی از ساعت 8:00 تا 20:00
کارشناس فروش و مشاوره

Copyright Royalnahal © 2022

نهال گیلاس سیلویا پیش رس

خرید نهال گیلاس سیلویا پیش رس از بهترین نهالستان کشور (نهالستان رویال نهال) با بیش از نیم قرن سابقه در زمینه نهال کاری..
فروش نهال گیلاس سیلویا پیش رس با مجوز تولید نهال از جهاد کشاورزی همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر برترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی.
تولید نهال گیلاس سیلویا پیش رس در نهالفروشی رویال نهال همراه با ارسال نهال گیلاس سیلویا پیش رس به سراسر کشور.
قیمت نهال گیلاس سیلویا پیش رس در این نهالستان مناسب می باشد زیرا این نهالستان بدون هرگونه واسطه نهال را به دست مشتری می رساند.
کارشناسان این نهالستان 24 ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره در زمینه: احداث باغ گیلاس سیلویا پیش رس، کاشت نهال گیلاس سیلویا پیش رس، هرس درخت گیلاس سیلویا پیش رس، نحوه آبیاری گیلاس سیلویا پیش رس، مراقبت های ویژه: سمپاشی و مبارزه با آفات و بیماری گیلاس سیلویا پیش رس و ... می باشند.
برای خرید اینترنتی نهال گیلاس سیلویا پیش رس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید یا گیلاس سیلویا پیش رس را حضوری خریداری کنید.
جهت خرید و دیدن لیست کامل این رقم نهال به پایین این صفحه مراجعه نمایید.

  • معرفی گیلاس سیلویا پیش رس
  •     
  • مشخصات نهال گیلاس سیلویا پیش رس

مشخصات و خصوصیات نهال گیلاس سیلویا پیش رس:


نهال گیلاس سیلویا همانطور که از اسمش مشخص است جز ارقام پیش رس بوده و کیفیت بالای میوه ی آن سبب ترغیب بسیاری از باغداران جهت احداث باغ این رقم شده است. زمان گلدهی گیلاس سیلویا نیمه دوم فروردین ماه بوده و موعد رسیدن میوه ی آن اواخر اردیبهشت ماه می باشد به دلیل زودرس بودن، مناسب کاشت در مناطق پر باران می باشد و پوست آن دچار ترکیدگی و شکاف نمی شود. میوه گیلاس سیلویا پیش رس قلبی شکل کشیده و به رنگ قرمز متمایل به سیاه می باشد. از ویژگی های منحصر به فرد میوه آن می توان به سایز نسبتا درشت آن که گوشت کاملا سفت، قرمز و آبدار اشاره کرد که دارای طعم بسیار شیرین می باشد و این خصوصیت سبب بازار پسندی میوه آن شده و جز ارقام پر فروش به شمار می آید.

نهال گیلاس سیلویا به دلیل زودرس بودن بسیار حائز اهمیت می باشد و دارای ارزش اقتصادی کاملا بالایی می باشد زیرا میوه آن به عنوان نوبرانه وارد بازار می شود و مطمئنا قیمت بالایی خواهد داشت.

باردهی و میزان عملکرد گیلاس سیلویا:

درخت گیلاس سیلویا گلدهی خود را از سال اول آغاز می کند اما برای رشد بیشتر نهال بهتر است میوه ی آن سال اول و دوم حذف گردد. این رقم پس از رسیدن به سن بلوغ می تواند به طور میانگین در هکتار 60 الی 70 تن تولید محصول داشته باشد. پر بار بودن درختان این رقم سبب محبوبیت آن میان باغداران شده است. وزن میوه ی گیلاس سیلویا حدودا 4 تا 5 گرم می باشد و سایز میوه ی آن نسبتا درشت اشت.

خواستگاه بومی نهال گیلاس سیلویا:

گیلاس سیلویا رقمی غیر بومی می باشد و خواستگاه آن کشورهای انگلستان، کلمبیا و کانادا می باشد این نهال از سال 1987 به سایر کشور ها ارسال شده و مورد استقبال قرار گرفت.

ویژگی های ظاهری درخت گیلاس سیلویا:

درخت گیلاس سیلویا دارای شاخه ای نسبتا ضعیفی بوده و به صورت عمودی رشد می کند. درختان بالغ این رقم می توانند تا 10 متر رشد داشته باشند البته با هرس اصولی می توان این ارتفاع را به 6 متر کاهش داد. عمر اقتصادی درخت گیلاس سیلویا به 30 سال می رسد البته با رسیدگی بهتر می تواند تا 50 سال افزایش یابد.برداشت 80کیلو گیلاس در طول 30 سال این رقم را تبدیل به رقم تجاری کرده است.

آب و هوای مناسب کاشت نهال گیلاس سیلویا پیش رس:

نهال گیلاس سیلویا پیش رس جز ارقام متوسط گل محسوب می شود از این رو کاشت این نهال در مناطق معتدل پیشنهاد می شود این نهال روزانه به 4 ساعت نور مستقیم خورشید احتیاج دارد. درخت برگ ریز سیلویا برای تولید حداکثر محصول خود به 700 تا 900 ساعت سرما با دمای منفی 10 درجه نیازمند است. از دیگر فاکتورهای مهم که در احداث باغ گیلاس سیلویا در نظر گرفته می شود ارتفاع از سطح دریای آزاد منطقه می باشد که در میزان رشد و باردهی درخت تاثیر چشم گیری دارد. شرایط اقلیمی هر منطقه با توجه به ارتفاع از سطح دریا تغییر پیدا می کند و تاثیرمستقیمی روی رشد نهال دارد. مناسب ترین سطح ارتفاع جهت کاشت نهال گیلاس سیلویا 500 تا 1200 متر می باشد.

کاشت نهال گیلاس سیلویا پیش رس:

مناسب ترین زمان جهت کاشت نهال سیلویا اواخر پاییز تا اوایل فصل زمستان می باشد زیرا در مناطق معتدل زمستان های سخت وجود نداشته و کشت آن در اواخر فصل پاییز سبب می شود نهال یک سال جلو بیافتد. برای کاشت نهال گیلاس سیلویا چاله هایی با فاصله 4 * 4 آماده کرده و سپس می توانید عمق چاله را به اندازه 2 برابر ریشه ایجاد کرده و اقدام به کاشت نهال کنید و پس از کاشت جهت ایمن کردن نهال در مقابل عوامل طبیعی میتوانید از قیم استفاده کنید. همانطور که اشاره شد مناسب ترین فاصله جهت کاشت نهال گیلاس سیلویا پیش رس 4 * 4 می باشد.

خاک مناسب درخت گیلاس سیلویا پیش رس:

بی شک درختان گیلاس در خاکی با زهکشی بالا رشد سریع تر و بهتری خواهند داشت. لازم به ذکر است اگر جنس خاک سفت باشد می توانید چاله های عمیق و پهن تر حفر کرده و سپس با کودهای آلی از جمله کود حیوانی، کمپوست، پیت یا ماسه اقدام به پر کردن چاله نمایید، مواد آلی با حفظ رطوبت و اصلاح بافت خاک های سنگین سبب نفوذ پذیری راحت تر ریشه می شوند. با آماده سازی بهترین بستر خاک جهت کاشت نهال گیلاس سیلویا پایه قوی تری خواهید داشت همین امر سبب تولید محصول بیشتر در آینده خواهد شد پس می‌توان اینطور نتیجه گرفت که بهترین خاک جهت کاشت نهال گیلاس سیلویا پیش رس خاک شنی لومی با زهکشی بالا تا عمق 5/1 می باشد.

کوددهی درخت گیلاس سیلویا پیش رس:

نهال گیلاس سیاه سیلویا در سال اول نیازمند کود های رویشی و کودهای آلی و همچنین استفاده از کودهای NPK با نیتروژن بالا (10-10-10) دارد. استفاده از کود نیتروژن دار بیشتر سبب رشد متعادل شاخ و برگ ها در درخت گیلاس شده در نتیجه درخت سریعتر به مرحله میوه دهی می رسد و ظرفیت باردهی افزایش می‌یابد. استفاده از چالکود زمستانه برای درخت گیلاس سیلویا پیشنهاد میشود. توجه داشته باشید قبل از چالکود حتما آزمایش خاک انجام شود و با در نظر گرفتن کمبود عناصر در خاک اقدام به کود دهی کنید.

در زمان تورم جوانه ها با استفاده از کود فروت ست سبب کاهش ریزش شکوفه ها و بعد از ریزش گل ها می توان درخت گیلاس سیلویا را با کودهای npk تقویت کرد و در مرحله فندقی شدن میوه گیلاس نیز می توان با محلول پاشی پتاسیم سبب درشت تر شدن میوه شد. پس از برداشت میوه نیز می توان با محلول پاشی فروت ست سبب افزایش قدرت درخت برای تولید جوانه در سال پیش رو شوید.

آبیاری درخت گیلاس سیلویا:

آب مورد نیاز درخت گیلاس سیلویا در فصول مختلف و با توجه به میزان بارش و سن درخت متفاوت میباشد. درختان گیلاس از جمله گیلاس سیلویا به آبیاری عمیق نیاز ندارند و زمان آبیاری گیلاس سیلویا بسته به منطقه کشت شده از ۷ تا ۱۰ روز متغیر میباشد.

نهال گیلاس سیلویا نسبت به درختان قطور و کهن نیازمند آبیاری بیشتری میباشد؛ نهال تازه کشت شده از فروردین ماه تا شهریور به طور مرتب هفته ای یکبار حتماً باید آبیاری شود اما با گذشت زمان و تبدیل شدن نهال به درخت بالغ می توان ۱۰ تا ۱۵ روز یکبار به میزان 100 لیتر درخت گیلاس مشهد را آبیاری کرد. ‌بی شک میزان و زمان آبیاری نهال گیلاس با توجه به اقلیم منطقه، جنس خاک و نوع رقم متفاوت خواهد بود؛ توجه به این نکات و مدیریت آبیاری باغات گیلاس سبب رشد بهتر نهال و در نتیجه تولید محصول بیشتر خواهد شد.

گرده افشانی درخت گیلاس سیلویا پیش رس:

اکثریت درختان گیلاس برای عملکرد بهتر نیازمند رقم گرد افشان می باشد. با کاشت رقم گرده افشان در باغات گیلاس می توان از ریزش گل ها جلوگیری کرد و سبب افزایش تولید محصول شد.

گیلاس سیلویا پیش رس جزء درختان خود بارور بوده و محتاج رقم گرده افشان نمی باشد. اما توصیه می‌شود برای افزایش باردهی در باغ همسایه یا باغ خود رقم آلبالو مجار را کشت کنید. اگر 100 اصله گیلاس سیلویا کشت کرده‌اید وجود ۱۰ اصله آلبالو مجار در کنار آنها عملیات گرده افشانی را تکمیل تر خواهد کرد؛ گرده افشانی درخت گیلاس توسط زنبور عسل انجام می‌شود و لزومی ندارد ارقام گرده افشان در کنار درختان گیلاس کشت شوند.

هرس درخت گیلاس سیلویا پیش رس:

درختانی که رشد رویشی کم تری دارند به هرس باردهی کمتری نیازمند هستند. درخت گیلاس جز این درختان محسوب می شود. در واقع می توان گفت درختان گیلاس کمترین هرس را طلب می‌کنند. یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده مقاومت درخت گیلاس در برابر فشارهای وزن میوه، باد و عوامل محیطی دیگر به تعداد شاخه ها و نحوه قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر دارد. به همین منظور در هرس شاخه های درخت گیلاس سیلویا مد نظر گرفتن شکل و فرم نهایی درخت اهمیت زیادی دارد.

در سال اول کاشت نهال گیلاس سیلویا به هرس سنگین نیاز ندارد و فقط عملیات سربرداری از ارتفاع ۸۰ سانتی کفایت می کند. سال دوم هرس جوانه های زیر ۶۰ سانت الزامی می باشد . از سال سوم درخت گیلاس نیازمند به هرس باردهی دارد. در مورد هرس درخت گیلاس سیلویا بهتر است بدانید شاخ‌های بلند سال قبل بارده می باشند.

گاهی اوقات درخت گیلاس سیلویا نیازمند به هرس فرمدهی می باشد؛ به این صورت که شاخه‌های شکسته و آسیب دیده یا بیمار حتماً باید حذف گردند تا شاخه های جوان تر جایگزین آنها شوند.

مقاومت درخت گیلاس سیلویا در مقابل آفات و بیماری ها:

از مهمترین عامل هایی که عملکرد درخت گیلاس را محدود می‌کند آفات و بیماری های می باشد که در صورت عدم سمپاشی به موقع می تواند خسارت جبران‌ناپذیری به درختان وارد کند و بر میزان عملکرد درخت گیلاس تاثیرگذار باشد. از آنجایی که باغداران هنگام احداث باغ گیلاس هزینه‌های بسیار زیادی را صرف می‌کنند انتظار نتیجه مطلوب را نیز دارند پس در قدم اول توصیه می‌شود قبل از احداث باغ ارقام مقاوم انتخاب شوند؛ با توجه به اینکه نهال گیلاس سیلویا روی پایه آلبالو تلخ پیوند خورده است مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات و بیماری ها از جمله کرم ریشه خوار نشان میدهد. در میان آفاتی که مستقیماً به درختان گیلاس حمله‌ور می‌شوند می‌توان به مگس گیلاس، کنه قرمز، سرخرطومی و آفات ساقه خوار اشاره کرد که با شناسایی و سمپاشی به موقع میتوان از خسارات وارده جلوگیری کرد.

فواید میوه گیلاس سیلویا:

میوه گیلاس به رفع نقرس کمک بسیاری می‌کند و با داشتن آنتوسیانین سبب کاهش التهاب و کاهش درد مفاصل می گردد. همچنین یک میان وعده کم کالری محسوب میشود. میوه گیلاس خوشرنگ سیلویا را می توان به صورت تازه خوری یا با تهیه شیرینی، دسر، مربا و کمپوت مصرف کرد. به طور کلی می توان گفت میوه گیلاس به سلامت عمومی بدن، تنظیم سلامت اعصاب و تنظیم وزن بدن کمک شایانی می کند.

قیمت و خرید نهال گیلاس سیلویا:

فروش نهال گیلاس سیلویا در مجموعه رویال نهال دارای شناسنامه و گواهی بهداشت و بالاترین کیفیت و بدون واسطه صورت می گردد به همین دلیل تمامی نهال های تولید شده دارای ضمانت و قیمت مناسب می باشند.

در هنگام خرید نهال دقت کنید از مراکزی خرید کنید که نهال های دارای کارت گارانتی و کارت سلامت باشد زیرا علاوه بر هزینه نهال، هزینه های زیادی برای احداث باغ گیلاس صرف می گردد. نهال گیلاس سیلویا تولید شده در مجموعه رویال نهال تضمین اصالت می گردد با خرید نهال گیلاس از این مجموعه با خیال آسوده می توانید باغداری کنید.

مشخصات نهال گیلاس سیلویا پیش رس


منشاء: فرانسه

زمان گلدهی: نیمه اول فروردین

موعد رسیدن: اوایل خرداد

عمر اقتصادی: 30 سال

خصوصیات: گیلاس زود رس که در اردیبهشت به ثمر میرسد و به دلیل نوبرانه ارزش افزوده زیادی دارد، اصلاح شده پیوندی، برپایه مهلب آلبالو تلخ و آلبالو شیرین، یک و دو ساله

ارسال نهال

ارسال نهال

ارسال انواع نهال به سراسر کشور از طریق پایانه مسافربری

ضمانت نهال

ضمانت نهال

نهال های نهالستان دارای ضمانت بازگشت وجه و نهال می باشند

صدور فاکتور رسمی

صدور فاکتور رسمی

در صورت خرید نهال، نهالستان فاکتور رسمی برای شما صادر میکند

پشتیبانی نهالستان

پشتیبانی نهالستان

از طریق شبکه های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

جستجو در سایت